Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Ja karmie od 4 tyg. mm i od tego czasu mam podgrzewacz- bardzo dobry zakup. Odkupiłam używany na tablicy aventa za 40zł. Szybko mozna podgrzac wodę na mleko a i wlasnie pozniej na sloiczki sie przyda :) Ja po kazdym jedzeniu zalewam butelke wrzątkiem a raz na 2 tyg. wygotowuje butelki, smoczki, aspirator. Z tym zalewaniem wrzątkiem moze tez trochę wyluzuję bo troche bakterii nie zaszkodzi przeciez... Knw - ile teraz dajesz kleiku dla małej? Łyżeczkę czy wiecej? i czy raz dziennie? Najlepszy zakup wg. mnie to był bujak :) zginęłabym bez niego a mała go bardzo lubi :) - najlepszy i najdroższy zakup... (nie liczac wózka ale to był zakup niezbędny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidzia Lenka
my takich rzeczy jak steliryzator, podgrzewacz itp. nie używamy. Już w ciąży mialam zamiar karmic piersia i nie decydowalam sie na zakup. Wiadomo że jakbym nie karmila i uzywala mm to zawsze mozna kupic i na szczescie udalo sie :) dziewczyny co stosujecie do nawilżania skóry maluszka?? nam nic nie pomagało przy suchej skorze i otatnio pediatra kazala używać parafiny płynnej do smarowania, używa któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidzia Lenka
knw1985 zazdroszcze prezentu :) u nas najlepszy zakup to także bujak, nie wiem co bym bez niego zrobiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - ja daję raz dziennie na noc. Wczoraj dałam na 150 ml 2 stołowe łyżki. We wtorek mam szczepienie to pewnie już obiadki wprowadzę znając mojego pediatrę . W sumie 05.02 zaczyna się 4 miesiąc jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zauważyłam , że jak Wiki pije kleik to nie trzeba jej usypiać odkładam ją na swoją ulubioną poduszkę i zanoszę do łóżeczka i śpi. Wczoraj się na chwilkę przebudziła ale ponosiłam ją 5 minut i dalej smacznie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza karuzela została zakupiona niedawno, jakieś 2 tygodnie temu. Synek wczoraj skonczył 3 miesiące. Mamy karuzelkę Tiny love ("magiczną" z projektorem muzyczką i innymi bajerami) Uważam, ze jest super. Julek jest nią oczarowany. wrzuce filmik na pocztę jak mi sie uda. :) Teraz jest karuzelką, później jest projektorem na sufit )wyswietlaja sie małpki, żyrawki i sówki) a całkiem później jest lampką nocną wytwarzającą na suficie gwiazdki. Super sprawa! . Ja tez karmie piersią. Wcześniej budził mi się w nocy 2 razy. Koło północy i koło 4. Teraz czesciej... Jest wiekszy, to i jeść musi częściej. Nie powiem, bo jest to męczące. Też planuje odstawić po 6 miesiącu. Ale jak sie do tego zabrac? nie mam pojecia... Wystarczy, że opuszcze jedno karmienie (albo sie omyle i dam dwa razy z jednej piersi) i mam pierś jak kamień- twarda, gorąca i bolesna. Jak to sie robi, zeby pokarm zanikł? nie wiem... :) Póki co jest tanio, bezproblemowo i wygodnie :) Jak to mówi mój mąż: Julek ma jedzenie zawsze na czas, zawsze przy sobie, w idealnej temperaturze i fantastycznym opakowaniu :-D hihi . U nas własnie zaczął padać snieg :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia lenka reszte cw to juz ta fizykoterapeltka robi. Bo dobiera indywidualnie do dziecka. Ale roCiaga tez np. Raczki. Tego w domku nie robie,, bo mozna coś naciągnàć .. w domku to brzuszek brzuszek i jeszcze raz brzuszek. A zwroc uwage czy jak lezy w lozeczku to ma glowe zawsze w jedna strone. Jak na brzuszku w jedną patrzała. Wtedy trzeba z drugiej strony lozeczka stawać zeby w druga patrzyla. U nas najlepszy zakup to lezaczek bez niego sobie nie wyobrazam. Podgrzewacz na razie stoi, ale był w prezencie. Laktator potrzebny ale dobrze, ze reczny kupilam bo uzywam rzadko i szkoda kasy bylo na elektryczny. Moja cora trzyma stabilnie glowe. Butelke (do herbatki ) parze wrzatkiem chyba czas przestac. A z tym jedzonkiem to ja juz sama zglupialam nam pediatra mowila 6 mcy, a na tych kupnych nawet pisza od 4.. dziewczyny. Kiedy dalyscie dziecku albo zamierzacie dac cos poza mlekiem i co to bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013Tatiana - ja już wprowadziłam deserek jabłuszko + marchewkę. Taki słoiczek ma na 2 dni. Już wcześniej pisałam , moja pediatra zaleca żeby wprowadzać jedzonko jak dziecko skończy 3 miesiące ... zaczęłam od deserku za 10 dni kleik ryżowy i za kilka dni już będę podawać obiadki. Wiki zazwyczaj pije mleczko koło 14 , 14.30 więc w tym czasie będzie obiadek. Powiem Ci , że jakoś późno zaleca od 6 miesiąca. Moje wszystkie koleżanki wprowadziły powolutku od 3 miesiąca i jest dobrze. Zresztą ja mam zaufanie do pediatry jest to ktoś z rodziny męża i zawsze mi pomoże , doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście nie można dać wszystkiego naraz i trzeba dziecko obserwować. Dlatego od deserku musiało minąć około 10 dni żebym mogła wprowadzić kleik ryżowy. Wiadomo każde dziecko inne więc tutaj trzeba być czujnym. Najlepsze jest to jak zakładam śliniaczek i Wiki widzi już łyżeczkę to otwiera buzie. Piękny widok. Naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013Tatiana - no chyba , że jesteś na piersi to musisz poczekać , żeby wprowadzać inne jedzonko do około 5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Wysyłam na pocztę zdjęcia Alana z niedzielnej sesji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon cudne zdjęcia, świetne te na mini łóżeczku, Alan śliczny chłopczyk. Będzie miał powodzenie chłopak:) Kurcze a my na nasze musimy czekać prawie miesiąc, fajnie, że tak szybko już dostaliście:) Moje dziecko ma dzisiaj dzien śpiocha, a ja pierwszy raz od nie pamiętam kiedy mam dzien nudy. Straszne to jest bo cały dzień nie wiem co ze soba zrobić. Mój mąż też ma dzisiaj wychodne, umówił się z kolegami na granie w play-a, cieszę się, bo wiem, że fajnie spędzi czas. Jutro ma dzień z Kubusiem, bo mama na zjazd musi jechac, niech już się te studia kończą, bo coraz cieżej jest mi sie zmobilizowac do nauki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Radmon - bardzo ładne zdjęcia :) Mnie ostatnio odwiedziła koleżanka z którą nie wiedziałam się kawał czasu - jak fajnie było pogadać o czymś innym niż kupy i pieluchy :) Dzisiaj mieliśmy też gości. Brat męża z żoną i 2.5 letnia córeczką. Zrobiłam obiad, chłopaki sobie wypili drinka a kobietki plotkowaly :) Jasiek lapal drzemki idealnie zgodne z naszym wypracowanym harmonogramem a pomiędzy drzemki ślicznie sie bawił. U nas absolutnym hitem sa piłeczki Oball i łuk muzyczny ze Smyka. Bardzo lubi też leżeć na macie - mamy Bright Stars - Żyrafa - jest tam taki grający kot w którego Jasiek potrafi się i pół godziny wpatrywac. Podaje Jasiowi jeszcze żelazo i póki robiłam to razem z mlekiem to po każdym podaniu wyparzalam butelkę. Teraz żelazo rozpuszczam w wodzie i butelki nie wyparzalam po każdym podaniu. Ze względu jednak na afty smoczki, zabawki które Jas bierze do buzi, smoczki od butelek wyparzam od kilku dni na koniec dnia. Chcialabym od poniedziałku spróbować podać Jasiowi herbatkę koperkowa bo często puszcza bąki. Może to jakoś pomoże. I dzisiaj tez odpuścilismy spacer bo "na liczniku" -13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
No właśnie nic nie mowila o smarowaniu sutkow. W poniedziałek zadzwonię do niej bo ta Nystacyna się już kończy a biały nalot jak bumerang wraca. Ctr Alt Delete - co do odstawienia od piersi to ja też nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać. Niby nie będzie to drastyczne a stopniowe ale jak Jasiowi zdarza się spać 5h w nocy albo właśnie dwa razy nakarmie go z jednej to mam to samo co Ty - piersi z kamienia i mi od razu się robi gorąco, źle się czuje i pieka mnie piersi. Może trzeba przeżyć drugi raz taki nawal żeby organizm się przyzwyczaił do mniejszej produkcji mleka. No nie wiem sama. Będziemy wymieniać się pomysłami j doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u nas dzisiaj - 7 stopni wybieram się na spacerek 40 minutowy i potem idziemy do mojej mamy na obiad i na kawę. Teraz sobie Wiki zrobiła drzemkę. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Dziękuję :) _Milakulus-my musimy jeszcze tydzień czekać na wydruk zdjęć,teraz mam tylko na komputerze aby potwierdzić czy są ok i czy robimy :) Wasze pewnie za niedługo będą :) Czekamy też aż dodasz na pocztę. _U nas dziś zimno,koło 13-14 jedziemy do moich dziadków z prezentami,bo na ich swięto nie jechaliśmy,kawałek mamy do nich,więc niedziela jest odpowiednim dniem na takie odzwiedziny :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam link do stronki z ksiazką o usypianiu na naszego maila.To link do ksiązki, której porady mam zamiar zastosować juz dzisiaj. Muszę jakos zaczac wydluzac sen nocny u małej bo juz zaczynam wariować... Dopiero zaczelam ją czytac, ale juz sie dowiedzialam ze 6 miesiecznie dziecko powinno przesypiac całą noc. A 3 miesieczne jezeli jeszcze tego nie robi nalezy zaczac próbowac ten czas wydluzyc, bo pozniej bedzie tylko gorzej... Przede wszystkim autor pisze że budzic sie w nocy oczywscie moze ale jesc czesto w nocy juz nie powinno. Zobacze dzisiaj, jak sie obudzi 1 raz to po prostu sprobuje ją znowu uspac ewentulnie dam troche wody. O efektach napisze rano. Ale tez podobno proces ten może trwac kilka dni więc bede miec nieprzespane najblizsze noce... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
hej Fasolka2013 ja oczywiście jestem zainteresowana tą książką, ale neistety nie można tego ściągnąć ani wydrukować, czy masz to w jakiejś drukowalnej wersji może? Dzidzia Lenka też używam parafiny, kupiłam ją na samym początku na polecenie położnej, bo mały miał sucha skórę na rączkach.. no a teraz niestety wyciągnęłam ponownie bo ma b.suche policzki i skórę na nóżkach, no i muszę przyznać, że jest troche lepiej odkąd używamy. dziewczyny jaką macie temperaturę w pomieszczeniu w nocy i w dzień i w co do snu ubieracie maluszki - w sam pajacyk? u nas jest koło 18-19 na noc i zakładam body krótkie+pajac, bo Franio lubi się poodkrywać cały,często go znajduję odkrytego (czasem w poprzek łóżeczka;-), ale czasem jak się nie odkryje to bywa lekko spocony, więc już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, u mnie -7 i mocno pada śnieg. Mała znów na balkonie była-dzis 1,5h i teraz spi w domu a ja nogą koło od wózka prowadze;) Balkon nprawde super sprawa-tylko ja mam taki jakby wewnetrzny, nie jest odkryty-taki jak w starych blokach. Caly zasłonięty-z lewej i prawej ściana. Co do karuzeli ja mam tiny love wyspa marzen i Kaja ja uwielbia juz od 6-7 tygodnia zycia sie nia interesowala bo ma wyrazne barwy:) W nocy ja mam 20,5 stopnia i mniej trudno zrobic-to bardzo ciepłe mieszkanie a ludzie wokół chyba grzeja jak wsciekli bo ja mam kaloryfer zakrecony:/-i tak porzadnie wietrze. W dzien 21 stopni. Kaja w nocy spi w samym pajacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy bardzo cieplo w mieszkaniu. W ciagu dnia to do 25 stopni, ale staram sie czesto wietrzyc zeby zbic temperature. Niestety nie mamy regulacji, wiec albo mozemy zakrecic albo mamy na maks. W nocy temp. Jest ok 20, 21 stopni, Kuba spi w body z krotkim rekawem i pajac, lub spiochy i bluzeczka z dlugim, albo body z dlugim i spodenki spiochowe, tez sie bardzo wierc****otrafi caly sie odkryc. Bylismy dzisiaj na krotkim spacerku, ok 40, ale zmarzlam, jednak w takie zimno chyba lepiej bede siedziec w domu. Ja dostane zdjecia to wrzuce na poczte, dziewczyny powysylajcie tez zdjecia maluchow, pewnie bardzo sie juz zmienily te nasze szkraby,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w nocy 19 stopni ubieram body z krótkim rękawkiem + pajacyk długo rękach i na to skarpetki. W dzień mamy 21 , 22 stopni i wietrzę mieszkanie dość często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny my byliśmy dzisiaj na dworku ponad godzinę . Co do ubierania to ja Alanowi nie zakładam aż tyle warstw. Dzisiaj był ubrany w body krótki rękaw, na to pajac , na to kamizelka szalik rekawiczki czapa i kombinezon, w wozku mamy taki śpiwór z owczej wełny i na tozakladam folię przeciwdeszczowa. Alan zawsze cieplutki jest:) Ja podgrzewacza nie mam . Na noc w termosie mam gorącą wodę i w butelce przegotowana wiec robie szybko mu mleko;) Wczoraj z mężem byliśmy na 30 koleżanki ehhhh fajnie się wyrwać z domku;) Co do mężów ehhh mój nigdy nie powiedział że zmęczony po pracy. Za to jego mama a moja tesciowa notorycznie mi przypomina ze jej syn jest zmęczony bo pracuje i ja powinnam pod stawiać mu pod nosek gorący obiadek . ;) Hehehe śmieszna kobieta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
To podobnie ubieramy nasze pociechy do snu, trochę się bałam że przesadzam i za grubo ubieram ;-) Fasolka, przeczytałam pierwszy rozdział,brzmi obiecująco, gdyby te metody naprawdę zadziałały to Cię ozłocę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno nie pisałam ale czasu brak:( maz ciagle szykuje sklep do otwarcia i niema go od 9 rano do 10-11 wieczorem:( mój szkrab chodzi spać o 10-11 i Wstaje na mleko ok 6 zasypia i Wstajemy o 8 rano wiec super śpi a dopiero 3 miesiąc będzie 29.01. Dostaje tylko moje mleko niestety z butelki bo piersi nie umie ssac. Mam same problemy od porodu :( egzema na dłoniach schodzi po antybiotyku w kremie i jak tylko przestanę smarować wraca. Tragedia normalnie a do polski dopiero w maju jedziemy... Przy zbliżeniu mnie boli juz niewiem co robić bo chcemy z mężem normalnie współżyc a ja nie mogę lekarz nawet mnie nie zbadał i stwierdził ze to ból psychiczny i muszę sie rozluznic. uroki Anglii... Pogoda mamy ok bo na plusie i codzienne spacerki:) jutro mamy 2 szczepienie aż mi szkoda małego wolałabym żeby to mnie kłuli. Tez mamy jumperoo fisher price i mały je kocha jak go wyciągam po jakichś 2-3 minutach to płacz ale cóż jeszcze za wcześnie żeby długo tam skakał. Główkę trzyma mocno i na pleckach i brzuszku. Jak dam mu palce to próbuje sie podciągnąć i właśnie główkę podnosi troszkę go przyciagne i siedzi śmiejąc sie w głos. Wszyscy sie dziwią jaki on silny nawet na rękach trzeba uważać bo sie wyrywa jak coś zobaczy kolorowego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj brak snu... zawsze były drzemki w dzien po godzince a tu dzisiaj 3 drzemki po 20-30 minut... i mała mega marudna. Wydaję mi sie ze to była kolka. Chcociaz myslalam że w 3 miesiącu juz sie nie pojawiają... Undo - ja tez bym bardzo chciala żeby te metody zadziałały, ale z tego co czytałam to trzeba dużo cierpliwości (ktorej mi czasem juz brakuje) i nie każde dziecko jest gotowe na takie zmiany. Teraz mi usnela po kąpieli bardzo szybko. Zobaczymy jak bedzie w nocy. Sprobuje niedokarmiac tylko dalej uspac albo dac jej wody przy pierwszej pobudce. Niestety nie mam tej ksiazki w innej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj był straszny płacz jak nie poszliśmy na spacer więc dziś już tradycyjnie choć trochę krócej. Mamy magiczną karuzele tiny love- polecam. Butle używałam tylko zaraz po urodzeniu, do teraz karmię przez kapturek. Nigdy tych sprzętów nie sterylizowałam, a wyparzałam tylko przed pierwszym użyciem. Moja mama zawsze powtarzała ,że gdy urodził się mój brat wszystko ciągle wyparzała i miał później nawracające pleśniawki. Jak ja się urodziłam to odpuściła i nigdy takich problemów nie było. Dobrze to zapamiętałam, nie ma co przesadzać ze sterylnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon nie martw się, jeśli Maluszek nie ma objawów infekcji nie ma po co szukać bakterii. Też byłam gbs dodatnia. Antybiotyk który dostałyśmy zabezpieczył dziecko po urodzeniu kiedy nie miałby sił sam się bronić. Teraz pewnie jest możliwe że mamy tą bakterę więc i maluszek mieć ją może, tyle tylko że teraz nie jest już aż tak groźna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałam się na karuzele tiny love - magiczna, dzisiaj zamówiliśmy, trochę pozno, bo Kuba 7 lutego kończy 4 miesiące,ale mam nadzieję, że trochę nam posłuży:)Fajnie,że w pozniejszym okresie robi się z niej lampkę nocna i pozytywke chyba jak dobrze przeczytałam. Już się nie mogę doczekać reakcji małego jak pierwszy raz mu włączę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Wodna-dzięki,no mam taką nadzieje =,niepotrzebnie straszą co niektórzy,a człowiek pózniej myśli.We wtorek szczepienie,spytam o to jeszcze. _Czy stosujecie dzieciom jakieś żele,maści na dziąsła?Moje dziecko strasznie się wścieka,piąstki gryzie jak szalony,krzyczy przy tym,a ręce w miejscu kostek aż czerwone ma,tak pcha do z buzi,dzwoniłam do naszej pani doktor-stwierdziła że 3 miesięczne dziecko nie mogą swędzieć dziąsła i żebym nie wymyślała,ze to normalny odruch dziecka z wpychaniem rączek do buzi!No tak,zgadzam się,ale jak wpycha i widzę że się złości,no to chyba coś nie tak..Kupie mu chyba smoczek-gryzaczek,może trochę mu ulży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radmon mojemu synowi pierwszy ząb wyszedł jak miał 3.5 miesiaca wiec wszystko mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×