Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość Alaaa66
Cześć dziewczyny u mnie dzisiaj leje jak z cebra że się z łóżka wychodzić nie chce no ale niestety trzeba :-( praca czeka na dodatek dzisiaj duuuuzo pracy :-( kurczak a mi się nie chce jak cholera. Dziś poprzytulamy się jeszcze nieco :-) tyle ze ja oznak owulacji żadnych nie czuje dziwna sprawa jak na ten dzień cyklu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia88
Dziś o 2:41 przylazła moja ulubiona @ :( No ale przynajmniej była punktualnie, więc spoko;) Przywitałam ją podwójną dawką APAP extra, bo skoro nie jestem w ciąży, to mogę sobie pozwolić na chwilową lekomanię:D Tak więc aktualizuje tabelkę i mówię: DO TRZECH RAZY SZTUKA! no:) Majowa ****** 27 ****** 1 cs ******* usmiech.gif Fiona 25 ******* 3 cs ******* usmiech.gif RozusPL 21 ***** 4 cs ******* usmiech.gif Taka oto ja 24 ****** 2 cs ******* usmiech.gif Giubelli 27 ****** 9cs ****** 1dz ******* usmiech.gif PauliśC 22 ****** 15cs ****** 1 dz ******* usmiech.gif motynka 24 ******* 2cs ****** usmiech.gif ŻoneczkaKrk 25 ****** 3 cs ******* usmiech.gif JovankaJo 29 ****** 3cs ****** 1 dz ****** usmiech.gif bejbe27 27 ****** 18cs ******* usmiech.gif Angelusdominus 23 ****** 3cs ****** 4dz****** usmiech.gif Kajakaja12345 ****** 25 ***** 26cs ***** 1 dz ******* @26.10 Goofcia ******* 22 ********* 4cs ******1 dz ******* @24.12 Maleńka Q ****** 28****** 15cs ****** 2 dz ******* @05.12 kotek1985 ********* 28 ******* 2cs ******** @? karolaa24 ****** 25 ******* 36cs ********** @21.12 eska 22 ******** 22 ******* 13cs ****** 1 dz ******* @25.12 Alaaa66****** 27 ****** 6cs ****** 1dz ********* @26.01.2014 MackowaZona ******* 27 ******12cs *******1 dz ******* @10.01 Agniesia 88 ******* 25 ******* 3cs ******* 1dz******* @ 4.02 Eweelka ****** 31 ******* 6cs ********* 2 dz ****** @12.01 Stymulowana ******* 28 ****** 15cs *******1 dz****** @ 17.01 marta86100 ******** 27 ******* 72cs ******* @23.01 izulinka7 ****** 23 ****** 10cs ******** 1 dz ******* @25.01 Nokollla ****** 23 ********** 1cs********** @31.12 beatka26 ******* 26 ******* 4cs ********* 1dz ******** @26.01 nessaja ******* 21 ********* 3cs ******** @ ? paulinka121989 ******* 24 ******* 8cs ****** 1 dz ****** @12.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dzziewczyny w koncu Was przeczytalam, na sam poczatek wybaczcie ze tak dlugo sie nie odzywalam ale brak czasu praca swieta przeprowadzka i tak sie zeszlo. W ciazy niestety nie jestem @ niestety zaczal sie 2 stycznia takze kolejny cykl przepadl niestety...teraz na nowo starania zaczynamy ale wiecie ze juz trace nadzieje...:( ewelka i nessaja bardzo mi przykro, bylam i plakalam razem z Wami. Witam nowe kolezanki, wogole mam nadzieje ze moge jeszcze z Wami byc... Mam prosbe do tych dziewczyn, ktore zamawialy ziolka o. Sroki mozecie podac tu link gdzie zamawialyscie, bo przyznam ze boje sie zamowic z niesprawdzonego zrodla... Byl temat slubow:) ja tez bralam slub w lipcu tylko ze 7 wiec mam troszke dluzszy staz he he:) pozdrawiam i milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pogoda paskudna, nie wstaje poki co;) , moj maz mial robione badania nasienia w klinice nieplodnosci za cos ok 100zl, potem nastepne badania (jak juz wyszlo ze wiekszosc plemniczkow jest wymarla a reszta slabiutenska) byly juz drozsze (w poszukiwaniu przyczyny). Ale pewnie w kazdym miescie maja inne ceny.....i abstynencji przed badaniem musial mic 3 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja naprawdę jakaś k***a lewa jestem - wczoraj dostałam @, po 2 tyg od poprzedniej, cyklu nigdy nie miałam regularnego ale zawsze ok 30 dni, a teraz od 3 grudnia to moja 3 @ :( do nowego lekarza i tak miałam się wybrać, bo ten co wcześniej do niego chodziłam odpada teraz, ale co ze mną jest nie ta?? jak byłam młodsza, nie zależało mi na niczym to miałam regularne @, żadnych problemów a teraz jak się staram o dzidzię to sypie się cała. Siły brak :( jedynym pozytywem jest to że przedłużyli mi umowę :) znaczy do lutego przedłużą bo miałam do lutego ( nawet nie wiedziałam :D , bo miałam na 6 m-scy ale po próbie ) na 3 lub 6 lat, więc dla mnie spoksik gitarka, tylko jak mam się starać o bobasa jak ciągle mam @ ?? krew mnie zalewa dosłownie i w przenośni :P miłego dnia babeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ! Bo Wam d**y zleję ! 3 strony od wczoraj napisać ?! :) Nadążam za Wami i co przeczytam post to bym chciała każdej odpisać ale sie nie da dranice !!! :) Więc tak, 3 strony temu któraś ciążówka pisała że puchnie mimo małej ilości jedzenia - wydaje mi się że masz do tego prawo. Ja też się tak czuję. Zmienia się w organizmie kobiety wszystko, cała gospodarka hormonalna, więc pij dużo, siuraj dużo, choć to dopiero przed tobą bo ja w 10 tyg mało sikałam, teraz to masakra... 🌼 napiszę Wam staraki dni z mojego ostatniego cyklu przed ostatnim okresem, w których się kochaliśmy to może Was pocieszę, że wcale nie było ich dużo a jednak zaskoczyło :) 1-5 (okres), sexik - 6 d.c., 8, 9, 12, 14 (tu chyba doszło do zapłodnienia bo 15go wykorkowało mnie w pracy z tego wszystkiego ;) ) , 17, 24, 26. Naprawdę regularność, ale też nie przesadzona, bo negatywne nastawienie w łóżku nic nie da. Myślę, że od 10 dnia cyklu co drugi dzień tak do 18go i cosik z tego będzie :) Tylko wiadomo, nie zawsze macie mężów przy sobie w te dni i tu jest klops.... 🌼 byłam wczoraj u szwagierki! Weszłam do szpitala - ten smród mnie o skurcze przyprawił, ale szłam dzielnie. Szpital jak szpital - odrapany, gorąco w nim, ale sale przyjemne. Wyobraźcie sobie że M. rodziła sama, nie było nikogo więcej! Mówi że już mdlała z bólu, ona w biodrach ma może 80 max! nie wiem jak to dziecko przeszło :P wchodzimy do niej, a ona śmiga po pokoju jak wyścigówa ! Na dodatek nie pozwoliła się naciąć bo miała po dwójce dzieci tam już blizny i szycie, no to...pękła! 6 szwów na kaśce a ona lata jak odrzutowiec! mała śliczna, mój M. siedział przejęty, głaskał małą, słuchał naszych rozmów jak to wszystko przebiega, widzę po nim że się już stresuje a co będzie potem ? M. się pytała czy mają tu neurologa na wszelki wypadek bo ona stwardnienie, ja epi.... ale powiedziała babka że nie mają :-/ znieczulenia zo też nie mają. Ale jak zobaczyłam M. to jakoś zachciało mi się rodzić siłami natury.... boję się - oczywiste, ale jak sobie pomyślę, że mają mnie ciąć.... brzuch to jeszcze jeszcze, ale macicę ? Jezu nie wiem. Szukam jakiegoś neurologa który mi powie coś konkretnego i który może będzie pracował w tym szpitalu.... 🌼 byłam na zakupach po szpitalu ! 3 dzień w gaciach do pracy chodzę bo w inne się nie zmieszczę no to bez jaj. I wiecie co? Byłam w największej galerii w województwie i w tych wszystkich sieciówkach nie ma szans dostać nic dla kobiet w ciąży ! Wiem że na str. internetowych mają a tam ? Pytałam się tych bab, każda kiwała głową na "nie", a ja czułam się taka bezradna...nie wiem... dziwne uczucie. Wszędzie super ciuchy na szczupłe laseczki, a ja szukam spadochronu na tyłek...W końcu w C&A znalazłam, na 1. rzut beznadziejne te jeansy były, ale jak zmierzyłam - super rurki, rozciągliwe, extra pas pod same cyce - do 9 miecha będą jak znalazł. Ale uwaga! - cena mnie powaliła - 149 zł za niewiadomo jaką jakość. No ale stwierdziłam, że skoro mam mieć tą 2 dzieci minimum to się poświęcę... Okropne są ubrania dla ciążówek dlatego lepiej kupić coś szerszego, a dla zwykłych śmiertelników :) Ej, kończę, bo roboty full a pogoda za oknem nie rozpieszcza... moje ciśnienie spadło mi do kolan chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jeszcze jedno! Wczoraj z głupia poszłam do naszej przychodni w moim mieście 4 tysięcznym (!) więc nie za dużym i spytałam o morfologię i badanie moczu i czy muszę mieć skierowanie. Babka mówi, że za 8 zł mogę wykonać każde badanie i oni to zawożą do laboratorium do większego miasta ! A ja się już biłam z myślami że będę musiała brać urlopy żeby jeździć co miesiąc ! Dlatego niewiedzącaaaa może popytaj jeszcze w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Giubelli pochłaniam Twoje wiadomośc**** prostu :) uwielbiam je czytać. Gratuluje kolejnego dzieciątka w rodzinie :) może zamiast dżinsów przerzuć się na jakieś legginsy ciążowe jeśli oczywiście lubisz :) super ocieplane polarkowe jednolite można kupić choćby na allegro i za tą kwote bedziesz miała kilka par ;) Żeby nam tak szybko ciężarówek przybywało jak tych stron co?! ;) ... Izulinka o kurcze to koniecznie do gina na konsultacje, niech Cie przebada od a do z bo cos jest nie halo :( ... Eska witaj :) ja ziółka zamawiałam na stronce http://uroda-zdrowie.com.pl/ a później je sama wymieszałam :) w sumie za 9 ziół z przesyłką 38 zł zapłaciłam ale przynajmniej wiem co pije i szybko doszły :) ... Agniesia kurcze a miałam cichą nadzieje że jednak się @ u Ciebie nie zacznie no :| u mnie dalej nie ma. ... Angelus jak tam po wizycie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mackowa trzymam mocno kciuki zeby zolza nie przyszla :* Ja w pracy juz pogoda straszna i mooocno wieje ... Chce juz wiosne :/ Mnie (.)(.) Zaczynaja bolec troche ale jakos dziwnie owulki chyba nie bylo bo nie czylam :( a tak sie mocno tulilam bo ostatnio wyczytalam ze kobueta zachodzi w ciaze w miesiacu swoich ur ... ehhh Niech juz przychidzi do mnie ta @ i za ziola sie biore :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej ! A to może jak za zioła to i za zioło się weźcie ?! :P wyluzujecie się, jaja dojrzeją a i z mężem jak zapalicie to efekt murowany ! :) hahaha :) dżołk ;) muszę Was tu rozweselić biedne :-* 🌼 maćkowa - mam legginsy, tylko do nich pasuje nosić jakieś tuniki zasłaniające tyłek, albo swetry dłuższe co mi nawet odpowiada :) muszę dziś poszperać w szafie. Dzięki za przypomnienie !! :) Kurde, muszę tu też jakoś wyglądać, bo mimo że siedzę sama w tym biurze to często przyjeżdża jakiś przedstawiciel i chodzę na sklep czasem więc muszę jakoś wyglądać.... ale życzę każdej z Was takich dylematów jakie mam teraz !!! i nie narzekam już więcej tfu tfu tfu bo to głupoty przy Waszych problemach. Ściskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giubelli to nie głupoty, tylko poważne sprawy, w końcu kobieta w ciąży też chce ładnie wyglądać i mieć w czym wybierać:) ja Cię rozumiem:) powodzenia w przegrzebach szafowych:) a nie myślałaś, żeby pójść do lumpeksu? może tam być trafiła coś ładnego i niedrogiego, bo faktycznie 149 zł na spodnie ciążowe to lekka przesada. a ja sprzedałam moje ziółka znajomej no bo niestety przy tym wszystkim co biorę to mogłyby tylko zaszkodzić, zobaczymy jak jej pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
Giubelli, a w H&M byłaś? Ja tam ostatnio widziałam fajne jeansowe rurki, z gumą w pasie za 89 zł. Za niedługo sobie sprawie takie. :) . Angelus, daj znać co lekarz powiedział. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Stymulowana a moze wlasnie odpusc sobie wszystko to co bierzesz i zacznij pic tylko ziolka :) ... U mnie dzis tez masakrycznie wieje, zawsze babcia powtarzala ze jak tak wieje to ktos sie powiesil. A poza tym mam dzis ksiedza po koledzie. I w zwiazku z tym mam do Was pytanie, ile wkladacie do koperty? Jesli oczywiscie to nie tajemnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nic nie daję, moja mam też nie ale u niej w parafii ksiądz zawsze mówi żeby w czasie kolędy nie dawać jedynie co to ministrantom coś rzucić, a np. moja teściowa daje zawsze 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
Ja nie przyjęłam księdza w tym roku, bo akurat byliśmy u rodziców jak chodził. A rodzice włożyli 50 zł. Moim zdaniem to zbyt dużo, bo przez ostatnie cztery lata dawali co miesiąc po 20 zł na budowę kościoła. No ale to ich sprawa. Ja dałabym 20 zł w kopertę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaćkowaŻona ja już w tym cyklu chciałam nie brać leków, a ziółka pić, ale doktorek stwierdził, że trzeba iść za ciosem bo im więcej pęcherzyków tym większa szansa no i do tego mój D też bardziej ufa medycynie niż Ojcu Śroce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, no byłam w tych wszystkich sieciówkach, typu zara, hm, reserved, no i dupa ! W szoku byłam bo mnie zbywały babki patrząc na brzuch ;) W hm mnie odesłały do innej galerii ale nie będę jechać na drugi koniec miasta o 20.oo po to żeby pewno jeszcze nie było mojego rozmiaru. Choć słyszałam że tam właśnie mają tak jak motynka piszesz. Siostra też mi mówi żebym poszła na lumpy, tylko czasu nie mam... może w którąś sobotę? 🌼 Moja mama daje 100 zł. Tak już się przyjęło no i co zrobisz.... ja osobiście dałabym mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem kochane melduje się dopiero wróciłam;) czekałam godzine żeby spedzic w gabinecie nie całe 10 minut;) co więc toxo nie mam baba w laboratorium pomyliła wyniki M się tak wściekł że myślałam że ja rozszarpie;) widziałam maluszka na usg;) ma już 2,68 cm fikal sobie tam ładnie serduszko biło kolejna focia do kolekcji;) ale oczywiście nie może być tak że będzie tylko dobrze szyjka się nie zamyka i prawdopodobnie cukrzyca;/ już teraz mam zrobić test na obciążenie glukozy ho glukoza z krwi nie dobra ech;/ mackowa idzie ta @ czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja tez się staram chyba rok juz:-( i nic. A dzisiaj zrobilam test ciążowy bo dość dziwnie się czuje i zamiast różowej drugiej kreski wyszla mi taka bialawa. Myślę ze to po prostu felerny test Quixx a @ ma przyjść jutro, oczywiście modle się żeby nie przyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
Angelus, świetna wiadomość z tą pomyłką. :) A co do szyjki to dużo odpoczywaj i się zamknie. :) Dostałaś luteinę? . Odnośnie księdza po kolędzie - właśnie brat do mnie dzwonił, że okradli jego proboszcza z kolędowej kasy. Nikt tak naprawdę nie wierzy w to, że ktoś go okradł, bo niemal co raku taka akcja się powtarza. A prawda jest taka, że on przegrywa tą kasę w karty... Mówię Wam, ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cieszymy sie angelus ze taka pomylka byla:) ja dzis tez troche jak na szpilkach bo robilam sobie dzis badanie moczu ostatnio dosc czesto mam bole pecherza i juz sie martwie moze jakas tam bakterie mam cholera... no mackowa teraz powiedz mi jakie ziola to sie zamawiala bo ja sie wcale nie orientuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Angelus to fantastycznie ze tokso nie masz!!! Kamien z serca kochana :-) Co do szyjki to tak jak motynka pisze odpoczywaj duuuzo, przy 2 chlopakach moze byc ciezko ale jak starszak pojdzie do przedszkola to mlodszego oglusz i idzcie spac; ) hehe. A moja @ idzie idzie i dojsc nie moze :p ... Stymulowana mam nadzieje ze ten cykl zaowocuje trojaczkami :-) a jesli nie daj Boziu nie to sprobuj ziolek. Zadnej chemii, sama natura. I opinie kobietek ktore choruja na pco i inne diabelstwa pozytywne :-) ... Czytam Was i czytam i sie zastanawiam czy przyjmowac wogole tego ksiedza? :p kto to wogole wymyslil zeby szlajac sie po domach po nocy? ;) moja babcia tez juz sie na ksiedza wkurzyla, zawsze 100 daje jak przyjdzie, a przychodzi w pierwszy piatek miesiaca z wizyta u chorych i ostatnio niby jak wszedl to od razu na stol i sprawdzal czy koperta lezy. Nawet o zdrowie nie zapytal juz nie mowiac o tym czy jej na zycie starczy jak mu stowe da. Nawet Bog zaplac nie powiedzial. W szoku bylam jak uslyszalam babcie psioczaca na ksiedza. Ale co z tego, dzis znow 100 chciala dac. Ten ksiadz to ma lepiej niz jej rodzone wnuki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Eska napisałam Ci wiadomość ale uznało ją za spam więc napisze w częściach. Skła ziółek: - Ziele lebiodki 50 g - Koszyczek rumianki 50 g - Ziele macierzanki 50 g - Liść pokrzywy 50 g - Ziele dziurawca 50 g - Ziele rdestu ptasiego 50 g - Ziele ruty 20 g - Kwiat nagietka 20 g - Ziele nostrzyka 20 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Płaską łyżeczke ziółek zalać wrzątkiem i zaparzać przez 30 minut, pić wieczorem zaczynając od pierwszego dnia cyklu przez kolejnych 3 cykle. Później jeden miesiąc przerwy i znów cykl z ziółkami. Chociaż mam nadzieje że aż tyle nie trzeba bedzie ich łykac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Wszystkie informacje o tym jak pić itp. są zawarte w poradniku ziołowym o. Sroki, możesz go znaleźć na chomiku. Są tam tez zioła na inne schorzenia więc może coś Ci się przyda :) I jakby co podpowiem że ziołka na niepłodność są opisane na stronie 145 Poradnika :) A ziółka sa pakowane właśnie po 50 albo 25 gram więc po jednym opakowaniu zamawiałam :) i wyszło ich sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaochnio
witajcie dziewczyny :) czy u was też jest taka szara i deszczowa pogoda? dobija mnie to ;) słuchajcie czy we wczesnej ciązy ból brzycha jest normalny ? bo dzisiaj tak jakoś boli podobnie na miesiączkę i aż tak na biodra promieniuje ,martwię się czy wszystko ok. niewiedzacaaaa byłaś na becie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowa ****** 27 ****** 1 cs ******* usmiech.gif Fiona 25 ******* 3 cs ******* usmiech.gif RozusPL 21 ***** 4 cs ******* usmiech.gif Taka oto ja 24 ****** 2 cs ******* usmiech.gif Giubelli 27 ****** 9cs ****** 1dz ******* usmiech.gif PauliśC 22 ****** 15cs ****** 1 dz ******* usmiech.gif motynka 24 ******* 2cs ****** usmiech.gif ŻoneczkaKrk 25 ****** 3 cs ******* usmiech.gif JovankaJo 29 ****** 3cs ****** 1 dz ****** usmiech.gif bejbe27 27 ****** 18cs ******* usmiech.gif Angelusdominus 23 ****** 3cs ****** 4dz****** usmiech.gif Kajakaja12345 ****** 25 ***** 26cs ***** 1 dz ******* @26.10 Goofcia ******* 22 ********* 4cs ******1 dz ******* @24.12 Maleńka Q ****** 28****** 15cs ****** 2 dz ******* @05.12 kotek1985 ********* 28 ******* 2cs ******** @? karolaa24 ****** 25 ******* 36cs ********** @21.12 eska 22 ******** 22 ******* 13cs ****** 1 dz ******* @02.01.2014 Alaaa66****** 27 ****** 6cs ****** 1dz ********* @26.01.2014 MackowaZona ******* 27 ******12cs *******1 dz ******* @10.01 Agniesia 88 ******* 25 ******* 3cs ******* 1dz******* @ 4.02 Eweelka ****** 31 ******* 6cs ********* 2 dz ****** @12.01 Stymulowana ******* 28 ****** 15cs *******1 dz****** @ 17.01 marta86100 ******** 27 ******* 72cs ******* @23.01 izulinka7 ****** 23 ****** 10cs ******** 1 dz ******* @25.01 Nokollla ****** 23 ********** 1cs********** @31.12 beatka26 ******* 26 ******* 4cs ********* 1dz ******** @26.01 nessaja ******* 21 ********* 3cs ******** @ ? paulinka121989 ******* 24 ******* 8cs ****** 1 dz ****** @12.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny:) jak sie macie przy piąteczku? coraz bliżej weekendu:) Angelus super, dobre wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Eweelka a u mnie weekend trwa od poniedziałku ;D I dopiero w niedziele do pracy, niach niach ;) Teraz na xiędza czekam. Brzuch mnie boli już jak na @ więc jestu tuż tuż :) Wysyłam właśnie męża na zwiady żeby księdza zwerbował i najpierw do nas przyprowadził ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×