Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Gdzieś wyczytałam info, że dziś rząd ma debatować nad dłuższym macierzyńskim. Jestem ciekawa wyników owej debaty :D. Z jednej strony wiele osób mówi obiecanki-cacanki, z drugiej: oni się już tak zagalopowali w tym pomyśle, że pewnie nie sposób się wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klementyna- coś Ty, dziecko nie lalka :D. Moje jak nie chce jeść to kręci głową, zaciska usta, ucieka :D w ekstremalnych przypadkach zaczyna płakać. Więc to nie tak, że dziecko da się peklować. No, chyba że będzie je skarmiać słodyczami, to rzczywiści możesz mieć kłopot. Ja do swojej teściowej mam zaufanie - mój mąż żyje i jest całkiem dziarski, więc mam nadzieję że mojej córce też nic nie będzie, kiedy zostawię ją od czasu do czasu pod jej opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój to tez całkiem ładny okaz, ale ona wtedy miała już 5 więc sie nie przykladalam do wychowywania i okazywania miłości przez jedzenie. Mksu przytulaniu sie przytulaj :) jak by mąż strajkowali to powiedz ze tak jeszcze ze 4 dni dla pewności :D A mi sie jakieś sny erotyczne śnią, mąż mnie zostawił do końca tygodnia i co odrazu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa wspolczuje wczorajszego siedzenia po ciemku, jakos ci to wyjasnil ? firanka i jak testy owu ? co do ginekologa endokrynologa, ja place 100 wizyta 50 usg 30 cylotogia - bydgoszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczko no nie doszly testy jeszcze... wczoraj wyslalam wiadomosc do tego sprzedawcy i mi nie odpisali :O i pewnie dzisiaj juz nie dojdą i nie zrobie testu niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka a czemu nie chcesz kupic w aptece ? ja za 5 testow placilam 26 zl ale wiem ze sa tansze. a mysle ze jesli juz robilas testy to warto je robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka bede za jakis czas ide do gin mzoe przyjmie mnie jako pierwsza bo i tak jestme bez kolejki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczko jesli bym nie zamowila ich wczesniej to z pewnością bym je kupila. Pozatym tak jak mówilam ja przez to moje TSH odkryte nie mam parcia na ten miesiąc... pewnie nawet powinnam calkiem odpuscic sobie... wiec generalnie nie staram sie bardzo w tym cyklu, niestety. Ciagle sie martwie moimi wynikami. Jesli nie mam testów to ich nie zrobie, kocham sie z m kiedy mamy ochote, a jak nie to nie... pozmieniały mi sie momentalnie priorytety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam :) firanka myslalam ze w tym cyklu sie intensywnie staraci, ale jak nie to moze w przyszlym cyklu zacznij robic testy :) ja kochane wlasnie sie dowiedzialam ze pecherzyk ladnie pekl :) i mamy czekac 14 dni od owulacji na @. ale mamy byc dobrej mysli ( nie bardzo zrozumialam te slowa ale mysle ze ona ma nadzieje ze zafasolkujemy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam gdzie wyczytałam taką sentencję "Kiedy będzie Ci źle i będziesz myślał o sobie w kategoriach nieudacznika - pomyśl, że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem z milionów.." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie :) tylko nie bardz owiem kiedy moge zrobic test chyba ze @ przyjdzie skoro przedwczoraj wyszedl pozytywny test owulacyjny, wczoraj tez byl pozytywny, dzis juz negatywny. od kiedy liczyc te 14 dni ? od przedwczoraj czy od wczoraj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam znowu dylemat... akurat jestem w trakcie szukania pracy, ale w zwiazku ze staraniami szukam pracy na normalna umowe, nie zlecenie, nie o dzieło... i oczywiscie niezbyt ciezką fizyczną jakby sie udalo... I wiem wiem bardzo nieładnie z mojej strony, ale trudno, takie jest życie... Przechodząc do rzeczy zadzwonili dzisiaj do mnie z ZARY i zaprosili na rozmowe na sobote i mam dylemat czy jechac... sęk w tym że jest to praca na pol etatu... czyli nie bedzie to wiecej niz 800 zl. Bede musiala dojechac do miasta obok... jakies 40 minut autobusem w jedną strone. No i jest to praca na nogach caly czas. czy wy byscie sie zdecydowaly w takiej sytuacji? czy poczekac, poszukac jeszcze troche? jestem rozdarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka, wez sobie kartke i napisz za i przeciw to ty musisz zdecydowac czy musisz isc do pracy czy nie, zawsze mozesz odejsc pamietaj o tym. w 800 zl droga nei chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... tylko mi zalezy na robocie jak najszybciej.... no tak klementynka mamy podobna sytuacje, tylko ze ty teraz masz prace, ja mam swoją firme internetową, wiec ewentualnie nie zostaje z niczym... jednak nie wiem czy ta fima wytrzyma czas gdy zajde w ciaze i caly okres ciazy aby miec swiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka ta firma? Jesli płaciliśmy składki to możesz ubiegać sie o Maciezynski w ZUSie tylko niewiem jak to dokładnie wyglada, ale wiem ze taka możliwość istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka tez mam swoja dzialalnosc, ale niestety nei wierm jak to jest a macierzynskim, mysle ze skoro oplacasz skladki to cos sie na pewno nalezy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop macierzyński osoby prowadzącej działalność Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która z działalności podlega obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym może z działalności przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. W sytuacji, gdy przystąpi do tego ubezpieczenia i urodzi dziecko nabywa prawo do zasiłku macierzyńskiego. Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony w Kodeksie pracy jako okres urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, a od 1 stycznia 2010 r. także jako okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego. Osoba ta w tym okresie obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym podlega z zasiłku macierzyńskiego, a składki od kwoty wypłacanego zasiłku macierzyńskiego rozlicza ZUS, który wypłaca jej zasiłek. Z tytułu działalności osoba ta jest natomiast zobowiązana do opłacania wyłącznie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorca może prowadzić działalność w czasie urlopu macierzyńskiego Obowiązujące przepisy zarówno ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.), jak i ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512 ze zm.) nie zabraniają w okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego zajmowania się prowadzoną działalnością. Fakt wykonywania działalności w żadnym wypadku nie może być podstawą do pozbawienia prawa do zasiłku macierzyńskiego, a ZUS nie może uzależniać wypłaty tego świadczenia od złożenia oświadczenia o nieprowadzeniu działalności. W okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego osoba prowadząca działalność w dalszym ciągu może więc sama prowadzić działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane właśnie wróciłam od ginekologa :) i mam same dobre wieści mianowicie pęcherzyk pękł gin powiedział że mam piękną śluzówkę nie do końca jednak wiem co to znaczy ale dobrze że on mówi że jest piękna :P i na koniec mi powiedział że widzimy się za miesiąc w ciąży :) strasznie fajny facet byłam u niego 4 razy na monitoringu a on mi wziął 40 zł czyli po 10 zł za wizytę tak to można chodzić do lekarza :) bo przynajmniej wiadomo że nie ciągnie pieniędzy :) ja mu mówię ile mam zapłacić a on że nic i że mam się nie wygłupiać dopiero jak zaczęłam nalegać to mówi 40 zł :) Staraczka cieszę się że u Ciebie na wizycie także wszystko w najlepszym porządku :) A filmik z plemnikami świetny :) z cyklu kto pierwszy ten lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSUP ja tez sie ciesze ze pecherzyk ci pekl, w ktorym dc jestes? ja w 20. przedwczoraj i wczoraj pozytywny test owu byl dzis na usg pecherzyk pekniety wiec owu byla pewnie wczoraj. kurcze tez bym chciala placic tak malo kasy :D ja placilam 50 za jedno usg a bylam chyba z 5 czy 6 razy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmsu no właśnie tacy lekarze powinni być, a nie, że za wszystko chcą kasę. Truj współczuję Ci, ja też wymiotuję z 2 razy dziennie od mdłości, ale generalnie to wszystko osłabło. Liczę, że w II trym. będę się już dobrze czuła. Moja waga nadal stoi w miejscu mimo tego, że jem, ale w sumie i tak skromne ilości. Nie mam ochoty na wciskanie w siebie jedzenia. Dziewczyny wiecie może od kiedy widać wadę cewy nerwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×