Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka081

Mamy dzieci urodzonych w październiku 2012 :)

Polecane posty

Witam czwartkowo! :) mama październikowa, może po prostu trzeba przeczekać z tym spaniem w nocy. mój synek zasypia na noc w naszym łóżku, jak zaśnie przekładam go do łóżeczka, muszę przejść od razu na łóżeczko. w dzień najczęściej jak zaczyna marudzić, po ok. 2 h aktywności, biorę go na ręce i szybko zasypia, no i odkładam do łóżeczka. lolipop, mój też nie zaśnie przy zabawie, ale jak pisałam wyżej, to marudzenie jest charakterystyczne, zaczyna ziewać, oczki przymykać, to wiadomo o co chodzi ;) miszka, a co konkretnie robisz z rzeczami po dzieciach, oddajesz, czy sprzedajesz? jola, ja też bym chciała głównie wodę do picia podawać. a zamierzacie wracać do Polski ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) ja się do gina dziś wybieram, rany z domu wyjdę do ludzi ;-) tylko samochód muszę odkopać ja rzeczy po dzieciach i oddaję i sprzedaję. To co koleżanki chciały to dałam, trochę do komisu wstawiłam, trochę na allegro pewnie sprzedam a resztę oddam tak sobie myślę może do jakiegoś domu samotnej matki. Z usypianiem to u nas średnio. Pola się wierci i ciągle zła pozycja. Ona śpi u nas w sypialni w kołysce i niestety przyzwyczaiłam ją do bujania i wibracji. Za jakieś 1,5 miesiąca chcę ją eksmitować do łóżeczka do pokoju Gaby i nie wiem jak tam będzie zasypiać. Co do soczków to ja myślę, że to zależy od dziecka. Jak jest żarłok i tyle mocno to trzeba ograniczyć, a ja np mam takie dziecko, że bardzo cieszyłabym się jakby soczek wypiła, ale ona nie lubi.Pije tylko wodę i herbatki granulki ( wiem, to sam prawie cukier). Dzieci, które są na piersi często tak mają, że pić wcale nie chcą, więc człowiek się cieszy jak cokolowiek ruszy. Moja Gaba do 2 urodzin nic pić nie chciała. Sok myślę, ok, byle nie za dużo i tak jednorazowo. Wypić i odstawić, bez popijania. Serki - jeśli mówicie o tym danonkach i takich tam, to w pierwszym roku życia ja bym tego nie dawała. Moim zdaniem najlepiej to czysty jogurt. Nie ma chemikaliów. A deserki to co macie na myśli? Inka - a jaki wzór zamówiłaś? i się nie przerażaj jak wyjmiesz z pudełka a tam materiału tyle, że można pół pokoju owinąć ;-) ogarniesz szybko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka, no tak wyjście z domu, to dla nas teraz święto ;). ja nie jestem jaka mega towarzyska i nie muszę mieć na codzień multum ludu żeby żyć, ale już czuję mały przesyt tego siedzenia w domu z małym, tym bardziej, że nas rzadko kto odwiedza, nie znam tu ludzi, a znajomi albo w Warszawie, więc im już daleko pod Warszawę ;), albo jeszcze dalej mieszkają. ale idzie ku lepszemu, już widać, że dzień się powoli wydłuża :) No to niezła ta twoja Gaba, jak nawet pić nie chciała. Ja danonków nie zamierzam wcale dawać, ani żadnych soczków niby dla dzieci. Chusta już jest, fajna, ale faktycznie kawał 4,7 m :D. No mam nadzieje, że to jakoś ogarnę, bo średnia manualnie jestem ;). Kupiłam bawełnianą wzór Savanna :), podoba mi się :). A Ty jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u nas noc ni najgorsza. Maja o 3.30 jadła, odlozylam ja do łóżeczka ale marudzila ale nie płakała. Pózniej sparwdzilam i okazało się ze jest kupka, więc przebralam i dalej poszłam spać. Mogłam się wcześniej kapnac, no ale jak się jest zaspanym to cieżko się myśli... Zreszta nic nie smierdzialo :) Lolipop mieszkam nie aż tak daleko od Twojej przyjaciółki, zreszta Holandia taka mała ze tam wszędzie jest blisko. Co do wolnego dla matek to jest 16 tyg, 4 tyg ostatnie w ciąży i 12 po porodzie. Chyba ze się chce 6 tyg ostatnie to wtedy 10 tyg po porodzie muszą wracac do pracy. Więc w Polsce nie jest zle :) A wracać raczej nie będziemy do pl, bo tu nam dobrze, no chyba ze się coś zmieni. Nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, ja tez raczej mało towarzyska, ale czasami fajnie gdzieś wyskoczyć do na jakieś pogaduchy do koleżanki. Czasami jak mąż siedzi z małą to wtedy niby mogę tylko ze mi się nie chce... Wole usiąść i poczytać jakaś książkę, nie koniecznie o dzieciach :) Czysta już wyprobowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jola czyli wiecej tego urlopu macierzynskiego ale i tak malutko, 12 tygodni... hmm to tak jakbym teraz miala wrocic do roboty przerabane, chyba nieosiagalne przy przy karmieniu piersia. Ja jestem dosc towarszyska,choc nie powiem mam fazy ze lubie pobyc sam na sam z soba, ale powiem szczerze ze lubie jak mnie ktos odwiedzi i staram sie zeby to bylo czesto, nie lubie takiej monotonii i choc troche staram sie te dni urozmaicac ;) Apropo ksiazek dzis w carreofurze sie obkupilam bo zrobili przeceny, kupilam dwie z przepisami (bo musze temu swojemu troche zdroweij gotowac), jakis kryminal i cos o mordercach na wieczorne czytanie :D :P Inka jak tam chusta, zglebilas juz tajniki wiazania? Kapijonka where are you ? Kto mnie zmotywuje do ćwiczen jak nie ty :P Miszka jak tam wizyta u gin? i odkopalas samochod i dojechalas? bo jezdzi sie maskarycznie po naszym wspanialym miescie Jutro mamy szczepienie , mam nadzieje ze nie bedzie go bolalo bo az sie serce krajalo jak ost plakal :(, no i ciekawa jestem ile wazy i mierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mało czasu na bycie z malenstwem. Każdy pracodawca po powrocie matki karmiacej musi zapewnić jej jakieś pomieszczenie gdzie będzie mogła ściągać pokarm. Ale wydaje mi się ze każda po powrocie przechodzi na mm. Lolipop współczuje jutrzejszego szczepienia, my mamy 7 lutego i już mi się płakać chce jak pomyśle, ze majuska znowu będzie cierpieć. Na szczęście krótko płacze, ale ta minka jak wbija jej igle i ten wrzask... Bidulka. U ciebie tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola, ja to mam ochotę wyskoczyć sama z domu, ale to ściąganie pokarmu jest upierdliwe. ale w następnym tygodniu wybywam do teatru, kocham teatr :). mi nawet nie tyle brakuje ludzi, co takiego mojego bywaniu tu i tam ;). ale na wiosnę będziemy się więcej ruszać, a na razie to jeszcze trochę za mały żeby się po domach z nim na co dzień szlajać ;) lolipop, będzie dobrze na szczepieniu :), u was mierzą dzieci? u nas nie mierzą, tylko ważenie. ja na szczęście swojemu na co dzień nie gotuje :D. wraca późno także jakby zaczął jeść obiad o 19, 20, to by był szerszy niż dłuższy ;) . ja kiedyś czytałam trillery medyczne ;) A chustę trzeba uprać, w weekend będziemy kombinować z nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola ostatnio bylo dokladnie tak jak opisalas, podkówka i od razu po wkłuciu wrzask :( jedynym pocieszeniem jest to ze szybko sie uspokoil i ze pozniej bylo bezproblemowo tzn nie bylo zadnych skutkow ubocznych, a czym szczepia w Holandii, ile miala wkluc? zapomnialm Wam napisac, ze my mamy jeszcze problem okulistyczny w postaci niedroznego kanalika łzowego, mial niedrozne w obu oczkach, ale dzieki masowaniau jeden sie udroznil i zostalo nam tylko jedno oczko wiec niebawem czeka mnie tez wizyta u okulisty, mam nadzieje ze unikniemy mechanicznego sondowania czy udrazniania tego kanaliku, bo to niezbyt przyjemny zabieg dla maluszka Inka ja mam troche podciaganego i pomrozonego mleka, jak taki chomik :) daje mi to poczucie bezpieczenstwa ze jakby co to mlody z glodu nie umrze, no i sprawia ze od czasu do czasu moge wybyc z domu bez wyrzutu sumienia np na ploty czy na dluzsze zakupy. A jesli chodzi o gotowanie to lubie pichcic, ale tez codziennie nie gotuje, tak ze 2- 3 dniw tygodniu i zazwyczaj w weekendy. Jola ile masz lat bo chyba mi umknęlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolipop, Tymkowi oczko ropieje, zakleja się, czy to jakoś inaczej się objawia? My też mały problem z tym mieliśmy, ale masaż pomógł. Chyba i ja trochę zamrożę pokarmu. No ja sobie trochę gotuję, ale też nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipop, a te zatkane kanaliki jak się obawiają? Tym ze oczka ropieja czy czymś innym? Co do szczepionke to niedługo będzie miała 3 szczepionke. Dwie pierwsze dostała w dwa udka teraz nie wiem gdzie dadzą. 12 chorób, w tym są pneumokoki i rotawirusy. Pózniej jak będę miała wiecej czasu to znajdę i napisze na co jeszcze. Jestem ciekawa czym się różni z polskimi szczepionkami. A wszystko to jest w ubezpieczeniu, nic dodatkowo nie płacimy. A Maja po szczypionkach czuła się normalnie, z 5 min płakała, a w domu wieczorem troszeczkę marudzila, chciała się przytulac, taka bidulka. Co do wieku, to w lutym 29. A wy dziewczyny ile? Bo nie chce mi się grzebać po wpisach, ale chyba wszystkie tak koło 30, z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mleka nie mroze, ale sciagam dzien wcześniej jak mam gdzieś wyjść. Ile trzymacie mleko w lodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu najstarsza jestem chyba, matkować Wam będę ;-) 33 lata prawie. Inka - ja chustę z nati mam taką: http://www.natibaby.pl/chusta-nati-cypr-standard.html i mam jeszcze taką bebelulu: http://www.natibaby.pl/chusta-nati-cypr-standard.html a ta Twoja śliczna - ja to bym chciała z 10 chust, każdą inną do stroju :-) zjadę chwilę, to jakieś zdjęcia poszukam z chustą Byłam u gina i średnio jest tzn. mam pękniętą szyjkę macicy po porodzie i tak już pewnie zostanie, więcej dzieci mieć nie zamierzam, więc nic mi to nie robi. Mam jeszcze sporą nadżerkę. Na jesieni będziemy wymrażać. I gin namawia mnie na wkładkę wew. maciczną. Muszę to przemyśleć. Idę, bo mam dziś dzień sprzątania a jeszcze nic nie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też mam mleko pomrożone I mam elektryczny laktator, ale myślę, że od biedy ręką też da radę trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *MalachiT*
Witam!! Również jestem mamą październikową i mam do Was pytanie: Czy Wasze dzieci mają jakieś znamiona??? Bo u mojego Szkrabika pojawiło się znamię 2 tygodnie temu i pediatra powiedział że należy obserwować czy nie pojawi się ich więcej, co mnie trochę zaniepokoiło. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My juz po szczepieniu, nie bylo zle, zaplakal chwile przy wkluciu ale szybciutko sie uspokoil, teraz spi. Chyba musze lekarke zmienic, bo mi sie nie podoba jej podejscie, o nic mnie nie pyta i wysnuwa swoje wnioski na oko i caly czas sie jej nie podoba ze Tymek " taki duzy jest" jakby to byl jakis zarzut, tym bardziej ze nie jest wcale duzy bo ma 64 cm i wazy 6100 kg wiec chyba ona duzych dzieci nie widziala, Dlugi jest faktycznie ale jego ojciec ma 194 ja 173 to jaki ma byc krotki ;) no mowie wam ze idzie sioe zalamac, poza tym przepisala mu probiotyk i espumisan bo stwierdzila nadmiar gazow w jelitach, oczywiscie nie zamierzam mu tego dawac, bo on nigdy mi nie plakal z powodu brzucha, tym bardziej ze spi na brzuchu i wszystkie pryczki mu latwo uchodza ani sie nie prezy ani nie czerwieniej no nic, kupy tez juz sadzi 3 w tygodniu wiec moim zdaniem jest ok. Martwi mnie tylko ze malo przybral bo ok 700 g na 6 tygodni, ale to akurat stwierdzila ze jest ok, a ile wasze przybraly miedzy 1 a 2 szczepieniem??????? Co do oczka to objawialo sie ropieniem jak mial infekcje, dostal antybiotyk w kroplach i mu ropa przeszla, teraz objawia sie łzawieniem oka bo kanaliok nie odprowadza lez i jak mu masuje to wychodzi taki jakby przezroczysty sluz. Chusty bardzo fajne :) Inka Ta Twoja taka bardziej uniwersalna, a Twoja miszka kojarzy mi sie z latem :) Mój nie ma znamion, mial po urodzeniu , tak jakby pekniety pecherzyk ale mu szybko zniknelo. Milego dnia, pogoda sliczna, achhh to slonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola w lodowce trzymam 24h w zamrazarce niby mozna 3 miesiace, ale staram sie zeby dluzej niz miesiac nie stalo, ja sciagam laktatorem recznym zazwyczaj w wannie albo po goracej kapieli wtedy szybciej leci, sama reka? jakos sobie tego nie wyobrazam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn między szczepieniami przybrał około 1kg. Ma równe 3 miesiące i ma 55cm i wazy 6150g wiec myŚlę, że Twój syn wcale nie jest jakiś duży tylko normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem :-) zasypało mnie :-P a tak serio, problemy z netem miałam tu na tej pięknej wsi ;-) z góry przepraszam, ale nie czytałam wszystkich postów, a troszkę tego się uzbierało :-) u mnie ok. mała zaczęła na nowo ładnie spać- lekarstwo? usypiamy we wózku na dworze ( do -10) lub przy otwartym oknie jeśli jest więcej na minusie. wtedy młoda od 12 do 15.30 śpi i cały dzienny cykl się pięknie normuje ;-) z jedzeniem niestety coraz gorzej ;-( coraz więcej mm pije... (dwie butelki)ale jakoś się z tym pogodziłam. najgorsze, że mleka, które pije mała zaczęło brakować w aptekach i hurtowniach. narazie dzięki kuzynce farmaceutce się zaopatrzyłam w mały zapasik, mam nadzieje, ze długo taka sytuacja nie potrwa. lolipopka jak tam ćwiczenia?????? heheheeh ja jakoś daje radę, ale szczerze mówiąc większych efektów narazie nie widzę, a może mi się wydaje :-) zobaczymy na mierzeniu w środę :-) także czekaj cierpliwie Kochana i ćwicz pięknie ;-) wpadłam tu dziś na chwileczkę tylko, ale jak będe miała chwilę więcej to postaram się nadrobić czytanie Waszych postów. pozdrawiam i ściskam was serdecznie :-) p.s. Przyznać się, której się nie spodobałam i moje zdjęcia skasowała z maila, co ???? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipop to dobrze że szczepienie ok. Moja między szczepieniami przytyla 1300g ale to było trochę więcej niż 6 tygodni. Dziwna ta Twoja lekarka... Kapijonka fajnie że spanie się Twojej małej unormowało. Ja tylko czekam kiedy mojej się odmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) jola, mój skrzat też dobrze znosi szczepionki, jest tylko bardziej senny, też dodatkowo szczepiliśmy na pneumokoki i rotawirus. Ja mam 31 lat ;). Podobno do 5 dni można trzymać pokarm w lodówce, no ale wiadomo im krócej tym lepiej. mama październikowa, pewnie jakoś można ręką spuścić pokarm, ale zapewne namęczysz się strasznie z tym. mi się poszcześciło, bo odstąpiono mi aż 2 porządne elektryczne laktatory. miszka, oj, a to cię ta szyjka nie bolała, nie boli, nic się z tym nie da zrobić? i co myślisz o tej spirali? Piękne są te chusty z Nati, wybór aż głowa boli :), ja to bym sobie chętnie z jakiejś ozdobne zasłony zrobiła, bo ciężko jest tak fajnie dobrane wzory, kolory materiałów kupić, tylko trochę drogo ;). Uwielbiam klimaty sawannowe, Afrykę, stąd mój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malachit, mój skrzat ma naczyniaka na prawym kolanku od urodzenia, podobno ma się wchłonąć. a gdzie twoja ma to znamię? Zapraszamy do pisania z nami :) lolipop, nie przejmuj się lekarką, nie ma to jak zapisać leki na wszelki wypadek, masakra :O. moim zdaniem Tymek ma wagę, jak najbardziej ok, nie bardzo dużo, ale tez nie mało, ile to centyli, pewnie jakieś 50 czy 75? Mój między szczepieniami przybrał nieco ponad 1 kg, ale 700 g, to też norma. Ja też mam uroczą pediatrę ;), bardzo sympatyczna, ale raczej z tych średnio kompetentnych ;), coś ostatnio zaczęła się motać z witaminą K+D, powiedziała mi tak, jak jest przy karmieniu mm, a ja przecież tylko pierś, co jej powiedziałam ;), więc nie słucham. Tylko stosuje się do tego co mam napisane w karcie wypisowej ze szpitala, że witamina K+D przy karmieniu piersią do końca 3 miesiąca. A wy dziewczyny też podobnie? kapijonka, 3 h snu w dzień, marzenie :D. a kiedy powracacie ze wsi? ;). a gdzie wy mieszkacie? efekty po ćwiczeniach być muszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapijonka - no nie gadaj, że Cię skasowali? właśnie foty wysłałam w chuście i nie patrzyłam co prawda, ale wredne jakieś babsko nie obrażaj się tylko, daj jakieś nowe ;-) szyjka macicy mnie nie boli i nie bolała. to podobno nic groźnego i tak już będę miała. dobra lecę, bo mi małe wrzeszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano widzisz Inka jak to z tymi lekarzami, naprawde ciezko trafic na kogos kompetentnego, wid D tez tylko do 3 miesiaca, ja znam wersje ze do zrosniecia ciemiaczka? Hej Miszka moze Ty jestes zadowolona ze swojego pediatry? Masz kogos godnego polecenia? Obejrzalam zdjecia, te z gor to chyba okolice Szklarskiej Poreby, wodospad Kamienczyka? Bardzo fajne to moje klimaty :) Może też kupie chustę, jak jak ty tyle w niej przewedrowalas :) Moj po szczepieniu spi i spi, a ja sie opitalam , nic mi sie dzis nie chce. Kapijonka moze Majka usunela, bo swoje usunela chyba to moze i twoje przez pomylke? Jak to nie widzisz efektów, wez mnie nie zalamuj, bo wczoraj obejrzalam level 2 co mnie czeka i nie wiem czy dam rade toż to jakas maskara ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka, super fotki :) lolipop, chcesz zmienić przychodnię? no niestety konkretni lekarz, to rzadko w państwowych przychodniach pracują raczej prywatna praktyka, albo w szpitalu. ja mam na wszelki wypadek pediatrę też prywatnie. jola, a jak w Holandii z prowadzeniem ciąży, porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To was zaskoczeniem dziewczyny, w NL wit K przez 3 miesiące, a wit D przez 3lata. Trochę różnica :) nawet jak karmią mm to mówią ze nie za szkodzi dać dodatkowo wit D. Tez mam laktator elektryczny i jestem zadowolona. A powiedziecie ile dajcie malucha w butelce. Ile ml i pózniej za ile znowu je? Moja zje 50 ml (czasami 40ml) i już wiecej nie chce, pózniej je za 2-2,5 godz. Lolipop, żeby wszystkie maluchy spaly po szczepienia jak twój... :) Kapijonka z tym staniemy to faktycznie rewelacja, ja zanim cokolwiek zrobię to moja wyspana, śpi po 45 min... Miszka fajnie ze możesz pomatkowac, dwójka dzieci to doświadczona i możesz nam zielonym dużo podpowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×