Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
tak samo jak ty!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jakie wy macie chore myslenie, jestem super ekstra idealna mama bo kupuje mojemu dziecku drogie zabawki i ubrania no i markowe pampersy... Do idealnych matek to wam dużo brakuje... Po waszych wypowiedziach mozna wywnioskowac ze wasze matki byly gorsze bo nie mialyscie pampersow tylko pieluchy i ciuchy po starszym rodzenstwie. Co sie dzieje z tym spoleczenstwem, nic dziwnego ze w przedszkolach dzieci sa jakie sa i smieja sie z biedniejszych i gorzej ubranych, ale nie ma co sie dziwic przeciez biora przykald z rodziców... Moze to kiedys do was dotrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co mam kupować w lumpie żeby Ci dorównać i Cię zadowolić ?? śmieszna jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
Ale się porobiło.... i to już drugi raz na tym forum... szkoda. Czytam to forum od samego początku, wiele z niego wyniosłam jako że pierwszy raz jestem mamą:) a wszystko co nowe wydaje się trudne do ogarnięcia, z tym forum było to łatwiejsze... Tak też dziękuję wszystkim:), wiele rzeczy od Was dziewczyny zgapiłam:) Mam nadzieję, że mimo "gościa" dziewczyny znów zaczną się odzywać i te stare i te nowe... śmieszne, na książkę nie mam czasu a tutaj zawsze zaglądałam. Do dziewczyn, które jeszcze tutaj podczytują: jakie mięsko dawałyście swoim dzieciom jako pierwsze? ja zaczęłam od królika, potem wprowadziłam mięsko kurczaka wiejskiego, a dziś znalazłam w necie, że trzeba było zacząć od indyka lub gołąbka:( (ani do jednego ani do drugiego nie mam niestety dostępu, a sklepowe to chyba nie bardzo, co?) A cielęcinkę kiedy wprowadzacie? I gdzie kupujecie ryby dla maluszków? I jakie już dawałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok,to moze ja od dzis zaczne kupowac najtansze pampersy z tesco a i do lumpu po ciuszki,aby moje dziecko nie wygladalo za ladnie i aby nie kodowal w swojej glowce ze ma wszystko z gornej polki.No i moze zreszygnuje z zabawek?No bo po co taki przepych.No i do tego moze mleko w kartonie dostanie a zamiast miesa to ziemniaki z woda.O wałasnie!!!tak bedzie najlepiej.Bo z teg co czytam jesli kupuje sie lepsze i drozsze no to juz zle.To zla matka,uczy dziecka ze biedne jest gorsze.Wez ty sie ogarnij kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alledonna
ja robie malej zupki na kurczaku nigdy nie dawałam królika, teraz ma zastój w zupkach cos nie chce jesc :/ chyba żeby bo ona jednego nie widać :0 nie wiem czy sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
Ja zaczęłam od mięsa z indyka. Teraz je już królika, cielęcinę, kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
Czyli podawałyście takie mięsko jakie akurat miałyście, tak? Mam nadzieję, że kolejność wprowadzania rodzajów mięska nie ma aż takiego znaczenia. Chociaż teraz to już i tak po fakcie, ale zastanawiam się na przyszłość:) A u nas dziś też fatalnie z jedzeniem, kaszka ble, zupka ble, jabłko też, banan z jabłkiem(słoiczkowy)również:( noce też jakieś takie słabe - kręci się i wierci przez sen, marudzi. Może faktycznie to na zęby,jak na razie u nas też nie ma ani jednego ząbka:( (skończony 8miesiąc). Ja troszkę się martwię, że wyjdą wszystkie na raz, nawet nie chcę sobie wyobrażać tego bólu:( Haanah napisz proszę jaką część cielęcinki kupujesz na zupki. Ja do dziś podawałam córce same słoiczki Hippa, dopiero jutro dostanę warzywka "niewspomagane" i zabieram się za gotowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij od koniny heheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczelam malej wprowadzac miesko z indyka potem z kurczaka. Krakowianka_jedna mi sie wydaje, ze na zeby tak marudzi wierci sie przez sen. Moja mala tak miala jak na gorze 2 jej wychodzily, dwie jednoczesnie. U mojej corki tskie marudzenie trwalo 2 tyg. Zanim zabki sie nie przebily. Kazde dziecko inaczej przechodzi zabkowanie, niekore lagodnir przecjodza a niektore troche gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alledonna
Hej a czy wasze maluchy zaczeły wstawać same w łóżeczku? moja tak od tygodna podnosi się i wstaje sama chwieje sie trzyma się i w głos sie śmieje, ja jak to widzę to jestem przerazona nie moge jej zostawić na krok samej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jest z 3listopada, czyli ma prawie 8. Odkad skonczyla 6,5 wstaje w lozeczku i przy meblach. Wstala w lozeczku turystycznym. Wydaje mi sie, ze jak wstaje dziecko samo to jest na to gotowe. Nie ma co sie przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
cielęcina była w słoiku z gotowym daniem dla dzieci, podobnie jak królik. Macie pomysł co może pomóc na zaparcia u takiego małego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
myślę, że każdy maluch ma swój czas na wszystko na siadanie wstawanie itd. wiec jeśli to robi to pewnie jest jego pora. Moje dziecko jeszcze nie próbuje stawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówię Wam dajcie koniny to nie tylko wstanie ale od razu pogalopuje heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
Napiszę tylko: MASAKRA! Jeśli to zęby, to niech już wyjdą, bo jest koszmarnie, i w dzień i w nocy, Mała tylko jęczy, marudzi i wiecie co? krzyczy, nie płacze tylko krzyczy:( smarujemy, masujemy, nosimy i tulimy, ale już padamy oboje, tzn. troje...Od trzech dni sama siada, a od dziś podciąga się do wstawania:) do tej pory tylko pięknie pełzała, śmiesznie to wygląda, porusza się jak foczka:) Też jestem zdania, że nie ma się co sugerować dziećmi koleżanek/znajomych, bo każde dziecko jest inne i rozwija się swoim rytmem. Na zaparcia u nas pomaga jabłko, ścieram na tartce lobo i tak podaję surowe. I ograniczam wówczas marchewkę, nie podaję banana. Koleżanka w ostateczności stosuje czopki glicerynowe. Dziewczyny, w sobotę robiłam zupkę, wyszło mi na dwa dni. Pyszna! Ugotowałam ją na kurczaku, dałam średniej wielkości ziemniaka, 3 małe marchewki, 1 małą pietruszkę z jednym liściem:), 2 małe buraczki. Mała umorusana jak po bitwie:) Jutro gotuję z brokułkiem:) Tak tylko chciałam się pochwalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
Dałam kilka razy starte jabłko ale nie pomaga. odstawie jeszcze banana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
Haanah - a może masaż brzuszka pomoże? A czy dajesz do obiadku oliwę lub olej? Ja dodaję do zupek Olej dla dzieci BIO Holle, na 200g - 1lub 2 łyżeczki. Dziewczyny, może się orientujecie jakie zioła można dodać do zupek aby były smaczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Hey dziewczyny moge sie przylaczyc?? Moj synek urodzil sie 11 pazdziernika:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabella11
Ile jedza Wasze dzieci na noc? moja zjada 240ml mleka krowiego z 2 łyzeczkami kaszy smakowej z nestle i spi do 7.30-8.00. Nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HEJ coraz mniej nas przyłączajcie się dziewczyny :) może akurat ruszy fooorum: moja 18 skończy 9 miesięcy i wypija 3 razy dziennie po 180 mm NAN ale daję jej budyń na krowim mleku jogurty itd jest wszystko ok zastanawiam się czy nie przejśc na zwykłe mleko tylko nie wiem jak je rozcieńczyć ile wody ile mleka i oczywiście ile % moja raczkuje na całego dziś przyszedł PCHACZ CHODZIK zamówiłam jej na allegro cieszy sie z niego bawi sie ale tylko chwile bardziej ja interesuja paprochy na podłodze :) moja nadal szczerbatka bez zebów zup i obiadów nie ruszy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alledonna
wyzej to ja moja zasypia ok 20:30 i budzi sie ok 5 rana na mleko ( a własciwie wodę) i śpi do ok 7 rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
mama na kafe - witaj na forum:) Dziewczyny, załamałyście mnie... moja zjada 180ml kaszki mlecznej z dwiema łyżeczkami owocków ze słoika, kąpiel i pierś....i budzi się co dwie godziny w nocy na pierś, dziewiąty miesiąc już leci a ja padam. Marzę o tym aby przespała chociaż do czwartej. W sprawie tego mleka krowiego to może poradzić się pediatry? Też się nad tym zastanawiałam... Alledonna napisz co postanowiłaś z tym mlekiem, jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Krakowianka jedna mam ten sam problem wprowadzam mm wczoraj zjadl 200 mm ale cycka tez doil ale duzo przespal:-) :-) mysle ze z przyzwyczajenia pil cyca:-) pomalu go oduczam:-) a twoj maluszek ma cumelka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka_jedna
Smoka moje dziecko nie toleruje, a obecnie traktuje jak gryzak:) I w związku z tym znów pojawił mi się kłopot: nie mam jak jej do poić np. na spacerze, z niekapka też nie potrafi:( Wszyscy mi odradzali uczenie smoka jak była mała a teraz widzę, że to wcale nie jest tak fajnie. Dziewczyny czy nadal pierzecie ubranka dzieci w płynach dla maluchów czy może ktoś już przeszedł na zwykły żel/proszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alledonna
Hej jak skończy 10 miesięcy wprowadze mlko krowie, ja ubrania piore w zwykłym proszku ( E lub REX )jak mała skończyła 3 miesiące i leje płyn niebieski płyn lenor :) ja uważam czym mniej cudowania tym lepiej dziecko wszystko przyjmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Ja daje soczek w kartoniku ale ucze go na butelce a smoczka dalej niema i nieraz zabiore mu przegotowana wode w butelce ale cumla nie chce bo tez jak gryzak ja mam jeszcze taki problem ze niechcial zasypiac i nauczylam go w bujaku i teraz katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Mamy, Krakowianka_jedna, to ważne, że do prania ubranek maluszka używasz środków przeznaczonych dla dzieci. Specjaliści zalecają ich stosowanie do 3. roku życia. Warto mieć to na uwadze, ponieważ skóra dziecka nie spełnia jeszcze swoich funkcji ochronnych w takim stopniu jak skóra dorosłego. Składniki chemiczne zawarte w produktach dla dorosłych są zbyt silne. Nawet jeśli nie wywołują widocznych podrażnień – przenikają przez skórę w głąb organizmu i mogą być szkodliwe. Nie widzimy tego, lecz powodują one nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną warstwę ochronną skóry. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka, a także wpływa na kondycję skóry w przyszłości. Alledonna, wielu rodziców nie stosuje delikatnych środków (albo przestaje stosować), gdy dziecko dorasta lub nie ma widocznych problemów ze skórą. Dobrze jednak wiedzieć, że brak podrażnień na skórze dziecka nie świadczy o tym, że wszystko jest z nią w porządku. Zapobieganie objawom alergii to nie jedyny powód, dla którego zaleca się stosowanie produktów stworzonych z myślą o dzieciach. Warto pamiętać, że skóra jest takim samym narządem jak płuca czy nerki, dlatego wymaga równie dużej uwagi i opieki. Do 3. roku życia skóra nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i ma inną budowę od skóry dorosłych. Jej komórki można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. W przypadku noworodków naczynia krwionośne są tak blisko naskórka, że aż przez niego prześwitują. Gołym okiem dostrzegamy, że maluszki są bardziej czerwone ;) W dalszym etapie rozwoju, choć już tego nie widzimy, naczynia krwionośne nadal leżą bliżej naskórka i są szersze niż u dorosłego. Wykazują przez to większą podatność, by wchłaniać przedostające się przez skórę substancje. Te zawarte w zwykłych środkach (dla dorosłych) nie działają korzystnie na dalszy rozwój malucha. Dlatego, bez względu na markę produktu, ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry stosować przebadane i hipoalergiczne produkty przeznaczone dla dzieci. Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się dla Was pomocna :) Gdybyście miały dodatkowe pytania lub wątpliwości, chętnie odpowiem. Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry maluszka. Pozdrawiam, Doradca Lovela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
Dziewczyny ja nie pomogę w sprawie nocnego karmienia bo moje dziecko śpi od 20 do 7 rano z nielicznymi pobudkami.Przed spaniem je ok 120 ml kaszki mannej. Więc nie wiem co doradzić ale może spróbujcie więcej karmić w ciągu dnia? Choć mój lekarz wspomniał mi kiedyś o tym, że mleko z piersi w nocy jest bardziej odżywcze i tłuściejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haanah
Co do proszku do prania to piorę w persil sensitiv kupiony w Niemczech.Tam nie ma specjalnych proszków dla dzieci a własnie takie są używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×