Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Gusia najlepsze emolienty do skóry atopowej i suchej jakie polecamy Mamom w aptece to : 1- Atoperal Baby krem 2- Balneum Optiderm Baby lub Balneum Baby Basic krem - ten jest super bo zawiera mocznik który utrzymuje nawilżenie skóry. 3- Emolium krem specjalny - można na buzię i do ciała (też zawiera mocznik i olej macadamia) 4-Oilan Baby krem na odparzenia - jeżeli ma bardzo wrażliwą pupę 5- Oilatum Soft krem 6- Physiogel krem (w tubie) do ciała 7- Pharmaceris Baby krem (tuba) Natomiast do kąpieli : Pharmaceris Atopic Balneo - krem do mycia ciała (bez mydła) lub z tej serii jest też olejek do kąpieli 2- Flos - Lek - emulsja do kąpieli dla niemowląt 3- Balneum , Oilatum i Emolium też są w wersji olejków do kąpieli lub emulsji Gusia co do drogeryjnych kosmetyków to uważaj , bo nie wszystkie są bezpieczne i mają w składzie PEG , parabeny i tłuszcze mineralne i wiele składników których w kosmetykach dla dzieci być nie powinno. Mogą jeszcze bardziej uczulić i podrażnić. Z drogeryjnych to właśnie HIPP chociaż on jest raczej na zaczerwienioną i podrażnioną skórę niż na suchą i w Rossmanie z serii Babydream - to naprawdę kosmetyki bez chemii praktycznie. Te apteczne są w większości bezzapachowe i antyalergiczne , myślę że coś wybierzesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny co do koszul to ja mam dwie które kupiłam i jedną miałam juz zwykłą rozpinana na piersiach z panelem z guzików http://allegro.pl/pastell-koszula-nocna-alles-mama-karmienia-l-40-i2991526659.html Jest przecudowna i czuje się w niej jak królewna , dużo wzorów niestety to bezkształtne worki i moje samopoczucie spadłoby do zera ;-) Ta firma alles ma dużo fajnych koszul i piżam , wejdź na sprzedawcę i pooglądaj a druga to kopertówka odcięta pod biustem , zobaczymy czy się nie będzie rozłazić ;-) http://www.okazje.info.pl/okazja/odziez-i-obuwie/lupoline-koszulka-1336.html staniki do karmienia mam dwa biały i czarny http://allegro.pl/cubana-biustonosz-karmienia-alles-mama-czarny-85b-i2996171963.html zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia rzeczy super kupiłaś, pościel mamy taką samą tzn od tego sprzedawcy , ja mam w misie i króliczki ;-) To zaszalałaś super ;-) Co do kosza Mojżesza to jest przepiękny i myślałam o nim ale nie wiem bo tak naprawdę to on jest super na start dla maleństwa a potem szybko z niego wyrośnie . Ja chyba ''przeczekam'' 3 miesiące i będę korzystać z leżaczka - bujaczka bo mam Maclarena wysłałam wam linka ;-) Lonia fajne maty ma firma Tiny Love , ma wymienne zabawki na rzepy i dziecku się nie nudzą. Na allegro jest mnóstwo fajnych mat edukacyjnych , myślałam tez o stojaku gimnastycznym ale nie wiem jaki wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też mam dylemat czy kupować ten kosz mojżesza z tego względu że tani nie jest i tylko służy 5 m-cy. Cały czas myślę 🌻 Kini boska jest ta piżamka z alles-a myślałam o niej ale w końcu czas zleciał a teraz to śpie w spodniach i koszulce na ramiączkach i jest mi wygodnie Na pewno super mają staniki dla mam karmiących, a jak któraś ma większy biust to szczerze polecam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczyny - mam do Was pytanie i proszę o poradę :) : Czy we wczesnej ciaży jazda samochodem od czasu do czasu jest problemem? Pytam, bo jestem po jednym poronieniem i jestem strasznie przewrażliwiona. Boję się czy takie trzęsienie na naszych drogach nie wpłynie źle :o niestety czasem muszę jeździć, wiecie same jak jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati to nie zaszkodzi wiem jak bardzo się boisz mam to samo po poronieniach ale uwierz mi że powinnaś żyć normalnie i będzie wszystko dobrze to nie jest nasza wina że straciłyśmy ciąże zawszę są jakieś powody tak musiało pewnie być. Ja starałam się nic nie nosić na początku i w miarę dużo odpoczywać, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia no właśnie , musisz spokojnie przemyśleć zakup czy warto czy lepiej później zainwestować w coś innego np jakiś fajny leżaczek , wydatków na pewno nie zabraknie ;-) Koszulka piękna rzeczywiście ale wiesz w domu wygodnie jest we wszystkim , ja też wiele rzeczy nie zdązyłąm kupić albo założyć . A jak z karmieniem radzisz sobie bez problemu? Masz pokarm? Ja się martwię że nie będę umiała dziecka przystawić albo nie będę mieć pokarmu i co wtedy..Mojej koleżanki córka nie potrafiła ssać piersi , z butelki jadła , cyca nie chciała. I ta biedna męczyła się z pół roku ściągała laktatorem i dawała w butelce. A może trzeba wiedzieć w jakiej pozycji przystawić? Słyszałam że są poradnie laktacyjne które pomagają rozwiązać taki problem jeśli jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini karmie małą od początku piersią i praktycznie od razu ssała bez problemu tylko w szpitalu położne pokazały jak mam przystawiać do piersi bo mam duże cyce i troszkę inaczej musiałam ją układać albo przytrzymywać cycusia żeby noska nie zakrywał. W 2 noc miałam mały kryzys i nie wiem czy źle ją przystawiałam czy co ale całą noc się męczyłyśmy aż rano dały jej troszkę butli (której i tak nie chciała pić). Później było już lepiej. Też myślałam że mam mało pokarmu ale położna szybko mnie wyprowadziła z blędu bo ja naciskałam to nic nie leciało, a ona przyszła wiedziała jak nacisnąć to zaraz leciało. I nie ma czegoś takiego że nie ma pokarmu zawsze jest i tak macie myśleć i pić dużo wody :D. Wczoraj to miałam nawet tak (po raz pierwszy) że młoda pospała dłużej, ja poszłam się kąpać zdjęłam stanik przemywam twarz przed kąpielą a tu czuje że coś mi kapie patrze a z moich cycuchów kapie mleczko jak z niedokręconego kranu, zaczęłam się śmiać że pora karmienia się zbliża. Na szczęście jak zakładam stanik to nie kapie,bo niestety muszę spać w staniku bo są zbyt duże. 🌻 Nati raczej jazda nie będzie miała wpływ na ciąże. Ja jeździłam autem do ostatniego dnia (soboty) w zasadzie a w niedziele do szpitala już mąż mnie zawiózł, i wtedy już wszelkie wertepy wyczuwałam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie dziewczyny - wpis miał iść na drugie forum, przez przypadek wkeiłam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati, zapraszamy do nas na ciążowy, pisz jak wszystko przebiega, jak wizyty usg. Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze przebiegało. W grupie raźniej. Zanim się obejrzysz będzie już połowa, potem rozwiązanie. U mnie już 17 tydzień,kiedy to zleciało? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu śliczne te rzeczy ;-) To prawda , trzeba mieć worek pieniędzy żeby wszystko kupić a tak naprawdę to wydatki dopiero się zaczną ;-) Ale co tam , przyjemność też z tego przecież mamy i to niemałą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a u mnie masakra mały ma 1580 gr jest duzo za duży podejżewają cukrzycę ciążową w poniedziałek na glukozę .Pozatym wszystko oki tylko ta waga masakra boje sie bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko spokojnie.. Dopóki nie zrobisz badań nie panikuj. Pamiętaj że każda dzidzia rośnie w swoim tępie i nie zawsze mam się to do norm. Ale lekarze wolą dmuchać na zimne , wiec lepiej sprawdzić. Mnie też położyli w szpitalu z tego powodu a okazało się fałszywym alarmem. Twój syneczek rośnie teraz intensywnie a potem może miec czas ''postoju'' i nadgonią go normy. Spokojnie nie denerwuj się bo to Ci bardziej szkodzi. Zrób tę glukozę , napewno wszystko będzie ok zobaczysz. A w najgorszym razie gdyby (hipotetycznie) się potwierdziło , to przecież też nie wyrok , dostaniesz leki i będziesz kłuć paluszek codziennie ;-) Ale po porodzie wszystko wraca do normy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini wiesz mysle sobie że nawet jeśli cukrzyca to nawet może sie obejść bez insuliny może skończy się na diecie byle by młody był zdrowy .Ale i tak sie boje ehhh ciąża heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia- sliczne te wszystkie rzeczy:) ktos kiedys mi powiedzial, ze posiadanie dziecka to koszt kupienia mercedesa i chyba mial racje:) Ale jak mozna przejsc obok slicznych kolorowych ubranek, zabawek i innych artykulow i tego nie kupic?? :) wwwwwwwwwwwwwww Nadziejka, na pewno wszystko bedzie dobrze, lec szybko na ta glukoze i bedziesz wiedziec na czym stoisz. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu śliczne są te rzeczy, takie kolorowe. Ja też nie mogę się powstrzymać, jak coś ładnego widzę, ale co tam. W końcu będziemy miały nasze tak długo wyczekane Maleństwa. Dopóki z głodu nikt nie cierpi, to wszystko jest w granicach normy. Nadzieja Nie martw się na zapas (łatwo powiedzieć!). Zrobisz badania i wszystko będzie jasne. Jak pisze Kini - każde dziecko rośnie własnym tempem, a później przystopuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko.. Trzymam kciuki za jutro..Mam nadzieje, że tak po prostu Mały Ci podskoczył i tyle. Spokojnie czekaj na wynik.. xxx Ano..ciezko sie powstrzymac.. Poza tym jak mowilam..Chce kupic jak najwiecej w Pl., zeby troszke przyoszczedzic.. ;-) Jestem ciekawa jak ty sie wszystko zmiesci do Citr. c4, a jeszcze dwa koty i ich dwa transportery.. :-D A jeszcze wozka nie kupilismy. Moze uda sie tutaj jednak znaleźć w podobnej cenie, ale niestety jak do tej pory znaleźliśmy tylko czarne i za 700e, co daje prawie tys. zł drożej. Jak trzeba będzie, to chyba będę jechać z tym wózkiem na kolanach 13godz. ! :-) xxx Pozdrawiam Was serdecznie i zycze miłej niedzielki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu wiesz lepiej się ''przemęczyć'' z wózkiem na kolanach i mieć w kieszeni tysiaczka którego możesz wydać na inne rzeczy dla Maluszka ;-) To prawda że tam jest drożej , moja koleżanka która mieszka w BXL też przyjeżdza tutaj na zakupy. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Dziś Dziewczyny miałam profesjonalną sesję z brzuszkiem :-P Bardzo sie stresowałam bo jestem raczej nieśmiała ale Pani fotograf była świetna więc się nieco ''otworzyłam'' Także mam w studio i w plenerze tez bo słoneczko nawet wyszło. Jak się będą ''do czegoś nadawały'' to zamieszam na naszym profilu ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jadę na obiadek z moim M bo dziś dzień chłopaka !! Też niech coś z tego ma ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz miłego dnia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini- ja jak bede juz miala brzuszek, to mam wlasnie taka sesje zaklepana:) teoretycznie sama moglabym sobie zrobic, bo troche zajmuje sie fotografia, ale samemu to wiadomo. Kocham takie sesje.. Sesje z brzuszkiem, sesje z malenstwem, zdjecia samego maluszka, mam juz milion pomyslow na sesje dla mojego szkraba:) jesli oczywiscie znajde na to wszystko czas:) wwwwwwwwwwwwww Lonia- rozbawilas mnie z tymi dwoma transporterami kotow:P wwwwwwwwwww Nadziejka- daj znac jak juz bedziesz cos wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini... nie ma to tamto... ja chce pooglądać takie zdjęcia... Spróbuj nie dodać..!!!! :-) tak jak piszesz, dla tysiaka, przejade z nosem na przedniej szybie przywalona rzeczami.. a co.... :-) xxx Aneta.. tak myślałam, że fotografia to Twój konik... :-) Ja już w sumie w "Twoim czasie" już mialam brzuch wypchnięty, choć nie wiem, czy to czasem nie jelita były.. :-) Teraz mam wrazenie, ze od mca mam zastój, i że wcale nie rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/bright-starts-sensory-zawieszka-gryzak-zebra-hit-i3031693828.html na wózek czy do leżaczka http://allegro.pl/bright-starts-lezaczek-bujaczek-savanna-lew-7184-i3060781278.html Zdecydowaliśmy sie jednak na ten... Do tego butelke tommy T. antykolkową jedną, jakiś pojemniczek na smoka z canpolu, wkladki laktacyjne z TT i cążki.. Chyba na tyle.. I weekendowe zakupy zostały zamkniete... O wozek dzwonie jutro sie dowiedziec, ale chyba zamowimy a odbierzemy sobie po prostu w sklepie... Także ja mam juz raczej wszystko. Calą wyprawkę/ubranka z akcesoriami, lóżeczko, pościele, komode.. Aaa, jeszcze przewijak, ale juz u nas Zostały kosmetyki, termometr i chyba wsio...a, i pieluszki :-) xxx agaolcia.. piosenka ujmująca.. i wykonanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta , to super sprawa taka sesja , już się wstępnie umówiłam na noworodkową. Zobacz na moim profilu albo na fb Fotografia Dziecięca Monika Podolska Serek , ona robi takie foty że mózg się lasuje , ja zakochałam się w tych fotkach ;-) Także napewno warto. A z robieniem sobie samemu to wiadomo jak jest , mój m się ze mnie śmieje ze jak jedziemy na urlop to na 600 zrobionych zdjęć zostaje może 200 bo resztę kasuje , bo nie mogę na siebie patrzeć ;-) Ale zobaczymy może chociaż 3 będą udane ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia tylko za bardzo się tam nie wciskaj w to auto ;-) Ale napewno wybierzesz fajny wózek i z pewnością taniej niż tam. Co do brzuszka to nie martw się , jest przerwa a potem w ciągu 2 tyg urośnie dwa razy.. Ja się bałam że moja skóra tego nie wytrzyma :-0 A teraz znowu jakby chwila przerwy. Rosną chyba falami ;-) To weekend masz zaliczony i lżejszą kartę :-P Bujaczek cudny i zgrabny ;-) Mnie też w sumie został termometr do kupienia , ale do mierzenia temp chcę kupić zbliżeniowy taki pistolet , bardzo fajna rzecz , można mierzyc gorączkę , wodę , mleko , temp pomieszczenia itp. Na allegro mają duży wybór. A i pieluchy ;-) Kupiłam nawet już chyba pisałam mega gacie i podkłady , oscenisept , chusteczki nawilżające itp. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz agaolcia utwór rzeczywiście piękny 🌼 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja daj jutro znać jak tam glukoza. Trzymam kciuki ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz dobranoc 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was pytanie czy zdaża się wam jeszcze wymiotować bo ja dzisiaj już dwa razy wymiotowałam za drugim razem żółcią bo niemiałam czym martwie się o dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEYT a w którym jesteś tygodniu? Ja miałam wymioty na początku potem trochę przeszło było mi niedobrze ale już się nie zdarzało i znów zaczęłam wymiotować skończyłam w 16 tc i teraz mam spokój i odzyskałam smak więc u mnie też trwało to długo, nie martw się to hormony. Loniu śliczny ten bujaczek też o nim myślę bo tego akurat nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 17 i już mineły mi wymioty bo przez 2 dwa tygodnie niewymiotowałam a teraz wymiotuje już żółcią bo niemam czym. to co wypije zwracam jedzenie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak już prawie 8 godzin wymiotuje czuje jak się odwadniam martwie się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę udanego tygodnia :) Podczytuję Was sobie, ale sama nie piszę, bo jestem jeszcze na etapie, że nie mogę nic kupić, bo za wcześnie, więc narazie słucham rad "starszych ciążą" koleżanek :) Wybraliśmy imiona dla dzieciaczków, jeżeli dziewczynka ( a tak wstępnie pokazuje usg) to Milenka, a jeśli chłopczyk to Mateuszek :) Na następnej wizycie może będzie 100% pewności :) Fajne rzeczy wybieracie dla swoich dzieciaczków :) Kini Ty to już chyba cały sklep wykupiłaś ;) jesteś przygotowana na każdą ewentualność ;) Loniu ja dopiero niedawno doczytałam, że spodziewasz się bliźniąt! ;) A to dopiero dar od losu. Ja tak po cichutku też liczyłam na dwupaczek, bo u mnie troche bliźniąt w rodzinie jest. Gusiu podziwiam Ciebie za tak profesjonalną opiekę nad dzieckiem, ja powoli jestem przerażona myślą, że zostanę z maluszkiem sam na sam i czy wtedy nie będę się bała? Nie wiem. Całusy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt idz do lekarza bo to może jest jakaś wirusówka dostaniesz elektrolity do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt1211, idź do lekarza, może to jakaś wirusówka. Lepiej się pokazać, odwodnienie nie jest dobre szczególnie w naszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×