Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

to szoszonowa ratujesz mnie przez weekend z majóweczką :P a na reszte stawiam w tygodniu ;) Majóweczka damy rade bo wyjścia nie ma i jeszcze przenosimy bąble :D Też zmykam spać bo jutro 8.00 SPA :P dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia Ja mówiłam żeby tylko wytrzymać do 28 tc bo już jakieś szansę sa później że jednak do 32 tc a teraz do 34 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooonia86, coś mnie podkusiło aby jeszcze zajrzeć :P You're welcome! :D FASOLKI Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---11--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------16--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------29------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie----------------31---------Leon Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------31----Norbert Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----31--------Maja _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------34-----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------36----------DZ MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 5 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----8 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------6 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja--------------- keysy2121-----------------Kasia-----------21------------M ogil no----------Eryk-----1 msc 1dz Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------- --lubuskie----------Piotr------2dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, jak to?? Podkładasz mu poduchę pod głowę? U mnie pościel jest dla ozdoby ;) Leży sobie złożona w drugim końcu łóżka ;) XXX Szoszo, ja też dałam dziecku nazwisko po ojcu, bo stwierdziłam, że potem nie będzie mi się chciało latać z tymi papierami. Tylko w szpitalu miał moje :) I chyba masz rację, że w ostatnich tyg. w dużej mierze się puchnie, bo to aż niemożliwe tyć po 4-5 kg w 3 tygodnie :) Tym bardziej, że potem tak szybko schodzą po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo, a z tymi rozmiarami to tak jest. W sumie to dobrze i nie dobrze, bo jak dziecko jest między rozmiarami to zawsze coś znajdzie :) Alan wyrósł już z 56, 62 powoli robią się na styk, ale 68 są dużo za duże ;) XXX Keysy, ja tak jak pisze Szoszonowa,też bym ochrzciła dziecko. To jest obowiązek rodzica, a jak będzie dorosłe niech robi co uważa. To samo komunia. Też jeszcze nie wiem jak to wszystko zorganizuję :) XXX Co do kościoła to nie znoszę tej instytucji. Jestem tzw. Wierząca niepraktykująca :) Jak mam ochotę się pomodlić to mogę zrobić to gdziekolwiek. A księża się znarowili! Moja koleżanka spowiadała się przed ślubem i właśnie jak powiedziała, że mieszka z narzeczonym to ksiądz przy ludziach na nią nawrzeszczał i nie dał rozgrzeszenia, za to dał jej narzeczonemu, który spowiadał się z tego samego :O I co to ma być?? Łażą po kolędzie i tylko kasy szukają! Oczywiście nie chcę generalizować, są na pewno wyjątki. A Rydzyk to już w ogóle bije wszystkich na głowę, sekciarz pierdzielony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo, właściwie ciężko porównać jeden ból do drugiego. Oba były okropne, ale o ile przy bólach rozwierających możesz próbować jakoś sobie pomóc przybierając różne pozycje itd (dla mnie najlepiej na stojąco, a jeszcze lepiej gorący prysznic, a 90% czasu kazali leżeć bo ktg :( ), tak przy partych nogi za uszy, broda do klatki piersiowej i musisz przeć i czujesz jak Cię tam rozrywa. Ale jak widzisz jeszczę żyję więc są do przeżycia ;) I tak jak piszesz, o ZZO wypowiadają się najchętniej Ci co go nie mieli i szerzą ploty. A tu normalnie rodzisz na żywca, nie ma zmiłuj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pępek przemywałam 70% spirytusem przy każdej zmianie pieluszki, a i tak nie chciał odpaść i gdzieś po 2-3 tyg. Położna go własnoręcznie ukręciła, bo stwierdziła, że zaczyna się pod nim robić ziarnina :O XXX Majóweczka, ja prałam wszyściusieńko co miało mieć kontakt z małym, rożek, koce i moje szpitalne koszule też. Nie używam płynu, bo słyszałam, że nie można i teź nad tym ubolewam. Zszokowała mnie Niemądra, że lubi szorstkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po ciężkiej nocy miałam straszny koszmar ze moja mamusia umarła ... Obudzilam się o 3 zlana potem i zaplakana i nie mogłam usnac .... (Nie)mądra współczuję spa jak dla mnie to powinni założyć Ci krążek ale ze masz dłuższą szyjke to mogą nie chcieć ale może szew zrobią. Co do isoptinu i fenoterolu to uwierz mi masa kobiet w ciąży to przyjmuje i nic się nie dzieje złego z dziecmi lepiej brać to i nie mieć skurczy niż urodzić za wcześnie... Fakt ze fatalnie się po nich czuje ale mój synek jest dla mnie najwaznieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa co do imienia to ja bym chciała Filip a mój misiek albo Alan albo Natan także jeszcze nie wybrane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra tydzień w SPA no ładnie ;) A tak poważnie to dawaj znać co i jak. Fij to tak naprawdę ZZO jest tylko na skurcze? Do porodu już nie dają? Bez sensu trochę :( Andziulka faktycznie koszmar. Ja dzisiaj za to obudziłam się o 3 i nie mogłam zasnąć, ale trochę się pomęczyłam i dało radę :) Miłego dnia Laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jeśli będzie dziewczynka to będzie Ewa, po mamie Tomka, wiem, że to ważne dla niego więc nie wymyślam innych, a jeśli chłopiec to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanie prawie 70m2 wiec dosc spore :) ja na weekendzie tez Was nie zostsawie :) ja tez pralam i prasowalam wszystko, nawet baldachim i koce :D monia, no widzisz, ja to chyba nie znioslabym tego... fijfij no tak, taki ta podusia to taki flaczek i ma grubosci jakiec 0.5 cm wiec roznica jest minimalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna, no niestety nie podają, dopiero się o tym dowiedziałam podczas porodu. Jak już dotrwałam do tego znieczulenia to pomyślałam sobie: to już koniec bólu, najgorsze za mną a tu dupa blada :( Chyba potem już nie podają żeby nie zanikły skurcze no i żeby móc aktywnie przeć... Ciekawa jestem swoją drogą jaka różnica w czasie by była do uzyskania pełnego rozwarcia gdybym nie dostała ZZO... Miałam wrażeńie, że to się długo ciągnęło, widziałam też po minie położnej. Żeby przyspieszyć podała mi po cichu oksytocynę i sama przebiła pęcherz płodowy. Jak dostałam znieczulenie parę minut po 7:00 tak urodziłam o 14:04... XXX MAMA, no w sumie płaskie są te poduszki, ale ja tak jakoś się boję... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo hej ja od 1,5h czekam na izbie przyjec i jeszcze 4os.przede mna a przyjete przez te 1.5h dwie to izba oddzialu polozniczo ginekologicznego zeby nie bylo :p suuuper jeszcze wisi kartka ze ciezarne bez kolejki wiec wchodze bez i dupa nie ma czegos takiego trza czekac :p hehe wyprosili mnie,ciekawe jak bede rodzic to kaza mi czekac haha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie , ja na sekundę bo zmykam szykować się do położnej... A. dziś już leci do PL i przeraża mnie spanie w tym domu samej caly weekend :/ Na szczęście w pon. przylatuje siostra z kolezanką :] xxx Fijiji nasz nocny marek:D Dzięki za wszelkie info, kopalnio wiedzy porodowej i poporodowej :* xxx andziulka007 , sny w ciąży są dziwne ...:/ Filip- ładnie :]Ja nie wiem o czym Wy gadacie odnośnie leków z (nie)mądrą :D Ja znam tylko no-spę , magnez i paracetamol w ciąży :D xxx Miłego dnia ;) Odezwę się pewnie po pracy ok 24:00 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FASOLKI Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---11--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------16--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------29------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie----------------31---------Leon Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------31----Norbert Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----31--------Maja _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------34-----------Zua Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------36----------DZ MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 5 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----8 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------6 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja--------------- keysy2121-----------------Kasia-----------21------------M ogil no----------Eryk-----1 msc 1dz Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------- --lubuskie----------Piotr------2dni xxx proszę majóweczka :] a tc masz dobry ? (nie)mądra, gazetki jakieś wzięłaś ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pikole ale tu burdel w tym szpitalu wlasnie sie dowiedzialam ze mi komsultacje anestazjologiczna szykuja do porodu hahaha szoszo nie mam gazetek nic nie mam ksiazke jedynie co w dobe ja wchlone ehh tu nawet kiosku nie ma w tym szpitalu,nie zdazylam nic kupic nawet czekolady :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo hej ja od 1,5h czekam na izbie przyjec i jeszcze 4os.przede mna a przyjete przez te 1.5h dwie to izba oddzialu polozniczo ginekologicznego zeby nie bylo :p suuuper jeszcze wisi kartka ze ciezarne bez kolejki wiec wchodze bez i dupa nie ma czegos takiego trza czekac :p hehe wyprosili mnie,ciekawe jak bede rodzic to kaza mi czekac haha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szo skurczy partych nie przegapisz za nic. ja je odczuwalam jak parcie na kupe ale jakby ta kupa szla od kregoslupa... i nawet jak stalam a przyszly parte to kupa krzyku i jakos samo mnie ciagnelo do dolu i przykucalam, takze wtedy wiesz ze juz blisko. mnie bolaly najbardziej te skurcze przed bo kuzwa 13 godz bolu i nic a jak przyszly parte to sie dostaje takiego powera ze nawet jak boli to specjalnie to do cb nie dociera. pamietam ze jak eryk jzu wychodzil to tylko powiedzialam ,,boze jak boli,, 3 razy parcie i byl na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio moja maruda coraz wiecej sie usmiecha. wczoraj mu takie fajowe zdj porobilam ale nie moge zrzucic ich na kompa by wam pokazac... moze cos wykombinuje i zrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×