Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Milka pokoik super:) pomysłowo:) ja tez przytyłam karmiąc piersią, dlatego wziełam się za siebie, bo samo karmienie nie wystarcza, żeby waga leciała w dół.Na szczęście rozstępów nie mam. Milka kiedy rozszerzasz diete Jasia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mamy szczepienie 21.02 i będę rozmawiała z pediatrą bo jak zapytałam miesiąc temu to mi powiedziała że to pół roku tylko pierś ale ja bym chciała chociaż po skończonych 5 coś wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
2plus1-Tak,wiem :) Alan robi takie miny i złości się jak mama za dużo fotek cyka :) I powiem że mam bardzo dużo jego zdjęć z takimi groźnymi minkami :) Taki to już łobuziak z mojego syna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama na paźdz 2013 - nie było problemu jak mama została z Wiki całą noc. Jedynie przebudziła się po 21 bo sąsiedzi robi imprezę i goście wychodzi. Mama powiedziała , że było bardzo głośnio i mała wstała ale zabrała ją na rączki przytuliła i poszła dalej spać po 10 minutach no i spała do rana. -------------------------------------------------------- Wiktoria zasypia zazwyczaj na rękach ale trwa to max 10 minut i śpi. Są takie dni , że odkładam ją senną do łóżeczka i zasypia sama. Także jestem bardzo zadowolona. ------------------------------------------------ Od tygodnia Wiki coraz mniej pije mleczka hmmm nie wiem dlaczego. Po godzinie 8 wypije 120 ml godzina 09.30 deserek , po 11 - 90 ml a po 14 ledwo 60 ml , po 17 - 90 ml no i wieczorem kleik 120 ml też ledwo na spaniu i trwa to 30 , 40 minut. Mało je prawda ??? Zobaczę jak będzie jadła w następnym tygodniu może ma takie dni , że nie ma tyle apetytu. ------------------------------------------------------------ Czy zauważyliście , że Wasze dzieci bardziej wyciągają jedną rękę np. do zabawek ? Wiki bardziej wyciąga lewą ręką , prawą tez ale chodzi mi o to , że woli lewą nie wiem czy powinnam to skonsultować z lekarzem ? Jak myślicie ... mama , teściowa mówią , że to normalne ale nie chce niczego przegapić w jej rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam zdjęcia, wszystkie dzieci cudowne. I chociaż kocham swjego synka nad życie to troszkę zazdroszczę mamom dziewczynek tych sukieneczek. Milka widzę, że znalazłaś spodnie na szelkach :-) Muszę Wam powiedzieć, że to nie jest tak, że jak je często w dzień to w nocy też. Błażej je w dzień zdecydowanie za często - nie potrafię tego zmienić, a w nocy budzi się tylko raz. Przy okazji, ile u Was wychodzi karmień w ciągu doby? U nas aż 8, wiem ,że taki duży chłopak powinien jeść rzadziej ale jak piersi nie dostanie to jest straszny dramat. Od wczoraj próbowaliśmy marchewkę, dziewczyny jak zrobić, żeby jedzenie wylądowało w brzuchu a nie na brodzie? Z rączkami to podobno tak jest ,że raz jedna a potem druga jest bardziej aktywna. Jeśli teraz jest lewa to jeszcze nie znaczy , że będzie leworęczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Wodna też kupiłam je w Zarze :) U nas kamień wychodzi też ok 8-9 I je w dzień z takimi samymi przerwami jak w nocy - niestety :/ Ale nie do końca wydaje mi się zeby byl za każdym razem głodny. Teraz się obudził (spal od 20) i pocmukal kilka minut pierś i spi dalej przytulny do misia. Jak dojdziemy do całych nocek przespanych w swoim pokoju to spróbuję go oszukiwać woda albo smokiem - musze trochę na ten temat poczytać. Ja też jestem zakochana w synku i tak myślę ze cudownie byłoby mieć jeszcze jednego takiego Jasia ale też i córeczka mi się marzyc zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Och! Ciągle mówię do męża,jeśli zdecyduję się na drugie dziecko to chciała bym mieć córeczkę.A mąż mówi-a jak synek drugi to co wtedy?Oczywiście bardzo bym się cieszyła,no ale jak już jest chłopczyk,to fajnie by było mieć dziewczynkę :) Chyba większość rodziców chciała by mieć parkę :) Alana kocham nad życie i cieszę się że go mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak samo z tą parką, fajnie jakby następna była dziewczynka, ale jak będzie syn to też cudownie:) Milka pokoik prześliczny, strasznie mi się podoba ten motyw z drzewem:). Właśnie skończyłam pisać esej na studia. Tematem było: Mój kluczowy moment w życiu. I zgadnijcie o czym napisałam:), oczywiście o narodzinach Kubusia, aż się wzruszyłam jak go pisałam, bo wróciłam do wspomnień z dnia narodzin małego. Zostawię go na pamiątkę i kiedyś pokażę Kubusiowi. A i ciekawa jestem jaką ocenę dostanę:) Byliśmy dzisiaj na wizycie u endokrynologa i musimy powtórzyć tsh, a dodatkowo ft3 i chyba ft4, jak wyniki wyjdą ok, to nie będzie potrzeby jeżdzenia na wizyty. U nas karmień jest 5 na dobę, butla po 150 ml i mleko modyfikowane, w ciągu dnia je co 4 godz, w nocy rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucze sie nocami na trenera personalnego. Wpadlam po kilku dniach szybciutko przejrzec co u Was....... a tu prosze wszystkie cwicza :) Super ! Zycze wytrwalosci ! Zaraz przejrze nasza poczte zobaczyc jak sie dzieciaczki pozmienialy i wrzuce rowniez kilka fotek. xx xx xx Ana86- z tego co pamietam tez wybierasz sie samolotem gdzies na wakacje. Moja rada to zaczac zabierac dziecko do wszystkich mozliwych centrum ;) Trzeba brac pod uwage ze na lotniskach sa tłumy ludzi i pewnie polowa z nich z jakimis wirusami. Ja tak sie zalatwilam kiedys latem lecac do Hiszpanii. Zlapalam wirusa na lotnisku lub samolocie. I to oczywiscie w pierwsza strone. Klinika. Leki. Lezenie. :( Knw- moja Lilka nie miala tygodnia bedac pierwszy raz w centrum. Do tej pory bywamy kilka razy w tygodniu w takich publicznych miejscach. Nigdy jeszcze nie bylo kataru nawet. xx xx xx pampersow uzywamy rozmiar 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja też mając synka trochę zazdroszczę mamom dziewczynek tych falbanek, spódniczek (jak u Twojej córki Ana_86- cuuuudo! Mała modnisia), Milka- najlepsze są te wiewióry na drzewie :-) Jaś będzie miał radochę!- a to Wy już się przeprowadziliście do nowego mieszkania? Tulippanna- Jak wyglądają takie egzaminy na trenera? Ciężko? Twoja Lilunia na ostatnim zdjęciu wygląda na wniebowziętą- chyba smakował obiadek! :) A jeśli chodzi o oczka mojego synka, to nie wiem po kim może je mieć- ja mam ciemnozielone a mąż ciemnopiwne :) . do dziewczyn, które walczą z rozstępami. Wiem, że to co teraz napisze może zabrzmieć irracjonalnie (bo niby jak to ma działać?!) ale jestem żywym przykładem skuteczności tej metody. Zabrzmi to strasznie, ale ja na moje mega rozstępy stosuje następujący zabieg. Codziennie podczas kąpieli mocno masuje brzuch ostrą częścią gąbki i dodatkowo pocieram rozstępy taką ostrą szczotką do czyszczenia paznokci. Robię to dość mocno, że skóra jest zaczerwieniona, ale nie na tyle mocno, żeby sprawiało ból. Minutkę, może dwie, masuje a później wcieram serum drenujące z Ziaji "Reduktor cellulitu- Rebuil. odbudowa skóry" Robię tak od jakichś dwóch tygodni i rozstępy na brzuchu zniknęły. A miałam straszne, siwo-czerwone pręgi na brzuchu... i było tego masę! Niestety nie zrobiłam sobie zdjęcia przed i po, bo wysłałabym na pocztę, ale szczerze wątpiłam w skuteczność tej metody i nie chciałam się rozczarować, że nic nie schodzi a tu voila! Ten sposób znalazłam na wizażu ale tam oryginalnie jest napisane, żeby skórę pocierać pumeksem- ja zdecydowałam się na szczotkę, bo pumeks wydał mi się zbyt twardy i bałam się, że zetrę sobie naskórek :-p hehe. Oprócz tego ćwiczę (yyyy... teraz mam 4 dniową przerwę, ale wracam od poniedziałku) i piję dużo wody. Nie wiem jak to działa, ale działa. Jeśli chcecie wypróbować, to polecam, bo mnie udało się tego pozbyć- nie wiem na jak długo, bo tak jak pisałam robię te dopiero od dwóch tygodni, ale jestem zadowolona z efektu. Zostały jeszcze rozstępy na prawej piersi, ale chyba nie odwarze się tam używać szczotki... :-D Pozdrawiam i mam nadzieje, że którejś z Was pomogłam w walce z rozstępami :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Was podziwiam , że z takimi malutkimi dziećmi jeździliście do centrum handlowego. Tym bardziej , że urodziłyśmy w okresie jesiennym gdzie panuje dużo chorób. No ale każdy uważa jak robi. Ja się nie zdecydowałam i jutro jadę pierwszy raz. Każdy ma inne zdanie na ten temat i szanuję Wasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ktoś z Wrocławia ? Jest głośno na temat M. Trynkiewicza ? Podobno tam przebywa no ale media mogą tylko tak pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
Hej jak sie dostac do maila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
ctr alt delete-dzieki za rade,dzis bede sie szorowała :) tylko musze kupic krem :) ja na nogach mam straszne,latem nawet spodenek nie założę dlatego musze sie pozbyc dziadostwa.Na brzuchu mam mało i praktycznie nie widoczne,ale nogi..tragedia.Oby mi też pomogła ta metoda :) _Knw-ja jestem spod Wrocławia,podobno jest..aż boję się myśleć o nim.Po co takiego człowieka na wolność wypuszczać??Jak dla mnie to za takie coś kara śmierci powinna być!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
Dziewczyny w Tesco 30%off na produkty lovi smoki ,butelki itp. My kupilysmy kubek do nauki samodzielnego picia 6m+ :-) i sie zastanawiam czy smoczkow na zas 6+ nie kupic juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na szczęście tylko trochę na piersiach rozstępów, pod stanikiem nie widać, ale póki karmie nie będę nic robić, bo naprawdę małe są. Ja też was podziwiam z tym centrum i szanuję, ale mi się do takich miejsc nie spieszy. Zresztą jak się skupiam na zakupach to to jest też chwila relaksu. moja je w dzień co trzy godzinki, a w nocy dwa trzy razy. Pytałam wczoraj pediatry o jabłuszko, to mówiła, że za wcześnie.. :/ narzekałam, bo mi się ostatnie dwie noce budziła co 2h, ale się okazało, że gardełko zaczerwienione (wirusówka) i dlatego się nie najadała, bo ją bolało. dzisiejsza nocka na szczęście już ok. Mała robi ostatnio kupki śluzowate i dostaliśmy na to dicoflor 2x5 kropli i wit c 3x6 kropli. ostatnio był temat poruszamy o tych rechabilitacjach, co lekarz to też inna teoria, więc chyba spokojnie po prostu się nie nakręcać. Byle nie przesadzać w żadną stronę. Byliśmy wczoraj na ćwiczeniach po przerwie to nam powiedziała, że ładnie, ale już rączki powinny być wyżej podnoszone, żeby dziecko zabawką zachęcać. powiedziała, też, że noszenie na rączki to w nagrodę, a nie cały dzień na rączkach, bo się leniwa zrobi do ćwiczeń, że na brzuszku to już 10 min swobodnego leżenia powinno być. Ale ja widzę, że przez ten katarek słabsza trochę jest, bo już nieźle wymiatała. Na szczęście jej się poprawia. mam pytanie do mam karmiących piersią, czy któraś testowała kleik ryżowy na swoim mleku? chciałabym spróbować, żeby i tu powiem egoistyczne - trochę pospać. piękny ten pokoik do pozazdroszczenia. A dzieciaczki jakie śliczne. Rosną nam pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
ctr alt delete - nadziejo Ty moja :) Dzisiaj biorę się za szorowanie pośladków bo to moja udreka. Wywołałam ostatnio zdjęcia z podróży poślubnej i aż zatesknilam za figura jaka wtedy miałam ! O losie jaka ja byłam laska a teraz ciało już nie to ale wszystko w naszych rękach - biorę się za siebie. O fajna promocja w Tesco. Szkoda ze ja mam wszędzie daleko :/ U nas dzisiaj nocka slaba - pierwsza pobudka po 2h a potem co godzinę - ja nie wiem czy moje dziecko się nie najada czy chce sobie pocmukac - nie wiem sama. W każdym razie budzi się często - plus taki ze nawet oczu nie otwiera tylko je i spi dalej ale co godzinę trzeba podnieść cztery litery z łóżka i sen już nie jest ten :/ Az miałam ochotę wziąć synka do siebie ale nie - wstawalam skrupulatnie - mam nadzieje ze kiedyś mnie syn zaskoczy i przespi cala noc albo chodziaz będzie miał jedna pobudke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia Ali napisz na naszego maila to odesle Ci haslo- pazdziernikowki13@wp.pl xx xx xx Ctr Alt Delete. Nie Wiem jeszcze jak bedzie teraz z tym egzaminem. Mam nadzieje ze nie zamecza ;) mam juz certyfikat trenera kulturystyki. Nie bylo specjalnie trudno ale trzeba bylo wiedziec co z czym. Przykladowe zadanie z mojego egzaminu- oblicz zapotrzebowanie dla kobiety w wieku 30 lat chorujacej na nadcisnienie o wysokiej aktywnosci fizycznej,wzroscie 165 cm I masie 68 kg na bialko,tlusz I weglowodany. Podaj zapotrzebowanie na energie. Oblicz BMI. Ocen mase ciala. Podaj zalecenia zywieniowe. Rozpisz plan treningu na mase. Tego trenera kulturystyki robilam w jezyku polskim. Teraz troche trudniej bo wszystko w jezyku angielskim. Mam nadzieje ze zalicze. Kiedys chcialabym sie rozebrac z fartucha i wskoczyc w dres :) dzieciaczki na naszej poczcie cudowne. I jakie juz duze wszystkie ! Wrzuce fotke torta zrobionego dla mojego M. Dla nas to nie tylko Walentynki. To nasza rocznica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
dziewczyny a kupowałyście osobne smoczki na butelki do picia kaszki? u nas jeszcze do kaszki długa droga ale tak sie zastanawiam ze taki zwykły pewnie bedzie sie zapychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia Ali odeslalam haslo. Ja caly czas jeszcze smoczki nr 1. Kupilam nr 2 ale za szybko malej leci I Potem sie ulewa czesto. Ja bym chciala zapytac o wozki. Nie pamietam ktora kupila Quinny ? Jak sie sprawuja Quinny ? I inne ? Zadowolone jestescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
My smoczki do butelek 3 już mamy,i dobrze sobie Alan radzi,nie leci za mocno.Do wieczornego mleczka dodaję łyżeczkę kleiku ryżowego i niestety zapycha się smoczek,muszę kupić jakiś do kaszki.Ja mam wózek Bebetto Nico Plus,jestem z niego bardzo zadowolona w zestawie jest też sapcerówka,ale nie planuję jej używać,chcę kupić baby jogger city mini-widziałam w sklepie jak kupowałam głęboki i są super!Tyle że podobno mają płytkie siedzisko i niby 2 latek który jeszcze jeździ w spacerówce nie mieści się.Muszę poczytać,bo nic takiego nie wynalazłam na forum,ale w sklepie Pani mówiła o tym.Może któraś coś wie na temat baby joggera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dawno tutaj nie zaglądałam...Oglądałam zdjęcia na skrzynce, wszystkie dzieciaczki cudowne... Mam pytanie do Was, mój Kubuś nie robi kupy od 13 dni, czy któraś ma taki problem? Byłam u lekarza, stwierdziła, że może tak dobrze wchłaniać moje mleko, ale i tak powinien się wypróżnić, oprócz tego dużo ulewał, teraz trochę mniej..Kazała kupić mleko bebilon AR, ale ja nie chce mu dawać modyfikowanego, dostał już pół czopka, syrop na przeczyszczenie (wczoraj pierwszy raz 2ml na noc), termometr nie pomaga...Już po 3 miesiącu dawałam po łyżeczce jabłuszka, pił soczek z jabłka, nie wiem co jest grane, Ratujcie!!!! Dodam, że Kubie to nie przeszkadza, jest radosny, śmieje się, brzuszek miękki, jest cudowny... Pozdrawiam i czekam na dobre rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Nika,może spróbuj czopek glicerynowy,kawałek.Albo podaj więcej i częściej herbatki np.z kopru włoskiego.Dziwne,tyle czasu bez kupki i że nic go nie boli..A może marchewkę podałaś?Duża ilość marchewki powoduje zatwardzenie i dziecko się wtedy nie wypróżnia,hmm no nie wiem co jeszcze..skoro na przeczyszczenie nie dało skutku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon, czopek był już połówka, marchewki nie dawałam tylko jabłko za pozwoleniem lekarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna ja zabieram dziecko do znajmych, rodziny, ale na zakupy ne zabiore, bo sobie poprostu tego nie wyobrażamy. Ja zakupy robię teraz bardzo rzadko, bo mieszkamy narazie z rodzicami i to oni się tym zajmują albo M. A jak jade po ciuchy to z dzickiem bym nic nie kupiła. Póki co nie choruje, mimo, że u nas wszyscy byli chorzy, a ja i M. dalej mamy katar. Bardziej się boję, że wtedy będzie ząbkować. My lecimy jak będzie miała 7 miesięcy. CtrAlt Dlt teraz i chłopaka można ęxtra ubrać:) te mini koszule są swietne:) ja się ciesze, że mam córke, ale synka też bym chciała. Drugie będzie napewno jak tylko będę mogła zajść w ciąże. Chociaż ciąże źle znosiłam i na samą myśl o szpitalu, porodzie robi mi się słabo, to jak patrze na moją kruszynke, to warto się przemęczyć:) Ja już kupiłam smoczek do kaszek, ale jeszcze jej nie podaje, gdzieś za miesiąc zaczne. Milka zazdroszcze wytrwałości w odkłądaniu synka. Ja się nie mogę zmobilizować. Też planuje kupić drugą spacerówkę, lżejszą i mniejszą. Mam wózek navington na dużych kołach i super się prowadzi, ale jeżeli chodzi o podróżowanie z nim to ledwie się mieści w kombi. Myśleliśmy nad caretero monaco, bo jest nie drogi a ma dobre opinie. Jeszcze mamy trochę czasu na zastanowienie. nika8307 nie wiem co doradzić, u nas najdłużej to były 4 dni, przy 13 pewnie bym panikowała, ale dziwne, że czopek ani inne metody nie pomagają. Może rzeczywiście trzeba się uzborić w cierpliowść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
To nie wiem co mogło by pomóc :( Jeśli karmisz piersią podobno można zjeść śliwki węgierki,może pomoże,lub zamiast termometru zrobić stożek z mydełka i tym spróbować,wiem od znajomej że mydło jest bardziej skuteczne od termometru...Może inne mamy coś doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze sok jabłkowy dobrze działa, ja sporo tego piję przy karmieniu piersią. No i śliwki, ale suszone, bądź kompot z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
w ostatecznosci sa te rurki windi, smarujesz koncowke zwykla oliwka bambino lub innym dzieciecym natluszczaczem i wkladasz w o***t. Tylko przed wlozeniem wymasowac dokladnie brzuch. ja bym chyba osiwiala jakby mi moja kupki 3 dni nie robila! Teraz kupki ida 2 razy dziennie minimum. Ale ja daje juz sporowarzyw. marchewka dynia ziemniak ryz kalafior. Zaraz wprowadzam szpinak i brokul. Kupki sliczne. Ja mam quinny i drugi raz bym 3kolowego nie kupila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja mam quinny moodd i ma on swoje plusy i minusy. Minusem jest to ze cos mi stuka już w kole i jest mocno wywrotny. Zobaczymy jak wersja spacerowa będzie się sprawdzać bo poki co jeździmy w głębokim. U nas nie było kupy tydzień a późnej przez dwa dni były ze trzy dziennie a teraz znowu 4 dzień nic. Co drugi dzień daje herbatkę koperkowa i sporo wody do picia. Smoczki mamy dwójki - radzi sobie z nimi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelek2013
Ana 86 moja mala ma naczyniaka na glowce . Nie wie czy Twoja coreczka ma to samo , ale na zdjeciu tak wyglada . Jesli jest troche wypukle jest mozliwe , ze to naczyniak . NAtomiast w mojej opini gdyby tak bylo , mysle ze lekarze by Ci powiedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×