Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Hehe , moze z czasem pokaze co tam ukrywa :) Miesiac temu na USG tak sie "woerzgalo" a dzis slodko spalo... Co do allegro , wysylalam tylko paczki w polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) tak piszecie o tym zabezpieczeniu Was u dziecka i w ogóle...w sumie nawet nigdy się o tym nie zastanawiałam, ale to dlatego, że od początku myśleliśmy o ślubie, teraz jesteśmy już po tej całej bieganinie prawie 2 miesiące, ale powiem Wam, że dla nas było to ważne, bardzo ważne. A ja po ślubie przeszłam na nazwisko mężusia, no i dzieciaczki też będą nosić jego nazwisko :) a niech się cieszy chłopina ;) widzę, że wśród nas jest chyba większość dziewczyn żyjących w związkach nieformalnych, absolutnie tego nie potępiam, bo aby zalegalizować swój związek trzeba naprawdę tego chcieć, nic na siłę :) Jutro wybieram się na usg, mam nadzieję, że się nie rozczaruję... bo do tej pory przeszłam tylko badanie u gina i powiedział tylko, ze na razie podejrzewamy ciążę, ale w końcu okresu nadal nie ma i wszystko wskazuje, ze tak właśnie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 tez mam jutro wizyte :) ciekawa jestem co i jak u mojego synka, bede chciala USG, mimo iz tydzien temu mialam, ale niczego konkretnego sie nie dowiedzialam, jak spytalam jaki jest juz duzy (ile ma cm) to powiedziala ze nie powinno mnie to interesowac teraz.... z laska mi powiedziala ile maly wazy... wkurzylam sie, ja chce wiedziec dokladnie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama, ale Ty już masz namacalny dowód swojego małego istnienia, a ja ciągle nie wierzę w to szczęście póki nie dostanę tego na papierze :P no i ciągle się boję, że jednak jutro się rozczaruję... to będzie moje pierwsze usg. Może Wy mi jakoś przetłumaczycie, bo ja tępa w to nie mogę uwierzyć :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktory to juz tydzien?? wiesz, ja wciaz nie moge w to uwierzyc ze jestem w ciazy mimo iz maly kopie i mam juz spory brzuszek ciazowy, poprostu mega sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zaczynałby się ósmy. Okresu nadal nie mam, piersi powiększone i bolesne, poza tym nic się nie dzieje. Już wolałabym mieć nudności i takie inne bo byłabym bardziej pewna a tu nic :P już chcę żeby było jutro! :) Usg robią już od 8 rano i zamierzam tam się pojawić jako pierwsza bo już chcę wiedzieć na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o ciazy sowiedzialam sie w 6tc i widzialam juz bijace serduszko, i Ty je jutro zobaczysz :) no ja nie mialam prawie wogole objawow ciazy, jedyne co to: -brak miesiaczki, -mega bole piersi, -bole podbrzusza (jak na okres), -czasmi bylo mi niedobrze, i to tyle, i musze jeszcze zaznaczyc ze wogole nie podejrzewalam ze moge byc w ciazy, jak sie juz dowiedzialam to skojarzylam fakty. te "objawy" miala tylko w I trymestrze, a jezeli chodzi o "chec na wymioty" to mam to do dzis ale bardzo zadko i tylko w sklepie, po za tym objawi jaki mi "doszly" to: -wypryski na plecach (poczatek II trymestru) (dobrze ze tylko na plecach), ah te hormony, -krwawiace dziasla i bolace zeby (na poczatku ciazy bylam u dentysty i mowil ze moje zeby sa ok), -bole glowy, hmmmm no wlasciwie chyba tyle, po za tym przez ostatnie kilka dni spalabym najchetniej caly czas, przesypiam okolo 18h/na dobe, to duuuuzo, no ale coz, ledwo usiedze hehe, kawa tez duzo nie zdziala, w niedziele zacznie mi sie III trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz MAMA, ja doskonale wiedziałam, ze mogę spodziewać się ciąży bo to planowaliśmy i z utęsknieniem czekałam na pozytywny test :) objawów też wyczekiwałam ;) a usg nie miałam robione jeszcze bo u lekarza byłam w środę zeszłą a usg robią tam tylko we wtorki i będę mieć dopiero jutro więc to pierwsze usg będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licząc od ostatniej miesiączki to zaczynam ósmy :) mam też taką nadzieję, że już tego człowieczka ujrzę :) trzymajcie jutro kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ;* Aniu trzymam kciuki choc i tak jestem pewna ze jestes w ciazy i wszystko jutro zobaczysz : ) Ja mam usg w srode i tak samo nie moge sie juz doczekac mam nadzieje ze malenstwo pokaze w koncu co ma miedzy nozkami : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly90 a jakie masz przeczucia? ja od poczatku mialam przeciucia ze bedzie syn, i jest syn :) a dowiedzialam sie w 17tc :) straaaaasznie bylam ciekawa co tam siedzi u mnie w brzuszku :) teraz jestem juz spokojna bo 100% syn (3 lekarzy potwierdzilo, nie mowilam wczesniej ze wiem jaka plec) no i teraz kupuje wszystko na chlopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, może Ty się wypowiesz jak tam Twój kręgosłup? Jesteśmy w tym samym tygodniu :) Nie boli Cię nic a nic? Andziulka, to na pewno ciąża, nie stresuj się :) Moim jedynym objawem ciąży oprócz braku okresu był ból piersi. Jak zaczęły mnie boleć w połowie cyklu na owulację, tak już nie przestały ;) Molly, a jakiej płci byś sobie życzyła? :) Czy jest Ci wszystko jedno? :) Rzeczywiście straszny wstydzioch z tego Twojego malucha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij możliwe,że dziecko ułoży ci się źle i naciska na nerw kulszowy więc nie pozostaje Ci nic innego jak leżeć i czekać aż się mały obróci. Promieniuje Ci do nogi ten ból może ? No chyba,że Ci krążek się przesunął i uciska na nerw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu ja nie narzekam, baaaaaardzo rzadko mnie boli, bole plecow bardzo mi dokuczaly w I trymestrze, teraz jest rewelacja, tfu tfu zeby nie zapeszyc :P jedyne co boli to w nocy biodra, jezeli leze za dlugo na jednym boku, czasami rano jak sie budze i chce polezec to nie da rady, musze wtedy ma wznak, bo boli, po za tym jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Nie)mądra, do nogi raczej mi nie promieniuje, ale czasem mam też wrażenie, że dół brzucha mi się od tego napina :O Może to rzeczywiście jakiś ucisk... MAMA, z biodrami mam to samo od jakiegoś czasu, ale nie każdej nocy. Po prostu budzi mnie ból po obu stronach bioder i nic nie daje przerzucenie się na drugi bok, tylko właśnie tak jak piszesz muszę położyć się na wznak chociaż na pół minuty i przechodzi. Ciekawe z czym to jest związane.. U lekarza będę co prawda dopiero gdzieś w połowie mies. ale muszę się jej zapytać o co chodzi z tym krzyżem. Moje odczucia to pół biedy, bardziej się martwię czy dziecku to nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu wydaje mi sie ze maluszek poprostu naciska na miednice - biodra, no maly swije wazy, do tego dochodza wody plodowe, wiec jak za dlugo lezymy na jednym boku to boli poprostu, no coz, jescze 14 tygodni i nasze skarby beda na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, bossshe jeszcze tylko 14 tygodni :) No tak, mój ostatnio ważył prawie 800 g, to teraz pewnie sporo więcej. A mi się cały czas wydaje, że jest taki maluśki ;) Jeju, gadam jak stara matka, a dziecka nawet jeszcze nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od samego poczatku czuje ze to chlopiec i zawsze chcialam miec pierwszego syna ale co by nie bylo to jestem i tak bardzo szczesliwa oby bylo zdrowe to dla mnie najwazniejsze : ) mnie strasznie bola plecy a wlasciwie to krzyz do takiego stopnia ze ledwo chodze a o spaniu na plecach nie ma mowy ten bol jest okropny ciezko mi sie przekrecic na drugi bok podczas snu. Do tego dochodzi bol nog i to w nocy. A skurcze np w lydkach tez was lapia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie odpukać nic się nie dzieje . A dziewczyny prawda to ze w zaawansowanej ciązy dobrze spac tylko na lewym boku bo inaczej krew nie dopływa i coś tam coś tam ? A moze wiecie od którego tc mozna jeździć bez pasów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna jezdzic bez pasow od widocznej ciazy chyba, ale w raznie W lepiej miec zapiete pasy, tylko trzeba wiedziec jak, tzn pas nie na brzuchu, tylko pod brzuchem tak sobie wlozyc, ja osobiscie nie zakladam pasow, no chyba ze jade w jakas dluzsza trase to wtedy zapinam, a jezeli chodzi o spanie to nie ze tylko na lewym boku, ale na prawym tez, bo wiadomo ze nie da sie cala noc w jednej pozycji, ale slyszalam i cvzytalam ze jednak na lewym boku najlepiej i jeszcze dobrze wlozyc poduche miedzy nogi, faktycznie lepiej sie spi i ponic krazenie lest lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do becikowego:) Od początku 2013 r. wejdą w życie nowe zasady przyznawania becikowego "rządowego". Odtąd dostaną je tylko rodziny, które spełnią kryterium dochodowe. Czyli takie, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1922 zł netto. Kto zarabia więcej, zapomogi nie dostanie. Dotyczyć to będzie dochodów w roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o świadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly, to chyba w takim razie jest normalne z tym kręgosłupem skoro obie to mamy :) Podobno powinno się spać właśnie na lewym boku, ale tak jak MAMA mówi nie sposób wytrzymać tak całą noc więc ja się co chwilę przekręcam to na jedną to na drugą stronę. Na plecy przekręcam się najdłużej na pół minuty, bo boję się, że odetnę dopływ tlenu i innych rzeczy dziecku ;) A oprócz tego podobno można być po tym spuchniętym, zmęczonym i niewyspanym przez ucisk na jakieś tam naczynia. Strrrrasznie tęsknię za spaniem na brzuchu z podciągniętym pod brodę kolanem, buuuuu... To moja ulubiona pozycja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do becikowego, ja wiem że nie dostanę więc już nawet o tym nie myślę :O I skurcze mnie na szczęście nie łapią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Już wróciłam do domku i czeka mnie dziś wspaniały dzień :) mamy dzidzię! To 7 tydzień i serduszko mi już "latało" na monitorku :) byłam tak skołowana, że nawet nie poprosiłam lekarza, żeby dał mi go posłuchać, a tam...nasłucham się jeszcze :) ważne, że mam kruszynkę w brzuszku :) Mój Andrzej spojrzał na zdjęcie z usg, na którym ledwie ledwie w ogóle coś widać, i mówi, ze to na bank syn i podobny do niego :D aż sobie popłaczę trochę...wzruszyłam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja tez kocham spac na brzuchu to jedyna pozycja w ktorej zasypialam i bardzo ciezko bylo mi sie przyzwyczaic z reszta tak jest do tej pory..a przez ten bol krzyza to nawet na boku sie mecze niedlugo mi cos tam peknie mam takie wrazenie eh.. Lekarz mowil ze to niestety jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, gratulacje!!! :) Fajne wrażenie z USG, co? :) A dopplera to można w ogóle tak wcześnie robić? Coś mi się miota po głowie, że serduszka nie można albo słuchać w zbyt wczesnej ciąży albo jeszcze nie słychać we wczesnej ciąży... Ale może tylko gadam farmazony, bo już dobrze nie pamiętam :) Molly tojeszcze długo nie pośpimy na brzuchu, bo teraz brzuch a potem pewnie niekontrolowany mlekotok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobitki :) mam małe pytanko ... ostatnio byłam 22ego u gin- 5tydz ciązy - kazała mi przyjśc za 3tyg z wynikami badań... ale w tym tyg jak powinnam do niej sie zapisac ma urlop - zapisalam sie na termin tydzien pozniej wiec w sumie 4tyg od pierwszej wizyty - i tak teraz myśle czy nie isć przypadkiem do innego gin - ale w sumie tydzien to nie jest az tak duzo prawda? jak wczesto wy chodzilyscie do gin ma samym poczatku ciązy ? wiem wiem moze glupie mam watpliwosci ... ale mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×