Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Jak ja byłam u lekarza 16.09 to mała ważyła 2 600 lekarz powiedział , że troszkę mało jak na ten tydzień ciąży , ale nie mam co się przejmować powiedział, że każde dziecko inaczej się rozwija jedne dzieci są większe drugie mniejsze. Ale do końca nie wierzę tym pomiarą bo USG może się mylić. Znam przypadki gdzie lekarz powiedział , że dziecko będzie z wagą 3500 a urodziła 2900 patrzcie jaka rozbieżność. Mi zostało 12 dni ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przewijak oraz stelaż do wanienki również posiadam. Myślę, że się sprawdzi. Kupiłam sobie do wanienki taką matę ale już wiem , że nie będę jej używać bo słyszałam złe opinie. Bakterie itp. najlepiej dać pieluchę tetrową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama na paźdz 2013 - jak będziesz stawiać wanienkę na wannę ? Wanienkę do wanny chyba tak to mam rozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mama na paźdz 2013
Cos pewnie zle napisałam tylko mi się szukac nie chce :P chodziło o stawianie wanienki na pralke :P A jak mala będzie wieksza i to mz będzie sam kapal w wanience stawianej do wanny. Na razie się umowilismy ze on kąpie a ja asystuje:) : Wczoraj o tym rozmawialiśmy. Wanienka stoi na pralce. Rozebraną mała maz wkłada do wanienki i myje. Potem mi podaje córcie na recznik a wanienke odstawiamy do wanny i kładziemy przewijak na pralke. Ja odkładam małą w reczniku na przewijak i on ja wyciera masuje i ubiera. a ja stoje i patrze i sluze pomocą w razie potrzymać cos czy przytrzymac. Uznalismy ze jak ja siedze z dzieckiem od rana do wieczora to kąpiele sa jego :)- z czego z reszta się ucieszył bardzo. Mała bedziemy kapac gdzies koło 19-19.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rozumiem :) Ja w łazience mam mało miejsca. Nam zostaje do kąpania sypialnia tam wszystko pod ręką przewijak , łóżeczko , kosmetyki , wanienka ze stelażem. Planujemy kąpać około 19 a chcecie kąpać codziennie czy co drugi dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 13.50 - no wiesz można samemu kąpać dziecko ale jeżeli jest to Twoje pierwsze dziecko to lepiej , żeby była druga osoba prawda? Ja sobie nie wyobrażam takie maleństwo samej kapać. Ale próżniej im większe dziecko tym lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale super że zaraz machina ruszy i pojawiać się zaczną cudne wiadomosci o szczęśliwych rozwiązaniach :-) ja też myślałam nad tym w ile toreb się pakować a wyszło że jak bym dotrwala do 37 tyg to w tym szpitalu co teraz lezalam każą rzeczy wnosić tylko w reklamówkach więc i tak z toreb wszystko trzeba wyciągać i idzie się z siatami.. Ja przewijak też mam na lozeczko a wannę dużą ale zwykła i kąpać będziemy w sypialni będzie cieplej. A wy jak już będziecie na oddziale to pod koszule już zakladacie biustonosz do karmienia ? Ja mam mieć cc więc potem już prędko nie wstaje a przecież pokarm zacznie po porodzie się wytwarzać więc chyba dobrze by było już założyć sama nie wiem teraz jak byłam to dziewczyny różnie chodziły jedne bez inne z ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dla Was małą radę. Wiecie jak się uczyłam kąpać dziecko? Wzięłam sobie takiego sporego misia i na nim ćwiczyłam mycie głowy, odwracanie z plecków na brzuch, opłukiwanie, wyjmowanie z wanienki, wycieranie i pielęgnację. Fajny sposób. Muszę Wam powiedzieć, że przy tym misiu ręce mi się trzęsły jak nie wiem co, ale jak przyszło co do czego, to strach minął. Podobny trening miał mój mąż. Ale on się bał kąpać, więc ja to robiłam. Za to odkąd dziecko było sztywne i siedziało samo w wanience, to mąż przygotowuje wanienkę. Za to głowę do tej pory myję ja. Sposób z misiem jest dobry też na naukę ubierania bodziaków i innych elementów ubrań. Pewnie lepsza do tego byłaby lalka, ale takiej nie posiadałam. Myślę, że którejś z Was ta podpowiedź się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja postawilam na wanienke z przewijakiem w jednym. Moja Siostra mowila ze to najlepsze co mogla kupic. Nie trzeba sie schylac. Przewijak na kolkach wiec mozna podjechac wypuscic wode z wanienki. Wszystko sie tam miesci dla dziecka. Kocyki kosmetyki przybory. Wrzuce fotke tego na nasza poczte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
I nie ma rady - spakowalam się w dwie torby. Jedna dla Janka druga dla mnie. Bedzie latwiej sie ogarnac. Wrocilam z zakupow - kupilam jeszcze jakies drobiazgi typu kosmetyczka, bezzapachowy balsam do ciala dla siebie z serii nivea. .. Pojechałam tez po wyniki badan (wymaz) ale pani powiedziala ze jeszcze nie ma więc możliwe ze cos wyhodowali... Zobaczymy w poniedzialek - podobny maja być do odbioru wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale spuchłam od wczoraj. Normalnie nie mogę na to patrzeć. Twarz, kostki, palce u rąk. Od wczoraj od tej wody "przytyłam" 3 kg :/ No to sobie ponarzekałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka super, fajnie tak wiedzieć kiedy, teraz zróbcie sobie miły weekend z mężem. Mi zostało jeszcze 33dni i obawiam się że będzie to najdłuższy miesiąc. Już od dawna odliczam każdy dzień. Będę z napięciem oczekiwała kolejnych szczęśliwych nowin od Was. Szczególnie czekam na relacje z porodu we Wrocławiu. Odebrałam swój wynik gbs i jest dodatni, czeka mnie antybiotyk przy porodzie. Z tego co wiem wcześniej się tego nie leczy. Wanienka to jedyna rzecz której jeszcze nie kupiłam, ale mam zamiar kupić najprostszą plus stelaż, żebym nie musiała się schylać. Wolałabym taką mniejszą, nie wiecie czy wystarczy do czasu aż Mały zacznie siadać i będzie go można kąpać w takiej zwykłej? Przewijak mam na komodzie, tak sobie myślę że wygodnie będzie mieć wszystkie rzeczy Synka pod ręką. Podziwiam Was że jeszcze na tym etapie dajecie radę walczyć z remontami w domu. Dzisiaj zaczęłam się pakować, jeszcze parę rzeczy zostało do włożenia, ale jedna torba mi wystarczy. Czy trzeba zabrać też ręcznik dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Nie - nie trzeba. Położne same myją dzieci i przynosza juz czysciutkie ubrane i zawiniete jak rogaliki :) Ja właśnie też większość rzeczy spakowałam a to czego nie mam jest zapisane na kartce ktora jest polozona na wierzchu torby. Przeczytałam chyba wszystkie artykuły w internecie na temat tego co wziąć do szpitala i mam bardzo szczegółową liste :) Nawet sa na niej jednorazowe kubki potrzebne do plukania zębów :) Wiem ze to może i przesada ale zawsze lubie byc dobrze przygotowana :) W pracy mialam sporo delegacji wiec pakowanie sie mam niezle obcykane :) I tam sobie wymyśliłam co mi jeszcze będzie potrzebne w hotelu o nazwie "szpital" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja swoją drugą córcię przytulę 4.10 :) Skierowanie już jest :) A jeśli chodzi o przewijak i stelaż do wanienki jak dla mnie super. i bardzoo się przydaje. Tym bardziej że byłam i teraz też będę po cesarce. Wygoda ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Hej dziewczyny u mnie plamienie ustało pewnie znowu coś się działo z moją nadzerka :( Ja przewijaka nie kupowalam zobaczymy wyjdzie w praniu jezeli będzie mi nie w godnie na lozku to wtedy zamówię na allegro. Wanienki maja dwie jedna z ikea taką małą http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40248443/ i drugą już większą przyszlosciowa:) Dzisiaj mi kolezanka powiedziała że brzuch mi się obnizył ehhh zaczynam się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mialam dzis usg niby wszystko ok ale... za malo wod. Za 2 tyg znowu usg jesli bedzie gorzej to szpital wita:( troche zaczynam sie denerwowac czym to grozic moze. Pewnie juz mam pospane... Bede myslec tylko o tych wodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ewelina nie martw sie na zapas - lekarz zauważył problem i bedzie to kontrolował. Ktory tydzien u Ciebie? Larrwa - zazdroszczę :) Wiesz juz kiedy wypakowanko :) Duzo sil na tej ostatniej prostej. Mimi a moze u Ciebie po prostu zaczela soe otwierać szyjka? Bo plamienie koze byc tez objawem rozwierania. Ktory tydzien? Ja wczoraj mialam mały krwotok z nosa :\ Kichnelam i sie polala krew :) Mina mojego męża niesamowita - wpatrywal sie w moja twarz próbując cos z niej wyczytać :) Ach Ci nasi twardziele :) I dzisiaj 7:30 moj syn urządził sobie dyskoteke w brzuchu a mi pobutke :) Codziennie o tej porze jemy z mężem śniadanie a w weekendy zazwyczaj śpimy godzinkę dłużej - ale Janek mimo wszsytko zna sie lepiej na zegarku :) Sniadanie to śniadanie - nie ma przebacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja się spokojnie spakowałam to jednej torby. Dla małej zabrałam tylko 10 sztuk pampersów , chusteczki nawilżające oraz 2 smoczki. Jak będę wychodziła ze szpitala maż przywiezie resztę rzeczy. Jak mi coś będzie potrzebne również zawsze może coś podrzucić. Co do stanika to ja ubieram jak będę przyjęta na oddział. Chyba lepiej będę się czuła. Dziś sobota kolejny imprezowy weekend już mam dość tych spotkań rodzinnych. Nie zamierzam długo siedzieć bo już się nie da , nie wygodnie. Zostało 11 dni ... ajjj jak ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja wzięłam całą paczkę 42szt pampersow - na początku dzieci zużywają ok 10 pieluch na dobę - wiec przezornie wzięłam wiecej. U mnie 36t2d - czekam na 38 bo wtedy ze strony mojego lekarza zaczynają się szczegółowe przygotowania do porodu :) I czekam na te świadomość że po 38 tyg moze sie zacząć w kazdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Milka1988 no u mnie jutro zacznie się 37 tydzień moja mama właśnie w tym tygodniu mnie urodziła;) zobaczymy czy czasem mnie nie złapie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
witajcie... Ja wlasnie naszykowalam łozeczko , slicznie wyglada posciel i przewijak w kolorystyce bialo zielonej:) fajna posciel z ikea 3 czesciowa -poszwa na kolderke poszwa na podusie i przescieradlo na gumke wszystko 49.90 ale super to wyglada:) karuzela z Fischer Price z projektorem , z corcia byla dla mnie niezastapiona bardzo sie uspokajala jak sluchala melodii.Wszytko gotowe, najbardziej zdziwione moje dwa koty , co to za mebel doszedl , czy to dla nich hehe.....Czekamy teraz na maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aam - no faktycznie fajna cena. Ja zapłaciłam 182 zł i do tego mam ochraniacze na łóżeczko. No to chyba przepłaciłam. Jak bym powiedziała , to bym pojechała do Ikea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz mam 34tydz5d. Pokoik prawie gotowy pomalowany I jeszcze na jedna sciane dalismy tapete wpiszcie w wyszukiwarce belly button bears to wyskoczy. Dla mnie jest cudna:) oby wszystko poszlo dobrze. Niewiem tez czy pozwola mi rodzic w wodzie. Mam nadzieje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Posciele z ikei sa suprer ale nie trzymaja rozmiaru - jak kupisz pościel w ikei to musisz u nich kupować poszewki bo nie sa to tradycyjne rozmiary. Mi ske bardzo podobaja pościele motherhood ale sa tylko na wieksze lozeczka. na 60×120 nie ma :( Ja kupiłam na allegro za 70 zl 3-czesciowa posciel. Kolorowa typowo dziecięca w misie a druga w pszczoły :) Generalnie nie lubie takich wzorow na poscielach i ubraniach - lubie klasyczne, takie jak dla dorosłych - wiec przymierzam sie do zakupu jeszcze jednego kompletu - ale chciałam taka sama pościel do lozeczka i do naszego łóżka :) Szukam czarno bialej i zobaczymy czy sie uda znaleźć cos co wpadnie w oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) ale dzisiaj smutny dzień u nas - pogoda pod psem :/ Myślałam żeby sobie czymś humor poprawić, ale włosów mi się farbować nie chce, a tipsów nie wolno bo nie wiadomo kiedy akcja rozpakowywania dwupaku :/ Chyba tylko lody + zakupki zostały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pościel koloru żółty + krem. I na kołderce oraz na ochraniaczach jest taki śliczny kotek. Nie lubię takich pstrokatych kolorów. Zamówiłam sobie na allegro naklejkę z imieniem córki oraz do tego takie gwiazdki. Przykleję to nad łóżeczko , żeby nie było tak pusto. No i oczywiście musiałam zamówić firankę z dodatkiem żółtym , żeby ładnie wyglądało do pokoju , sypialni. Każdego dnia zastanawiam się kiedy rozpocznie się poród. Wczoraj miałam lekkie bóle ale przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
hej u mnie dzis 37t5d, ja kupilam za stowe kompletny zestaw z allegro z misiami polarnymi i jeden poscieli na zmiane z satyny bawelnianej za kilkadziesiat zl. Lozeczko naszykowalismy juz tak na sto procent parenascie dni temu, stoi tylko zakryte przescieradlem. wyglada slicznie:) mam baldahim bo czesto w nocy otwieram okno w sypialni aby sie przewietrzylo(jakos duszno jest a lozeczko stoi w sypialni) i zeby nie owialo malej to bede ja zakrywac . nie moge sie doczekac az ona wyjdzie. a od ostatniego incydentu cisza. maz to sie tak wystraszyl ze nie chce seksu uprawiac od tamtej pory:D ale juz ja go skutecznie zmusze bo inaczej to chyba do 42 tygodnia bede lazic:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również po wizycie, skończony 37 tydzień. Maluszek raczej nie będzie duży, bo waży 2800. Jednak waga końcowa wiadomo zależy od tego kiedy przyjdzie na świat, bo jeśli będzie leniwy to może jeszcze nabrać troszkę ciałka. Ana_86 lekarz robił mi badanie GBS i myślę, zę również mogę mieć paciorkowca bo zawsze przy posiewie mi wychodził streptococcus agalactiae, mąż w badanym kiedyś nasieniu również go miał. Jeszcze nie wiem jak dalej lekarz postąpi, zobaczymy jak odbiorę wynik. Do tej pory nic z tym nie robił. Wynik odbiorę jeszcze przed wizytą, aby mieć go w razie czego do porodu jeśli nastąpi szybciej. malbikk, Larrwa będziemy trzymać kciuki i czekamy na szybki odzew jak będziecie już po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam ochotę na gofra z bitą śmietaną i z polewą czekoladową. Muszę zabrać męża i iść na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×