Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Ja jak robiłam pierwszy raz fasolkę to wyszła mi przepyszna! ach jaka byłam dumna:) później już nie były takie dobre jak za 1 razem. Co do wózka, my jeszcze nie wybraliśmy, nie mamy nawet kiedy, bo mąż dużo pracuje, czasem nawet w weekendy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś się cicho zrobiło:)Kobietki chyba obiad gotują.Ja zrobiłam zalewajkę a za jakąś godzinę idę smażyć rybę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybex Topaz z montowanym na stelazu fotelikiem Aton 2. Taka solidna parasolka z opcja rozkladania na zupelnie plasko. Z gondoli zrezygnowalam, ale jezeli wyjdzie potem ze nie mozemy sie bez niej obejsc to tez jest do dokupienia osobno, do montowania na tym samym stelazu. Chcialam w kolorze "brown sugar" - taki czekoladowy braz. W nowej kolekcji czekoladowy braz polaczono z kolorem sraczkowatym i dorzucono do tego czerwone szelki :o wiec musze chyba brac czarny z szarym... Pytalam sprzedawce o inne parasolki z opcja fotelika, to jest jedna jakas duzo gorsza od mojej, a druga Peg Perego dwa razy drozsza :D ale jakbym chciala wydac 3tys na wozek to juz podoba mi sie duzo wiecej modeli i bralabym zupelnie inny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I u mnie też rybka dzisiaj z ziemniaczkami i przepyszną marcheweczką duszoną na masełku-tak mi smakuje ze jem ja ostatnio codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pomidorówka i chyba naleśniki, ale jeszcze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam pomyslu co zjesc na obiad :? a nie che mi sie tez jechac do sklepu ;) POlczylam juz co mam dla dziecka i w sumie dobrze bo teraz wiem czego mi brakuje :) za to mam nadmiar czapeczek i skarpetek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ja ostatnio na chrzest kupowalam taki kocyk z haftem i podusia byla do tego-mama malej byla zachwycona i nie mogla sie nadziekowac :) co do obiadu wyznam Wam, ze jak dzis mam lenistwo-poniewaz do lekarza jade do Krakowa-maz obiecal zapiekanki na Kazimierzu :) kto jadl ten wie, ze warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj nie robie obiadu bo mama dzwonila zebym przyszla na obiad z corka bo meza nie ma i wroci dopiero w poniedzialek a mama juz wie ze jak nie ma meza to ja przewaznie nie robie obiadow tylko dla corki cos zrobie a sama jem co mi wpasnie do reki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Co do cesarki i porodu naturalnego zdania są podzielone. Każda dziewczyna zachwala co innego. U mnie w rodzinie kobitka najpierw rodziła naturalnie 4,2kg chłopca, a potem przez cc bliźniaki i poleca tylko cc. Pomimo tego ,że po cc dłużej się goiła to i tak poleca cc.... Co do napojów gazowanych...no cóż...jestem uzależniona. Trochę je ograniczyłam, ale nadal delektuję się Colą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodzilam naturalnie 30 h i bylo strasznie ale jak tylko dziecko wychodzi to od razu czujesz sie dobrze. potem boli krocze ale da sie normalnie funkcjonowac. nie mialam cc ale z jednej strony fajnie je miec bo nie ma tego strasznego bolu ale za o pozniej boli rana. sa plusy i minusy jednego i drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi ja też z krakowa. Gdzie chcesz rodzić? masz już jakiś "upatrzony" szpital??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie zobaczylam wyniki i TSH mam 1,4 wiec jest dobrze :) Wczoraj pokazywalam wam wozek ktory chcemy kupic ale mamy problem z mezem bo nie mozemy sie co do koloru dogadac :/ i jest konflikt ;) mam nadzieje ze jednak stanie na moim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada wiem ze Ty tez z krakowa ;) Ja chce rodzic w narutowiczu....bylam tam na lyzeczkowaniu i lezalam chwile, a poza tym mam tam znajomegoi mysle ze jak cos to sie mna zajmie. Ciagle mysle czy nie wole CC, bo jednak chyba moze wszystko bardziej przewidziec....ale za to ten znajomy jest bardziej za naturalnym porodem :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedz pewnej kobiety na forum : " Cesarka tak oczywiście ale tylko ze względów medycznych..a nie dla wygody kobiety a takowe w tym kraju zdarzają się nagminnie ostatnimi czasy. Rozmawiałam kiedy s(pocdczas ostatniej mojej ciąży) z ginekologiem na temat cesarskiego cięcia..zupełnie bez emocji i "bronienia"któregokolwiek rozwiązania..czy macie dziewczyny swiadomośc że ponad 80% powikłań okołoporodowych zdarza się w trakcie lub po cesarskim cięciu,czy widziałyście jak podczas cesarki wyciągane jest dziecko-ciągnięte za szyję żeby tylko dało się wyjąć gdyż miejsca przy cesarce w nacięciu jest bardzo mało a lekarz musi tam włożyć obie ręce,chwycić dziecko i jeszcze je obrócić no i wyjąć ,dociskając przy tym twarde przecież kości miednicy??? Ja jednak mimo wszystko wolę porody naturalne..tak jak chciała i stworzyła to natura..ból jest oczywiście i nie ma co ukrywać..i tak jak mi mówiła połozna w szkole rodzenia poród boli i proszę się na to nastawić. Ale powrót do formy jest prawie natychmiastowy... ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mam chwilkę więc dorzucę swoje trzy grosze na temat wyprawki. Mi zupełnie nie przydał się rożek - miałam wrażenie, że synek mi się wysunie. Co do sterylizatora to też się zastanawiałam ale doszłam do wniosku, że nie chcę mieć następnego urządzenia. Kupiłam takie torebki Madeli do sterylizacji w mikrofali. Super sprawa. Podgrzewacz - w tym wypadku warto kupić taki utrzymujący temp. Wstawia się butelkę wieczorem i w nocy wszystko jest gotowe w 3 sek. W moim przypadku to ważne bo synek dawał od razu taką syrenę, że sąsiadów budził. Leżaczek to dla mnie mus - bez niego nie wiem jakbym sobie poradziła. Ubranka to kwestia indywidualna. Mój do raczkowania chodził w pajacach bo najwygodniej. Gdy było zimno to zakaładam pod niego bodziaka. Maluchy nie lubią długiego ubierania, a niestety zmian pieluch jest bardzo dużo przynajmniej na początku. Miałam kilka sztuk, które razem z kilkoma pieluszkami tetrowymi "do wszystkiego" prałam na okrągło. Dzięki temu ominęła mnie sytuacja, że dziecko wyrosło z czegoś zanim to założyło. Z artykułow pielęgnacyjnych zamiast spirytusu polecam Octanisept - nie szczypie. Nie używałam też oliwki, bo brudziła, a na dodatek zapychała pory i robiły się krostki. Używałam emolientu do kąpania. Aspirator jest lepszy od gruszki bo lepiej daje się czyścić. Co do pościeli to oczywiście kupiłam pełen zestaw. Jednak do prawie 7-8 miesiąca synek spał pod kocykiem. Kołdra była za duża i mało elastyczna i synek pod nią się wsuwał.Szczególnie zestawy do wózka gondoli się mało przydatne. Poduszka do ogólnie wynalazek dla dużo starszych dzieci, a poza tym nie zdrowa dla malucha. Ja na poczatku używałam poduszki- klina pod materacyk ponieważ synek nie odbijał i bałam się aby się nie zakrztusił. Dla mnie bardzo przydatna okazała się niania z monitorem oddechu. Oszczędziała mi częstych wycieczek w celu sprawdzenia czy dziecko na pewno oddycha zamiast cieszenia się chwilką dłuższego snu - jego i mojego. Poza tym w zimie przydatny okazał się taki gruby spiworek- wkład do fotelika - dzięki temu nie musziałam zakładać dziecku dodatkowych rzeczy tylko w pajacu i czapce lądowało w foteliku. Doświadczenie nauczyło mnie też aby nie kupować dużych ilości kosmetyków do pielęgnacji. Synek okazał się atopowcem i musiałam dużo rzeczy oddać, a pózniej zanim znalazałam coś co mu pasowało (z reguły apteczne i drogie) brałam próbki. Podbnie jest z kocami i ubrankami. Nakupowałam sliczne mięciutkie rzeczy a finalnie szukałam tylko tego co ma praktycznie w 100% bawałne. Poliestry itp. zupełnie odpadły. Takie są moje spotrzeżnia. Może się przydadzą. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo kobiet rodzi na ujastku :) ja tez mam znajome ktore tam rodzily i opinie sie rozne.... wszystko zalezy na kogo tam trafisz :) A twoj lekarz tam pracuje?? A gdzie chcesz isc do szkoly rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kosmetykami i sterylizatorem to sie zgadzam. ale co do rozka to byl bardzo przydayny zwlaszcza podczas karmienia nocy kiedy dziecko po jedzeniu zasypia i nie trzeba sie gimnastykowac zeby odlozyc do lozeczka tylko bez problemu odnosi sie do lozeczka i spi spokojnie. posciel u mnie od samego poczatku byla uzywana w lozeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz z tego co wiem nie pracuje niestety w szpitalu...:/ dlatego kompletnie nie wiem gdzie "warto" rodzić. Do szkoły rodzenia chyba się nie wybieram. A Ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ok... zaczynam miec nerwy... oby do 18:15 i oby wszystko bylo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że będziemy mieli najprawdopodobniej córeczkę :) Nie chciała pokazać czy jest dziewczynką czy chłopcem, ale w końcu się udało :) Pani gin. powiedziała, że raczej dziewczynka, ale jeszcze potwierdzimy za miesiąc. Mała waży już 340 g i rozwija się prawidłowo. Moje wyniki też są super :) Baaardzo się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick .................wiek.......ostatnia @.....termin porodu......płeć elliska................27............14.10...........19.07.2013........córka abcd123.............26............23.10... .......30.07.2013.........syn ines89................24............23.10...........30.07 .2013 stokroć................28..........27.10 ...........03.08.2013 KamaKamaKama....2..............26.10...........03.08.2013 Nela88...............22.............29.10...........04.08 .2013 milka-e..............33..............02.11...........04.0 8.2013 zielonażaba.........27.............27.10...........04.08 .2013 Ambrozka.......... 26..............29.10.......... 05.08.2013 natalka88.............24............31.10...........07.08 .2013 lalka_tereska........29.............26.10...........08.08.2013.......córka szczesliwakobieta...27.............2.11...........09.08.2 013 rolada................28...............3.11...........10. 08.2013 asiaż32.............. 32...............3.11.......... 11.08.2013 oliv91..................21..............5.11...........12 .08.2013 juliaaaa...............21...............6.11...........13 .08.2013 Dominika23..........23..............09.11...........16.08 .2013 doremi25............25...............11.11 ..........18.08.2013 Słońce Moje .........33..............11.11...........18.08.2013 ManiaMania89.......24..............11.11...........18.08. 2013 Niemożliwa..........31...............01.11...........19. 08.2013 justyna1908........24...............12.11...........19.08 .2013 Aniolek2404........29................10.11...........20.0 8.2013 Hanuś27............27........04.11........11.0 8 z @, 22.08 z USG Julka32..............31...............26.10............23 .08.2013 alema.................23..............18.11.............2 5.08.2013 Noelia...............28................18.11............. 25.08.2013 gocha30..............30..............16.11.............26 .08.2013 Olcia30...............30..............20.11.............2 7.08.2013 Sumeja...............30..............24.11..............3 0.08.2013 Termin mam teraz na 19 a nie 21. Już ostatnio się zmienił, ale zapomniałam napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa nie denerwuj się! zobaczysz będzie dobrze :D ciesz się, że zobaczysz dzidzię na usg :) elisska gratuluję, u mnie też dziewczynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoly ide ale mysle do ktorej...jakbys chciala rodzic w ujastku to tam masz od razy tez skzole rodzenia i zawsze polozne poznasz a to plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile taka szkoła rodzenia trwa?? ile to kosztuje mniej więcej? o czym są zajęcia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×