Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Alinka, super, że po szczepieniu wszystko w porządku :) Mamucha, nareszcie dałaś znak życia :P Masz rację, każde dziecko ma swoje tempo i nie ma co się sugerować innymi-ja generalnie mam to gdzieś. :) Rinoxi, gratuluję ząbka-nareszcie sukces po tych męczarniach! :) Polopolo, Tobie również gratuluję ząbków. :) A dlaczego pytasz o taką grupę na fb? Nie przejmuj się, że Twoja pociecha jeszce nie siedzi i nie słuchaj głupiego gadania! Malakaka, trzymam kciuki za kolejny ząbek :) Kacper dziś zrobił mi dwie tak straszne akcje z płaczem, że byłam przerażona i naprawdę myślałam, że coś mu jest-ale "na szczęscie" to chyba zmęczenie. Ogólnie jest ostatnio tak marudny, że chwilami nie wyrabiam-masakra. Wózkowych problemów ciąg dalszy-znowu wychodzę na spacery jak śpi. A że śpi rzadko i krótko, tak więc kisimy się w domu. Koszmar. Egrewagra, jak zrobisz coś dla chłopca to zamówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
polopolo nie przejmuj sie ze nie siedzi,moja tez nie siadala,a na poczatku 7 mies,zaczela sama stawac i siadac,wiec nie ma sie co stresowac.na wszystko przyjdzie czas. ciagle ktos cos chce odemnie,ostatnio bbyly wnuki u tesciowej(w domku na dole)i musiala jej pomoc bo juz do glowy dostawala i ja pomalu tez.siostra meza sie przeprowadza i te dzieciaki bywaja tutaj.wczoraj poszlam spac po 20 i do 23 lezalam i gapilam sie w sufit i sluchalam jak mala sie wierci w lozku,dopiero po 23 dalam jej mleko i syrop ,wzielam do siebie i poszlysmy normalnie spac.dzisiaj zapowiada sie kolejny dzien pod tytulem "noszenie na rekach"troszke sie czyms zabawi i juz leci zeby na rece.najlepsze jest jak otwieram zmywarke to w ciagu sekundy jest przy niej i chce tam wchodzic i sprawdza pojemnik na tabletke:)od rana przygotoywuje sie pomalu do biadu,do moj pojechal pomagac siostrze i jestem sama z tesciowa,wiec jak bedzie mi marudzic to nie wiem czy uda mi sie ugotowac obiad. obiecuje ze dzisiaj zmierze glowke i powiem jaka chce opaske:)) jeszcze ta pogoda mnie dobija nie ma jak normalnie wyjsc na spacer:( dziekujemy za gratulacje zabka:)mam nadzieje ze ten 2 sie szybko przebije.powiedzcie mylyscie od razu zabki jak sie pojawily? aha jeszcze chcialam spytac mam ktorych pocieszy maja/mialy 8 mies skonczone co podajecie do jedzonka poza mlekiem,kaszkami,obiadkami,deserkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Rinoxi a możesz zakupić przez allegro? czy nie masz konta? Jak nie możesz to podaj swój e-mail I dziękuję za zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
jasne ze moge przez allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że zakupiłaś :) dziękuję a ty mieszkasz w siemianowicach śląskich :D mam do ciebie nie daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
tak?a gdzie mieszkasz?a moze sie dodamy na facebook? w pon,powinny byc pieniazki.moze byc nawet na odwod 42 to troszke jej naciagne na uszka:) dzisiaj na spacerze ciagle sciagala czape,normalnie szalu mozna dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
Czesc Dziewczyny . Mam pytanko jestem w 24 tyg ciazy od 22tc staram sie uporac z cukrem.Po posilkach mam oki nie przekracza mi normy, jednak nie moge sobie "poradzic" z cukrem na czczo :( juz nie wiem o ktorej mam jesc ta cholerna druga kolacje ,pierwsza jem o 18-stej ,wczoraj zjadlam kanapke o 21-wszej i potem bulke kajzerke o 22.30 moze tym przesadzilam wstalam rano 6,30 siczku zrobic i acetonu nie bylo (ucieszylo mnie to bo tez sie pojawial) przy okazju zmiezylam cukier i bylo 97, polozylam sie zalamana ,wstalam drugi raz o 7-mej acetonu nadal nie bylo cukier 96 zmiezylam jeszcze ra przed sniadaniem po umyciu sie zascieleniu lozek (chwilke pochodzilam) i cukier 92.Tak jak juz pisalam (odpukac) po posilkach jestem w normie ale doluja mnie te cukry na czczo?? Prosze dałybyscie rade mi jakos pomoc,doradzic .Bede bardzo wdzieczna za kazda rade (do czwartku mam czas bo diabetolozka kazala mi dzwonic jak tam cukry czy nadal ponad bo jak cos to insulina) a moze da sie jeszcze cos spróbowac:-) Bo chyba kazda z Was bała sie myslec o insulinie .Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co ci poradzic ja ostatni posilek jadlam zazwyczaj o 22.00 i cukry mialam ok a jadlam zawsze pol kajzerki z salata i zoltym serem czasami zjadl lam pol drozdzowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
a moze za pozno jesz te 2 posilki ostatnie?wieczorem metabolizm jest wolniejszy wiec ten cukier zostaje dluzej w organizmie.powinno sie jesc najpozniej do 18-19.dwie godz przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
rinoxi w tym tez jest problem bo jak zjem kolo 19-20 to rano mam acton w moczu(badam codziennie rano) kurcze i kolko sie zamyka .Zjadlam dzisiaj kolacje 0 18-stej cukier 88 (buuu zeby tak na czczo bylo) zjadlam dwie kanapki chleba razowego z maselkiem szyneczka z kurczaka,pomidorem i cebulka i 1 krakersa .Odpuscilam 1 kanapke o 21 a zjem bulke kajzerke o 22 hmmmm myslicie ze to cos moze dac???? kurde ale ta cala cukrzyca jest porabana w domu to mnie jz sluchac nie moga a rano jak wstaje i mam cukier jaki mam (ponad 90):-( to juz mnie szerokim lukiem obchodza ale sie czlowiek okombinuje przy tej ciazy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
egrewagra 26 i aceton ci nie wychodzil w moczu?? a rano o ktorej rano miezycie na czczo cukry??jejku jak fajnie ze mozna z kims pogadac i nadodatek ktos przeczyta i doradzi:-) jeszcze raz dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc gosc
czesc mamusie jestem obecnie prawie w 14 tygodniu ciazy i mam cukrzyce ciazowa jestem na diecie ale tez niestety na insulinie... powiedzcie mi co jadlyscie podczas cukrzycy ciazowej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
ja bylam na diecie,pod kontrola diabetologa,na szczescie nie musialam brac insuliny. jadlam zdecydowanie mniej makaronow,cebuli,slodkich owocow,choc ciezko z tym bylo,slodyczy prawie wogole,z tego co pamietam jasne pieczywo i smazone czy pieczone tez bylo na czarnej liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc gosc
no ja tez jestem pod kontrola diabetologa ciezko mi sie pogodzic z tym ze mam ta cukrzyce ale coz cos za cos :-) dzidzia jest najwazniejsza :-) a dzisiaj dalo mi malenstwo w kosc rano weszlo mi pod zebra i z bolu juz nie moglam masakra normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie miałam ketonów jak zjadłam o 22.00 czasami się zdarzało że były śladowe ilości ale rzadko. Do gość to może lepiej czego nie jadłyśmy ja nie jadłam np: jasnego pieczywa,słodyczy,nie jadłam smażonego bo po smażonym miałam bardzo wysoki cukier nawet 180, nie piłam napojów gazowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kakaska - ja miewałam ciała ketonowe z rana, dlatego musiałam jeść o 22 i jeszcze koło 2 w nocy!!! i cukier rano zawsze poniżej 90. Spróbuj nie jeść na noc kajzerki a jakiś chleb, który Ci nie podnosi cukru. Lub zjedz więcej węglowodanów w ciągu dnia, a nocny posiłek lekko wcześniej. A jak to nie pomoże, to spróbuj zjeść np jeszcze o 1 w nocy, któraś dziewczyna kiedyś pisała, że to jej pomogło i o dziwo cukier na czczo był ok. A tak poza tym nie bój się insuliny. Gorzej jest głodzić dziecko (ketony o tym świadczą) niż pyknąć sobie insulinkę. Ja brałam do śniadania ale niewiele 3 jednostki i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez sie bardzo balam insuliny ale teraz jest juz ok nie powiem bo porobily mi sie zrosty juz i czasami wkucie zaboli ale nie ma tragedii ja biore do sniadania 11 jednostek i na noc 14 jednostek insuliny gorzej bola mnie palce od mierzenia cukru... ja ketony zazwyczaj mam rano ale niewielkie ilosci a co do cukru to mi sie w sumie normuje na czczo mam do 90 zalezy co zjem wieczorem ostatnio po kolacji o 19 zmierzylam i mialam za niski musialam wziac 2 cukierki i mi podskoczyl do 101 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
Dziekuje za rady.Przeczytalam dopiero dzisiaj ale bede probowac.Wczoraj nie zjadlam tej 2kolacji czyli kanapki o 21tylko bulke o 22,15 i rano acetonu nie bylo:-) cukier jednak 92 :-( troszke mniej ale moze to jest znak zeby dzisiaj zjesc o 21?hmmm a mam jeszcze,jedno pytanko troszke glupie jak powiedzmy ze jem sniad o 8-smej wstane np o 6 to cukier kiedy najlepiej zmiezyc zaraz po wstaniu czy przed 8- sma taka mam myslenice ostatnio ze szok milej niedzieli zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej tez walcze z cukrzyca ciazowa. jestem w 35 tyg. ostatnio w badaniu moczu wyszly mi ketony i niewiem jak sie ich pozbyc a moja diabetolog ma urlop. wyczytalam na necie ze przed snem trzeba zjesc biale pieczywo lub bulke- ogolnie cos zakazanego. no ale dziennie nie bede biegac do przychodni i badac siuskow. idzie kupic te paski bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mamy kolejnego (drugiego) ząbka :) Przebił się dzisiaj w nocy, bo wczoraj go jeszcze pod wieczór nie było :) No to za niedługo Antek będzie mógł kasować bilety w tramwaju :) Gość - ketony oznaczają, że jesz mało węglów, trzeba zwiększyć ich ilość nawet w ciągu dnia i wieczór też. Jak mija niedziela dziewczyny? U nas słoneczko za chmurką, a my jedziemy na grila urodzinowego do mojej chrześnicy. pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
Gosc ja tez sie mordowalam z tymi ketonami i jem teraz pozniej kolo 22 Tylko teraz mi ketony znikly a wzamian mam wysoki cukier na czczo:-( idzie sie zalamac!!!! Paski idzie kupic w aptece ketodiastix chyba dobrze pamietam. Za pomoca nich badasz mocz rano na czczo po 15 sek pattzysz na kolor acetonu po 30 czy czasem glukozy w moczu nie ma tego nassczescie nie mialam pozdrawiam tak pieknie sie z rana zapowiadalo mialam na lody wybic a tu kurcze deszcz:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie tabletek i proszków to bardzo szkodliwa chemia typu Chiński meizitang, błędne koło, pewna choroba i efekt jo-jo!!!. Różne diety typu: Dieta proteinowa dr Dukana, Dieta 1000 kalorii ,Dieta 1200 kcal, Dieta 1500 kcal i inne prowadzą do odwitaminizowania i odmineralizowania organizmu to bardzo nie zdrowe. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do zaparzania i picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko suszu i oryginalnych Tibetan Herbs. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Term Line, Alveo, Elvia, Lida, Linea, Sibutril, Sibutramin, Adipex NOVOSLIM, ASYSTORSLIM, Meridia i itp- trucizny. TO TOKSYCZNE CHIŃSKE CHEMICZNE SRODKI. Stosujcie zawsze tylko parzony naturalny susz ziołowy oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybetańskie Zioła i dbając o trochę ruchu schudłam 16 kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn które chciały opaskę dla chłopca czy interesowałoby Was coś takiego: -opaska by była bawełniana niebieska szerokość około 5 cm -na opasce z filcu byłby napis np "KACPER" -obok napisu albo pod spodem byłby obrazek z filcu np: piesek,żabka,kotek,autko itp... Wszystko bym zrobiła sama Koszt takiej opaski byłby 12 zł plus wysyłka 4 zł Jeśli byłybyście zainteresowane to napiszcie a ja zakupię materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ale teraz doczytałam w necie i filcu nie można prać ;( więc chyba nici z takiej opaseczki więc pomyslę nad czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
znalazlam jak prac filc Metody prania filcu Letnia woda, odrobina płynu do prana wełny i oczywiście pierzemy ręcznie. Po praniu nie wykręcamy, a wyciskamy (można po prostu zrobić z szala kulkę i ścisnąć mocno). Następnie można odcisnąć w ręczniku. Ja prasuję wilgotny, zaraz po odciśnięciu w ręczniku. Schnąc może na leżąco lub wisząco - bez różnicy, gdyż filc się nie wyciąga. I to chyba tyle na temat prania :-) nie tak zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×