Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

:) Jakiś miły Gość z ciebie :) Aż ciekawa jestem kim jesteś. Jestem szczęśliwa i dumna i z 1 strony nie mogę doczekać się mego maleństwa, a z 2 strony będzie mi brakowało jego kopniaków. Ale sama siebie rozśmieszam, że jego kopniaczki zapewne zamienią sie w obsiusiowanie mamusi :) No nic - teraz chodzę dumna z brzuszkiem, potem będę chodziła dumna z wózkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jaką mieście mitologię a głównie hgb?ją nie dość że wystartowałam z niska to jeszcze mi spada.Już biorę żelazo,witaminy i tabletki z buraka .Co mogę jeszcze zrobić?nie chciałabym popaść w anemię a wiadomo że koło 30tygodnia hgb zazwyczaj i tak spada.poradzie coś proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest moj ostatni post bo nie bede czytac takich bzdur pod moim adresem nawet nie masz po co odpisywac bo wiecej tu nie wejde!... brednie wyssane z palca... kiedys omijalam posty pomaranczy przez kilka miesiecy dopoki doputy nie skopiowala moich postow z facebooka i tym samym zalazla mi za skore! droga gosciowo czytajac twoje posty mojemu dziecku wlacza sie pstryczek boks i chetnie by ci przylozylo za te ataki! zycze ci zeby twoje zycie wygladalo jak jedna wielka kloda, za to co robisz i za to jaka osoba jestes! chowajac sie pod oslona anonimowosci pokazujesz jaka jestes slaba. zycze wam dziewczyny pozytywnych rozwiazan i pociech z maluchow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt za Tobą płakał nie będzie , a życząc komuś kłód pod nogi świadczy tylko o tym jaką jesteś osobą. do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i wyszlo szydlo z worka. Anulka nie zycz drugiemu co tobie nie mile.... bo wiesz jak sie konczy do niewidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja się chyba zaraziłam od dzieci szwagierki grypą dawni problemu nie było,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej koffane kobietki dawno nie pisałam ale to dlatego że normalnie ciągle jestem zmęczona , ale czytam was regularnie . Ale teraz to już strasznie jestem zmartwiona byłam wczoraj na wizycie i na usg oczywiście z mazm wszystko dobrze waży już 480 g i rośnie zdrowo ale jest problem z moją szyjką niby jest długa ale zaczeła się otwierać 22 tydzień ciązy i rozwarcie na 1 cm . strasznie się martwie mam brać luteinę 2 razy dziennie i jak najwięcej leżeć :( w razie bóli zgłosić się na pogotowie . i jeśli za 2 tyg powiększy się rozwarcie założą mi szew tak się boje że masakra . Pozdrawiam wszystkie mamusie i ciężarówki :) całuski dla was i dla pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millko przykro mi , wiem że to stresujące ale nie martw się może się nie otworzy a jeśli nawet to w ostateczności założą Ci ten szew albo krążek i będziesz na podtrzymaniu. Wytrzymasz kochana jeśli będzie trzeba , tyle walczyłaś o dzidzię to teraz przetrwasz wszystko , najważniejsze że z dzieckiem wszystko ok. Odzywaj się częściej trzymamy kciuki za was 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mileczko jasne ze bedzie dobrze i dasz radę. Odpoczywaj ile się da z nogami w górze niech rodzinka skacze wkoło was :D. A jak coś założą ci szew czy ten pessar i będzie dobrze. Już dotrwałaś do 22 tyg to i dalej dotrwasz. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mileczko - bidulko ty moja. Będzie dobrze. Pamiętaj moje motto - Bozia jak dała to nie zabierze - więc spokojnie. Jesteś pod opieką lekarzy więc kto jak kto oni będą wiedzieli i robili wszystko by ratować twoje szczęście. Ja ogólnie zauważyłam że ci lekarze to lubią straszyć- bynajmniej u mnie. Dziewczyny a ja mam takie pytanie - bardziej do mam. Jak urodzi się dziecko to trzeba je jakoś zarejestrować. Ogólnie napiszcie mi wszystko co trzeba zrobić, do jakich urzędów się udać, jakie papiery brać z sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka głowa do góry dasz rade. Wiecie co dziewczyny mnie coś troche przeczyściło niewiem co się dzieje może temu że jestem przeziębiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Formalności związane z narodzeniem dziecka Urodzenie dziecka wiąże się z załatwianiem szeregu formalności. Oczywiście wskazane jest, by załatwieniem tych spraw zajął się mąż, jako że kobieta zajmuje się aktywnie dzieckiem, karmi je i nie w głowie jej bieganie po urzędach. Pierwsze formalności załatwia się już w szpitalu. Personel medyczny zbiera informacje dotyczące matki i ojca, aby później przesłać je do urzędu stanu cywilnego (lub wręczyć rodzicom przy wypisie). Akt urodzenia i numer PESEL To najważniejszy dokument, bez którego nie można załatwić innych spraw. Urodzenie dziecka trzeba zgłosić w ciągu 14 dni od dnia narodzin w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce urodzenia dziecka. Należy zabrać ze sobą dowody osobiste obu rodziców oraz odpis aktu małżeństwa. Należy też wcześniej ustalić imiona dziecka, bo sporządzanie aktu wiąże się z ich podaniem. Więcej informacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: Adres strony: www.mswia.gov.pl Numer PESEL nadawany jest z urzędu po zgłoszeniu narodzin dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Urzędnicy mają 30 dni na jego nadanie. Becikowe Posiadając wyżej wymienione, możesz się ubiegać o becikowe. Wyróżniamy trzy typy becikowego: jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka (dla wszystkich), dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka (dla najuboższych) oraz becikowe samorządowe (zależne od miejscowości, w której się mieszka; niektóre tylko samorządy fundują ten dodatek). Aby otrzymać becikowe dla wszystkich, należy złożyć pisemny wniosek w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w zależności od tego, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie do 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej – tylko 3 miesiące na złożenie wniosku). Oprócz tego należy okazać dowód osobisty oraz przedłożyć skrócony odpis aktu urodzenia dziecka oraz pisemne oświadczenie drugiego rodzica, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe. Niektóre gminy żądają podania numeru PESEL dziecka. O becikowe dla najuboższych można się starać, gdy dochód netto rodziny w roku poprzedzającym okres zasiłkowy nie przekracza kwoty 504 zł na osobę (583 zł gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne). Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: Adres strony: www.mpips.gov.pl Inne formalności Oprócz powyższych należy także: zameldować dziecko (a także: zgłosić w spółdzielni mieszkaniowej) zgłosić w przychodni (wypełnić kartę o wyborze lekarza) zgłosić do ZUS-u (jeden z pracujących rodziców; w miejscu pracy) wyrobić kartę ubezpieczenia zdrowotnego, czyli tzw. kartę chipową (na Śląsku) odebrać pieniądze z ubezpieczenia (wiele firm ubezpieczeniowych proponuje w ramach ubezpieczenia jednorazową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka- bedzie dobrze zobaczysz.. Na pewno jestes pod dobra opieka, wiec lekarze nie pozwola, zeby cokolwiek zagrozilo maluszkowi... wwwwwwww A ja dzisiaj caly dzien w biegu ale w koncu przeprowadzka dobiegla konca:) wwwwwwww Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio.. x Milko.. Wydaje mi sie, ze wystarczy monitorowac stan szyjki i wszystko bedzie dobrze.. Powodzenia x Ja dzis zaszalam, zakupilam sobie dwa biustonosze dla matek karmiących.. Jeden b. wygodny, gładki w kolorze ivory, bez fiszbin, ale podłożony jakimś takim sztywniejszym materiałem w srodku. A drugi czarny z koronki, podbity połyskującym brudnym różem.. I przymierzając je juz doznałam szoku.. Poczulam sie tak komfortowo.. Dotąd używałam moich staniczków, takich co mialam w największym rozmiarze(jeden w sumie tylko dokupowałam, taki a la sportowy z lycry i prawie na okragło w nim chodziłam), ale juz mi ciasno było wlasnie od jakiegos czasu w tych moich "starych". Jednak pod biustem znaczaco sie kobieta powiększa w czasie ciązy.. :-) Mam takie "spadkowe" trzy, ale bawełniane, a chciałam coś wyjsciowego, hehehhe Mielismy jechac dzis do kina, ale jakas taka rozlazła jestem, po obiadku zaległam na sofie i lezakuje. Jedyny spacerek to ten na siusiu co 30 min. :-D Jejku - większosć z Was juz cioeszy sie swoimi Maleństwami, a mnie jeszcze co najmniej dwa tyg zostało jak nie wiecej... x W sumie nie dopytałam (moze cesarkowe dziewczyny dopomoga) - czy lekarz powiedział Wam co macie robic, gdyby przed planowaną cesarką dopadły was skurcze? Normalnie czeka sie jak najdłużej, prawda Gusiu..? Ale jak dostanę skurczów, a wiem ze mały wciaż głowką w gorze, wiec tylko cc, to pewnie lepiej jak najszybciej do szpitala. Zaczekac tylko, czy aby na pewno to nie fałszywy alarm, ale nie czekac do ich co 5-minutowej regularności..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu mój lekarz powiedział jak zapytałam co jak ''mnie złapie'' wcześniej , żebym się nie martwiła bo pierworódki tak szybko nie rodzą przed terminem ;-) a w razie czego nawet to kazał do szpitala oczywiście gdyby skurcze się nasilały. Jeszcze dwa tyg mówisz?? To ja Ci radzę kochana dobrze je wykorzystać bo za jakiś miesiąc będziesz marzyć o takich chwilach leniuchowania ;-) także wypoczywaj na zapas ile wlezie;-) a te dwa tyg to zobaczysz jak szybko zlecą. Zaszalałaś z tymi stanikami ale za to jakie miłe uczucie prawda ;-) ja mam kilka miękkich które zakładam na noc a w dzień usztywniane. Raz mi się odpiął w nocy i całą koszulę miałam mokrą bo uciekła mi wkładka laktacyjna..Myśłałam że już ze mną tak źle że zrobiłam siku do łóżka :-P zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz U nas dziś spacerowo - zakupowy dzień mała siedziała w tescowym wózku i patrzyła jak zaczarowana. a Mamusia buszowała po półkach :-) Czas mi bardzo szybko leci , czasami już tracę rachubę jaki jest dzień tygodnia , moja znajoma która ma roczne dziecko mówi że zatracają jej się pory roku ;-) Także powiedzenie że przy dzieciach czas szybko leci jest jak najbardziej trafione . Nie dawno szłam rodzić a już w środę minie 8 tygodni odkąd jest z nami..Na dzień dzisiejszy absolutnie niczego mi nie brakuje oprócz jednej rzeczy...snu..;-) Ale to zapotrzebowanie organizmu też się zmniejsza do koniecznego minimum ;-) Więc kochane ciężarówki oddawajcie się słodkiemu lenistwu ile wlezie bo potem będzie to towar luksusowy ;-) Dobranoc wszystkim. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam że tak tu z butami wchodzę ... :) ja łapię się na styczeń 2014 ... Gusiu pisałam na forum inseminacji że chciałabym odkupić od Ciebie d*phaston, mój mail endi86@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam to w google, ale dziękuję. Troszkę formalności jest, ale zapewne w szpitalu też powiedzą, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko powiedzą ale gość wszystko ładnie napisał. A jeżeli rodzisz w tym mieście co braliście ślub to nie trzeba brać aktu ślubu bo oni go mają w swoim archiwum, a reszta się zgadza. A w szpitalu pewnie dostaniesz przy wypisie karteczkę co powinnaś zrobić/ powinien mąż jak wyjdziecie ze szpitala. 🌻 Endi sprawdź meila odpisałam ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini.. ano czas leci, a jak człowiek zajęty to tym bardziej.. ;-) Wiem, ze niewiele mi zostało i powinnam doceniac ostatnie momenty slodkiego lenistwa, ale tak mi sie juz chce wysciskac tego mojego szkraba. No ciekawe jak to sie u mnie ulozy - doczekam do cc bez wczesniejszych skurczow czy nie.. Ja bylam przenoszona 2tyg., a moj M urodził sie wlasnie na 2tyg przed terminem, takze nasze dziecko powinno "wyzerowac" te czasy i urodzic sie terminowo.. :-) x Wczoraj ogladalam filmiki na YT o opiece i pielegnacji noworodka.. Jak ci ludzie tam przerzucaja tymi dzieciakami, szybko je ubierają, zmieniaja pieluszki, kapią.. wszystko zdaje sie byc takie proste. Mam nadzieje, ze i mnie tak bedzie szlo.. no moze nie od razu Krakow zbudowano, ale po jakims tyg. chyba nabiorę wprawy..? Jak to było u Was mamusie..? czy pielegniarki pokazują wszystko od podstaw, czy mają ogólną radoche z nieudolności młodej mamy? :-) x Pozdrawiam serdecznie i zycze udanej niedzielki, bo u mnie pogoda piekna sie robi, slonko i chyba nie za gorąco, tak spacerowo.... Zaraz sie szykuje i zmykam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu po 2-3 tyg sama będziesz tak przerzucać maleństwo. Ja w szpitalu jak patrzyłam na położne jak obracają ubierając czy rozbierając dzieciaczka to aż przerażona byłam czy nic mu nie zrobią, a później sama wprawisz się bo tak łatwo to dziecku krzywdy się nie zrobi :D. A na pewno położne w szpitalu pokarzą co i jak robić jak przewinąć, jak przytrzymać co z pępkiem robić a jak nie to po prostu pytaj, po to są żeby pomóc. Dla mnie najgorszy pierwszy dzień był bo oczywiście zanim wpadniesz w rytm i zalapiesz co i jak to trochę mija i co przychodziła a tu dziecko kupe zrobiło i nie przewinięte, i problem do mnie. A ja sobie myśle no kurcze przecież dopiero co urodziłam, tym bardziej że ona nie płakała ze ma mokro czy kupe zrobiła. I teraz musi ci się w głowie zakodować że przed każdym karmieniem a najlepiej tak co 2h sprawdzać pieluchę czy czegoś tam nie ma i od drugiej doby w automacie to robisz i już wyczytujesz z minki swojego szczęścia o co chodzi. Będzie dobrze zobaczysz, teraz to zleci szybko. A co do skurczy jak zaczną cię łapać to nie czekaj na pewno do regularności co 5 min bo to może/nie musi szybko pójść a jak dziecko jest źle ułożone to nie dobrze. Także jak regularność będzie co 8-9 min i jak masz niedaleko do szpitala to się wybierajcie i od razu powiedz jak jest maleńtwo ułożone i że masz mieć cc, choć i tak robią usg zaraz po przyjściu wiec będą wiedzieć , ale dla pewności powiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za namową Gusi chciałam się przyłączyc :) jeżeli nikomu to nie przeszkadza że ja mam rodzic w styczniu 2014 :) niby jest forum dla styczniówek ale dziewczyny nie piszą tam o niczym wartościowym jak dla mnie, chciałam zapytac czy któraś z Was miała badania prenatalne te pierwsze w 11-14 tyg. ciąży, ja mam miec za tydzień w 13 tyg. nie bardzo wiem jak to wygląda i czego się tam dowiem, jeżeli ktoś jest zorientowany to chętnie poczytam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny no ja jutro do lekarza rodzinnego muszę z tym przeziębieniem bo nic niepomaga jest coraz gorzej. A co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endi ja miałam to badanie prenatalne ale zaraz wezmę moje zapiski to ci powiem co i jak bo sumie nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endi na ty badaniu sprawdzają przezierność karku, długość ciemieniowo-siedzeniową,kość nosową, przepływy, czy obecne są wszystkie narządy takiejak serduszko, kregosłup, rączki, nóżki, mózg, żołądek itp. a wygląda jak normalne usg przez brzuszek tylko bardziej szczegółowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi generalnie na pierwszym badaniu prenatalnym będą robić badania za pomocą usg w celu wykrycia wad genetycznych np zespołu Downa , Patau itd. Jak pisze Gusia. To tylko część badania. Jeżeli jakikolwiek parametr odbiega od normy to wysyłają jeszcze na test PAPPA z krwi. I dopiero ten test + usg które robili wcześniej po opracowaniu przez lekarza dają łącznie jeden wynik . Sam wynik odebrany z laboratorium nic Ci nie powie , trafia więc on spowrotem do lekarza. Wszystkie informacje na temat nieinwazyjnych badań możesz znaleźć np na stronie mojej kliniki (albo innej ) http://www.badania-prenatalne.info.pl/poradnia-badan-prenatalnych-femina-umowa-z-nfz,1042.html to poczytaj sobie tam wszystko jest dokładnie opisane. Gratuluję ciąży ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt jeżeli Ci nie przechodzi to idź do tego lekarza , może to jakaś grypa jelitowa skoro masz biegunkę lepiej sprawdzić czy wszystko ok. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko jak urodzisz to szpital wysyła notkę do urzędu miasta w którym urodziłaś. Te formalności może załatwić Twój mąż bez Ciebie , mój to załatwił jak jeszcze byłam w szpitalu. Poszedł do urzędu i mu wypisali , tylko nie pamiętam czy brał nasz akt slubu ale chyba nie. Co do becikowego to też on załatwiał wiem że musi iść do MOPSU i wziąć odpowiednie formularze - wypisać i złożyć. A co do nadania peselu to też w urzędzie miasta się załatwia. Ja z oczywistych względów nie mogłam się tym zająć i dobrze , Ty też zleć to mężowi ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odzew :) Mam jeszcze 2 pytanka :) Czy prenatalne wykonuje sie dopochwowo czy przez powłoki brzuszne ? Do którego tyg. ciąży można robic usg dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi- ja prenatalne mialam przez brzuch.. A im wiekszy maluch tym trudniej jest przez dopochwowe go podejrzec. U mnie wygladalo to tak, ze od bodajze 14 tygodnia mialam tylko przez powloki brzuszne, ale na kazdej wizycie moja gin bada mnie tez "recznie". No i gratuluje ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×