Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joasia818

PRZYKRA ROZMOWA Z SZEFOWĄ...CO ROBIĆ? PRACOWAĆ Z PASJĄ CZY DLA KASY? POMOCY

Polecane posty

Gość deszczowa piosenka 266666
Dziękuję, Joasiu, ja też mam Oeparol i też biorę 2 kapsułki, a ile brałaś calcium p.? Na ulotce jest podany przedział, max chyba 6, ja biorę 3, myślisz, że nie za mało? Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiurka89
Get-ur-freak-on---> o rany, a byłam przekonana że te 2 składniki to są konserwanty, a silikony to dimethicone, dimethiconol, coś takiego. ale dobrze wiedziec, w takim razie nie kupie tego sprayu:D Ja też nabrałam teraz wiary w to że wkoncu moje włosy będą zdrowsze, gęstsze i że wreszcie urosną długie :) z takimi poradami na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
ŻALLLLLLLLL też kiedyś włosy stały mi w miejscu. zapuściłam je troszkę za ramiona, i taką długość miałam chyba przez 4-5 lat:) teraz wiem, że to przez silikony! oblepiały włosy, które łamały się i strzepiły pod ich ciężarem! kiedy przeszłam na bezsilikonową pielęgnację, dodałam do tego calcium zaczęły rosnąć jak szalone!!! czasami po 4 cm na miesiąc! aktualnie mam je ...do pupy (jak są proste), ponieważ przez zimę zaniedbałam podcinanie i chodziłam głównie w upięciach pod czapke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
deszczowa piosenka 266666 calcium na poczatku brałam po 4-5 tabletek dziennie, ale dzieliłam na porcje- cyzli np. do śniadanka 2 , jedną do obiadu i 2 do kolacji...po miesiącu zmniejszyłam dawkę:) teraz biorę po 1-2 dziennie, ale to już raczej profilaktycznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylonikadfs
joasiu ja juz pisałam wcześniej. podpowiedz mi jaka farba zafarbuje ciemne odrosty? ciemnoblond? żeby nie trzebabylo robić pasemek. Teraz mam na głowie średni blond a chcę być jasną blondynką. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asawasa
A JAK PRZYSPIESZYC POROST WLOSOM:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
UWAGA UWAGA UWAGA DZIEWCZYNY WAŻNE CO DO WAXA!!! Oryginalnego waxa - Henna Treatment Wax absolutnie NIE POLECAM, moim zdaniem to jedna z gorszych masek! W składzie ma nie tylko silikon ale też SLS (!!!) , którego unikamy nawet w szamponach !!! nałożenie czegoś tak podrażniającego, na pół godziny na skalp to masakra:/:/:/, u mnie- wypadające włosy, swędząca skóra głowy, przyklapnięte , suche włosy! Co innego BIOVAX, naszej polskiej L'biotici... I tutaj UWAGA na dwie wersje- wersja latte proteiny mleczne i jedwab i kreatyna zawierają SILIKONY!!! reszta OK;) najlepsza jest do włosów suchych i zniszczonych (pomarańczowa) i hamująca wypadanie (brązowo-zielona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻALLLLLLLLL
Joasiu włosy masz boskie, z tego co widziałam na zdjęciach, co ja bym dała żeby takie mieć już teraz ale idąc za twoimi radami których udzielałaś w całym topiku to wierzę że poprawie stan moich włosów i będą rosnąć oczywiście polecany przez Ciebie calcium tez kupiłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też asia :)
Asiu, a czy mogłaybyś polecić dobą odżywkę bez spłukiwania? Taką, którą mogłabym stosować po myciu, żeby włosy się lepiej rozczesywały. PS. Z poleconych przez Ciebie produktów mam już szampony barwy, babydream i wcierkę Farmony + spray też z serii Jantar :) i olej kokowoy. Mam nadzieję, że latem będzie już widać efekty. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylonikadfs
joasiu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też asia :)
aha - a co sądzisz o produktach "naszej imienniczki", tzn firmy Joanna? Ja ostatnio kupiłam "Joanna, Z Apteczki Babuni, Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania" widzę, że w składzie ma silikony, ale te łatwo zmywalne, czy taka jest ok, czy koniecznie musi być bez? A seria Joanna Naturia? masz jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami? Szczególnie chodzi mi o odżywki i maseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakalaka
ja bym tylko chciala wiedziec czy ta kapiel rozjasniajaca dawac na suche czy zwilzone wlosy???? Moze ktos mi odpowie???? Pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha123
Asiu kochana, czy odpowiesz mi na pytanie o pierwsze farbowanie ciemnobrązowych włosów ? Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do Joasi
wiem, ze polecalas tu szampony dla dzieci osobom z farbowanymi wlosami, i w zwiazku z tym mam pewne watpliwosci - czy wlosy potraktowane farba nie wymagaja przypadkiem jakiejs 'wyjatkowej pielegnacji'? Tzn. jesli ktos nic nie kombinuje przy wlosach, to moze i zwykly bambino czy cos w tym stylu sie sprawdza, ale w przypadku wlosow 'z kolorem', czy szampony 'do wlosow farbowanych' sa naprawde takie zle? Mam brazowe wlosy, maja piekny kolor i polysk, ale musze niestety je farbowac, bo bardzo siwieja :( zauwazylam, ze czesto farba blaknie mi po ok. 2 tyg. na takie rudawy kolor (bleeee), chociaz mam nakladane farby raczej w zimnym odcieniu brazu. Mam w ogole bzika na punkcie wlosow, i chcialabym je pielegnowac jak najlpiej, a nie im szkodzic, dlatego tez zastanawiam sie, czy mycie wlosow szamponami dla dzieci to na pewno najlepsze, co moge zrobic. Dodam jeszcze, ze czasem prostuje wlosy (a grzywke notorycznie, nie da sie inaczej). przy okazji, podziele sie refleksja nt. zawijania wlosow na chusteczki - uzylam chusteczek do dzieciecej dupki na suche wlosy, mam mega duzo wlosow i wykorzystalam 5 czy 6 chusteczek, niestety, ale skret byl jakis taki koslawy i brzydki :( moze to dlatego, ze spalam w tych 'papilotach' i je zmiazdzylam? Albo nie umiem zakrecac wlosow? Nakrecalam od koncow do mniej wiecej polowy, raczej luzno, ale niestety, nie uzyskalam takiego efektu, jak z wklejanego przez Ciebie filmiku :( i na dodatek moje wlosy byly jakies dziwne w dotyku jeszcze po nastepnym myciu, ale to juz chyba wina tych chusteczek - moze polecasz jakies konkretne? Z gory dziekuje za odpowiedz i w sprawie szamponu, i w sprawie chustek. Pozdrawiam i bardzo Cie podziwiam za wiedze i cierpliwosc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaStanisława
Asiu mam do Ciebie ogromą prośbe.. wiem że udzieliłaś już tryliona porad ale moglabyś jeszcze raz wylozyc prosto i z mostu co dokładnie powinnam stosować ? nie umiem sobie poradziz moimi wlosami bo po umyciu mam je suche, puszące się i kazdy idzie w inną strone.tu skrecony lok, tu nie wiadomo co - popstu okropne. Dlatego traktuje je prostownicą, po której sa przyklapniete i szybko sie przetłuszczaja ale nie wygladam przynajmniej jakby we mnie piorun strzelił... Na co dzien uzywam szamponu z rzepy oraz odzywki nie obciazajacej włosów z pantine... ale moje włosy są dalej do dupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WCIERKA
Kupuję czarną rzodkiew. Obieram. Ścieram na tarce. Wyciskam sok do słoiczka. Raz w tygodniu wieczorem wcieram opuszkami palców ten sok. Co sądzisz o takiej metodzie wcierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooch.....
Czytam blog od poczatku. Asiu, dziekujemz za wszystkie porady i towj niekomercyjny stosunek so tematu. Naprawde jestem pod wrazeniem. Sama zaczelam uzywac oleju kokosowego do wlosow, a dzis kupilam wcierke weledy (woda rozmarynowa). Mieszkam w Szwajcarii i nic tu nie moge znalezc z kosmetykow, o ktorych piszecie. Nie mam pojecia co ma a co nie ma sikikonow. Tzn domyslam sie ze wszystko czego uzywalam do tej pory ma silikon, bo mialam wszelkie mozliwe preparaty do prostowania wlosow. Juz ich nie mam :-) Pisalyscie wczesniej, ze jest jakas fajna odzywka w Body Shop, zdaje sie bananowa. Moze ktos napisze o doswiadczeniach z nia? I czy ktoras z was probowala kuracji siemieniem lnianym? tzn mam na mysli regularne picie wywaru. Dziewczyny to bardzo w internecie wychwalaja... Pozdrawiam wszysktie czytelniczki topiku i oczywiscie jego autorke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiurkaa89
Wczoraj zakupiłam Calcium, i zaczynam kurację z tymi tabletkami, kupiłam również szampon z Alterry i odżywkę z Garniera Masło Karite i Avokado, tak jak poleciła Joasia. Odżywka bardzo fajna, ładnie pachnie, włsy fajnie się rozczesały. Na razie siedzę z mokrymi, czekam aż same sobie wyschną, akurat mam dziś czas to nie bede ich katowac suszarką ;p Joasia dała mi nadzieję na to, że nareszcie zapuszczę piękne włosy, obecnie mam lekko za ramiona, a marzą mi się takie za łopatki chociaż. Ale od kilku lat nic nie rosną! To znaczy oczywiście rosną ale łamią się i efektów nie widac:( Ale teraz dbam o nie bardzo szczególnie, prostuję tylko grzywkę, myje szamponami bez silikonów, stosuję Placente ampułki i Calcium, jeszcze tylko kupię olej kokosowy:) i mam nadzieję że już za miesiąc chociażby będą włosy mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaNirvana
Hej kobitki:) Joasiu, jak tam tato? Mam nadzieję,że wszystko dobrze... Ja sie jutro wybieram na zakupy:) wszystko dla włosów ofkors:) a jak tam u was? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooch.....
ja mam w tej chwili na glowie mieszanke oleju z siemienia lnianego z miodem i cytryna. Kupilam tez olejek kokosowy i regularnie go uzywam, ale teraz probuje cos innego. I wiecie co dziewczyny, kupilam sobie taki czepek, zeby to trzymac w cieplym. Ale jak on wyglada, normalnie jak z reklam z lat 50. rozowy, pofalowany, bardzo taki jakby to powiedziec-obfity. W srodku jest gruba folia a na zewnatrz wlasnie takie cos rozowe. Normalnie cud:-) Zawiazalam na tym chustke, bo jak moj chlopak przyjdzie (chlopak? nie wiem czy moge tak powiedziec, bo mamy po 37 lat) to sie pewnie przestraszy:-) Jesli chodzi o zakupy to przeczeslam tutejsze drogerie i kupilam jeszcze tonik czy wode do wlosow, po prostu wcierke na bazie rozmarynu. Szampon dla dzieci HIPP. Utknelam na odzywkch. Najwiecej pisalyscie o Garnier Awocado i cos jeszcze no i ta Alterra, ktorej w ogole nie znam. Moze pobuszuje jeszcze troche po sklepach w wolnej chwili a jak nie znajde to zamowie cos w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
mam pytanie do Joasi FARBOWANIE WŁOSÓW A WYJĄTKOWA PIELĘGNACJA już kolejna osoba pisze o swoich obawach, czy aby na pewno używać szamponu dla dzieci przy włosach farbowanych? a więc- nie musi być koniecznie szampon dla dzieci, ale koniecznie bez SLS ! najłatwiej znaleźć taki preparat własnie wśród kosmetyków dla dzieci, stąd polecam szampony dla dzieci...może to być inny szampon np. firmy PAT&RUB (dostępne w sephorze) SVR Provegol Planeta Organica linia oliwa i shea Szampon aloesowy Equilibra aczkolwiek są one dość trudno dostępne, a niektóre po prostu ...drogie...! Co do farbowania- nie ma NICZEGO LEPSZEGO dla włosów niż delikatny szampon! Jeśli na pudełku napisane jest "TRWAŁOŚĆ KOLORU, DO WŁOSÓW FARBOWANYCH", a w składzie masz sls - możesz mieć pewność, że bardzo szybko wypłuka Ci on kolor. Dlaczego? Już tłumaczę. Otóż włos zbudowany jest z łusek. Farbując włosy łuska otwiera się i pochłania kolor. Później musisz dbać o to by łuska była zamknięta:) Szampon z sls jest agresywny, łuski się otwierają...kolor wypłukuje, a włos pewno byłby bardzo szorstki gdyby nie silikon, który taki szampon także na pewno zawiera z składzie- pokrywa on włos niewidoczną powłoczką, i może się wydawać, że wszytko OK- niby jest połysk i gładkość. Ale to złudzenie, tak jakby przykryć cerę kryjacym podkładem. Delikatny szampon na pewno włosa nie uszkodzi, nie wypłuka koloru. Jeśli do tego dodasz odpwiednią pielęgnację- olejki, nawilżanie, płukanki...kolor będziesz nosiła baaardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
COŚ DLA WSZYSTKICH CZYTELNICZEK;) MYCIE WŁOSÓW PŁYNEM DO HIGIENY INTYMNEJ:) wiem, że dla niektórych pomysł może być szokujący...ale delikatne oczyszczanie, naturalny, przyjazny skład, dobrze się pieni, jest tani i wydajny...czy tak nie brzmi opis szamponu idealnego? OOO, TAK. A że jest on zamknięty w butli z napisem PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ, kto by się tym przejmował? NA PEWNO NIE JA:D otóż drogie dziewczyny, jakiś czas temu wypróbowałam płyn do higieny intymej Sensitive Facelle (Rossmann, 7 zł, 300ml) jako szmapon do włosów...a że własnie kupiłam 3 butlę postanowiłam Wam go polecić. Krótko mówiąc jest świetny- dodatkowo niezwykle koi podrażnienia skalpu...Myślę, że jak spróbujecie, będziecie zachwycone- jeśli nie- nie jest to duży wydatek, a płyn na pewno się przyda (tak tłumaczyłam sobie ten zakup), jednak teraz nie wyobrażam sobie bez niego mojej pielegnacji włosów;) Nieśmiało powiem, że mi służy lepiej niż słynny Babydream:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
WŁOSOWE MUST HAVE :D CZYLI PIGUŁKA PIELĘGNACJI NA SZYBKO WEDŁUG JOASI:) dziewczyny, ponieważ pojawiają się pytania o szmpony, odzywkę, w skrócie umieszczę po kilka przykładów. Oczywiście wiem, że kosmetyków jest więcej, ale na początech chciałam Wam pokazać te niedrogie i dostępne bez konieczności zamawiania przez internet:) zaraz pojawi się notka, aby wsyztko było bardzo czytelne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
DELIKATNE SZAMPONY DO CODZIENNEGO MYCIA Rossmann- Babydream Johnson&Johnson- płyn do mycia 3w1 Equilibra- szampon aloesowy Sephora- Pat&Rub (wszystkie rodzaje) Palmolive Naturals- wersja większa objętość (lawenda i melisa) SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY (raz na tydzień) Szampony Barwa Natura (kilka wersji) Joanna Naturia (także kilka wersji) ODZYWKA BEZ SILIKONÓW Garnier- awokado i masło karite Seboradin- balsam regerenujący z żeńszeniem Alterra- granat i aloes Body Shop- odżywka bananowa MASECZKI BEZ SILIKONÓW L'biotica- Biovax (oprócz wersji latte i kreatyna&jedwab) Malwa- Gloria Kallos- Latte Alterra- granat i aloes (powtórka, ale w ofercie jest zarówno maska, jak i odzywka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowa piosenka 266666
Super informacje, dziękuję 🌼. Niedawno umyłam twarz płynem do higieny intymnej, na początku dziwnie się z tym czułam, ale przeczytałam etykietę, że dobre pH, baterie kwasu mlekowego, delikatny, bez chemii i było ok, więc do włosów tym bardziej można się "przełamać":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też asia;)))
Asiu, proszę cię, podaj jeszcze jakieś przykładowe odżywki bez spłukiwania, które mogę stosować na co dzień, żeby włosy się łatwiej rozczesywały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
nie chce mi sie czytac ale odnoscie tematu- odradzajac klientkom farbowanie i inne zabiegi automatycznie firma zarabia mniej- za farbowanie liczysz powiedzmy 80zl a za farbe firma placi 15zl- czyli zarobek 65zl. ja na twoim miejscu nie odradzalabym farbowania jesli ktos sobie tego zyczy. glownie rozjasniacz niszczy wlosy. farbowanie na ten sam kolor nie niszczy. ja tak farbuje i wlosy mam zdrowe. natomiast zapytana przez klientke co zrobic farbowac czy nie mozesz wyrazic swoje zdanie i doradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×