Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Gość gość
kobietki, wiecie jest z porodem posladkowym w Wejherowie? Bede miala drugie dziecko, dość duże, słyszałam że każą rodzić naturlanie???? wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się ponownie, jeszcze raz chciałabym zwrócić się do Was o pomoc. Nie będę się rozpisywać - jedno krótkie pytanie: którego lekarza polecacie ze szpitala w Wejherowie do prowadzenia ciąży? Nie ukrywam, że bardzo mi zależy, aby przyjmował właśnie w Wejherowie, wycieczki do Gdyni czy Gdańska nie za bardzo mi się uśmiechają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
gościu moje dziecko też jest ułożone pośladkowo i byłam już w szpitalu w Wejherowie na patologi ciąży tam kilku lekarzy mi mówiło, że w pierwszej ciąży tylko i wyłącznie wykonują cesarskie cięcie, niestety nie wiem nic jak jest w przypadku drugiej ciaży ale wydaje mi się, że nie mogą Cię zmusić jeśli wskazanie medyczne będzie do cięcia. może skonsultuj to ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę. Na pewno jeśli będzie to poród siłami natury to musi go przeprowadzić bardzo kompetentny lekarz dobrze przeszkolony. eddie niestety wielu lekarzy z wejherowa przyjmuje jedynie w swoich prywatnych gabinetach właśnie w Trójmieście i są do nich gigantyczne czasem kolejki, jednak z nową pacjentką na oddziale obchodzą się równie troskliwie :) najlepszy oczywiście wg opini jest ordynator Maciejewski, dr Żabiński oraz dr Łukasz Chmyłko, ale tak jak mówiłam dostać się do nich jest ciężko na nfz a prywatnie też mają mnóstwo pacjentek. Moją ciąże do 30 tygodnia prowadził inny lekarz, prywatnie w Gdyni, a po 30 tygodniu zmieniłam lekarza którego mam pod ręką bo przujmuje u mnie w mieście w Rumi a teraz wizyty mam co tydzień plus ktg więc fakt, że przyjmuje na nfz jest dodatkowym plusem bo za nic nie płacę :) takl naprawdę to czy będziesz pacjentką któregoś z lekarzy z wejherowa może nie mieć znaczenia bo akurat nie będzie dyżurował, albo będzie miał wolne a z tego co wiem to oni specjalnie nie przyjezdzaja na porody do "swoich" pacjentek... uwierz mi, że poznałam kilku lekarzy i kilka poloznych i nie masz się czego obawiać to i tak niewiadomo na kogo akurat trafisz a jest tam zespół dobrych lekarzy, dziewvzyny ktore się tu juz wczesniej wypowiadały często pisaly że są zadowolone i zastrzezenia głownie mialy do połoznych a to polozna musi być Twoim najlepszym przyjacielem na czas porodu i pobytu w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaParis dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Do tej pory jeździłam do dr Skweresa z Gdyni (oczywiście prywatnie) i to on właśnie zalecił mi wybranie lekarza ze szpitala, w którym planuję urodzić. Wiem, że szanse by akurat ten lekarz był przy moi porodzie są praktycznie zerowe, kwestia przypadku. Ale ponoć personel zawsze inaczej patrzy, gdy widzi pieczątki "swoich". Dodam, że zamierzam wybrać się do szkoły rodzenia przy szpitalu. Jestem całkowicie zielona, nigdy do dzieci nie garnęłam się, ani też do słuchania opowieści koleżanek, co ciążę i poród mają za sobą. Z góry zakładałam wizyty prywatne, tylko właśnie chciałam w Wejherowie, bo do niego i tak muszę dojechać mojej mieściny 30 km. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
eddie ja też jezdzilam do Gdyni do dr Śliwinskiego :) ale im brzuch większy tymbardziej te dojazdy i wizyty sa uporczywe pozatym moim zdaniem w tym 3 trymestrze powinno sie mieć lekarza na miejscu dostepnego w razie czego, ja się cieszę, ze zmiany bo dzięki temu lekarz zareagował na zagrozenie porodu przedwczesnego i teraz te kontrole mam co tygodniowe plus multum badań więc nie tylko plus, że jest ma nfz ale też to że mam do niego zawsze blisko i szybko :) a z tą "pieczątką" to pewnie jest w tym trochę prawdy, ale w koncu chyba Ci lekarze sobie zdaja sprawe że nie dadzą rady przyjać wszystkich ciężarnych z okregu Wejherowo, Rumia, Reda, Gdynia :D plus okoliczne wioski :D także eddie próbuj może uda Ci się dostać do któregoś z nich :) ja nie probowałam bo wiedziałam, że potrzebuje kogoś od zaraz i na miejscu :) a jesli wybierasz się do szkoly rodzenia w Wejherowie to poznasz położne które pracują na oddziale i to już będzie duzy plus bo tak jak C****sałam to te położne będą Ci towarzyszyć przez cały pobyt w szpitalu, lekarz pojawia się tylko na obchodzie, porannych badaniach zleconych przez ordynatora, i jeśli dzieje się cos niepokojącego przed lub w czasie porodu. Pozatym oni też mają tyle pacjentek, że zwyczajnie mogą "nie ogarnąć" która to która już potem :D Czy to pacjentka tego czy tamtego dlatego w razie czego się nie martw niczym :) Ja za dwa dni zaczynam 36 tydzień i słuzę Ci radą w razie czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
eddie jeszcze dodam, żebys sie nie przejmowala ze jestes zielona w tych wszystkich sprawach macierzynskich ja tez, ale wkoncu jestesmy mamami i mamy ten instynkt w sobie :) Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam ale jestem pozytywnie nastawiona:) Damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_eddie_ jeśli chcesz iść prywatnie to polecam dr Maciejewskiego. Ja chodziłam do dr Żabińskiego,też bardzo dobry, oboje pracują w pro feminie w szpitalu, za kasę termin jest szybki, a po kilku wizytach czasami jest możliwość przejścia na nfz więc o tyle plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję jeszcze raz za odzew na moje pytania :) Właśnie jestem po telefonie do Pro Feminy. Niestety dr Maciejewski już u nich nie pracuje, dlatego zapisałam się do dr Żabińskiego. Prywatnie termin na 30.grudnia, na NFZ - czerwiec. Chyba nie muszę pisać, którą opcję wybrałam skoro termin porodu mam na 11.kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak MAciejewski nie pracuje? Toc bylam w zeszla srode wlasnie u niego... No chyba, ze "stary".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mlody Pan Dr Maciejew...pracuje tam. To chodzilo o Dr starszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to to stary juz nie jest ordynatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest. Chodzi o pracownikow profeminy. Nie mieszajcie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest. Chodzi o pracownikow profeminy. Nie mieszajcie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w pro feminie chyba nie pracował ordynator, On ma gabinet gdzieś w Gdyni. Młody Maciejewski owszem i Go właśnie polecam :) Ale dr Żabiński też dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Zapraszam serdecznie, sprzedaje ubranka po mojej córci w naprawdę suuppper stanie http ://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3371091 Należy skopiować link, wkleić go w przeglądarce i zlikwidować spacje po słowie http Naprawdę polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Zapraszam serdecznie, sprzedaje ubranka po mojej córci w naprawdę suuppper stanie http ://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3371091 Należy skopiować link, wkleić go w przeglądarce i zlikwidować spacje po słowie http Naprawdę polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wej2014
Witam, ja co prawda do porodu mam jeszcze trochę czasu, mój termin wypada na przełom maja/czerwca, pewnie wkrótce termin bardziej zostanie doprecyzowany. Z kalendarzyka 6.06 :) Pewnie będę miała sporo pytań i będę się coraz częściej na tym wątku pojawiać:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Ponownie zapraszam serdecznie, sprzedaje ubranka po mojej córci w naprawdę suuppper stanie http ://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3371091 Należy skopiować link, wkleić go w przeglądarce i zlikwidować spacje po słowie http Naprawdę polecam!!! To już ostatnie minuty! WARTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama wl bujaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannaparis
No i forum ucichlo.... Zadna mamusia nie dodaje opinii :( a tu mamy sa ciekawskie :) a czy ktoras z mam ktore juz rodzily mialy ze soba wydrukowany plan porodu ? Nie mowie tu o aromaterapii i takich rzeczy bo wiem ze sie polozne w czolo popukaja ale o takim standardowym zawierajacym potrzebne i istotne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak bierze z zaskoczenia to czasami plan szlag trafis bo zanim dojedziesz zanim c***aninw rejestracji druczek wypisze zanim lekarz zejdzie to ty mozsz miec skorcze co 5min i wtedy juz nie ma co planowac tylko rodzic. Takie sa najlepsze;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraKH
Mam pytanko do mamma36 i Tinneraa. Jak często miałyście wizyty pod koniec?Ja właśnie weszłam w 36 tydzień. Na ostatniej wizycie byłam w 34 a następną mam za 2 tyg. Jak lekarz wpisał mi teramin wizyty nie zorientowałam się że to aż tak długa przerwa. Czy w ciąży bliźniaczej na tym etapie nie powinno być częściej?I jak z ktg?mi nie zlecił ani razu nie wiem czy jak wszytsko jest ok to się zleca czy tylko jak coś się dzieje.... Nie chcę panikować i być mądrzejsza od lekarzy ale też boję się żeby czegoś nie dopilnować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma36
Do LauraKH ja wizyty przez całą ciążę miałam raz w miesiącu. Mój lekarz jedynie zaznaczał mi, że jeśli będzie działo się coś niepokojącego to mam natychmiast do niego dzwonić. Na szczęście cała ciąża przebiegała prawidłowo bez komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam wczoraj, piekna coreczke. Opieka wspaniala. Zwiedzilam kilka szpitali. Panowie ordynator i zastepca malomowni. Trafilam na poloznika Pana Jakuba CUDOWNY. I pani doktor blondynka w loczkach nie pamietam nazwiska- z powolania, zupelnie oddana pacjentce. WIELKI SZACUN . Opieka wspaniala, warunki tez, jedzenie w porownaniu z innymi szpitalami wysmienite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blondynka w loczkach zapewne dr Dubaniewicz - anioł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jesli jedzenie wysmienite to ja nie chce wiedziec jak karmia w innych szpitalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba żart jedzenie wysmienite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraKH
Mamma36 dzięki! Uspokoiło mnie to :) u mnie chyba wszytsko jest ok,więc może rzeczywiście niw ma sensu co chwilę stawiać się na wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×