Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nata Beata00

Optymistyczne mamy- o dzieciach i nie tylko

Polecane posty

dori, to u nas tak nie ma, jeśli pediatra coś zauważy nie tak to daje skierowanie a tak to nie trzeba iść z dzieckiem do okulisty. z resztą takiemu małemu dziecku oczko dopiero się kształci w pełni :) wiesz a każdy wychowuje dziecko tak jak uważa, to jest kwestia indywidualna :) ani w głowie mi prawienie morałów czy zwracanie uwagi heh chcesz to tak rób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kubunia
witajcie mogę się dołączyć? co do poznania płci to my w 21 tc na 3d/4d, wcześniej nie chciał się pokazać, bo byłam z mężem, na tym usg lekarz go zmusił, a potem jak byłam sama na usg-od razu swoje jajeczka do widoku wywalał jak z kimś to za chiny, tyłek pokazywał i już! ;] i po porodzie było podobnie, jak przyszliśmy do domu to też jak ja go przewijałam, sama w pokoju było okey, jak ktoś stał i patrzył to wrzask niesamowity :) my chrzciliśmy 14 kwietnia, a urodził się 24 stycznia :) prawie cały chrzest przespał. co do wychowywania ja uważam tak: każdy wychowuje jak chce, można sobie radzić, ale nie narzucać swojego zdania z innym, ostatnio koleżanka, która co rusz zostawia z kimś dziecko mi prawiła morały że noszę dziecko w nosidełku, a mi się nie podobało to że co chwila dziecko zostawia, ale jakoś się nie odzywałam-ja nie zostawiam, jej dziecko nie jest moje... Nienawidzę jak ktoś komuś prawi morały, doradzić można ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kubunia
a i co do okulisty, my musieliśmy się stawić na kontroli do retinopatii wcześniaczej (bo mój synek urodził się w 35tc) jak dla mnie to jest NAJBARDZIEJ męczący lekarz z możliwych, i cieszę się, że nie trzeba iść drugi raz :) po badaniu miał krew na prawie połowie oka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć baby! :) modliszka,dawaj ten sernik ;) natka, Albert ma tylko jedno imię :). Co poza tym ok, raczkuje skubany :), choć nadal kiepsko siedzi, woli się poruszać ;) dorcia, spoko ;). masz przekorny charakter, ja właściwie też :D. mój też miał marynarkę w kratkę biało-granatową, taką samą czapkę, więc nie to że cały w bieli, tylko to z mężem skonsultowałam, nawet nie myślałam żeby kogoś innego pytać oto jak ma być ubrany, nasza sprawa ;). ogólnie też bardzo rzadko jakimś wpływom ulegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity! :) Ech znów mi się wczoraj post nie dodał, już nie chce mi się drugi raz pisać :P Wszystkiego najlepszego w Dniu Matki, abyście były jeszcze bardziej szczęśliwe niż jesteście, o ile to możliwe ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Kubunia witaj :) jasne że możesz się dołączyć :D jak maluszek? migotko, dori, co u was? dobrze że działa tylko ciekawe jak długo, coś ostatnio często postu wysłać nie można :O ciekawe czy mój się pojawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo proszę jest :D mamo Kubusia jeśli chodzi o wychowywanie dzieci to masz rację :) każdy rodzic ma instynkt do tego jak to robić :) urodziłaś troszkę wcześniej ale wszystko jest chyba w porządku z synkiem? a okulista to wymęczył biedaczka małego :O no ale jak trzeba było iść to lepiej sprawdzić :) u nas dobrze, mały już biega zawzięcie, coraz więcej słówek się pojawia, i leci czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej baby! :) My jesteśmy lekko przeziębieni. Albert właściwie tylko kaszle, ale od środy, więc dziś ma być u nas w domu o 14 pediatra, to pierwsze jakieś takie przeziębienie, więc wolę żeby go lekarz zobaczył. Poza tym pogoda paskudna :O Albert już sam siada z pozycji leżącej, co prawda jak małpka tak z podparciem rączkami i pochylony do przodu, ale jednak :), fajny widok :D Co tam u was nowego? :) Witam nową koleżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko, no jasne że lepiej zbadać małego :) widać że Albercik sobie świetnie daje radę :) super :D nim się obejrzysz będzie raczkowanie :P a u nas to nic chyba nowego :P ładna pogoda to pójdziemy pewnie na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam Ksawi?, mówisz że już biega, no to masz ciekawie ;) natka, Albert to już praktycznie raczkuje, z przewagą pełzania ;), ale już coraz więcej pokoju zwiedza. Dziewczyny czy wy używacie jakiś zabezpieczeń na kontakty, itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... No wkoncu dziala :) Migotko, a boski widok moj maly tez poczatkowo tak siedzial :) . I raczkuje o matkooo hihi supcio :) :). Natka, gadula Ci rosnie :) . Moj wczoraj caly dzien przegadal tata, tata, tata ..ech juz slucgac nie moglam :p Dzis byla u nas kolezanka Leo. Radosci mieli ogrom. 1 sinkal, komoda oprozniona, wszystkie zabawki w salonie, podloga w kluskach .... wkoncu maluchy sie rozeszly do swoich lozeczek a ja delektuje sie cisza...tylko gdyby jeszxze ktos posprzatal...:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka, mam nadzieje, ze u Alberta to tylko kaszel ktory szybko przejdzie. Kochane slijcie fotki waszych maluchow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia, to miałaś imprezę dziecięcą :D Jutro dzień dziecka ;) A jak długo ci jeszcze w dzień Leo śpi? Był pediatra, nic poważnego, tylko syrop mu daję na gardło, a tak to łobuzuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Migotko, leo spi roznie w dzien. Wstaje o 5.30-6 h idzie spac o 8-9 h ( spi 30-60 min). Po poludniu 13-15 h (60-90 min) . Spac idzie 20-21 h . Wiec ogolnie spi malo :p jego rowiesnicy spia do 7-9 godz a wueczorami 19-20 juz spia. Mi to nieprzeszkadza noce spi pieknie cale...tylko te poranki :p :p . Albercik cale szczescie tylko syropek :). Nie lubie tez,dawac odrazu lekarstw ale syropek jest ok , jeszxze gdy ziolowy, bez cukru to juz wogole elegabcko. Natka, a witamine d3 podajesz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko, czyli mówisz że już zwiedzanie pokoi Albercik lubi :P ja zabezpieczeń nie używam bo Ksawery jakoś gniazdkami się nie interesuje :) dori to Leo miał zabawe na pewno, takie dwa szkraby fajnie wyglądają podczas zabawy :) a Twój synuś już chodzi? Mi Ksawi budzi się o 7 przeważnie, potem idzie spać koło 11 a następne spanie ok 16 i chodzi spać o 21 przeważnie :) czasem jest tak że śpi tylko raz w ciągu dnia np jak się obudzi o 8 to wtedy wieczorne spanie już o 20 jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Natka, u nas waza i mierze przy kazdej wizycie. Koncem marca mial 82 cm teraz nawet nie wiem ale napewno duzo nie podrosl :). Migotka, my nie mamy zadnych zabezpieczen na kontakty ...tzn mamy ale leza zapakowane w szafce. Kontakty byly zrobione z mysla o dziecku. Wiec albo sa wysoko ( kuchnia, lazienka, przedpokoj) albo za meblami, komodm, polkami..... :) No dobra powiem cos wiecej . Mianowicie moje nowe hobby to rekodzielo :D . Rzeczy dla dzieci :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dori, u nas ważą na każdej wizycie ale nie mierzą :O a powiedz mi robią to na stojąco czy dziecko leży? chciałabym małego zmierzyć :P oj jesteś tajemnicza no ale chyba coś fajnego skoro tyle pochłania Ci czasu :) mój Ksawciu nauczył się nowych słów :) Kocham, krowa i piłka :D a jak fajnie wymawia, piłka to pika, kocham -kokam, a krowa to takie kchoa hehe cudny jest normalnie :P wysłałabym zdjęcia ale miała komputer w naprawie i nie mam maila :P może któraś by podała :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) dorcia, tak się domyślałam z tym rękodziełem ;). a co konkretnie robisz? ;) nata, to gaduła, dużo już mówi :). u nas też nie mierzą dzieci. U nas nuda, pogoda taka sobie, młody już łobuzuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) migotko, no dość szybko łapie słówka, trochę tak jakby je łączy bo mówi np mama nam nam (czyli jeść), albo mama tap tap(to znowu kąpiel :P ) u nas tak od 2lat mierzą dzieci i to nie na każdej wizycie, nie wiem dlaczego a u nas pogoda deszczowa, zimno i wieje :O i cały tydzien ma taki być, chyba zwariuję heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Kobitki to ja nie wiem od czego zalezy ale moja siostra opowaiada, ze przy kazdej wizycie waza, mierza jej corcie. Ba nawet obwod glowy i klatki piersiowej jej mierzyli gdzies w 2 mies zycia. No dobra... robie roznosci dla dzieci, dokladniej szyje i recznie i na maszynie. Zaczelam niedawno, ucze sie i jestem z siebie coraz bardziej zadowolona. A co szyje ? Roznoscii zaczelam od poszewek, poscieli dla dzieci, czapki, chustki pod szyje, modne ostatnio sowy szylam na spora,skale..konika, potworka, lale szmaciana, przylulaki, podusie ... teraz szyje imienia tzn literki kazda po kolej plus do tego jakies bajkowe,motywy.... No to sie juz wychwalilam :) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :D wczoraj zbierałam się za pisanie ale jakoś mi nie wyszło :) dori, świetna sprawa :D chciałabym coś zobaczyć Twojego wykonania :D miałaś pomysł :) ale te literki to chyba muszą być trudne do wykonania, nie? a co tam wiecej u Was? jak pogoda? u nas marudnie trochę ostatnie dni wyglądają bo Ksaweremu trzonowe zęby wychodzą, do tego cały czas pada więc dziecko znudzone w domu :O ale śpi ładnie, więc noce przespane całe :) dzisiaj tatuś zostaje z małym a ja wybieram się na zakupy ;) trzeba coś zrobić dla siebie czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kobity wyślijcie mi naszą pocztę bo zapomniałam :P nata.01@op.pl dori ty mozesz zdj swoich dzieł nam wysłac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×