Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nati123

32-33 tydzień ciąży :) Ktos chętny porozmawiać

Polecane posty

dziewczyny kupujecie na zas smoczki dla maleństwa? ja nawet o tym nie myslalalam zeby kupywac... jak to u was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coca, ja też mam tak standardowo tetrowych 10 szt, no i jeszcze 5 flanelowych i 3 bambusowe, na początek na pewno starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza, ja mam 2 smoczki uspokajające, ale najbardziej to bym chciała ich nie używać, położna w szkole rodzenia mówiła, żeby do 6 tygodnia dziecku, które jest karmione piersią nie podawać smoczka, bo mogą być problemy z ssaniem piersi. no a ja też chce karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam takie 2 smoki ale zwykle.nie chce tez dawac na poczatku.nie wiem czy je w ogole brac do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja kupiłam dwa smoczki, nie wiem czy sie przydadzą. A co do pieluszek to mam jeszcze tetrowe i flanelowe oprócz pampersow. migotka, czyli wogole nie będziesz używała narazie jednorazowych pieluszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, no właśnie na początku na pewno jednorazówki, nie wyobrażam sobie prania takiej ilości na początku ;). jeszcze rozważam używanie pieluch wielorazowych z otulaczami, ale to tak od jakieś 6 miesiąca dziecka, ale to jeszcze zobaczymy. pewnie słyszałyście o tego rodzaju pieluchach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam, jak dla mnie fajna sprawa, ale fakt, jak maly troche podrośnie, bo cięzko by było na początku nad taką ilością zapanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Bylam w miescie i kupilam koszule do szpitala, 2 opakowania podpasek poporodowych (ale one sa ogromne :p ) i majtki poporodowe Nie wiem jak Wy ale ja biore 3 koszule do szpitala ( jedna do porodu a dwie do karmienia ) A co do pampersow to ja mam pampersy new baby jedna paczke tych jedynek (do szpitala) i mam jedna paczke pampersow al;e juz dwojki i dzisiaj kupilam jeszcze 2 paczki ale kupilam dada z biedronki bo slyszalam duzo pozytywow na ich temat i te kupilam juz rozmiar 3 Uwazam ze tego nigdy za malo a jak urodze to napewno dostane jeszcze pampersy z rozmiaru 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, fajna sprawa z jednej strony, z drugiej spory z tym roboty :) iza, flanelowe są głównie do podkładania pod główkę w łóżeczku, są takie milsze w dotyku i jakby grubsze niż tetrowe. kami, ja też byłam przerażona tymi podkładami poporodowymi, niezłe paki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dady, to właśnie kurczę są bardzo skrajne opinie, według mnie, jak się okaże że dziecko nie ma żadnych skłonności alergicznych, to można popróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flanelowe takie milutkie w dotyku są.. kupiłam parę kolorowych w różne wzorki. śliczne. też myslę nad Dadą, jesli mały nie będzie miał żadnych podrażnień, czemu nie, Jednak na początek mam zamiar używać Pampers. co do podkładów, to są ogrooomne ;)) kupiłam dwie paczki, i paczkę największych podpasek, wszystko z Belli. no i majtki poporodowe z canpola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, nie chce straszyć, ale podobno majtki z canpola nie są dobre, bo są z fizeliny. ja kupiłam takie jakies polskie siateczkowe, jak polecała położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a macie może już termometry dla maluszków? ja o tym kompletnie nie myślałam, ale mama mnie zapytała ostatnio czy mam. czytałam troche o nich i sama nie wiem jaki wybrać.. bo raczej potrzebny to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka, a gdzie kupowałaś? kurczę, nie zasięgałam opinii o canpolu, kupiłam pierwsze na jakie trafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, ja tam samo, wszystko mam, tylko termometru dla malucha nie mam :D, też się zastanawiałam jaki...czytałam że najlepiej żeby był do ucha, ewentualnie też do czoła, podobno te tylko do czoła nie są dobre, bo mierzą zewnętrzną temp. dziecka...ale sama nie wiem, jak jest faktycznie. może któraś z was wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, jak kupiłam w aptece, myślę że w każdej powinny być, firma Horizon, nazywają się majtki higieniczne poporodowe (siateczka, oddychające), są wielorazowe, bo z tej firmy te jednorazowe, to nie byłam pewna, czy też są siateczkowe, nie było napisane, a zamawiałam w aptece przez net i nie było dobrze widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki migotka,popytam w aptece i zakupię sobie takie , nawet nie myślałam z czego są te z canpola, teraz mi to uświadomiłaś. może dziewczyny coś o termometrach napiszą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Jeżeli chodzi o termometr nie polecam takiego dotykowego. Kupiłam taki Gabrysiowi, i kilka razy nas bardzo zawiódł. Cena jego to ponad 100 zł, a jest do du.....mamy też taki zwykły do pupy canpola za 20 zł i jest super. Zawsze dawałam Gabrysiowi do zabawy zatyczkę i miał chwilę spokoju więc mogłam zmierzyć. Jeżeli chodzi o smoki to jeżeli dziecko go polubi to błogosławieństwo. Jestem logopedą i stosowany z umiarem i do odpowiedniego czasu nie zrobi krzywdy. A wracając do żłobka Gabryś chodzi o państwowego. Mieszkam 50 km od stolicy, mąż pracuje codziennie w Wawie i dojeżdża. U nas żłobek to wydatek ok 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, tzn. co do majtek jeszcze, to niektóre kobiety mówię że i te z fizeliny są ok, no ale położne stanowczo odradzają, ale wiadomo zależy też od wrażliwości, jak się reaguje. patiniaa, dzięki, już coś wiemy o termometrach :) a możesz powiedzieć, co dokładnie znaczy z umiarem i do jakiego momentu smoczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiniia, to fajnie macie ze żłobkiem, że tylko 250 zł :). bo jak słyszę jak matki mówią, że 1700 zł w Warszawie prywatny, to brak słów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati, a z tymi smoczkami to jaki najlepszy? bo są kauczukowe i silikonowe i różne opinie;( widziałam te termometry z canpola, jednak nie kupiłam jeszcze żadnego, bo szukając informacji juz zgłupiałam. co do żłobka, bardzo bym chciała żeby mały w przyszłości dostał się do państwowego tym bardziej,że obydwoje pracujemy w warszawie i tam byśmy małego chcieli posłać. wiem,że to jeszcze sporo czasu, niestety myśle już o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, jak chcesz małego od roku wysłać, to zaraz po urodzeniu można myśleć, niektórzy mówią żeby nawet zapisać, to może się dostanie do państwowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem migotka jak to z tymi żłobkami państwowymi w wawie jest;(. Mojej koleżance i jej mężowi powiedzieli,że skoro obydwoje pracują to stać ich na prywatny... już po nowym roku bedziemy myśleć nad żłobkiem. mam zamiar po macierzyńskim wykorzystać zaległy urlop, troszkę wychowawczego no i po roku mniej więcej mały niestety do żłobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju dziewczyny przelezalam caly dzien.. Juz dawno nie mialam takiego kiepskiego dnia. A Wy jak tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie87, jak to mówię doświadczone matki, leż jak jeszcze możesz ;) ja się na chwilę położyłam, jak wstałam, to miał brzuch twardy, jak kamień, ale dosłownie po chwili przeszło. mi się szykuje samotny wieczór już nie pamiętam kiedy ostatnio był, bo mężu wybiera się na piwo z koleagami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno juz nie mialam wazenia malego, ostatnie usg chyba dobrze po 22 tyg. Ale nie pamietam ile mial musialabym zerknac. Mnie czekaja dwa samotne wieczory ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam ostatnio ważnie małego w 29/30 tc, czyli w lipcu, mam nadzieje, że we wtorek znowu go lekarz zważy, bo chce chociaż szacunkową wagę poznać ;). już mi się wydaje, że jest taki ogromny :D zlecą te dwa samotne wieczory :). teraz barwy szczęścia są też w piątek, oglądam to, choć sama się z siebie śmieję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×