Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zszokowana glupota

Pogrzeb ddziecka, zarodka? nawet nie wiem jak to ujac

Polecane posty

Gość fgjv
okjopko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
p Szpital ma obowiązek wystawić zaświadczenie na żądanie/życzenie kobiety - jeśli kobieta sobie tego nie życzy/nie żąda, nikt sam z siebie w szpitalu nie wysyła zaświadczeń do USC i nie zmusza kobiety do rejestracji dziecka. p Zasiłek pogrzebowy: cyt: Pełną kwotę tego zasiłku, bez względu na wysokość poniesionych kosztów otrzymamy, jeśli pochowaliśmy następujących członków rodziny: dzieci własne, dzieci drugiego małżonka oraz dzieci przysposobione, przyjęte na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletniości inne dzieci, w tym również w ramach rodziny zastępczej, wnuki i rodzeństwo, małżonka (wdowa i wdowiec), rodziców, w tym ojczyma, macochę oraz osoby przysposabiające". P do wglądu punkt V pouczenia na wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego: zus.pl/pliki/formularze/z_12.pdf cyt ze strony ZUS: 1) Jeżeli koszty pogrzebu zostały poniesione przez członka rodziny, zasiłek pogrzebowy przysługuje w wysokości 4000 zł. :P 2) Jeżeli koszty pogrzebu zostały poniesione przez inną osobę niż członek rodziny albo przez podmiot, o którym mowa w pkt III, zasiłek przysługuje w wysokości udokumentowanych kosztów pogrzebu, nie wyższej jednak niż 4000 zł. :P P Zasiłek macierzyński cytat ze strony ZUS: "W przypadku urodzenia martwego dziecka lub zgonu dziecka przed upływem 8 tygodni życia, ubezpieczona MA PRAWO do zasiłku macierzyńskiego przez okres 8 tygodni (56 dni) po porodzie, nie krócej niż przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka. W razie śmierci dziecka po upływie 8 tygodni życia, ubezpieczona zachowuje prawo do zasiłku macierzyńskiego przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka." prawo to nie to samo co obowiązek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
zasiłek macierzyński: zus.pl/default.asp?p=4&id=431 oczywiście z przodu www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taqaszada
mama 6latki tepa jestes jak i twoja kolezanka topka :D Nikt jej nie zabrania przezywac zaloby. Ba! Niech nawet sonbie grzebie zarodki (wiem, wiem nie bylo pogrzebu :P) Niech jedynie nie sciemnia, ze biedna cierpietnica zostala ZMUSZONA (rozumiesz tepa maso to slowo? :D) do rejestracji zarodka w USC. Chciala (a slowo "chciec" rozumiesz?) to szpital jej nie odmowil bo prawo tego nie zabrania (ale nie zmusza tepoto). Odrozniasz zrobienie czegos bo chcesz a zrobienie czegos pod przymusem? :O Topka chciala to rejestrowala ale niech nie klamie (klamie, oszukuje, mowi nieprawde - cos moze zrozumiesz ) ze byla do tego zmuszona :D Dotarlo do ciebie o czym sie tu rozmawia? Czy jeszcze tepota nie pozwala ci sie przebic do sedna sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
podsumowując: - szpital ma obowiązek wystawić zaświadczenie o urodzeniu martwego dziecka (rodzic ma prawo tego żądać a szpital nie ma prawa odmówić) ustalając płeć na podstawie domniemania (biorąc pod uwagę przeczucia, życzenia rodziców odnośnie płci) - szpital ma obowiązek wystawić kartę zgonu dziecka w przypadku gdy rodzice wyrażą chęć odbioru szczątek i ich pochówku - rodzice mają prawo do otrzymania PEŁNEJ wysokości zasiłku pogrzebowego, czyli 4 tys zł, a nie w wysokości odpowiadającej faktycznym kosztom pogrzebu - kobieta ma PRAWO do zasiłku macierzyńskiego podczas 8-tygodniowego urlopu macierzyńskiego po przedstawieniu aktu urodzenia dziecka martwego i złożeniu stosownego wniosku - ojciec ma PRAWO do urlopu okolicznościowego w wymiarze dwóch dni na podstawie aktu urodzenia dziecka martwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
eporady24.pl/swiadczenie_z_zus_przyslugujace_rodzicom_po_poronieniu_w_8_tygodniu_ciazy,pytania,16,99,2889.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkhjgb
iohjl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
Świadczenie z ZUS przysługujące rodzicom po poronieniu w 8. tygodniu ciąży Czy po poronieniu w ósmym tygodniu ciąży można otrzymać jakieś świadczenie z ZUS-u? Czy potrzebne jest zaświadczenie ze szpitala (nie otrzymałam go do tej pory)? Czy jeśli poroniłam rok temu, to nie jest jeszcze za późno, żeby starać się o takie świadczenie? o Odnosząc się do stanu faktycznego opisanego w treści pytania, uprzejmie wyjaśniam, że niestety ze względu na upływ czasu wydanie zgłoszenia urodzenia dziecka i uzyskanie możliwych świadczeń nie jest możliwe. o Zakład Opieki Zdrowotnej wydaje wyłącznie na żądanie rodzica pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka. Wydanie tego zgłoszenia nie jest uzależnione od wieku płodu (od tygodni płodu). o Szpital do chwili obecnej takiego zgłoszenia nie wydał, ponieważ Pani nie wystąpiła z oficjalnym żądaniem jego wydania. o Informuję Panią również, że po wydaniu tego zgłoszenia szpital wydaje szczątki dziecka, a na rodzicach spoczywa obowiązek zorganizowania pogrzebu. o W związku z organizacją pogrzebu rodzice posiadają prawo do zasiłku pogrzebowego. o W sytuacji, gdyby szpital wydał owo zgłoszenie, to na rodzicach spoczywałby dodatkowy obowiązek zgłoszenia urodzenia dziecka martwego w ciągu 3 dni w Urzędzie Stanu Cywilnego. o Urząd Stanu Cywilnego w takiej sytuacji nie sporządza aktu zgonu, tylko sporządza akt urodzenia z adnotacją w rubryce „uwagi, że dziecko urodziło się martwe (podstawa prawna: art. 38 ustawy z dnia z dnia 29 września 1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego; j.t. Dz. U. z 2004 r. Nr 161, poz. 1688 z późn. zm.). o Dodam, że biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy prawa, podstawą sporządzenia aktu urodzenia jest pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka wystawione przez lekarza, położną lub zakład opieki zdrowotnej. Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? kliknij tutaj >> o Zgodnie z treścią art. 1801 1 Kodeksu pracy „w razie urodzenia martwego dziecka lub zgonu dziecka przed upływem 8 tygodni życia, pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie (8 x 7 dni = 56 dni), nie krócej jednak niż przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka. o Celem urlopu macierzyńskiego jest nie tylko zapewnienie dziecku odpowiedniej opieki w jego pierwszych tygodniach życia, ale także regeneracja fizycznych i psychicznych sił kobiety. Ustawodawca przewidział, że także w sytuacji gdy kobieta po porodzie nie będzie opiekowała się dzieckiem z uwagi na to, że urodziło się martwe lub nastąpił jego późniejszy zgon, musi ona mieć zapewniony odpowiedni okres na powrót do pełni sił. Ów minimalny okres został określony na 8 tygodni po porodzie. o Reasumując, gdyby Pani po poronieniu wystąpiła z żądaniem wydania pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka, to szpital wydałby takie zgłoszenia. Dodatkowo zobowiązałby Panią do zorganizowania pogrzebu płodu. o Z tego tytułu przysługiwałby Pani zasiłek macierzyński w wymiarze 8 tygodni (56 dni) oraz zasiłek pogrzebowy. o Przykro mi bardzo, ale w chwili obecnej ze względu na upływ czasu uzyskanie powyższych świadczeń oraz zgłoszenia nie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloiza999
topka i matka 6 latki do budy nieuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytt
ttt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinicia
to niech te podle scierwa mi odpowiedza CO WY SIE TAK KU*WA UCZEPILYSCIE TEJ TOPKI I TYCH PIENIEDZY? PROSZE O ODPOWIEDZ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLARISA
ja poroniłam w 9 tyg :( staraliśmy się o tą ciążę 3,5 roku , mam endometriozę, jeden jajnik , partner słabe nasienie , przeszliśmy przez 2 IUI ... walczyliśmy,ale ....niestety nie udało się :( NIKT , zaznaczam NIKT nie może wypowiadać się na temat odczuwania czyjegoś bólu i cierpienia po stracie dziecka,choć niektórzy twierdza ,że był to TYLKO zarodek.Dla mnie od pierwszych chwil kiedy zobaczyłam pozytywny test było to NASZE DZIECKO ,życie które zostało POCZĘTE !!!!!! Autorko , nie masz wstydu ani odrobiny empatii w stosunku do swojej koleżanki , właśnie przez takie tępe dzidy jak ty ten świat staje się gorszy-wiesz co to znaczy współczuć komuś??wspierać kogoś??? Twoja koleżanka MA TAKIE PRAWO aby pochować szczątki swojego dziecka i zapewne to zrobi (ale tępe dzidy nie potrafią wpisać w Google:pokropek, dziecko urodzone martwo , procedury szpitalne-USC ,żeby się doinformować tylko sieją sensację i zdziwienie,że SZCZĄTKI LUDZKIE chowa się na cmentarzu!!!! ) Będziesz stała na cmentarzu z rozdziawioną ze zdumienia mordą i ....życzę ci ,abyś to ty nigdy nie znalazła się w podobnej sytuacji i żebyś to ty nie potrzebowała kiedyś wsparcia od tej właśnie koleżanki , której tragedię i rozpacz w tej chwili tak zuchwale wyśmiewasz ... Co to za jakiś tekst-"czy jej rozum odebrało"???Zapewne ludzie pogrążeni w bólu i poczuciu straty mogą robić dziwne rzeczy ( samobójstwa,nałogi,depresje??) twoja koleżanka wybrała taki sposób ulżenia sobie w tym cierpieniu a ty ją bezczelnie wyśmiewasz na forum? Powinnaś usiąść z nią i porozmawiać !!! TAK , POROZMAWIAĆ !!!Wysłuchać!!!! nawet jeśli uważasz jej zachowanie za czyste szaleństwo i ty byś tak nie postąpiła-wysłuchaj,wpuść jednym uchem,wypuść drugim.Odcinasz od niej jakby trędowata była,bo w taki sposób chce sobie pomóc przezwyciężyć złość , ból i poczucie niesprawiedliwości ?? wolałabyś ,żeby pofarbowała włosy na różowo , strzeliła twojej matce w pysk i pofrunęła balonem do kasyna w Las Vegas tańczyć na rurze?? wtedy byłaby to akceptowalna przez ciebie forma odreagowania na taki ogromny stres??? Autorko,zastanów się ,ja tak niestety straciłam "przyjaciółkę" choć u nas nie doszło do pogrzebu...wyśmiewanie kogoś kto jest w rozpaczy jest po prostu zezwierzęceniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onabezogona29
Podłe ścierwa? Mama tez tak do ciebie mówi jak ty do forumowiczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbnm
gh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....,,,,,,,,,,,,,,,,,,
............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurwa o nic nie prosilam szpitala bo nie mialam o tym pojecia!!!!!!!!!!!! czy to do was dociera mloty!!????? przyszla pielegniarka powiedziala o tym swistku i ze taki mam obowiazek zarejestrowac skoro ten swistek do urzedu trafi. moze rowniez pani w zusie jest niedoinformowana ale mowie wam tylko kretynki zaistne jak mi powiedziala. a z kosztem zasilku pogrzebowego jest tak jak mowie i tak jak ktos wczesniej napisal-chowalam ojca w zeszlym roku i wiem jak jest. gdyby koszt pogrzebu wyniosl mnie 3999zł to TYLE BYM DOSTALA. NIEUKI!!!! nie zadalam zadnego zaswiadczenia bo powtarzam raz jeszcze nie wiedzialam nawet ze sa takie procedury, kurwa nie poronilam tego dziecka specjalne zeby dostac jakakolwiek kase...czy wy juz na mozg upadlyscie??jakie z was potwory. a to ze dostalam pieniadze to moja sprawa. wy nie dostalyscie i z tego co widze o to wam sie rozchodzi bo pewnie przeliczylyscie sobie juz w glowkach ile was ominelo i wam zal!!! GDYBY TA PIELEGNIARKA MI O TYM NIE POWIEDZIALA TO TEZ BYM NIE WIEDZIALA1!! dociera??wiem ze chocbym to napisala jeszcze milion razy to wy i tak bedziecie madrzejsze!!!! ale to juz wasz problem. wolalabym miec to dziecko nz je stracic i dostac te marne grosze. a to ze akt zgonu jest potrzebny do odszkodowania to chyba logiczne... po co bym miala klamac ???zeby sie z wami idiotkami uzerac od 3 stron na forum>???no pomyslcie troche. mowie jak bylo W MOJEJ SYTUACJI, moze z wami bylo inaczej. karolincia ja poronilam w czerwcu zeszlego roku. tak tak teraz kazdy wpis po mojej stronie bedzie uwazany ze to ja pisalam,....brak slow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taqaszada tępa to jesteś ty wywłoko. Czytałam wpisy Topki i wcale bym się nie zdziwiła, gdyby było jak pisze. Szpitale zaniedbują wszelkie procedury- dają coś do podpisania i się nie pytają "czy pani sobie życzy" - tak samo wygląda podpisanie zgody na przeróżne zabiegi. Jak leżałam w szpitalu kiedyś to nawet nie wiedziałam co podpisuje, bo TEN szpital ma takie a takie wymogi. Nawet nie raczyli mnie poinformować jakie leki mi podają (prosze lekarza pytać a obchód za 10 godzin np). Także wierzę, że u Topki było tak, ze odebrała to jako nakaz, bo w szpitalach nikt się w tańcu nie pieprzy z reguły. Pieprzycie jakbyście naszej wspaniałej służby zdrowia nie znały. Mało kto zna swoje prawa a już tym bardziej związane z rzeczami, na które się nie szykuje- typu poronienie i naprawdę lekarze, pielegniarki potrafią zrobić człowiekowi pranie mózgu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polarisa widzisz tak jak napisala mama 6latki, skoro dla nich porownanie dziecka do krwi menstruacyjnej czy splamionej podpaski alboo zgnilego plemnika to pryszcz to o czym my tu gadamy.,.... brak slow, i tacy ludzie maja czelnosc nazywac sie czyims przyjacielem. karolincia one widza tylko kase w mojej wypowiedzi, nic ich nie intersuje, serca nie maja, pisze im ze stracilam 2 ciaze w pol roku 3 mce pozniej umiera mi tata po chorobie nowotworowej a jedna idiotka z druga sie licytuja ze mna ze one wiecej ciaz stracily...i az sie prosi zeby im napisac ze sa niedorajdami bo dziecka nie potrafia urodzic(tak jak to ktoras napisala do mnie) ale mnie by takie okropnosci przez usta nie przeszly bo ja im wspolczuje ze musialy przezyc to co ja..ale widac nie chcialy tych dzieci i bylo im to na reke. nigdzie nie napisalam ze jestem cierpietnica placzaca po katach ...gdyby tak bylo nie zdecydowalabym sie na kolejne dziecko tylko "plakala po zarodku"..ale to nie byl dla mnie zrodek tylko dziecko-miala malusie raczki nozki glowke...i bilo jej serce ale potem przestalo...ktoras wariatka sie wymsiewala ze w 9 tyg nie bije serce-debilko wroc do szkoly ale wpisz w google kiedy serce zaczyna biic, bo u mojego dziecka juz 7tyg zaczelo i w wiekszosci ciąż tak jest!!!! a skoro jest serce to jest czlowiek....nie wazne ze ma 5 czy 7 cm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topko nie zgodze się tylko do zasiłku. Tzn. nie wiem jak jest z zasiłkiem dla nienarodzonych dzieci- być może jak piszesz- naprawdę nie wiem, bo w takiej syt. nie byłam, ale normalnie w przypadku śmierci jest 4000zł nawet jak pogrzeb wynosi 2000zł to i tak należy się 4000tys. Także albo was za przeproszeniem wyciulali przy pogrzebie taty, albo to jakaś pomyłka. Wiem, bo sama jestem na świeżo z tym tematem (wiesz sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo6latki dobrze to ujelas, ja im to tluke od 3 stron ale nie rozumieja....w moim szpitalu tak mi zostala przedstawiona sytuacja moze w innych jest inaczej. ta pielegniarka wprost mi powiedziala ze wiekszosc spzitali zaniedbuje te procedury a potem gdy rodizce dowiaduja sie o tym po czasie to jest juz za pozno na cokolwiek....ja trafilam na taki szpital i na taka informacje, zastosowalam sie do tego co mi wskazano.,nikt nie pytal mnie CZY CHCE TO ZASWIADCZENIE??? PO PROSTU DOSTALAM JE PRZED NOS DO PODPISANIA.... i tyle bylam jeszcze w szoku po zabiegu i tym wszytskim i nie wiedzialam czy tak rzeczywiscie jest czy to widzimisie szpitala. poszlam zrobilam co mi powiedziano. na macierzynskim-bo kogos to bardzo interesowalo-opiekowalam sie chorym ojcem o czym tez juz pislalam... i na ym temat sie zakonczyl... a to zy wzielam pieniadze czy nie to nie wasza sprawa ...ktoras dziewczyn atez isala ze za te pieniadze mogla zrobic dalsze badania-co to was tak boli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinicia
nie odpowiedzialas na pytanie. widac tepa jestes i nie rozumiesz co ludzie do ciebie pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytt
cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka pare lat temu zaszla w ciaze po badaniu usg okazalo sie,ze dziecko bylo jakies chore niedorozwiniete:( i nie mialoby szans przezycia w 5 mscu wywolali jej porod i urodzila dziewczynke nikt nawet nie zapytal czy chce pochowac dziecko ale to bylo z 10 lat temu wiec moze bylo inne podejscie do tego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
n to widocznzie w polsce jest prawo inne dla kazdego mista, kobieta wyraznie mi w pogrzebowym powiedzila ze jesli bym chcila sie zmiecie w tych 4 tys to ok, ale jak wydam 3500zl to tyle dostane jak 3900 to tyle wypplaca a jak wydam np 4100zl to wtedy dostane te 4 tys....taka informsje uslyszalam ale beda c w zalobie po stracie bliskiej osoby nie zastanawialy mnie pieniadze bo wiadomo ze nawet na skromny pogrzeb one ledwo co wystarczaja i i tak musialysmy doplacic z mama o nagrobku nie spomne. co do pochowku dziecka- to tez zanzaczam co mi powiedziala kobieta w zusie...wszyscy wiemy ze zus nie jest chetny do rozdawania pieniedzy i jesli by bylo tak jak mowisz to kazda matka "zarodka" robilaby pogrzeb zeby dostac kase..... a zus glupi nie jest i grosza nie popusci...tak mi powiedziala ta baba i tak wam przekazuje, zreszta uwazana jestem za pazere to skoro bylaby mozliwosc otrzymania 4 tys to czemu JA ZACHŁANNA TOPKA nie zrobilam pochowku skoro jestem taka łasa na pieniadze??jak mi to wytlumaczycie matołki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
Topko, tak jak pisałam wyżej - zasiłek pogrzebowy w przypadku pochówku dziecka wynosi 4000 zł bez względu na faktycznie poniesione koszty do wglądu punkt V pouczenia na wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego: zus.pl/pliki/formularze/z_12.pdf o V. Wysokość zasiłku pogrzebowego ustala się w następujący sposób: 1) Jeżeli koszty pogrzebu zostały poniesione przez członka rodziny, zasiłek pogrzebowy przysługuje w wysokości 4000 zł. 2) Jeżeli koszty pogrzebu zostały poniesione przez inną osobę niż członek rodziny albo przez podmiot, o którym mowa w pkt III, zasiłek przysługuje w wysokości udokumentowanych kosztów pogrzebu, nie wyższej jednak niż 4000 zł. o w przypadku pogrzebu taty należało Ci się 4000 zł i ani grosza mniej, jeśli to Ty robiłaś pogrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
to są informacje z oficjalnej strony ZUS pani w ZUSie była najwidoczniej niedoinformowana ZUS ma obowiązek wypłacić zasiłek pogrzebowy KAŻDEJ kobiecie, która chowa swoje nienarodzone dziecko, jeśli tylko dopełniła wszystkich formalności i nie ma tu nic do rzeczy, czy ZUS ma ochotę grosza popuścić czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, kochana mi tłumaczyć nie musisz, bo ja wiem jak wygląda to wszystko w szpitalach- szkoda gadać. Ale te najmądrzejsze, bo przeczytały w internecie u wujka google! Ale nie ruszą mózgownicą, że przepisy to TYLKO przepisy i że szpitalom daleeeeeeeeeeeeko do ich przestrzegania. Głupi przykład- prawo do opieki w szpitalu przez osobę bliską- taka osoba ma prawo na życzenie pacjenta siedzieć 24h/dobę - ile osób zna ten przepis? Bardzo mało a szpitale to wykorzystują i np. na położnictwie nie ma odwiedzin (nawet męża nie wpuszczą- sruuu na korytarz), jakiś czas temu jakaś pisała, ze z dzieckiem na noc nie pozwolono jej zostać. I co z tego, ze jest przepis- jak go nie znasz to gówno ugrasz. Bo przepisy przepisami a szpital i tak swoje. Wiec naprawdę łatwo dać sie wkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie najpierw lll
cyt: " przyszla pielegniarka powiedziala o tym swistku i ze taki mam obowiazek zarejestrowac skoro ten swistek do urzedu trafi." zgadzam się z Tobą - masz OBOWIĄZEK dziecko zarejestrować, SKORO ten świstek trafi do usc, a trafia wtedy, jak sobie tego życzysz - szpital nie wyśle go do usc wbrew Twojej woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Topki też lipcowka po strac
Nie przejmuj się nimi naprawdę. Ja poprzednią ciążę straciłam w 8 tc nawet teraz mimo szczęśliwego przebiegu ciąży pamiętam o moim pierwszym dziecku ( dziecku, nie zarodku,) jesteście wredne suki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×