Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

na lejacy katar sama nie wiem co, ale lepszy lejacy niz gesty, ktory siedzi w zatokach. na podraznienia i ogolnie na katar mozna uzywac tej masci majerankowej. Zreszta inhalacje tez sie z majeranku robi. Ja bym na lejacy katar nie robila inhalacji. Herbata z imbirem, cytryna i miodem. mnie znow gardlo boli, zatoki mi znow lapie i boli mnie ucho! Ja nie dam rady sie wyleczyc z choroby bez lekow! juz i tak psikam gardlo tamtum verde, za ktorym nie przepadam bo znieczula gardlo a tego uczucia nie lubie. dzis ide 1 raz do pracy po l4 i mam nadzieje ze sie nie pochoruje bardziej od tej klimy. nie czuje sie jeszcze dobrze a maz... rece opadaja jaki chory a do pracy chodzi :/ OO na prenatalne tez ide 12t i 5 albo 6 dzien. pytalam w Diagnostyce o te przeciwciala przy roznym rh i mi babeczka powiedziala, ze to tylko przy grupie krwi sie robi. Po co mam znow grupe robic za ponad 40 zl!? cos czytalam, ze najlepiej badanie zrobic pobierajac krew od ojca i od matki. Wiecie cos wiecej na temat badan przy roznym Rh? OO Karolowa przykro, ze nie daliscie rady oznajmic wesolej nowiny. Ja mialam przed tym taki stres ze serce to myslalam, ze mi wyskoczy z klatki piersiowej. Nastepnym razem powiedzcie od razu, bo my czekalismy i tak sie tematy nakrecaly, ze nie bylo jak sie wstrzelic z nowina :) OO na bole plecow moze jakies masaze? cieply prysznic ? cwiczenia jesli nie ma przeciwskazan... iii apap. OO tez mam lenia mimo iz bylam dzis oddav krew do badania TSH (mam nadzieje, ze wyjdzie lepiej jak ostatnio!) to wrocilam do domu i znow w lozku leze a w domu armagedon, trzeba sie wykapac, musze do ksiegowego jechac doslownie na 2 koniec miasta i do pracy a wiecie co? Strasznie mi sie nie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECKA my mamy właśnie 'rózna krew" i faktycznie jak robiłam pierwsze badania to min grupa krwi i d razu była tam adnotacja o tych przeciwciałach . Pytałam lekarza co dalej... a no mi powiedział ze będziemy kontrolować teraz same te przeciwciała , nie wspominała ze za każdym razem będzie robiona ponownie grupa krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilaK. wiec wlasnie, tez mi sie tak wydaje. Z tego co wyczytalam 1 przeciwciala robi sie w 12tc a dalej to zalezy czy cos wyszlo czy nie. to sie nazywa test kogos tam, nie pamietam a dziewczyny pisaly tylko znalezc nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecka boroczku, dalej Cię męczy? ja też mam takiego lenia, że najchętniej bym w łóżku przeleżała pod kocykiem... nie umówiłam się na badanie, bo prądu nie mają i pani nie mogła mnie zarejestrować;/ Karolka, jeszcze będzie odpowiednia okazja żeby poinformować rodzinkę o dzidzi;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i też mnie czasami tak brzuch pobolewa...mam nadzieję, że to "normalne".. chyba rzeczywiście przy pierwszej ciąży człowiek z tej nieświadomości jest przewrażliwiony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECKA mi jeszcze lekarz powiedział ze będą mnie czekać 3 takie badania pod kątem przeciwciał . Jak tylko dostanę skierowanie to bedę wiedziała jak to dokładnie jest. Sądzę jednak ze to bedą same przeciwciała bo po jakiego grzyba jeszcze grupa krwi? Ona sie przecież nie zmienia no ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Przez weekend mnie nie było, także dziś nadrabiam zaległości :) Byłam dziś wkońcu u lekarza - założył mi karte ciązy, powiedział, że mam brac kompleks witamin Pregna Plus zamiast foliku, gdyz zawiera takze inne witaminy :) dał skierowanie na usg - na które mam sie zjawic w środe. A poza tym, to dzis lub jutro skocze ustalic termin usg prenatalnego prywatnie :) A co nowego u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 Pregna Plus , fajne małe tableteczki no i w skąłdzie ma oprocz kwasu foliowego własnie zestaw innych witamin, A mnieostatnio własnie pobolewała prawa strona podbrzusza i tak jakby do nogi promieniowało, nie wiem czy to cos ma wspolnego z jajeczkwoaniem, które wypadałoby w tym czasie, a wtedy takie obajwy zawsze miałam, a w niedizele kilka razy dostałam takiego dziwnego bólu jakby w szyjce , czułam ból dokłądnie tam od spodu, przestraszyłąm sie, ale przeszło zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na chwilę dziewczynki, wpadłam zrobić obiad do domu i zaraz dalej lece do pracy-mam tak blisko i moge wyskoczyc:) wiecie - tak sie zastanawiam nad zrobieniem usg prenatalnego prywatnie. Ale to zalezy jaki bedzie lekarz i wogole co bede czuła po tym badaniu. widze ze bierzecie witaminy, mi nic lekarz nie kazał brać, może nastepnym razem mi coś da. Boję sie ryzykować i brać sama cokolwiek-jak myślicie? wizyte mam dopiero 17 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak sie zastanawiam czy nie pojsc tez prywatnie na to prenatalne usg... zobacze jakie bede miala jutro odczucia po badaniu...; wy bierzecie widze witaminy, mi nic lekarz nie przepisał, tylko kwas foliowy kazal brac, jak myslicie brac jakies witaminy jak skoncze brac folik? Wizyte nastepna mam dopiero 17 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biore pregna plus, mój dr powiedzial że to jest najlepsze, ma najlepszy skład. Ale cena też niemała. Wydaje mi się, że każda może brać witaminy dla ciężarnych. Bez obaw, one są tak skomponowane, że jeśli nie przekracza się dawki, to idealnie uzupełniają wszystkie potrzebne mikroelementy i witaminy. Ja biorę od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pytałam dwóch lekarzy o witaminy, to oboje odpowiedzieli, że nic nie brać, z wyjątkiem kwasu foliowego.Ale może dlatego, że ja jestem dopiero w 9. tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jekaterina - kwas foliowy bierze sie do 12 tyg ciąży, a pozniej zaczyna brac się witaminki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jekaterina - kwas foliowy bierze sie do 12 tyg ciąży, a pozniej zaczyna brac się witaminki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy bierze sie do 12 tyg ciąży, po tym okresie zaleca brać się witaminki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie wiem co z tymi witaminami bo mój lekarz powiedział ze puki badania morfologi są ok to nie ma potrzeby brac. Wytłumaczył mi to w ten sposób że wkoro wyniki są dobra to znaczy ze sama dostarczam organizmowi odpowiednia porcje witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ wspaniała pogoda dzisiaj :):):) ( w Krakowie) słońce, ciepło, bezwietrznie... poszłam z psiną na spacer, pozbierałyśmy kasztany, zrobiłyśmy bukiet z liści, jestem zachwycona dzisiejszym dniem. To chyba przez hormony ale od początku ciąży jestem w bardzo dobrym humorze, wszystko mi się podoba, jestem bardziej uśmiechnięta niż zwykle, doceniam to czego nie doceniałam przez ciążą, mąż ciągle powtarza że jeszcze nigdy mnie takiej szczęśliwej nie widział, a i mąż mi się wydaje taki wspaniały i przystojny...:):):) i powtarzam mu ciągle jaki jest dla mnie dobry i jak bardzo go kocham a on tylko się ze mnie śmieje i mówi że powinnam w tej ciąży do końca życia zostać:) 28 września idę na usg genetyczne i już nie mogę się doczekać:) U mnie Wszelkie objawy ciąży zniknęły już dawno, tylko senna jestem ciągle, mogę spać bez końca:) Co do pracy to ja mam spokój, pracuje w bardzo specyficzny sposób bo najpierw przez kilka miesięcy latam, jeżdżę po świecie a później przez kilka miesięcy mam spokój- siedzę w Polsce na miejscu. Teraz jestem na etapie przebywania w Polsce- i super bo ten najważniejszy czas kiedy trzeba na siebie najbardziej uważać mogłam w spokoju i bez stresu spędzić w domu, niebawem zaczyna mi się trasa( w listopadzie) i planuję podróżować do stycznia... może nawet lutego jak będę miała siły i jeśli lekarz pozwoli i będę się dobrze czuła, jeśli nie to już do końca zostanę w Polsce, ale zrobię to z żalem bo strasznie lubię swoją prace i te podróże po całym świecie. Trzymajcie za mnie kciuki bo straaaaasznie chcę jeszcze pojeździć kilka m-cy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzielna z mielna - oczywisci ze bede trzymac kciuki, moj to planuje, zeby jeszcze w tym roku albo w styczniu poleciec do tajlandii... ale nie wiem czy to dobry pomysl. 🌼 ta sie zastanawiam, czy prosic w czwartek o skierowanie na usg genetyczne ( w mojej rodzinie kuzynka urodzila synka z wada genetyczna, a jest tak rzadka ze nie moga ja zidentyfikowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do witamin to moja ginekolog powiedizła że mam kupic sobie kwas foliwoy, omege 3i6 i zestaw witamin dla ciężarnych. Kupiłam tabletki - pharmaton matruelle, bo ma w sobie i kwas i omege i wszytskie witaminy, a ja nie lubię łykać tabletek więc wolę wziąć jedną niż 3. Ten moj preparat kosztuje ok 50 zł za 30 sztuk, bierze się jedną dziennie. Po odebraniu wyników badań i skonsultowaniu ich z ginekologiem musialam dokupić dodatkowo magnekal- to jest magnez z potasem, dlatego że w moczu miałam ciała ketonowe:(, ten magnokal zażywam 2 razy dziennie po jednej tabletce. Mam nadzieję że już wiecej niczego nie będę musiała dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym do Tajlandii nie pojechała ze względu na możliwość licznych zatruć- woda, żywność, robale, za dużo niebezpieczeństw dla kobiet w ciąży. Nie wiem czy dobrze myślę, ale będąc w ciązy chyba nie można się szczepić więc ja bym nie zaryzykowała, ale każdy ma swój rozum i robi co uważa za słuszne. Ja akurat będę w Europie (Niemcy, Holandia, Belgia, Luxemburg itp) Wszędzie blisko więc nawet nie będę musiała latać samolotem. Do Niemiec pewnie polecę a później to już będę przemieszczała się autem bo to nie takie wielkie odległości) Miałam lecieć do Rosji (część azjatycka) ale na szczęście pracodawcy odwołali w tym roku tą część trasy, gdyby jednak okazało się że trzeba tam lecieć to bym odmówiła. Byłam w Azji i wiem jak tam jest... to nie miejsce dla mnie, a juz na pewno nie dla mnie będącej w ciąży... A azjatycka częśc Rosji to dopiero hard core...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzielna z mielna - jak bedziesz w szwajcarii , zapraszam do mnie nad jeziorko bodeńskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIELNA Z MIELNA ale twój pierwszy post jest radosny :D . Widać po nim że jesteś szczęśliwa i pełna dobrej energii :) . Jakos tak miło miło mi sie zrobiło 🌼 O BOŻKA bardzo fajna stronka O A kto wie czy 13 tc to I czy II trymestr bo ja juz sie pogubiłam a strasznie różnie w necie pisze na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia22 śliczny już masz brzuszek. u mnie to już 11 tc, jak ten czas leci. W środę mam do lekarza i się boję. Schudłam jak narazie 1,5 kg. Nie mam apatytu i mam straszne zaparcia. A dziś zobaczyłam że mam kał ze śluzem i z dużą ilością krwi. bardzo się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamati&13.04
hej Kobietki! ale wy dużo piszecie, przez weekend miałam lenia i teraz mam straszne zaległości :-P fajna ta stopka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamati&13.04
no działa czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×