Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Nowy gościu - powodzenia A ja wczoraj byłam w aptece na małych zakupach i chciałam kupić coś do pępka to pani farmacełtka jak i pani za mną w kolejce powiedziały że teraz nic się nie stosuję do pęmpka ??? i co nie wiem czy kupić coś czy nie , mam do was pytanko do dziewczyn które rodziły weszłam dziś na stronę szpitala co wziąść i tam pisze że krótką koszulę to znaczy że rodziłyście w swojej ??? a co do supsimplex to czy go dostanę u nas ?????????? cz tylko w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy gościu - powodzenia A ja dziewczyny mam pytanko do kobiet które już rodziły dziś weszłam na stronę szpitala żeby sprawdzić co wziąść z sobą do szpitala i pisze tam że krótkie koszule czy to znaczy że w swojej rodziłyście koszuli ??????????? No i powiecie mi bo wczoraj byłam na zakupach w aptece chciałam coś kupić do pępka i pani aptekarka jak i za mną pani powiedziały że teraz nic się nie stosuje do pępka no i niewiem czy coiś wkońcu kupić czy nie i jeszcze jedno pytanko ile wziąść mniej więcej pampersów do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek. emolianty sa od pierwszych dni zycia ..chociaż niektóre z firm wchodzących z produkcja emoliatow maja od 1 mca..i tak jak pisałam to najlepszy produkt dla skory noworodka i małego dzicka ..ja cale zycie moich dzieci stosuje emolinaty...13 lat temu był0 tylko Oilatum i balneum i to za straszne pieniadze a teraz jest tyle firm i tak ceny spadly ,ze az milo:) produkty te w szczególności ważne sa gdy wychodzi ze dzicko jest na cos uczulone i nie mowie tu tylko o kosmetykach co i o alergii pokarmowej gdyż wtedy zczynaja się problemy skorne ,które zalagodzic lub leczyc mogą tylko emolianty.oczywiscie jeśli nie będzie potrzebny produkt jakiś silniejszy ale każdy dermatolog i lekarz zaleci ktorys z tych produktów..tak wiec ja nie narażam skory na podrażnienia innymy kosmetykami i tylko tych używam I tak jak już pislam ja i wspomniała Kamka jest to bardzo ważne dla niedojrzalej skory i dla plaszcza-bariery lipidowej by nie uszkadzać i pomagać jej prawidłowo się wytworzyć i regolowac odpowiednia natłuszczenie skory:) to tyle :) ale się rozpisałam ale to akurat związane z moim zawodem wiec się rozgadałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
faktycznie do pepka teraz nic sie nie stosuje . ale mi polozna jak przyszla do domu to radzila spirytusem 70% obmyeac i taj tez robilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliana, jakich jeszcze kosmetyków używasz, kremów, oliwek itp? Wiem że pewnie jest to tu gdzieś napisane ale nie mam sily dziś wracać wstecz i szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
a no i rodzi sie w swojej koszuli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Lilianna a co sadzisz o parafinie zamiast oliwki w pierwszych dniach ? do kapieli oczywiscie oilatum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Kamka ja podaje małą łyżeczką, bo jakoś łatwiej. Chyba zacznę dawać po 15 kropel, bo moja mała coś i tak marudna jest dzisiaj. Wczoraj było ok a dziś widzę że coś ją boli, wprawdzie nie płacze tak jak to miało miejsce wczesniej ale jednak coś jej ewidentnie dolega. My dzisiaj też mnie spalismy bo mała w nocy też nie chciała spokojnie zasnąć. Też nie chcę za często ich podawać ale tego chyba nie mozna przedawkować co?? A co do emolientów, będę musiała w takim razie zakupić. Co polecacie takiego w rozsądnej cenie? . quo1130 bo rzeczywiście do pempka nic się nie stosuje teraz. Ewentualnie można troche spirytusem obmywać. Sub simplex musisz szukać w niemieckich sklepach. Ja u siebie na szczęście taki mam i mogłam kupić. W polskich aptekach go nie dostaniesz. Ewentualnie pozostaje internet ale rozejrzyj się, może gdzieś niedaleko jest u Ciebie taki sklep. Tak koszule swoją, ale nie krótką. Jak najdłuższą za tyłek, bo chodzić będziesz z gołymi pośladkami:P Męskie bardzo dobrze też zdają egzamin. Ja kupiłam sobie tania koszule nocna z lumpeksu, żeby po porodzie ja wyrzucić po prostu :) . Lilianna jakie firmy są od pierwszych dni życia, jesli możesz to napisz, bo mi wszędzie mówiono, że są dopiero od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quo ja wziełam cała paczke małych pampersów a i tak prawie całą paczkę przyniosłam do domu. co do pepka mi połozna kazała przemywac octaniseptem i tak tez robiłam i kikutek szybko odpadł:) ja do kapieli uzywam emolium, ale słyszałam ze parafina daje to samo działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Tak racja, rzeczywiście w tych łóżeczkach dla dzieci były porozkładane pampersy, przynajmniej w mojej sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mi wczoraj przyszla paka z kosmetykami dla dziewczyn. Teraz czas na spakowanie torby ale im blizej tego tym bardziej robie sie glpia i nie wiem co mam wziac.. ale dzis pogoda! W koncu troszke mozna pooddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parafina i oliwka wogole nie sa potrzebne..uwierz ,ze to tylko.reklama namawia nas do uzywania oliwek,ktore nie wnosza wiele dobrego..od pierwszych dni jest oilatum ale dosc drogie ..ziajka jest w bardzo dobrej cenie i od urodzenia..w tygrysku nawet widzialam..Oilan rowniez jest od pierwszych dni zycia..i rownie dobry..a preparaty od 1 mca sa tak oznaczone gdyz testy na.noworodkacg sa bardzo drogie i aby ich cena.nie byla tak wysoka sa tesowane na dzieciach od mca..ale ja osobiscie bez zadnego problemu zastosowala bym kosmetyk typu emoilant z oznaczeniem od 1 mca do noworodka..parafina owszem ale po co skoro te plyny maja wszystko co potrzeba..oilan w skladzie ma duzo parafiny.67%.przynajmniej ten ktory ja uzywam do kapieli a.mozesz go uzyc jako plyn do wanny badz bezposrednio do mycia skory i po kapiel.w tym nie uzywasz juz nic..skora jest wystarczajaco nawilzona,natluszczona ..tylko.jeszcze krem do pupci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Bardzo dziekuje Lilianna za odpowiedz :) Oliwce sie łuszczyła skora na brzuszku wiec stosowałam parafine dodatkowo ale dzis juz po kapieli nic nie zastosuje :) bo brzuszek juz jest slicznie nawilzony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilce też się łuszczy skóra na brzuszku i na rączkach :/ teraz codziennie dodatkowo nawilżam - tak poradziła położna - i juz powoli jest lepiej :) ale dziękuję Lilianna za odpowiedz :) na pewno ta wiedza się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Oliwke kupilam i tak sobie stoji cała , wg mnie to wogóle ona skóre wysusza. Co za ulewa.. ze spaceru chyba nici moze wieczorem sie rozpogodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde to Hania ma mało kosmetyków : własnie wspominany dziś oilatum baby , krem z filtrem zjajka , linomag do pupuni , jesli chodzi o oiliwke to ma jedna zalete , mozna nią bardzo ładnie usunąć "serki" z pipuni ten pomysł mam od położnej schodza idealnie bez zbędnego pocierania delikatnych błonek maleństwa , ogólnie czym mniej chemi tym lepiej zdanie położnej i moje też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
a i jeszcze jedno słyszałam ze sudocrem czy tez inny krem do pupci nalezy stsowac tylko wtedy gdy jest jakies zaczerwienienie lub odparzenie :) a jesli wszystko jest ok to nie nalezy nic stosowac . jak to jest naprawde i jak Wy robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
W takim razie kupię emolient, bo do tej pory stosowałam johnsona 3 w 1 w żółtej butelce. A czy emolientem mogę umyć włoski też? Co do oliwki to racja, więcej szkody robi niż pożytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek my stosujemy codziennie z tym że my mamy Linomag linuś bo sudocrem zupełnie nam nie służył i paradoksalnie spowodował odparzenia u Hani . Te kremy stosuje sie profilaktcznie czyli by zapobiegac jak juz dojdzie do odparzenia to ci sudocrem sam nie pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Kiwoszka to ja pytalam :P ale dzieki za odpowiedz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze uzywalam sudcrem i tym razem kupilam ale mam w planie kupic tez ziajke..sudocrem uzywalam czy cos sie dzialo czy nie na poczatku zanim skura nie przyzwyczai sie do nowych warunkow a potem to potrafilam nie za kazdym razem smarowac..tak czy owak smarowalam cienko i u corki tak.zeby nie wlazilo do srodka;)..kurcze obsluga chlopca byla latwiejsza..nie wazne czy od tylu do przodu czy z boku na bok..wycierales tyleczek jak sie chcilo..a teraz musze meza wyczulic ze tylko w strone odbytu sie wyciera,ze dikladnie miedzy wargami itd..:) troche pracy przy tych malychc babkach A co do luszczacych sie miejsc to rowniez polecam kremy z tych seri zawieraja wiecej parafiny badz mocznika..jest tez zarypiasta rzecz w aptece. Tylko nie pamietam ktora z nich jest bez recepty..jedna to cutibase a drugie dermobase..moze jakis blad w pisownie zrobilam bo to juz kilka lat minelo jak uzywalam ale baaaaardzo polecam..na buzke i na wszystkie podraznione suche miejaca. .kazda kolezanka ktorej polecilam to byla zachwycona..buzka glaka jak ...d... niemowlaka;) oba daja max ochrone przed czynnikami zewnetrznymi..cutibazea.. jest poltlusta a dermobaza tlusta..nie wyobrazam sobie zimy bez tego produktu..i nie tylko dla niemowlat..nie jest tam napisane od ktorego mieesiaca ale sklad jest taki ze spoko mozna to uzywac bo jest tobprodukt bez tkz chemi..z trzech skladnikow jak sie nie myle..wiec dziewczyny tez wam barszo polecam na suche luszczace miejsca jaki i cala twarz itd na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Liliana bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) a no i fakt z kobitkami wiecej zachodu mialam tyle pytan do poloznej co i jak z pielegnacja hehe z synkiem bylo prosciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
ja mam spakowana cala paczke pampersow dzis tez bylam oddac krew i mocz na badania bo w piatek mam wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak przychodzicie do szpitala z skurczami to ubieracie taką zwykłą koszule a po porodzie taką do karmienia tak ?????? a i czy dobże zrozumiałam że w szpitalu też są pampersy ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bledow nawalilam..haha..jak jakis ulomek;) ale tak wlasnie mi wychodzi gdy pisze z tel i nie widze wszystkiego co juz napisalam i nie moge korygowac bledow..typu skora a nie skura;) i chemii a.nie chemi i milion innych..prosze o przymkniecie oka bo w koncu na wszystkich egzaminach tez oceniani mi tylko tresc merytoryczna a nie bledy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek89- a przepraszam w jakiej miejscowości mieszkasz gdzie maż ten sklep niemiecki ????????? bo przed chwilą wpisałam w gogle ten simplex i niestety nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakbyście zamawiały z netu sub simplex to uważajcie na czeską produkcję, bo jest rozwodniony i nie daje takiego rezultatu jak ten niemiecki. Ja polecam Emolium bo jest w miare niedrogi i bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
kiwoszka no właśnie ja też słyszałam takie opinie własnie. Że takie leki jak sudokrem sa już na gotowe odparzenia a nie przeciw odparzeniom. . quo1130 tak ja jakiś czas po porodzie jak już byłam na sali poporodowej i wstałam poszłam się przebrać w moją koszule do karmienia a tę po prostu wyrzuciłam, bo i tak od krwi się ubrudzi i tak :) Na mojej sali były rozłozone pampersy, bo jakiś facet roznosił po salach - przedtsawiciel chyba tych pampersów czy jakoś tak. Nie wiem czy były w każdej sali czy tylko na mojej ale podejżewam, że w większości na pewno. Aha jak wychodziłam do domu to sobie zabrałam to co z nich zostało a co tam :P Jestem z Żukowa powiat kartuski (bo kilka ich jest :p ), u mnie kosztuje on 40 zł. Zresztą taka cena chyba wszędzie jego jest. . No właśnie też uczulam na ten czeski, ja czytałam nawet o uszkodzeniu wzroku po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×