Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

ciesze sie ze jak do tej pory czytam dobre wiesci z usg. ja mam jutro. strasznie sie bojeeee a zarazem nie moge sie doczekac. u mnie 14 tydz. mam wrazenie ze czuje dzidzie ale zwlaszcza wieczorem. pewnosci niemam bo to jeszcze wczesnie i w sumie to tak jakby ruchy jelit lub dzidzi. sama nie wiem. mdlosci chyba minely, mam lekkie zawroty glowy(takie jak przy temperaturze jak sie jest chorym) wiecie co mam taki duzy brzuch ze mikt mi nie wiezy ze to 14 tydzien:)wygladam na 5 miesiac. mam nadzieje ze jutro na usg uslysze dobre wiesci, dam znac jutro, trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agalesna - oczywiście, że będziemy trzymać kciuki! :) I wierzę, że wszystko z Twoim maluchem jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Chciałam się z Wami podzielić dobrą wiadomością, że chyba coś we mnie pękło i od wczoraj buzia ciągle uśmiechnięta, zaczęłam gadać do brzucha, zaczęłam po prostu się cieszyć tą ciążą:) Do tej pory blokowałam się sama w obawie przed niepowodzeniem i trochę żal mi było dni straconych na te obawy, ale nie mogłam tego pokonać. Nie wiem co mi się stało, dlaczego akurat teraz, może rozmowy z bliskimi i przyjaciółmi i ich szczera radość tak spowodowały:) No i wczoraj dokonałam fajnego odkrycia:) Przymierzyłam sukienkę, która kupiłam w styczniu tego roku taką obcisłą princeskę z dzianiny. No i moim oczom ukazała się połknięta piłka do siatki:) Jaki jak mam brzuchol dziewczyny to sama w to nie wierzę1:) Gdzie on się chował do wczoraj? Chyba w przyciasnym spodniach. Postanowiłam nie ściskać maluszka i dziś jadę na zakupy ciążowe:) Jestem zachwycona swoim kulkowatym brzuchem:) Pomyślałam też, że przymierzę swoje spodnie w których chodziłam jeszcze w sierpniu, ale potem już mnie uciskały i okazało się, że aby je dopiąć brakuje z 6 cm - tak urosłam, a na wadze nic nie przybyło więc to sam brzuszek:) A to dopiero 13tc:) Jakie to fajne uczucie:) Chyba do mnie dotarło! Na reszcie!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówkaa ale się miło czytało Tówj wpisa aż mi się buzia uśmiechała :) bardzo pozytywny - znakomicie :D bo nas to te obawy chyba wczesniej powstrzymują i sie zastanawimy czy będzie ok wszystko i psychicznie się blokujemy przed tą radością :) ja też tak miałam dopiero od niedawna się tak naprawdę cieszę. I zaczynają dochodzić od mnie dziwne odgłosy z brzuszka takie jakby nie wim pomrukiwania z tym mi się kojarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane 🌼 po pierwsze DZIDEK87 no Ty jestes the best! wczoraj jakos mnie natchnelo i zaczelam liczyc tygodnie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i wyszlo rowniotkie 17 tygodni! Wstyd mi po prostu, gdyby nie Ty to ja nadal czytalabym "na biezaco" :D co sie dzieje z moja dzidzia, i dzis bym pewnie czytala o 16 tc :D oooxxxooo Otulka powoli dociera do mnie to ze coraz blizej mam polowki... raaanyyy... przeciez ja niedawno ogladalam dwie kreski na tescie... :D zazdroszcze Ci, bo ja tez chce chlopca! trzymaj kciuki za mnie bo dzis mam wizyte ;) oooxxxooo mniejszabyc strasznie dlugo bedziesz czekala na kolejna wizyte, bo to dopiero polowa pazdziernika, ale najwazniejsze ze dzidzia zdrowa :) oooxxxooo andzik1984 a ja slyszalam ze jak na usg wyjdzie chlopak to bedzie chlopak, a jak dziewczynka to jeszcze nie wiadomo do konca, bo moze byc jednak chlopak i klejnociki schowac :D oooxxxooo antonówkaa ja tez nie zdaje sobie czasami sprawy z brzusia... ale ubieram sie w jakas obcislejsza koszulke, staje przed lustrem i nagle... wow... to ja? :D tez bym chciala tak peknac i zaczac gadac do brzusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa do gina długo będę czekać ale chodzę jeszcze do poradni K przy ośrodku i tam też jestem pod stalą opieką. W sumie jak się dobrze czuję, ciąża rozwija się prawidłowo to po co chodzić często do lekarza, nie ma co często robić USG. antonówka gratuluję pogody ducha :) oby tak dalej U mnie brzuszek też już jest widoczny, ale to zależy od dnia i od tego co zjem. Jednym razem mam wielki brzuchol a innym razem prawie nie widać go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antonówka no widzisz :) Tylko się do nas odezwałaś i od razu nastrój lepszy :D A poważnie to bardzo się cieszę, że Ci tak dobrze z Twoim brzuszkiem! Oby tak dalej kochana :) Karolowa :) Ty to już pewnie też niedługo się dowiesz, co pod serduchem nosisz. Jakby co podpytaj lekarza - 17 tydzień to już dobry czas, by poznać płeć :) I oczywiście, że będę mocno trzymać kciuki i czekać wieczorkiem na relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka tym razem nie zapomne, podpytam sie :) i chcialabym zagadac jeszcze jak widzi porod, przez moje problemy z kregoslupem... mam nadzieje ze zbiore sie na odwage bo to nie jes fajny temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa pytaj o wszystko, także o poród. Od tego m.in. mamy lekarzy, by odpowiadali na nasze pytania i rozjaśniali wątpliwości. Jak widać czas szybko leci. Do porodów coraz bliżej się będzie robiło. Wiem, że niby jeszcze czas, ale sama piszesz, że dopiero co testy się robiło a tu już za chwilę będziemy się z kopniaczkami mierzyć :) Pytaj śmiało i daj znać, co lekarz powiedział. Może już dziś usłyszysz, że czeka Cię np. cc. Wtedy przynajmniej będziesz wiedziała do czego psychicznie się przygotowywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane, ale dzisiaj tu pozytywnie:) az milo sie czyta.... Mi brzuszek wywala strasznie wieczorami a teraz jak ktos nie wie ze jestem w ciazy to sie nie domysli.. Dzisiaj skonczylam 12 tc... Juz nie moge sie doczekac wizyty... Chodze jakas przygnebiona... Troche dobija mnie ta monotonia... Codziennie to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo popołudniem andzik 1984 apap można brac w ciąży i paracetamol ja biore ale mi ból głowy nie przechodzi za slabe przy migrenach bralam ketonal prze ciązą. oooo agalesna ja brzucha w przeciwienstwie do ciebie nie mam moze temu ze 2 ciąza juz sama nie wiem cos tam jest ale najwiekszy wieczorem nadal 60kg słabo niedowaga oooo antonowka super myślenie pozytywne to najważniejsze zararzaj nas pozytywnym nastawieniem:) dobrze że jesteś oooo przyszła młoda mama czemu monotonia ty tez w domku jestes ja tak na l-4 z nakazem nie ma co nawet za bardzo chodzić nie można juz mówiąc o sprzątaniu ale mąz kupił pyszna pizze mniam mniam pozdraiwiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam myslec o porodzie i przestalam sie cieszyc dzisiejsza wizyta a dopadlo mnie totalne przygnebienie... mam spora wade wzroku -5,5 i jeszcze implanty w kregoslupie... zdaje sobie sprawe ze czy cc czy naturalny porod to nie bedzie nic przyjemnego, ale boje sie ze nie wezmie lekarz nawet pod uwage cc i mnie zignoruje po prostu, nie sa za cc bo niestety ale jest drozsze, wiecej przy takim zabiegu jest potrzebnych osob, anstezjolog itp. ... a ja juz dwa razy stracilam czucie w nogach, raz przez upadek, raz przez wysilek i ignorowanie bolow kregoslupa :( i cholernie boje sie ze naturalny porod skonczy sie dla mnie zle... zalamie sie jesli lekko stwierdzi "porod naturalny" i nawet nie pomysli o tym ze moga byc tego konsekwencje, ja nawet nie wiem czy anstezjolog w razie czego wkluje mi sie z znieczulem przy naturalnym... mam ochote przeklinac na czym swiat stoi 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa głowa do góry! Jeszcze się nie zamartwiaj i koniecznie dopytaj lekarza. Czekamy na wieści po wizycie :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Od dziś będę starać się systematycznie pisać, bo troszkę mam więcej czasu. Nie nadrobię Waszych poprzednich postów i z góry sorki jeżeli będę pytać o coś o czym pisałyście wczesniej :) U mnie wszytsko ok. Dalej pracuje, studiuję co 2 tyg w Białymstoku, moja ośmiolatka zdrowa, i dzidzia super. Przytyłam już 3 kg i ochota na żarcie mi nie przechodzi ;). Mam taki niesmak w ustach i zagryzam go ciągle słodyczami :)-może macie na to jakąś radę? tylko to nie zgaga, a poprostu taki niesmak jakby z żołądka. Gumy pochłaniam w ogromnych ilościach i aż martwię się czy nie zaszkodzą. Ciąglę boli mnie również brzuch, tak rozpiera, ale to pewnie przez ciągłe jedzenie. Co stosujecie na zaparcia? PS Otulko, odpowiadając na pytanie z 29 wrzesnia :)czy mój mąż był na usg genet.: był i przeżył szok. Po pierwsze dlatego ze pracuje za granicą i nie uczestniczy czynnie w ciąży, i nagle poczuł na własnej skórze że jesteśmy w ciąży, po drugie byłam na usg w 12 tyg i 5 dniu i mój R byl pewien ze dziecko to jesczze zlepek komórek w formie fasoli, a tu na usg 4d wyraznie miniaturkę dzieciaczka widać :D Biedny mój mężuś nie mógł tego pojąc i mówi: ale doktorze to który to miesiąc wkońcu?!?!czemu takie wykształcone te dziecko ?! :)o matko jakie duże itd itp. Podobno niektore z was z tego co rzuciłam okiem , znają juz płeć? Moje maleństwo odwróciło się boczkiem i nie pokazało narządu :) Mam nadzieję na chłopca, ale wiadomo-oby zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszka u mnie ciśnienie ostatnio 130/80 z tendencją do rośnięcia :/ Olabia! Jak dobrze czytać, że z nami jesteś i jeszcze lepiej, że wszystko u Was ok :D Na niesmak nie pomogę, bo szczerze nie wiem, co mogłoby pomóc. Na zaparcia to chyba suszone śliwki całkiem dobre ;) I to chyba prawda, że mężczyźni po uczestniczeniu w takim usg jakoś bardziej stają się "zaciążeni". Mój kochany przynajmniej tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka, zajadam się śliwkami, ale gazy i napięcie brzucha mnie wykończa. Przez te wieczne wzdymanie nie wiem jak mój brzusio naturalnie ciążowy wygląda :( Narazie mieszcze sie w swoje ciuchy, ale ze wzgledu na delikatnosc i suchosc mojej skóry zauwazyłam ze wiekszosc tkanin mnie wkurza, np jakies swetry, bielizna koronkowa totalnie odpada, golfy również, także musze kupic kilka rzeczy 100% bawełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia, mam dokładnie to samo z tym dziwnym posmakiem w ustach. Zastanawiam się tylko czy czasami nie "zabijam" oddechem :( Nie mam też pojęcia co na to pomoże. Chyba po prostu taki nasz "urok" :( Ja już zapomniałam jak to jest jak mnie nie mdli i w buzi normalnie ph :) Co do ciśnienia, to u mnie nie ma rewelacji. Na wizytach 90/60 :) Ale z takim czuję się normalnie. 120 to mam od wielkiego święta :) Muszę lecieć, bo synek już wykąpany i idziemy spać. Miłego wieczorku i weekendu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancyk, dokładnie, to nie zgaga tylko taki smrodek/kwasik bleee :( Czytałam na necie że to może być od potraw zawierających kwasy np ogórków, kapusty itd. Nie zauważyłam u siebie żebym jakoś wyjątkowo dużo takowych jadła. Z ciśnieniem mam podobnie: jak śnięta ryba 90/60 maksymalnie 100/70. Pozdrawiam i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌼 Ja z ran atak szybciutko... xxxoooxxx Co do cisnienia to ja od poczatku ciazy bez zmian 100/70 :) xxxoooxxx I jestesmy po wizycie i usg :) dowiedzialam sie ze witaminy nie sa obowiazkowe jak wyniki sa dobre, a u mnie takie byly, ale moge je brac :) o porodzie lekarz stwierdzil ze on raczej jest ku cesarce, ale zadecyduje ortopeda, bo sam nie moze wchodzic w ich kompetencje, a skonsultowac sie jeszcze mam sporo czasu, wiec na razie o tym myslec :) i widzielismy dzidziusia... ma 11 cm, 1200 gram :) w poczekalni stwierdzilam ze jest mi to bez roznicy czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka, tylko ja od poczatku mialam jakies przeczucie ze nosze chlopca, ale jak sie okaze dziewczynka to bede tez mega szczesliwa :) ale spytalam o plec, pan doktor powiedzial ze pewni bedziemy po 20 tc, bo do tego czasu moze nam splatac figla ale ze mozemy sprobowac go podgladnac :) i podgladalismy, odwrocil sie do nas po chwilce i nagle cos sie miedzy nozkami pojawilo :D lekarz powiedzial ze jakas struktura jest i ze ma 5mm... na to moj maz ze to i tak duzo przeciez jak na 11cm :D :D :D wesolo sie zrobilo :D no i na koncu (to znacie przeciez sami) w tym amoku zapomnialam oczywiscie zaplacic, wstyd mi sie zrobilo strasznie... maz sam sie zasmial ze to wszystko przez ta plec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihiihihihii karolowa ale się naśmiałam czytając twojego posta, ja w czwartek też wychodziłam od lekarza zapominając o zapłaceniu za wizytę, głupio mi się zrobiło, lekarz śmiał się że to przez jesień. Co do ciśnienia mam 90/65 z reguły jestem niskociśnieniowcem. Mi lekarz też póki co kazał odstawić witaminy w tabletkach, powiedział że jak mam dobre wyniki a do tego jem swoje jeszcze warzywa i owoce to nie ma konieczności ich brać, pod koniec lstopada mam dopiro zacząć. Mąż w pracy, synek jeszcze śpi a mi się nudzi, wyspałam się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry sobotnio :) Karolowa cieszę się, że dobre wieści przynosisz :) Z Twojego posta widać, że nastrój po wizycie bardzo dobry. I mówisz, że póki co mamy 3:1 dla chłopaków? ;) Nic tylko czekać na wysyp forumowych dziewczynek. I wydaje mi się, że czasem przeczucia faktycznie dają nam po cichu znać, kto w nas mieszka. W pierwszej ciąży chciałam dziewczynkę i wiedziałam, że będę ją mieć :) Takie matczyne przeczucie. Teraz od początku oboje skłanialiśmy się przeczuciowo ku chłopcu. I to nawet tak, że łapaliśmy się na tym, że mówiliśmy o dzieciaczku "on" ;) I chyba chłopiec będzie. Mam nadzieję, że figla nam nie spłata, bo już się jakoś zaczynam przyzwyczajać do myśli o synku :) Mniejszabyć - zazdroszczę, że Twój synek śpi tak długo. Moja, odkąd zaczęła wstawać do przedszkola, budzi się najpóźniej o świcie wołając radośnie: "chyba wstaje dzień, my też już możemy wstać" :) Dobrego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc :D uwierz ze nam tez sie zrobilo wesolo po tym jak maz chcial obronic swojego na razie prawdopodobnie synka po tym jak lekarz stwierdzil zeby ciuszkow niebieskich jeszcze nie kupowac bo to tylko 5mm :D :D :D ale ciesze sie bardzo ze jest ze mna na kazdym usg i co jeszcze jest dla mnie wazniejsze, sam chce byc ze mna :) Kochana ja gdybym byla dzis caly dzionek w domku to zrobilabym ciacho jakies na niedziele, i wymyslila jakis fajny obiadek dla rodzinki :) np. czekoladowy piernik, zeby bylo juz tak jesiennie slodko, i moze zapiekanka z karkowki, pieczarek, ziemniaczkow - jednogarnkowe danie zeby dziecko sie nie nudzilo za mocno w miedzyczasie ;) xxxoooxxx otulka prawdopodobnie ;) ja jestem juz w 17tc, ale mi lekarz zapowiedzial zeby niebieskich ciuszkow na razie jeszcze nie kupowac ;) ja tez tak mialam ze mowilam czasami o dzidziusiu w formie meskiej, mowilam nawet w poczekalni i po wizycie mezowi ze to nie tak ze chce chlopca i koniec, ale bylabym zaskoczona jak bedzie dziewczynka, jakos podswiadomie juz myslalam o dzidziusiu jako o chlopcu ale jakby byla dziewczynka tez by bylo naprawde super, zobaczymy co pokaze nastepne usg, wtedy juz bedzie pewnie 21tc wiec bedziemy duzo pewniejsi co do plci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, moje drogie :) ja też sie dzis nadzwyczaj wyspałam oooo ja tez mam wzdecia na wieczor straszliwe ooo ja cisnienie mam zazwyczaj 130/80 ooo karolowa no super wizyta ja tez mojego męża muszę zabrac na nastepne badanie i juz 11cm ma dzidzius i 5 mm :) ja nastepny raz mam 18 tydzień ciekawe czy juz coś będzie widać ???? trzymajcie sie weekendowo u nas leje na jak to w weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomnialo mi sie jeszcze cos z wczoraj, wracajac z usg zatrzymalismy sie jeszcze przy sklepie zeby kupic pomidory, poszedl maz... i przyszedl jeszcze z marynowanymi krewetkami (mniam) i cos w 3 sztukach zawinete w papier, pytam sie co to? a moj mezulek z rozbrajacym usmiechem oznajmil "zjesz sobie pozniej, to dla naszego malego fiutka" :D :D :D tak mnie rozsmieszyl , a byly to trzy kawalki ciasta, nie dalam rady, posmakowalam zaledwie jeden :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie. wszystko ok. maluch ma 8 cm.:) od pupy do czubka glowki:) parametry w normie. przeziernosci 1,9 mm powiedziala mi lekarka ze jest ok, niestety plci nie znamy moze na kolejnej wizycie. a co do cisnienia to ja mam 140/85 to jest moje srednie cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×