Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Ja jestem Strzelec, a właściewie Wężownik, bo to ta konstelacja przyświecała mojej dacie urodzenia, a nie Gwiazdozbiór Strzelca :D. Może dlatego bywam żmiją ;). Małż - Rybka, Dzieć - Koziorożec, a nastęny Raczek :). Ciekawe, co będzie następne, bo to chyba nie nasze ostatnie słowo :D - no, chyba że trojaki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trujku jak tu żyć 10 lat bez telewizora :) ja bym nie dała rady bez moich seriali a trochę ich mam do oglądania :) dziś zrobiłam sobie na obiadek krem ze świeżych pomidorów taki jak robiła Magda Gessler jak była w mojej miejscowości ostatnio i muszę przyznać że wyszedł mi całkiem smaczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle jak Wrzesniowa... ale faktycznie kazdy inaczej do tego podchodzi i przezywa... jednak z pewnością wieksza strata i ból jest gdy traci sie dziecko w pozniejszym etapie niz na etapie zagnieżdzenia... kiedy juz sie slyszy serduszko, widzi na USG, planuje wszysstko, albo czuje ruchy dziecka... nie wyobrazam sobie tego :( Wrzesniowa z twoim dzieciątkiem bedzie dobrze. Przeciez juz lepiej jest, nie plamisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znałam taką osobiście, Wrześniowa. Ba! Głośne są przypadki, gdzie kobiety starają się ciąży pozbyć - bez względu na jej zaawansowanie. Wiem, że wyraziłaś swoje zdanie - co byś wolała. Ja wyraziłam swoje - że każdy przeżywa to na swój sposób i na pewno nikogo nie ośmieliłabym się pocieszać w ten sposób, bo można czasem wtopić i tyle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie.co ostatnio.czytalam temat dziewczyny ktorej corka zmarla.w39tyg w brzuchu chcialo mi sie plakac jej corka jeszcze rano dala tacie na do widzenia kopniaka jak szedl do pracy a jakis czas pozniej przestala sie ruszac pojechali szybko do szpitala ale juz nie zyla :( ta kobieta jeszcze pozniej opisala porod i to jaka malutka byla sliczna ciepla. Wyc sie chce jak sie pomysli ze wiele kobiet traci tak swoje dzieci. Wyprawka wszystko gotowe.. firanka gdyby to plamienie bylo z innego powdu to bym sie nie martwila ale ono bylo przez odklejanie lozyska lekko ale jednak a to juz moze niestety niedozywiac i wiadomo... boje sie tej wizyty biore progesteron to mam objawy ciazowe nie mam zadnego odniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj ale ty mi znowu piszesz o aborcji a to znowu co innego. Ktos kto nie odczuwa straty po dziecku jest albo spaczony albo jest mega introwertykiem i wszystko trzyma w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trujku wow zaszalałaś :) 4 to już jest coś :) nas w domu mama miał 5 :) a ja chciała bym 2 no ewentualnie 3 :) jak by były tej samej płci ale pewnie i to 3 okazało by się tą samą płcią :P Wrześniowa tak byłam w tej restauracji gdzie był w zeszłym tygodniu bo to zaraz obok mnie i jest naprawdę dobre jedzenie :) ale w jej własnej restauracji nie miałam okazji być :) Jak mogę dodać swoje zdanie na temat o którym rozmawiacie to uważam że najgorzej jest urodzić martwe dziecko mając tego świadomość nie wyobrażam sobie tego... Z dwojga złego lepiej stracić ciąże na samym początku lepiej to znieść chociaż wiadomo że lepiej nie mieć żadnej takiej sytuacji w życiu jestem tego zdania że życie wie co robi i jeżeli dochodzi do takich sytuacji to znaczy że tak po prostu musiało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa właśnie o tym napisałam że takie sytuację jak urodzić martwe dziecko to to jest dopiero dramat i trauma na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno świadczy to o psychicznym spaczeniu jednostki - psychopatii lub socjopatii, tu się zgodzę. Ale naprawdę nie wszystkie dzieci są chciane i jeśli taka kobieta poroni, to nie zrobi to na niej wrażenia na żadnym etapie, ba! będzie to dla niej ulga i wybawienie. A o aborcji piszę Ci dlatego, że te kobiety, które nie czują więzi z dzieckiem w dużej mierze zrobią wszystko (albo wiele), żeby się go pozbyć. Ewentualnie "pozbędą się" po porodzie, jak nie będzie innego wyjścia. Są z kolei takie, dla których poczucie, że blastocysta jest człowiekiem a dziecko jest tak wyczekiwane, że poronienie nawet w 4tc jest tragedią na ogromną wręcz życiową skalę - dlatego staram się ten indywidualizm osobniczy podkreślać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno świadczy to o psychicznym spaczeniu jednostki - psychopatii lub socjopatii, tu się zgodzę. Ale naprawdę nie wszystkie dzieci są chciane i jeśli taka kobieta poroni, to nie zrobi to na niej wrażenia na żadnym etapie, ba! będzie to dla niej ulga i wybawienie. A o aborcji piszę Ci dlatego, że te kobiety, które nie czują więzi z dzieckiem w dużej mierze zrobią wszystko (albo wiele), żeby się go pozbyć. Ewentualnie "pozbędą się" po porodzie, jak nie będzie innego wyjścia. Są z kolei takie, dla których poczucie, że blastocysta jest człowiekiem a dziecko jest tak wyczekiwane, że poronienie nawet w 4tc jest tragedią na ogromną wręcz życiową skalę - dlatego staram się ten indywidualizm osobniczy podkreślać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi bardzo podobają się duże, wesołe rodziny - do tego stopnia, że żadne niedogodności ciąży i niedomagania organizmu mi niestraszne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Ffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Ale sobie ciężarówki sobie temat znalazły, wstydzcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzi tylko o chciane ciaze bo temat aborcji to temat rzeka i kazdy ma ku temu powody wiecie ostatnio.sie.zaskoczylam.nie pamietam nazwy panstwa nie chce strzelac w nim jest aborcja legalna i dajecie wiare ze tam nie ma domow dziecka? Rodzice adopcyjni musza wydac pelno kasy na sprwadzenie dzieci z innych panstw biedniejszych a jak na miejscu jest jakies.dziecko do adopcji to od razu jest adoptowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj ja niestety mam chore dwa glowne narzady ktore sa potrzebne do utrzymania ciazy nerkom sie pierwsza ciaza nie spodobala i daly mi o tym znac. Serce sobie czeka moze dla odmiany w tej ciazy bedzie robic problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Tematycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do chcianych ciąż - to patrz pkt 2, Wrześniowa :D. Naprawdę dla niektórych kobiet nie ma rozróźnienia blastocysta-zarodek-płód-dziecko. I dla nich strata zawsze będzie cholernie bolesna - wcześniej czy później. Bardzo wyraźnie widać to w dyskusjach o aborcji - niektóre uważają, że do 12tc powinno być dozwolone, niektóre że nigdy i w żadnym przypadku, a inne, że "mój brzuch moja sprawa" i n dzień przed porodem też byłoby ok. Podobnie u kobiet, które np. starają się 10 lat, mają za sobą 5 niudanych in vitro, strata na początku ciąży będzie stratą bardzo bardzo bolesną - nie wiem, czy byłaby większa czy mniejsza później. Dlatego staram się tego po prostu nie szeregować w jakiejkolwiek kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Wrześniowy grzecznie łez a nie tu jakieś czarnowidztwo uprawiasz. Leczenie ci szkodzi oj szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa - to uważaj na siebie, jesli ciąża ma zagrażać Twojemu życiu, to się nie dziwię, że wolisz nie przeginać z ilością :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Truje tez trzeba tu zagraniczne. Koniec tematu dziewczyny bo sie nakrecacie niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Lezenie miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.klementyna
Zbesztac miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×