Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

a macie jakis sprawdzony przepis na gofry? mam gofrownice ale kiepskie wychodzą chyba ze względu na przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek zawsze kopie jak zjem coś słodkiego, np czekoladki i polożę się na wznak ;) Wtedy po całym brzuszku szaleje. Zaś jak leżę na boku to kopie bardzo nisko, przy samych jajnikach prawie. No ale z zaleceń lekarza leżę głównie na lewym boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENI moje małe zawsze po słodkim,po coca coli to już wogole jest szaleństwo, i po ciepłym-rosołek herbata ;) I dziś odkryłam że lubi muzykę... Bo zawsze zaczyna kopać jak gdzieś jade autem a ja wtedy głośno słucham muzyki ;D A wiecie co? Myslałam że oszaleje u tego lekarza. Przyjechałam jak zawsze około 13.00 Lekarz przyjmuje według kolejności do godziny 17.30 dwa razy w tyg. Położna jest już o 13.00 i w tym czasie rejestruje.Ja wolę zawsze przyechac godzinkę wcześniej i mam pewność że jestem albo pierwsza albo druga. Chodzi mi tu o czas bo do 16.00 muszę sie wyrobić żeby odebrać Mata z przedszkola. No jak wiecie dwa ostatnie razy GO NIE BYŁO... I dziś przychodzi polożna i mówi że nie chce nas martwić (zaraz za mną o 13.00 przyszła Pani z terminem na kwiecień.)ale gin ma pogrzeb kogoś tam i będzie przyjmował od 15.30 dopiero. PADŁAM...JESZCZE SPOKO JAKOŚ BYM POCZEKAŁA 2.5 godziny wziełam ze sobą książkę.Ale co z Matem...na bank nie zdążyłabym go odebrać z przedszkola. Naszczęście położna zawołała mnie i tę dziewczynę.Obejrzała nasze wyniki badań zanotowała w karcie,zważyła nas i zmierzyła ciśnienie. I kazała nam przyjść koło 17.00.Będzie na mnie czekało zwolnienie i skierowanie na usg połówkowe i badania. Średnio mi się to podoba bo miałam troche pytań do gina ale nie miałam wyjścia. Najlepsze że jak wyszlyśmy od położnej to czekało już 12 kobiet do rejestracji.NIEŹLE... Normalnie troche cyrk na kółkach ale ja naprawdę lubie tego lekarza i strasznie mu UFAM. Zaśmialam się tylko do położnej żeby mi czasem nie dał zwolnienia do 2 maja...bo oszaleje jak znów przyjde i GO NIE BĘDZIE ;) GOFRY? Ja robie najprostszym: 2 szklanki mąki 2 szklanki mleka 2 jajka 2 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 2 łyżki oleju I cukier na oko. Ale teoretycznie nie daje sie cukru a ja daje i jest okej. Najpierw mieszam mąke z cukrem szczyptą soli i proszkiem do pieczenia potem miksuje jedocześnie dolewam mleka a na końcu jajka ;) Z tego wszystkiego odebrałam młodego wcześniej z przedszkola i poszliśmy na dlugi spacer on na rowerku a ja za nim.I na końcu naszej ulicy jest taka dziewczyna ma córę około 2latkę i miałam rozpiętą kurtkę i ona też i widać u niej brzuszek ;D I się uśmiechnełam do niej i żaluje że nie zagadalam ale młody mi odejchał dalej... Pewnie ma termin podobny do mojego.Będą dzieciaki razem do przedszkola. Moja koleżanka ostatnio też sie okazało że termin na sierpien inna na wrzesień. Ale sie narodzi dzieciaczków ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna przyszła wrześniówki wcieło ;) Nie ma się co dziwić ja sama obiad zjadam i uciekamy z Matem znów na jakiś spacer. A o 17.00 muszę go zapakować do auta i pojedziemy po to zwolnienie ;) Pytałyście o kilogramy.Na poczcie fota...JA SŁONICA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam fajnie dziewczyny...w Irlandii szaro buro i ponuro , mogłabym przespać calutki dzień. Mój bąbelek od czasu do czasu się wierci ale jeszcze nie czuję jakichś charakterystycznych kopnięć na przykład. Chyba będzie z niego taki leniuszek jak i z mamusi tylko kimanie calutkimi dniami ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U mnie tez piekny dzień i wreszcie czuć wiosnę :) Od razu mam lepsze samopoczucie i więcej energii :) Mam już wolne do wieczora :) FRANEKczyMAJA - super że juz czujesz ruchy dzidzi :) RARITY - Ty to masz szczęście do tego lekarza, nie ma co ;) Zaczęłam w końcu rozliczać PIT i zgadnijcie...mam 5 PIT-ów tak sie w zeszłym roku złożyło :P i oczywiście liczę i cos nie wychodzi, a tu łączne roczne koszty uzyskania przychodów sa wyższe niż powinny...i jakim cudem??? no właśnie, znowu jakaś niedouczona osoba wyliczała mi PIT w jednym zakładzie, wyobraźcie sobie,że za 1 miesiąc pracy na umowę zlecenie mam wpisane ponad 500 zł tych kosztów :( dla tych co nie wiedzą to miesięcznie można odliczyc max.139,06zł w moim przypadku. No okropieństwo i tylko problemy, bo trzeba na nowo wyjaśniać, wrrrrrrrrrrrrr jaka jestem zła :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka1982 moja kochana:) tak samo mni dziś synek traktuje. Jam sobie dziś woskowałam nogi i bikini o już mi dokuczyył z kilka razy. I teraz leże. Jam się wzięłam za odkurzanie i mycie podlóg to jeszcze mi dałnodczuć. Ja to tylko podejżewam ruchy dziecka. Bo to takie dziwne uczucie. Jakby rybim ogonem mnie coś miźnęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj zaszalałam i wracając od lekarza wstąpiłam do pepco i kupiłam całą reklamówkę bodziaków, kaftaników, czapeczek i śpioszków :p Ale ogólnie zauważyłam, że w pepco mało jest ubranek dla chłopców, duży wybór jest różowych ciuszków. Rarity piękny brzuszek, coraz to większy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle piszecie o ruchach dziecka, ja chyba nic nie czuję.. chociaż czasami coś mi w dole brzucha zaświergoce ;) ciężko to opisać, jakby skrzydełka motyle, ale nie wiem czy to to, to takie delikatne niewyraźne.. W ogóle to idę dziś na wizytę do lekarza na 21, może w końcu poznam płeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widzę, ze nie tylko mnie dziś brzuch pobolewa. Rozpycha mi się małe, rośnie ewidentnie, a wniosek z tego jeden...dzieciaczki nabierają sił bo cieszą się na piękną wiosnę!!!:) Rarity, brzuchol masz super!!!! Może dziś też uaktualnie brzuch na zdjęciu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka czy żabeczka, która choruje razem ze mną? Jaką macie temperaturę ciała. ja dziś się już lepiej czuję, jakby nawet katar się miał skończyć za kilka dni, Odkaszluję. NIe wiem czy brać jeszcze dziś deflegmin czy już nie? Jak myślicie? Mierzyłam teraz temperaturę, mam 37 4. Ale zjadłam ciepłą zupkę. Zmierzę za godzinę, ale jak myślicie brać już apap czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity piękny brzunio, któy to u Ciebie tydzień ? Ile mierzy dzidzia? My jutro idziemy na usg, to ja się pochwalę swoimi wymiarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chorowałam. kaszle czasem i czasem wydmucham nosek ale nie biorę żadnych leków, ja brałam tylko ten prenalen, mialam 37 w swieta i pytalam siostre(ona ma juz 2dzieci) i owila ze jak jest 37 to organizm walczy i mam poczekac, ja sie nie znam i poczekalam i mi minelo i nie bralam zadnego paracetamolu itp u nas dzis tez sloneczko ladnie cieplutko w koncu ogolnie mam troche nerwa na mojego M. oj i jak tu sie nie denerwowac.. ja jeszcze nie czuje zadnych ruchow:( nie wiem jak powinnam czuc itp dziewczyny a boli was brzuch czasem z boku? ja nie wiem jak to nazwac ale jakos tak mnie boli pobolewaja i np jak ziewam to tez mnie tak boki ciagną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Widze, ze pogoda wszedzie dopisala, u mnie tez sloneczko dzisiaj swiecilo :) Tak wiec: dobra wiadomosc jest taka, ze wyszlam ze szpitala i dzidzia jest zdrowa. A i jeszcze wazna informacja. Dzisiaj na usg lekarz pokazal mi piekne zblizenie siusiaka :D bedziemy miec synka!!! Bardzo sie cieszymy :) Gorsza wiadomosc to to, ze przynajmniej do konca miesiaca bede przykuta do lozka. Krwiak nie znika ale lekarz powiedzial, ze z czasem sie wchlonie. Bede lezec tak dlugo jak bedzie to konieczne. Wszystko dla dobra dziecka. Pozdrawiam Was wszystkie :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENI - super zakupy zrobiłaś, ja własnie wyciągnęłam męża w niedzielę do pepco i już dojechaliśmy do sklepu a u zamkniete i remont :( ale byłam wkurzona haha, bo tak sie nastawiałam na to,że obejrzę co tam mają. Mówisz że sporo ciuszków dla dziewczynek? jesli tak to będę mogła coś dobrać do tego co dadzą mi siostry :) DAGNA - widzisz wszystko ok już :) dużo odpoczywaj, cieszę się,że dobrze u ciebie :) Hoho RARITY - super brzunio kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabka - Ty biedaczko jeszcze chora :( A odpowiadając na pytanie, to tak czasem pobolewa po bokach brzuch, rozciąga się wszystko :) Kurujcie sie dziewczątka, bo coś chorujecie nam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Dagna !!! witaj w gronie siusiaków :) odnośnie ubranek, to i ja zauważyłam że więcej asortymentu jest w dziewczynkowej modzie niemowlaczkowej. Ale jak w allegro poszperać i mega paki obejrzeć to tez można modnisia ubrać. NO ja poczekam jeszcze godzinkę i zmierzę jeszcze raz temperaturę. bo te 4 kreskpowyżej 37 to dużo jest? Ja nie wiem sama. Bo czuję się dobrze. Woskowałam dziś nogi i może dlatego mam podwyższoną temp. Ciepły wosk może? No ale nie wrzątek. Ależ ja się mam z tym przeziębiebiem... ehhh strach mnie opędza tylko. A dopiero w sobote co się cieszyłam że na szczęście temperatuty nie t... ehhh. rybalopika ja tylko podejrzewam ruchy dzidzi, ale czy to to czy jakieś rozciąganie macicy to sama nie wiem. Często jak pod prysznicem jestem na jednej nodze i tak jak dziś wosk robiłam na jednej nodze to coś tam mnie miźło ale czy to miźnięcie czy to dzieciaczek czy nie to ja tylko podejrzewam. Ale czytałam dziś w jednej z moich mundrych książek, że do 22 tyg można jeszcze nie wyczówać, a to co się tam czuje to nie koniecznie może być to. Także nam widocznie jest dane w późnieszym czasie :) Ja pierwszy raz w ciązy więc tylko się domyślam, w następnej będę mądrzejsza :) Koleżanka moja która w lutym rodziła też mnie pocieszyła że ona swoje ruchy poczuła właśnie w 22 tyg i to też nie wyraźne dopiero lekarz jej podczas badania poddenerwował usg dowcipnym i dopiero wiedziała że to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może u Was w mieście skorzystaćie, bezpłątne usg 4d robią : Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo www.szczesliwe.macierzynstwo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYBALOPIKA - te musnięcia co czujesz to na pewno dzidzia, tylko jeszcze mała i te ruchy są takie delikatne jak opisujesz :) Dziewczyny, które już czują ruchy mam pytanie do Was. Czy też tak macie,że jednego dnia czujecie ruchy a potem np. 3 dni nic? Ja tak mam i zastanawiam się czy wszystko jest ok, bo sama juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zauważyłam, że większość ubranek ładnych jest dla dziewczynek. Żabeczka w pepco jest mnóstwo różowych ciuszków, trochę szkoda bo nie każdy też dziewczynki w sam róż ubiera i nie ma za dużo innych kolorów do wyboru. Przynajmniej u mnie w pepco, może u Was będzie więcej. Co do ruchów to ja od jakiś 2 tygodni odczuwam je codziennie, wcześniej nie czułam też np kilka dni. Ja chyba musze zacząć uważać co jem :( Zjadłam na mieście porcje frytek zapiekanych z serem i tak mnie teraz żołądek boli, że musiałam nospę brać a boli strasznie :( Zaparzyłam sobie herbaty z kopru włoskiego, mam nadzieję, że trochę pomoże. Dagna gratuluję synka!! ;) bardzo się cieszę, że wszystko w porządku. Teraz leż i uważaj na siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczolineczko dziękuję za namiary, ja będę chciała skorzystać:) Idę spać bo padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno usg 4D robi się do 25 t.c. Ja się nie zakwalifikuję, bo będę w 29 ak b ędą w Warszawie, ale i tak sie wybiorę, podobno fajnych rzeczy się można dowiedzieć, ja pierworódka to wiem mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd Ty masz takie informacje pszczolineczka? Mój lekarz ma tylko 4D i mam zamiar cały czas widzieć dzidzię w 4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą... Zostawiłam ksiązkę co ją chciałam skończyć czytać w torebce w aucie i nie chce mi się iść. Byłam po zwolnienie do tego położna wypisała mi skierowania...na USG,i na tyle badań że hoho Ale za jednym zamachem.Pełna morfologia,toksoplazmoza,oznaczenie przeciwciał przeciwko różyczce,Hiv i coś tam jeszcze czego nawet nie rozumiem ;) Następna wizyta 6 Maja...podoba i się to że nie muszę tam chodzić co chwile. Jutro zadzwonie zapisać sie na usg może mi się uda jeszcze przed wizytą ;) Na to prywatnie się nie decyduje bo doszłam do wniosku że za 100zł to już mam laktator a tak czy owak na połowkowe idę więc co mi tam 2 tygodnie w tą czy w tą. A jak wogóle u Was z usg? Ja już mam trzecie z Nfzu i w 12tc miałam prywatnie. Byłam trochę u mamy.Nakupiła trochę bodziaków i pajacyków.Ubrań to moje dziecko będzie miało pod dostatkiem ;) Przestała komentować nasz wybór imion i stwierdziła że już do niej dotarło ;) A najlepsze że patrze a ona ma wszystkie części Greya...kupiła sobie. A ja sie proszę koleżanki koleżanki no szaaał a mogłam od niej wziąść ;) Ale już przeczytałam i nie potrzebuje ŻABECZKA dobrze że nie wziełaś się za rozliczanie pod koniec kwietnia.Oszalalabyś... RENI hahaha kupuj ubranka a co sobie będziesz żałowała.Powiem Wam że ja przy Matim nie mogłam szaleć bo krucho było z kasą u nas a teraz zupełnie odwrotnie i nie zamierzam na niczym oszczędzać ;) DAGNA ale super.Wiosna,koniec szpitala i synek!! Gratulujeeee kochana :* Ale Wam zazdroszcze tych siusiaków jak mi się marzy żeby lokator okazał się chłopakiem.Strasznie sie nastawiłam na chłopca.Chce drugiego synuuuusia mojego Szymona ;) PSZCZOLINECZKA ja właśnie zastanawiam się nad tym 4d z SZCZESLIWEGO MACIERZYNSTWA... Boje sie tylko ogromnych kolejek. Dzięki za miłe kometarze ja siebie mimo wszystko widzę jak słonicę ;D Ciężko tak jak nie widzę swoich stóp a to dopiero początek. ŻABECZKA Ty chyba o ruchy pytałaś?Ja czuje codziennie z tym że jednego dnia raz dziennie a drugiego co godzinę. Nie ma reguły I też mnie tak kłuje gdzie niegdzie i pobolowa jak kaszle albo kicham. Ogólnie nic sie nie martwie jak z MŁODYM poczułam dopiero w 19-20 tc a tak na całego 22 i wiecej. Teraz jestem niby w 17tc ale dzidzior wymiarami i wagą w 19 tyg. więc to też napewno ma znaczenie czy wieksze dziecko czy mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niedawno wróciłam, wizyta mi się przesunęła a 22.. chyba będziemy mieć córeczkę.. a nastawialiśmy się na chłopca :( najważniejsze, że zdrowe :) poza tym wszystko jest ok, tylko za bardzo przytyłam i mam do następnej wizyty nie przytyć, a nawet schudnąć kilogram.. mam zacząć stosować dietę dla cukrzyków, póki cukrzycy nie mam.. od jutra muszę dietkę opracować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka, oni z tej fundacji robią do 25t.c. bo twierdzą ze wady wykryte do tego czasu można wyleczyć. Po 25 tc 4d nie zrobią. Pisałam do nich na fb ;). W ogól e jak się miało usg dwa tyg przed tym z fundacji to też odmawiają. Oczywiście jsk w karcie ciąży nie ma wpisu o usg to można się nie przyznawać;) Ale szkolenia robią nt pielęgnwcji pierwszej pomocy o kosmetykach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilkę temu wróciłam z pracy, poczytałam co działo się dziś u Was Rarity faktycznie masz przeboje z tym lekarzem:) Brzuszek masz śliczny, aż mnie zmotywowałaś i też sobie zrobiłam zdjęcie i wysłałam. Dagna super że już wyszłaś, w końcu w domu, gratuluję chłopca:) Żabeczka takie nieregularne odczuwanie ruchów dzieciątka jest chyba normalne na początku, później będziemy czuć codziennie. Rybalopika tak jak napisałaś najważniejsze że zdrowe, ile przytyłaś że teraz masz uważać na wagę?? Kolorowych snów brzuszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Mlody je sniadanie więc mam chwilkę Załamałam się normalnie się zalamałam.Wczoraj sloneczko ciepło energicznie a dziś cholerny znienawidzony ŚNIEG.Sypie jak jasna cholera. Mam dość...jest połowa kwietnia to już nawet nie jest śmieszne. RYBKO no to gratuluje córuni :* Kolejna dziewczynka dla naszych wrześniowych kawalerów ;) I wlaśnie ile masz na plusie? Ja bym zbeształa mojego lekarza co go to obchodzi. To mój tyłek,moje kilogramy! Ja też przytyłam już dużo i z każdym kolejnym dniem gdy mocniej czuje lokatora mego to każdy kologram przestaje mieć znaczenie. Jak go urodzę całego i zdrowego to wtedy się pomartwie o dietę i wiem że dam rade bo zrzuciłam 30 milogramów z 34 które przywaliłam z Mateuszem ;) A zdrowo i z umiarem udało się odżywiać jakieś 3 dni ;) Co mam zrobić jak jestem wciąż głodna a jak nie zjem to mi niedobrze i mnie szarpie. Dobra idę wychodzę na ten przeklęty śnieg i zawiozę małego. Wczoraj wieczorkiem ugotowałam pomidorową z ryżem na dziś.Więc chyba się położe spać jeszcze jak wrócę A CO MI TAM ;) Może prześpie tą zimę okrutną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×