Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny a wiecie może czy w wejherowie w szpitalu daja podpaski poporodowe i podkłady na łóżko??? nie wiem czy mam ze soba zabaierac tą wielką pake podpasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Emi no właśnie mi się dłużyła końcówka ciąży, bo już ciężko i duszno było z brzuchem a teraz to czas śmiga jak nie wiem co. Ja karmię z dwóch cyców podczas jednego karmienia. Pewnie, że się da. Choć oczywiście da się karmić jak mówisz: jedno karmienie z jednego, jedno z drugiego. Powiem Ci, że na razie póki karmię z dwóch nie musiałam odciągać sobie jeszcze odciągać pokarmu. Ale ja z mała w domu siedzę, więc pewnie jak zacznę gdzieś wychodzić, to zacznę. Zobaczymy jak się sytuacja potoczy dalej. :) gościu na korytarzu są szafki ogólnodostępne a w nich są podkłady na majtki i na łóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliana i inne mamy po cc, jak długo odczuwałaś skutki cesarki? Tzn ciągnięcie rany, brak czucia wokół blizny i inne tego typu rzeczy? No i mamy po porodzie naturalnym, podobne pytanie, przez jaki czas czułyście skutki porodu naturalnego, gojenie blizny po nacięciu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
juz dzis pogoda lepsza jest troche swierzego powietrza mozna powdychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
CzekamNaCórcię moja mała w środę będzie mieć dwa tygodnie, już nie czuję blizny po nacięciu, nie boli podbrzusze, szwy mam wyciągnięte a krwawienie też już jest niewielkie. Ogólnie czuję się już dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :)mam pytanie do dziewczyn które już rodziły, czy po porodzie mijają takie dolegliwości jak zbieranie się wody, opuchlizna, skurcze itp. . czy to dopiero po całym połogu i czy zaczynają się inne skutki uboczne jak np. wypadanie włosów itp. Jestem ciekawa kiedy dam rade wcisnąć na palec obrączkę i założyć ulubione buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałyście że w Niemczech urodziła się dziewczynka o masie 6.110 kg SN ???? Jestem w szoku jak zobaczyłam dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamnacorcie ja juz kiedys pisalam ze ja po cc goilam sie tak 2 miesiace wtedy moglam powiedziec ze czułam się juz dobrze..a jakis bol i dyskomfort jest po dzis jak pisałam czułam ból rany wczoraj . natomiast jest to pryszcz z tym co było do 2 miesiecy po cięciu , no i mam tam zgrubienie czyli chyba te zrosty jak pisala Linianna. Camiliana wszelka opuchlizna mi zeszła , choc obrączkę cięzko wkładam chyba ja powieksze, natomiast włosy lecą mi garściami jak nigdy i mam bardzo łamliwe paznokcie:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i torba prawie spakowana jeszcze tylko pare drobiazgow i komplet. Powiedzcie mi dziewczyny ile koszul bralyscie i jakie ciuszki i ile dla maluszka??? Nie jestem pewna czy dobrze spakowalam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek ja bede tez chciala spróbować jak Ty piszesz:) dobrze słyszeć ze nie tylko mi się już dłuzy :D Gosciu, temat podkladów był poruszany- wystarczy przejrzeć forum Lilianna wspaniała pamiątka- odlew brzuszka, a gdzie robilas?? czy sama?? Ja z pamiątek to pod koniec tego mc mam sesje brzuszkową :) Nawet nie wyobrażacie sobie jaka dzis była pięna woda!!! choć kąpać się nie kąpię, z obawy o grzybicę w chwili obecnej czy skurczy bo brzuch u mnie to newralgiczna część ciała, któa najbardziej reaguje na temp , ale nogi to moczę owszem i woda normalnie cudowna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi- robilam sama to.znaczy robily dziewczyny ale.ja wczesniej dowiedzialam sie jak mozna to zrobic ..i na szczescie byla kolezanka ktora jest pielegniarka operacyjna i wspopracowala rowniez z ortopedami o swietnie ogarnela temat stygnacego gipsu..wyszlo naprawde super...robilam razem z piersiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak jeszcze z innej beczki dziewczyny może ktoś byłby kiedys chętny mam do sprzedania: - ubranko do chrztu dla dziewczynki w rozm. 68 za 100 zł z kapelusikiem i dodaję buciki ( dziewczyny z fb mogą obejrzec foto w mojej galeri) , ubranko nowe uzyte tylko na nasz chrzest. - laktator elektryczny firmy Lovi . cena 270 zł z przesyłką. - sterylizator mikrofalowy do butelek cena 60 zł z przesyłką avent philips , ma lekkie wgniecenie na górnej pokrywie co nie zkałuca jego funkcjonalnosci ide wystawiac na allegro , jakby ktos byl chetny to moge wysłac fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterylizato tez jest nowy byl uzyty raz do testu w mikrofalówce i wi ecej nie był używany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie No i następna już po GRATULACJE , a ja trochę z innej beczki bo pisałyście że w Wejherowie kompią dzieciaczki w Pucku nie bo ponoć dobrze żeby ta maś z wód sama się wchłoneła bo jest zdrowa dla bobasa to ostatnio powiedziała mi położna . A teraz pytanko jak wygląda spanie z bobasem to znaczy w szpitalu czy musicie spać z nim w łóżku czy maleństwo ma swój ten wózek , bo znowu porównam Puck nie pozwala zeby dziecko spało w tym wózku tylko ma spać z Tobą a ja to chyba bym się bała że jak zasnę to przygniotę ???????czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quo w Wejherowie możesz albo sapać z maleństwem albo mają te łózeczka tez w salach . Ja spałam z Hanią w nocy , natomiast w dzień spała w tym łóżeczku też troszkę a troszkę ze mną . Co do mycia po samym porodzie nie myją własnie ze względu na tą maz. ale na nastepny dzien wieczorem juz myją pod zlewem na sali a mycie to trwa ułamki sekund :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie gosc gratulacje, czekamy na relacje z porodu :-) Dzis zapowiada sie znowu upalny dzien, :-( nie zdawalam sobie sprawy ze kiedys bede sie cieszyc gdy latem beda chlodne dni heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek Mam prawie identycznie jak Ty ;)) Mój Maluszek jutro będzie miał już dwa tygodnie :) . Kurde to chyba prawda co mówią ludzie, że taka kruszynka to w oczach rośnie ;)) Burze przesypia spokojnie, ogólnie od samego przyzwyczajaliśmy Go do umiarkowanego hałasu, żeby nie trzeba było przy nim na paluszkach chodzić ;)) Niestety te upały to jakaś zmora jest!! Już nie wiem, gdzie mamy się schować i jak obniżyć temp. w domu. Może macie jakieś sprawdzone sposoby, bo ja mam w dzień 27 stopni, a to lekka przesada jest. No i jest progres nasz maluch nauczył się pić z butelki te herbatki, ale żeby jakoś specjalnie mu ulgę w kolkach przyniosły to nie zauważyłam ;> A mam pytanie do mam, czy stosowałyście po ciąży jakieś kosmetyki wyszczuplające lub ujędrniające? A jeśli tak to jakie, i od kiedy ? Bo wyczytałam, że większość jest niedozwolona dla mam karmiących piersią ... Ćwiczyć co prawda jeszcze nie będę, bo mimo wszystko za wcześnie jest i odczuwam różne bóle tu i tam ;)) Ale wklepać w siebie coś dla samej autosugestii już bym mogła ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quo- kiwoszka odp wyczerpujaco:) Kamka-wiekszosc preparatow wyszczuplajacuch posiada skladniki ktore sa niedozwolone gdzy jak to balsmamy czy zele wchlaniaja sie i przedostaja do organizmu ,musisz szukac przeznaczonych dla mam..wiem ze sa takie tylko drogie..a na dzien dobry boalsamy z kolagene. Elastyna wit a e. I one rowniez poprawia kondycje skory a codzienne wmasowywanie porozbija po troszku to co zbedne..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Cześć mamki, ja już nie wiem co tej naszej małej Klaudii ubrać, jest tak ciepło, że potrafi się spocić nawet w krótkim body. Macie jakiś pomysł co ubrać jej dziś na wyjście na dwór w taką pogodę? Nie wychodziłabym z nią w takie słońce ale musimy do lekarza jechać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek ja mogę Ci powiedzieć jak ubieramy się my . W taką pogodę jak dziś to albo cieniutkie body z krótkimi rękawkami i nóżkami , albo bluzeczka na ramiączkach i na pampersa takie krótkie majtki , albo cieniutki rampers , nie ubieramy skarpetek a na głowe przeiwną husteczkę wiązaną lub opaskę lub jak wogóle nie ma wiatru ale tez i słońca to nic na głowę . jednak jak jest slonce to przed nimi tez lepeij chronic główkę no i do wózka mamy obowiązkowo parasolkę . no i zadnych kocyków ani pokrywy wózka tez nie , ewentualnie pielusią sie przykrywamy . w takie upalne dni spacerujemy z samego rana tak do 10 i wieczorami , choc teraz kiedy przebywamy na wsi to i w srodku dnia idziemy bo mamy duzo cienia w ogrodzie . a hania tez juz kilka razy spała w samym pampku w ogrodzie albo w papmku okryta pielusią . Oj Kamka I Paulusek jak to leci dopiero co pisałyscie ze to już , i mąż Paulusek pisał a to juz 2 tyg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka ja stosowałam i stosuje z Bielendy sexy mama jest dozwolony przy karminiu ,i z musteli są fajne kosmetyki dla kobiet w okresie połogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
No właśnie tak gorąco jest, że hej. Ja też bym cieniej jeszcze ubierała niż teraz ją ubieram ale mama mi nad uchem stoi, że jeszcze dwóch tygodni nie ma i nie do końca przyzwyczajone jeszcze i takie tam inne :P A wiecie, słyszałam, że jakaś matka zostawiła takiego maluszka w samochodzie z zamkniętymi szybami, wróciła za 15 minut i maluch już nie żył, bo się ugotował ;/ Nie zostawiła klimy nawet, bo wiadomo, że trzeba mieć do tego silnik włączony. To dopiero była nieodpowiedzialna kobieta. ;/ Nie pamiętam tylko gdzie to było. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oglądałam taki filmik reklamoowy który ma byc przestrogą ostatnio bardzo był w necie często własnie o takiej matce bardzo przykre ze ktos wogóle mogłby byc tak walnięty .. co do mamy to i moja zawsze twiedzi za cienko za cienko a przykryj itp ale juz sie dogadałysmy ze to ja wiem jednak lepiej co jest dobre dla mojego dziecka :P my w srode mamy trzecie szczpienie to i ważenie bedzie jestem ciekawa ile przybrała moja gwiazda bo lekka nie jest:) upal okropny moja Hania dziś domaga sie herbatki nic dziwnego .. zmienilismy wczoraj mleko bo bebilon poszedl drastycznie w gore ten nasz comfort masakra jakas i probujemy z nestle nanem i zobaczymy w razie tragedi wrocimy do bebilonu coz zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Hehe może zaakceptuje nowe mleko, kto wie:P Z resztą na artykułach dziecięcych wszelakiego rodzaju producenci łupią rodziców z kasy, że szok. Troche to nie fair zagranie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszka.Paulusek..jakimi kryteriamy kierujecie sie wybierajac mleko? Pytam.gdyz moje niegdy jako niemowlaki nie pily mleka ,dopiero jak.Niko skonczyl ponad rok i odstawilam go to pil Bebiko bo tylko to chcial pic..a teraz kto wie jaka bedzie mloda,moze nie bedzie tyle na.cycku..czy uwazacie ze Bebiko jest do bani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Ja karmię piersią, planuje chociaż pół roku tak karmić ale wiadomo... nigdy nie przewidzisz co będzie.... powiem Wam, że na początku jak się mała pojawiła nie mogłam się przyzwyczaić, że praktycznie co chwila mała chce cyca. W dzień ujdzie ale pierwsze noce to masakra była, siły nie miałam wstawać co chwilę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×