Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Nie wiedzialam ze gruszką mozna dziecku uszy czyscic... A sprawdzalas moze czy ten termometr nie przeklamuje temperatury? Np jakbys zmierzyla najpierw zwyklym a potem takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest taki specjalny aspirator do noska i uszu:)Ma dwie nakładki. A termometr sprawdziłam i temp. na rtęciowym jest o 0,1 wyższa.Myślę,że to nie robi żadnej różnicy.Wydaje mi się,że ten bezdotykowy jest bardziej czuły i dokładniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezdotykowe chyba sa ok-uzywaja ich przeciez w szpitalach... nigdy nie zapomne jak lezalam i codziennie o 6 rano nad uchem "PIK" nie wazne czy spisz czy nie-temperature mierza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tak czytam i czytam o tych termometrach i wychodzi na to że rodzice z żadnych nie są zadowoleni bo wszystkie kłamią i konczy sie ostatecznie na kupnie eletronicznego z miękką końcówką i mierzenie pod pachą lub w pupie... A te do mierzenia na odleglosc to juz mają w ogole najgorsze opinie :-/ Ech... Mamy wypowiedzcie sie jak u Was z praktyką mierzenia temperatury dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ho hej ho :) Też słyszałam że frida najlepsza, jeszcze nie kupiłam ale pewnie już wkrótce... Co do pieluch to tetrowych koło 10-15, flanelowych 5 planuję - też jeszcze nie kupiłam... W zasadzie to wielkie zakupowe szaleństwo dopiero przede mną, na razie jeszcze trochę w mieszkanko trzeba zainwestować - chociaż te dni tak szybko lecą że mogę się nie wyrobić przed porodem ;) Hi hi, oby mały tylko trzymał się terminu i nie zrobił niespodzianki jakieś 2 miesiące przed czasem... Lalka jeśli chodzi o ubranka dla maleństwa do szpitala to najlepiej wcześniej podpytać kogoś jakie są zwyczaje w danym miejscu, w wielu rzeczywiście dzieciaczki leżą w ubrankach szpitalnych, synek mojej siostry przez tydzień musiał się dogrzewać w inkubatorze więc w ogóle w samej pieluszce był... Ja chyba będę rodzić w innym szpitalu niż moje siostry więc nie wiem jeszcze jak to będzie, ale mam sporo ciuszków używanych od sióstr to do szpitala wybiorę coś z tego... W CK pogoda paskudna, chłodno i całe niebo zasnute chmurami - ale za to sprzyjająca moim dzisiejszym planom, czyli porządkom na nowym mieszkanku... W prawdzie teściowa i mąż nieco pomogli ale i tak trochę przegięłam i teraz nie mogę z łóżka wstać, tak mnie bolą plecy... Także ciężka noc przede mną, oby jutro było już wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajnie ze napisalyscie ile tetrowek i flaneli kupujecie, ale do czego będziecie je stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tetrowe do podkładania przy karmieniu ,dzieci często ulewają,a flanelowe na ręcznik do kąpieli bo takie maleńkie noworodki sie nie tyle wyciera co osusza i flanelki są do tego najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti pieluszki tetrowe do wycierania buzki do przykrycia buzi jak maluch idzie spac, bo podobno lubia, żeby zakryc budke gondoli na spacerze.... tetra do wozka na spod, do podlozenia jak gdziesz dziecko kładziesz, pod pupe jak przewijasz, jako cienki kocyk w lato... Duzo maja zastosowan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi ja mialam podobny laktator ktory bupilam przed porodem i nie moglam nawet kropli sciagnac mleka. kupilam potem avent i tym dwa pociagniecia i mialam 60 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie butelki kupujecie? Ja chyba podgrzewacz kupię od razu bo potemsie nnajwyżej przyda do słoiczków. Ale czy sterylizator kupujecie? Laktator też chyba kupię. Elektryczny. Jak nie będę używała to sprzedam najwyżej. Choć moja mama mówi że najlepszy laktator to dziecko, ale chwila dla mamy też jest czasem potrzebna więc myślę że jakaś porcja w lodówce zawsze sie przyda. Albo jak mamie zechce się winka to można odciagnac niedobre mleczko;-) Ale tak przeglądam butelki i mam metlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak to jest z tymi smoczkami? Trzeba do butelek oddzielnie do kupować? Czy jakoś wymieniać regularnie? Czy one się niszczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam12 tetrowych tylko takich mniejszych 40x80 http://allegro.pl/tetra-pieluszki-tetrowe-40x80-mini-pieluchy-i3116860327.html oraz 4 male flanelowe http://allegro.pl/pieluszki-flanelowe-mini-idealne-jako-przytulanki-i3123836622.html A przydają sie do wszystkiego-do karmienia zeby podlozyc pod buzie lub pod glowke, bo dzidzia sie strasznie poci wtedy, do osloniecia przed promieniami slonecznymi lub insektami, do wycierania buzi,raczek...mają wiele zastosowań i wato mieć zawsze jedną przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do termometrow to ja kupilam na podczerwien i mierzy sie wlasnie na odleglosc temperature. corka zawsze ma 36,6 na czole mimo ze mialam pod pacha 38,5 wiec najlepiej mierzyc zwyklym elektronicznym pod pacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym szpitalu co ja bede rodzila to ubranka trzeba miec swoje i pielegniarki ubieraja tylko dziecko po porodzie a potem sama przebieralam i ubranek nikt nie zabieral do prania. maz codziennie zabieral brudne ubranka i nie bylo zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik ja mam butelke z Nuka i chce kupic laktator Aventu wiec i tam będę mieć butelke :) i będę sprawdzać która mojemu dziecku bardziej podpasuje, a mysle jeszcze o Tomme Tippee... CO do podgrzewacza to na razie zbyteczny zakup jak cos to mamy zawsze garnek a woda :) ew później dokupię, ze sterylizatorem tak samo sobie odpuszczam zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam tylko jedną butelke Lovi antykolkową ze smoczkiem dynamicznym wymuszającym aktywne ssanie. Generalnie planuje karmic tylko piersią. A co do podgrzewacza i sterylizatora to jak dla mnie zbedny wydatek- kazdy ma garnek z wodą, w ktorym mozna wygotowac butelke lub podgrzac mleko czy pozniej jedzonko. Chyba kupie max 10 tetrowek i 5 flanelek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ogladalyscie dzis moze program na tvn style o karmieniu piersia?? no ja sie zalamalam ogolnie jak babka karmila corke do osmego roku zycia :/ kilka tam takich chorych (jak dla mnie przynajmniej) historii bylo :) a teraz w Pani Gadzet byly wanienki dla dzieci i kilka fajnych-ogladalam choc ja juz mam :) wlasnie zjadla sie pizza... mialy byc lody ale nikomu sie do sklepu jechac nie chcialo i padlo na pizze... co do butelek to ja narazie kupie jedna... mysle, ze mi wystarczy, pozniej zobaczymy :) w ostatnim M jak mama jest artykul na temat antykolkowych butelek-ogolnie zachwalaja wszystkie ale i tak moral jest taki ze wszystko zalezy od dziecka :) mi jakos w oko wpadly te tommee tippee ale juz kiedys padlo to haslo na forum chyba z lalka, ze one jednak opinie w internecie maja nie za dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam butelki Tomme Tippee bo koleżanka je używa i bardzo chwali ,tylko trzeba kupić wkładkę antykolkową.A mnie tak głowa rozbolała że zaraz wykorkuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba się wreszcie dopisać do naszej tabelki:) nick ............wiek....ostatnia @......termin porodu....płeć---imię elliska..........27.........14.10........20.07.2013...có rka..Jagoda Aniela linka_153.......25..........22.10........29.07.2013...có rka----Zuzia abcd123.........26.........23.10... ....30.07.2013...syn-----Artur Goosiaa2........25.........16.10........23.07-6 .08 ...syn----Franek ines89...........24..........23.10........30.07 .2013...córka----Emilka aandzikk........24..........26.10........01.08 .2013...córka Adrianna Pauliannaaaaa..29..........25.10.........01.08. 2013...córka smile..............22.........18.10..........02.08.2013 Synek--- Aluś KamaKamaKama..29........26.10........03.08.2013...Synuś< br /> ellix................27.........29.10........4.08.2013... syn----Leon namirka..........26..........29.10.........5.08.2013..córka..Weronika lalka_tereska...29..........26.10.........08.08 .2013...córka---Karolina sandzia161......25...........2.11..........09.08 .2013...synek----Oskar Alanja1974......38............2.11..........09.08.2013.ni e chcę wiedzieć rolada...........28............3.11..........10.08.2 013...córka lady_green.....29...........3.11..........10.08.2013....s ynek asiaż32......... 32............3.11..........11.08.2013...synuś Hanuś27.........27............4.11..........11.08.2 013...syn anulka555.......34............5.11..........12.08.2013... córka...córka Dominika23.......23..........09.11........16.08 .2013 córka---Sara doremi25.........25...........11.11 .........18.08.2013...córka ManiaMania89...24...........11.11..........18.08. 2013 justyna1908.....24...........12.11..........19.08.2013... .synek Olivier Aniolek2404......29...........10.11..........20.0 8.2013 Julka32...........31...........26.10...........23 .08.2013 gocha30..........30...........16.11...........23.08 .2013...córka Pola KattiYo............33..........16.11...........23. 08.2013...syn ----Jakub Noelia.............28............18.11.......... 25.08.2013...synuś Olcia30...........30............20.11..........27.08.2013 ...synuś--Michaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie okropna dziś pogoda. Byliśmy rano na spacerze ale tak mnie wywiało, że potem wróciłam pod cieplusi kocyk, taki leń ze mnie. Widzę, że zakupy na całego Dominika, KattiYo słodkie ubranka, ja jakoś odwlekam zakupy, sama nie wiem czemu. Dziś rano był poruszony temat przedwczesnego porodu. Musze przyznać dziewczyny, ze strasznie się tego boję, mam skurcze i biore fenoterol, martwię się, żeby mój synek nie chciał za szybko nas poznać, wszystko w swoim czasie:) Także każdy kolejny tydzień witam z pewną ulgą:) Tetrowe pieluszki tak jak pisałyście przydają się dosłownie do wszystkiego, znam nawet kilka przypadków, kiedy taka pielucha byłą dla dzieciaczka pierwszą przytulanką. Cieplutki, pachnący i kojarzący się z mamą kawałek tetry, córka mojej koleżanki zawsze musiałą mieć przy buźce, bez tego nie zasnęła, a spróbuj jej to zabrać, odrazu ryk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka do tej pory jak zasypia to przytula sie do pieluchy tetrowej. powiedziala ze jak braciszek urodzi sie to ona mu odda swoje pieluchy ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce :) ja nie mialam problemow z kolkami u corki ale siostry yn mial przez 3 miesiace kolki i zadna butelka antykolkowa nie pomagaly mu i nawet nie bylo cienia poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie abcd u mnie tez dzieci nie miały podobno jak ma być to bedzie i do tej pory nikt jeszcze nic na to nie poradził.Ale ja wierze w te butelki ze moze dziecko uniknie łykania zbednego powietrza i zwykłego bólu brzuszka.Elix tak jak piszesz trzeba cieszyć się z każdego tygodnia do przodu.A u mnie dosłownie lato upał na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd butelki ze smoczkiem antykolkowym pomagają uniknac polykania orzez dziecko powietrza i wzdęć z tym związanych. Ale ogolnie prawdziwe kolki mają wiele przyczyn- chociazby dieta mamy karmiacej piersią. Kolezance na kolki u syna pomogly krople, niepamietam teraz nazwy, a drugiej pomogla zmiana diety- odstawienie nabialu- wiec nie jest tak źle ze nic kompletnie nikomu nie pomaga :-) No ale mam nadzieje ze mnie to nie spotka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie moja siostra karmila mm bo maly nie chcial nawet brac sutka do buzi. mleko zmieniala kilka razy i nic nie pomagalo a kropelki mowila ze dostawala jakies na recepte i tez nic z tego. po 3 miesiacach przeszlo. na szczecie moja corka nie miala wiec nawet nie mam doswiadczenia z kolkami i tez mam nadzieje ze teraz maly nie bedzie mial kolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim :) alez mialam spanie... :) a maly wczoraj tak sie wyluzowal wieczorem, ze K. nie mogl sie nadziwic :) dobrze-oby czesciej :) zaraz jade na wielkie majowkowe zakupy... trzeba lodowke zapelnic przed goscmi :) no i zaopatrzenie na grilla zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Ja juz po wypiciu glukozy czekam sobie na pobranie drugie bo mi lekarz zalecił po godzinie i po dwuch. Dziewczęta wlalam sobie ze słoiczka wcześniej przygotowaną cutrynkę, Pani pozwoliła i rozrobila w zimnej wodzie i elegancja francja;-) Poważnie. Poszło gładko. Jednym chaustem przechylilam. Ale czułam tylko cytrynkę. Teraz trochę gorzej bo sie odbija ale też nie jest to żadna tragedia. Tak więc mamusie które mają to przed sobą- luzik! Nic nie przeżywajcie tylko koniecznie cytrynkę wciśnijcie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie samo wypicie tez tragedia nie bylo tylko uczucie jakie mialam w sobie zaraz po przechyleniu kubeczka bede wspominac do konca zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. Ja jeszcze w lozku. Mąż zbiera sie zeby wyjsc z psem i po swieze buleczki. Tez mnie dzisiaj czekaja wieksze zakupy spozywcze. Andzik no super. Ja mam glukoze w poniedzialek i mam nadzieje ze mi pozwolą na cytryne bo widze ze roznie z tym jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×