Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Emi -dokładnie tak..możesz być bezrobotna nie ubezpieczona i musza zapewnić ci opieke prenatalna i porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie wizyty położnej w domu. Co ona dokładnie będzie robić? Zdejmie mi jutro szwy czy jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as na szwy jeszcze za wcześnie..a kiedy masz ta wizyte? zresztą chyba naprawdę się pozmienialo bo ja ani tych zastrzykow nie dostawałam nigdy a szwy jechałam do osrodka zdrowia sciagac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie, jak wybrac pielegniarkę? musze przed porodem isc do osrodka czy jak to sie odbywa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jutro ma do mnie przyjechać. Zastanawiam się kiedy je zdejmą bo chce zacząć smarować się cepanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
kiwoszka i myszka dzięki miejmy nadzieję, że dalej tak będzie :P AS mnie szwy położna po tygodniu równo zdjęła. Poza tym zbada maluszka i go zważy :) A tobie zmierzy ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To.moze jutro mi je zdejmie :-) a co do wyboru położnej to w szpitalu zapytają się o to gdzie maja zgłosić położnej że urodziłaś i podajesz ośrodek zdrowia i jak znasz nazwisko położnej jaka chcesz też podajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS, aha, dzięki bardz za odpowiedz. a posciel do wózeczka w tygrysku dostanę prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Wydaje mi się, że powinna tam być taka pościel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja miałam awarię internetu dlatego mnie nie było :) Gratuluję mamusiom! Macie piękne te bobaski!! Witam nową osobę :) Widzę że termin porodu masz podobny do mnie, oj chciałabym dotrwać do swojego terminu.. Któraś pytała, czy odczuwalne jest skracanie się szyjki, ja tego nie odczuwam, aczkolwiek brzuch ciągnie od początku ciąży w dół, no i boli... więc myślę że to też jest jakaś przyczyna tego, bo zaraz jak wstaję to dosłownie tak jakbym musiała ten brzuch trzymać bo tak rwie do dołu... Ale się za Wami stęskniłam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. W Tygrysku jest duży wybór pościeli do wózka :)) Paulusek Czy jak była u Ciebie położna, to wspominała coś, że jeszcze przyjdzie ?? A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z tymi wizytami u pediatry. W zeszły czwartek byliśmy na pierwszej wizycie kontrolnej, a jak często trzeba na takie wizyty chodzić, bo pediatra nic nie powiedziała, a ja zapomniałam zapytać, bo byłam zaaferowana umawianiem dzieciaczka na usg bioderek ... A może na kolejną wizytę zostanę "wezwana" ? Czy lepiej zadzwonić do ośrodka i się wypytać o wszystko... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mam jeszcze pytanko do mamusiek, kiedy powinno się obciąć maluszkowi paznokietki u rączek, bo mój synuś ma takie długie i ostre jak kociak. A jak pytałam położną podczas wizyty w domu to tylko wspomniała coś o jakimś zabobonie .Kiedy wy obcinałyście swoim pociechom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Emi 1986 ja dostałam taki cienki śpiworek, także nie kupowałam specjalnie pościeli. Z tym, że nie kłade małej do śpiworka tylko na niego :P a pod główką ma flanelową pieluszkę. . Kamka tak wspominała, ale ona się do mnie zawsze sama odzywa jesli jest w pobliżu. Położnej zapytaj jak to jest z tym pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie może ile dni po terminie wywołują poród??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSC-jeśli jest wszystko ok to na 14 dzień dziewczyny ,któraś wspomniała ze korzystała teraz z tej prywatnej sali ..wiem ile kosztuje ale ciekawa jestem czy po pieniądze ktoś się zgłasza czy sama szłaś zapłacić i gdzie uiszczałaś ta opłatę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaba101
Rodziłam 4 dni temu i w 2009 roku i moge powiedziec tylko tyle ze nigdy bym nie wybrała innego szpitala. Pewnie dlatego ze miałam dośc łatwe porody bo jeśli chodzi o patologię ciaży to nie polecam. Trzymaja tam dziewczyny nawet po 14 dni i nie chcą robic cesarek. Ja rodziłam 2 razy bez nacięcia krocza i mogłam rodzic w pozycji jakiej mi sie podoba co jest dużym plusem. Obsługa na porodówce ok, trochę gorzej juz potem. Zależy od zmiany. Są wredoty i bardzo miłe babki. Jedzenie ok ale bez szału. Łazienki czyste. Dziewczyny to sa z regóły tylko 2 doby wiec czas leci bardzo szybko. Polecam ten szpital. Jest na 4+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaba naprawde moglas rodzic w dowolnej pozycji? Jak "dopriwadzilas"do tego? Bo dzuewczyny pisza ze na lezaco zalecaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaba101
Mi zalecali właśnie nie leżec. Położna powiedziała że jesli mam siłę to moge stac, że akcja porodowa szybciej sie posów podczas ruchu. Tyle że ona musiała sie nagimnastykowac :). ( kucała za mną) Fakt faktem ze na ostatnie dwa partę kazali mi sie połozyc ale to już nie miało znaczenia. Znaczy sie nie położyc tylko usiasc, bo te łózka sklada sie do siedzenia. Nie wyobrażam sobie rodzic na leżaco, w tej pozycji nie masz siły przec, poza tym ja w pozycji leżacej miałam problemy z oddychaniem wiec nie było szans. Nawet na ktg leżałam bokiem bo bym nie wyrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Kamka ja paznokcie obcięłam już drugiego dnia po powrocie do domu (tzn. mąż obcina, bo ja się boję, że zajadę za daleko :P ) U tak małego dziecka rosną jak szalone to prawda :P Teraz obcinamy co 2 - 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie gosc..ile wazyla Oliwka na ostatnim.usg..pytam bo.ciekawa jestem jak. Ma sie waga z USG do wagi przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio jak pisałam przed porodem to ze wydaje mie ze sie sacze itd no ale postanowilam sie polozyc i byc czujna i tak tez zrobiłam o 00:30 przebudził mnie skurcz potem po 5 minutach nastepny i nastepny wiec obudziłam Marcina i mówie ze mam skurcze i zeby zadzwonił po kogos do synka a ja tym czasem poszłam pod przysznic :) o godz 2;00 bylam na sor tam obudzilam polozna ktora wydala mi sie dziwna ale po chwili rozmowy stwierdzilam ze poprostu była zaspana zadala pare pytan wezwala lekarza lekarz przyszedl zbadal skurcze ialam co 4 minuty rowarcie na 5 wiec poweidzial ze ide prosto na porodówke wiec podpisalam zgode na ewentualne niaciecie, cesarke , uzyciew kleszczy itd polozna zrobila lewatywe (wolalam anizeli myslec czy mi cos wypadnie :P ) i poszlam razem z marcinem na i ta polozna ze sor naporodówke:) tam czekala na nas studentka Marta :) a na dworze szalala burza hehe :P no wiec ona równiez zadala pare pytan podpiela na pol godz pod ktg skurcze byly bardziej intensywne ale jeszcze nie bylo zle odlaczyla ktg sprawdzila rozwarcie bylo i spytalam czy moge wstac w tym czasie na sale obok przywiezli dziewczyne :) ja chodzilam kolysalam biodrami i skurcze mialam coraz mocniejsze a w tym czasie pani obok na sali urodziła byla tam moze pol godzinki :) ja poszlam pod prysznic bylam tam ok 20 minut i wyszlam bo czulam ze juz skurcze sa bardzo mocne i chyba zaczynam rodzic gdy bylam pod przysznicem to Marta co chwilke pytala czy ok i sprawdzala puls dzieciatka no wiec wyszlam i mowie ze czuje ze glowka mocno napiera polozylam sie ona sprawdzila rozwarcie bylo na 7 polozna sie krecila po sali wiec Marta powiedzial ze jest na 7 wiec przygotowali lozko do porodu bo tak to wygladalo jak zwyczajne :) polozna wezwala lekarza i potem potoczylo sie blyskawicznie rozawrcie bylo juz pelne ja poczulam ze musze przec wiec parłam porod odebrała stugentka polozna byla caly czas przy mnie i sprowadzala na ziemie jak przestawalam oddychac albo zaczelam panikowac ze nie urodze no i po paru skurczach partych tulilam w ramionach moja kruszynke gdy podali mi wage to moja reakcja byla a ja przeciez nie bylam nacinana a polozna na to no nie :) takze kazdej zycze takiego porodu i takiej opieki :) na połoznictwie bylo milo jedzenie do kitu . tylko moja coreczka caly czas na cycku byla na poczatku sie cieszylam ze tak ladne ssa ale potem zaczela plakac przyszla polozna i okazalo sie ze poprostu nie mam pokarmu wiec podali jej strzykawka :) teraz pokarm sie pojawil i dzisiaj dokarmilam ja tylko raz sztucznym :) jezeli macie pytania to smialo odpowiem w miare mozliwosci jak wygladalo to z mojego punktu widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze zapomniala napisac ze to co wydawalo mi sie saczeniem to nadal byl czop wody odeszly mi w trakcie porodu a przy badaniu na sorze pytalam i lekarz powiedzil ze pecherz jest caly i ze wody napewmo nie zaczely odchodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie waga Kamilka taka sama jak na usg :-) więc chyba zależy od malucha jak się w danej chwili ustawi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie gość :-) napisałaś tak jak by w ogóle nie bolało :-) fajnie że mogłaś chodzić. Może ją tak źle wspominam skurcze bo musiałam.leżeć że względu na to że już wody mi się saczyly. a ta burze pamiętam bo ku mojemu zaskoczeniu małą spała jak suseł :-) co do pokarmu to miałam dokładnie to samo. Ciągle na cycku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wlasnie wrucilam z soru mam dwa centymetry rozwarcie i skurcze co 6-7 minut przeczekam sobie w domku i potem tam wroce ........to juz dzis :) moja agatka wedlug lekarza dzis wazy 2960 .ciekawe ile sie pomylil trzymajcie kciuki. Ale sie boje. I skurcze to nic przyjemnego :( ała ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×