Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Hej dziewczyny:) Krakowianka my też w weekend robiliśmy urodziny, bo w tygodniu praca.. Mamobruna jak zdrowko całej rodzinki? Hickary znow chorobsko sie wam przypetalo? wspolczucia... ale dobrze ze Wiki mimo tego ma dobry humor:) duzo zdrówka. 12 ząbków to już coś:) u Rojberka poki co cztery. CO do umiejetnosci to ROjber ostatnio cwiczy wspinaczke po szafie i po płotach;) to z tych niezbyt wskazanych...ale cóż .... ma to po mamusi;) probowal sam sobie zalozyc spodnie..ale to nie wyszlo...za to sciaganie ubran coraz lepiej:D uparcie trenuje chwyt pesetowy zbierajac najmniejsze drobinki mowi i rozumie coraz wiecej. Jak cos idzie nie po jego mysli to aktorzy.... Katar i kaszel moze byc od nabialu? pierwsze slysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedszkole, w ktorym pracuje otworzylo swoj oddzial 3 min drogi od naszego domu, szefowa zaproponowala skrocenie urlopu wychowawczego i powrot do pracy w pazdzierniku. Sama nie wiem co robic. Z jednej strony - moze bardziej docenilybysmy wspolne chwile, bardziej bym byla zwarta - bo teraz czlowiek taki rozlazly i rozleniwiony, Wiki by miala kontakt z kims innym niz ja, z drugiej strony boje sie rozlaki. Wrocilabym na 4 h, wiem, to niewiele. Z Wiktoria zostalaby kolezanka, z ktora sie dosc czesto spotykamy, tez nauczycielka ze swoja 18 miesieczna corka, ktora Wiki uwielbia. Poradzcie cos... Nie musze wracac, ale moze... chce. Sama nie wiem juz. Najpierw przyjelam to z euforia, teraz jakies glupie przemyslenia wlazly w moja glowe. Bo po pracy musialabym obskoczyc spacer i drzemke (by nie zasnela przy kolezance - tzn jej corce) i zostanie tak mal czasu dla nas. Wiki slabo sypia, wciaz wstaje w nocy a i zajecia bym musiala przygotowywac, wycinac pomoce dydaktyczne i pisac plany miesieczne. Co tu robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U nas juz praktycznie po przeziebieniu...:). Krakowianka- wszystkiego najlepszego, sto lat dla coruni, oby rosla zdrowo!:) D82- wow, a to lobuziak ci sie trafil;). Bruno pokazuje na wszystko i mowimy mu co to jest. Co do umiejetnieci, to zacal sie ladnie sam bawic. Wrzuca klocki do pudelka potem je wyciaga i znow wrzuca. Turla sie po dywanie i smieje w glos, zeby go cliwic;). Nasladuje nasze gesty i miny, gdy slyszy, ze kaszlemy, to udaje ze on tez. Potrafi sam wytrzec sobie buzie chusteczka i chowa sie za zaslone i cieszy sie, gdy go szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- no bedziesz miec dwa razy wiecej roboty ale i kase i powrot do ludzi. I tak wczesniej czy pozniej bedziesz musiala obskoczyc i dziecko i prace, wiec i tak bedziesz sie musiala wczesniej czy pozniej zorganizowac...a praca tak blisko domu to nie lada okazja. Ja bym poszla do pracy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zdecydowanie Rojber zasluzyl na swoje miano. Chusteczka buzi nie lubi miec wycieranej... preferuje rekaw eh......... chyba ze zdazymy do lazienki:) bo bardzo chetnie raczki i buzie myje przy zlewie..co rpawda probuje przy tym pic przy okazji wode.. Hickary..skoro i tak masz zamiar wrocic do pracy to bym na twoim miejscu wrocila..szczegolnie ze blisko i tylko na cztery godziny...latwiej tak wskoczyc niz od razu na osiem... Rojber tez mi sie budzi w nocy...czasem raz - dwa... ale przy zebiskach to zdarza sie 5-6 i wiecej.... ale da sie to przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Bruno tez lubi myc raczki, buzie mniej;). Poza tym uwielbia kapiele i placze, gdy wyciagamy go w koncu z wanny. Nie boi sie prysznica i calego lacznie z glowa go "deszczykujemy". No i oczywiscie spiewa lalala i przy tym tanczy:). Dalam mu gorzka czekolade na sprobowanie, smakowala:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos podcinal juz wlosy maluszkowi? Ja bym mu podciela z tylu na karku i za uszami ale nie mam pomyslu kto to zrobi i jak sie maly przy tym bedzie zachowywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak...wyciaganie z wanny to dramat... podobnie jak wychodzenie z basenu;) co do włosów to Rojber ma ich niezbyt duzo wiec nic nie robilismy... kolezanka swojemu synkowi ogolila maszynka glowe... kwestia zachowania raczej od malucha zalezy... jej synek byl spokojny i zaciekawiony..ale on jest z tych bardzo spokojnych dzieci...klasyczny aniolek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Bruno nie jest spokojny ani grzeczny :D. Nic, zapuszcze mu wlosy i bede czesac warkocza:P. Cos mi gorzej je...nie wiem, czy to przez to przeziebienie czy co? Bo zaczynam sie martwic...nawet ciasteczko nie bardzo chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie :) Ślicznie dziękujemy za życzenia :) Mamabruna co do obcinania włosów to ja byłam z mała wczoraj u fryzjera,normalnie już nie dawałam rady z jej włosami i powiem Wam że zachowywała się super,nie płakała i chyba jej się nawet spodobało :) i dostałam troszkę w pudełeczko jej włosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- no prosze, jaka grzeczna dziewczynka! No ja tez nie daje rady...jak ja obcielas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Karmimy sie na stojaco, bo czesto nie pozwala sie posadzic na foteliku... Wspina sie po wszystkim, podciaga, wali rekami w tafle drzwi, majstruje przy guzikach zmywarki i pralki...ale chodzic nie chce, bo na czworakach szybciej. Czy ktores jeszcze dziecko tak ma, ze nie chce chodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Mamobruna spokojnie, Bruno ma jeszcze pol roku zeby zaczac chodzic... wg ROjbrowego nurologa im dluzej dziecko raczkuje tym dla niego lepiej... z jedzeniem mamy podobnie...chwila w foteliku,,..potem chwile sie uda jak usiadzie na kolanach wtedy sam je...znudzi sie..i zaczyna biegac... pojdzie gdzies...wroci stanie..zje dwie lyzki...kolejna rundka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- no to mnie pocieszylas:). A Rojberek duzo je? Jak wygkada jego lrzykladowy dzienny jadlospis? Bruno nie chce pic mm... W ogole stal sie niejadkiem:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny, jutro pierwszy dzien do pracy. Powiem szczerze ze sie boje. Nie tego co bedzie w pracy - mimo ze dopiero ryusza grupa wiec dzieci beda plakaly. Mam teatrzyk, fajne zajecia, ale boje sie tego jak WIki :P Ona za to sie nie boi, dzisiaj byla z ta kolezanka ponad godzine i mimo ze widziala jak wychodze, dalam jej buziaka to nawet za bardzo nie wniknela :P Pewnie dlatego, ze byla kolezanka (corka opiekunki), ktora uwielbia - starsza od Wiktorii o pol roku. Trzymajcie kciuki aby Wika spala dzis noca, bo budzi sie raz - dziesiec, a jutro mam na hospitacji 3 osoby :)Wiktoria 1.5 miesiaca chora, jutro lekarz. Czwarty raz. Moze alergia, odstawilam jajka, nabial. Teraz je tak: - mleko z piersi - 120 ml kaszyz jaglanej, owsianej, orkiszowej , z amarantusa lub manny i 180 ml owocow (zwykle sa to jakies 2 owoce) - wczesniej jadla tez jajecznice, placki z warzywami, omleta - wedlina, pieczywo, lub kabanos i pieczywo plus warzywo, albo gotowane warzywa, wczesniej tu jadla nabial - jogurt naturalny lub twarog - mleko z piersi i drzemka - ok 200 ml gestej zupy - mieso i warzywa - to co my - owsianka albo kanapka. - mleko z piersi Wazy 11.7, ma 87 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hickary nie wierze ze Twoja Wiki ma 87 cm wzrostu bo tyle maja prawie 2 letnie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem o tym. Nie musisz wierzyc, nikt nie wierzy :) Jest 5 cm wyzsza niz jej 19 miesieczna kolezanka. Do wozka jak ktos zajrzy to nie wierzy ze taka duza, bo jednak po bzui widac ze to nie 2 letnie dziecko. ;) Ma tate 190 cm i wujka 206, drugiego wujka 200 i dziadka - 196. Stope tez ma duza - 13.5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka fajna fryzurka:) Ale wasze maluchy wlosow mają ;D Rojberek mleko pije tylko z piersi na noc i rano przed moja praca.... czasem wieczorem kakao pijemy ale to z normalnego kubka... tak w polowie sierpnia odrzucil butelke a z niekapkow mleka nie uznaje tylko woda lub kompoty czasem herbata... ale i tak je sporo nabialu wiec nie widze problemu. Na sniadanie Rojber je zamiennie musli/bułe/omlet/jajecznica na drugie najczęściej jogurt/twaróg/ z owocami Zupa na gęsto - innej nie uznaje Pozniej zjada moj obiad:P podwieczorek - jablko z marchwia czy jakis placuszek kolacja: Kanapka/kasza manna. w miedzy czasie zdaza mu sie ze krzyczy ze jest glodny to jablko sobie pochrupie, czy chrupka zje. Jak na takiego malego czlowieczka wydaje mi sie ze to duzo...ale z drugiej strony on jest non stop w ruchu... no i jest szczuplutki...wiec za duzo nie je. Hickary powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) No, moj Bruno tez chyba odrzucil mm....nie chce pic:(. D82- dzieki za jadlospis:) Hickary- powodzenia w pracy i oby Wiki byla grzeczna ale ona chyba jest grzeczna:). Bruno ma 77 cm, wiec wzrost Wiki jest dla nas niewyobrazalny:). Ale on mial 51 cm przy narodzinach a nie byl wczesniakiem, wiec i tak ladnie rosnie:). Za to dzis mnie mile zaskoczyl. Otoz ogladalismy katalog Ikei a on pokazal paluszkiem na zegar na zdjeciu i powiedzial tik tak. I to powtorzylo sie na roznych stronach... Rozroznia zegar i lampy najlepiej, jest w tym specjalista:). Gdy wzielismy go do sklepu z lampami, to szalal. Z radosci:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis dostal pchacza ...od brata mojego m. Nie chcielismy takich ustojstw ale jak tu odmowic prezentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!:) Bruś też już nie zbyt chętnie je mm, ale nadrabia czymś innym, np. chlebkiem. Ostatnio u babci ukradł sobie z szafki piętkę chleba (zamknął za sobą drzwi szafki!! ) i uciekł....:P 1 Waży 8,5 kg i ma 74 cm, no też mu się sporo urosło, wkońcu zaczynał od 46 cm!:) 1 Pchacza dostał na urodziny, ale średnio go używa, jakoś nie przypadł mu do gustu. Bawi się za to przednim panelem, ma tam jakieś bajery typu telefon z kolorowym wyświetlaczem. 1 Dostaliśmy wezwanie na szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce i trochę się wahamy czy szczepić czy nie:( 1 Dokupiliśmy dziś duży komplet klocków - ale będzie bajzel w domu...! 1 Wszędzie roznosi jedzenie, Wasze Dzidziusie też tak robią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez lekarka mowila o tym szczepieniu, ze juz czas:). Z jednej strony nie chce, zeby chorowal...ale tez tyle slyszy sie zlego o szczepieniach, jednak to jest obowiazkowe...wiec pewnie zaszczepie:). Bruno tez zamyka szuflady, po tym jak w niej posprzata, z tym ze czesc rzeczy po wyciagnieciu wklada ponownie, tyle ze zwykle do innej szuflady:). Jedzenia nie roznosi po domu, bo nie ma ku temu okazji, bo albo ja go karmie w biegu albo on siedzi na foteliku i najwyzej nadwyzki rzuca pieskowi i sprawdza czy ten zjada:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój synek Tomek biega i rozrzuca po domu jedzenie, wczoraj zaniosl pare ziemniakow do salonu, jak mu dam winogrona i cos mu nie pasuje to wypluje i rozciera, z niekapka stara się wylewac i rozmazuje po stole, po podłodze, kruszy ciastka, chrupki i wszędzie syf...karmie go na kanapie, lezy na niej koc i wiecznie uwalony jedzeniem bo tu cos wypluje to mi wytraci. Taki maly rozrabiaka z niego. Skonczyl 13 mieisecy i wazy 10 kg, ma 79 cm, Chodzi od kiedy skonczyl 11 miesięcy i oczy dookoła glowy. Ostatnio zrzucil na siebie kwiatka którego myslalam ze nie zostanie, jaki był zdziwiony jak cala mokra ziemia spadla mu na twarz, nawet z rzes mu wisiała, nie umiałam się zezloscic jak go zobaczyłam bo tak mnie rozbawil jak wygladal i jaki był zdziwiony, nawet słowa nie powiedział, haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Rojber tez bardzo lubi zegary...lampy poki co nie... chyba ze chodzi o zapalanie swiatla...to pierwszy chetny... Mamobruna to juz wiecie gdzie zabrac Bruna jakby humoru nie mial;) Rojber tez pchacza dostal....ale uzywa go jako odtwarzacz do melodyjek, bawi sie tymi wszystkimi pokretlami, dzwonkami itp. CO do jedzenia to nie tyle roznosi i zostawia tyle ze najchetniej by bral jedzenie w raczke i jadl tam gdzie akurat sie na chwile zatrzyma.. Przeciwko MMR Rojber zaszczepiony juz jakies 3 tygodnie temu i nic mu nie jest:) wokol tej szczepionki naroslo za duzo mitow Hehehehe Łobuziak z Tomka....ale przynajmniej jest wesolo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) No moje dziecko tez puszcza sobie melodyjki i bawi sie panelem pchacza ale pchanie go ma w nosie. Chyba skutecznosc pchacza jest przereklamowana;). Kolejny zawalidroga i jak tak dalej pojdzie, to sie Bruno nie zmiesci u siebie z tymi wszystkimi sprzetami:). Mamy, ktorych dzieci odrzucily calkiem mm, co dajecie w zamian? Myslalam o grysiku na mleku krowim ale jak go gotujecie, na gesto czy raczej rzadko? Troche mnie martwi, ze juz nie pije mm:(. Zwykle mleko tez wypluwa, wiec musze go jakos oszukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grysik na gesto:) Rojber rzadkich posilkow nie uznaje:P Na krowim mleku wsuwa az milo:) Podobnie jak owsia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grysik na gesto. Rojber rzadkich posilkow nie uznaje:P Na krowim mleku wsuwa az milo:) Podobnie jak owsianke budyn itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×