Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gocha78

Rodziny wielodzietne, czyli 3+

Polecane posty

Jak tam? Dzieci śpią już? Moje śpią od godziny już. Ja sobie oglądam Harry'ego Pottera. Jutro idę na dodatkowe zakupy dla dzieci do szkoły bo muszę im dokupić kredki. Mąż ma jutro wolne to akurat będzie mógł zostać w domu z dziećmi. Mam zamiar jeszcze iść jutro na pocztę, zapłacić rachunek za śmieci. jak u was jest z opłatą za śmieci po tej zmianie? U mnie w mieście jest tak- za nas płacimy po 13 zł za osobę, i na trzecie dziecko w rodzinie płacimy 1 zł :). Taka ustawa weszła u nas ;), że za trzecie i kolejne dziecko w rodzinie za sortowane śmieci płaci się 1 zł a za niesortowane 5 zł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci śpią mozna trochę odpoczàc. Witam nowe mamy. Co do reakcji mojego meza na ciąże to ucieszył się. On zawsze chciał mieć duża rodzinę. Teraz namawia mnie abym odpoczęła od pracy dopóki najmłodsza pociecha nie pojdzie do przedszkola. Rozważam to. Kamilka u nas za śmieci za gospodarstwo domowe płaci się bodajże 38 zl czy coś koło tego i jest to stała kwota jesli w domu mieszka 4 i więcej osob. Moja pociecha do szkoły juz wyposażona teraz czeka.'myśle że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rollie, dacie radę. Widać że mąż wspiera, zresztą dalaś radę z 4 dzieci dasz i z 5. Wiadomo//// troszke dziwne ze tak zaszlas, ale skoro bralas anty to juz nie do konca twoja wina. powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nawet nie wiem czy tu się już logowałam ;P Mam czwórkę dzieci, w wieku 6-15 jakby co ;P Najmłodszy w poniedziałek idzie do szkoły ;D Potem poczytam resztę, ale co do śmieci to u nas rodziny wielodzetne płacą 6 zł za osobę, czyli płacimy 30 zł za miesiąc, a przed ustawą płaciliśmy 60 zł za śmietnik :D Także u nas dużo taniej.. Ale i normalnie nie jest drogo. 7,5 za sortowane, 11,60 za niesortowane za rodzinę.. Nie wiem dlaczego w innych miastach tak drogo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rollie gratuluję - czekałam na tą wiadomość jak pisałaś,że podejrzewasz ciążę, ale jak sobie pomyślę jaką małą masz różnicę między dziećmi to mnie ciarki przechodzą :D Chyba bym psychiczne nie dała rady ;P Ja akurat mam taką różnicę wieku,że fajnie wszystko ogarnąć, muszę tylko uciekać na drugą stronę ulicy przed wózkami, bo uwielbiam małe dzieci a dookoła jak na złość pełno noworodków ostatnio ;P Chyba już zrobiłam się za wygodna,żeby znów w pieluchy wpaść, mój najmłodszy jest dzieckiem kafeterii :D Jak się dowiedziałam o czwartej, niespodziewanej ciąży to znalazłam tu kilka dziewczyn, które mi poukładały w głowie,że będzie ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. u nas śmieci segregowane 11 zł od osoby,chyba najdrożej i nie ma ulgi dla rodzin wielodzietnych ,płacimy 55 zł miesięcznie a przedtem 17,80 za miesiąc. My też wyruszamy na zakupy szkolne. Mam tylko podręczniki więc sporo przed nami,ale nie mam zwyczaju kupować na cały rok od razu. Co do wygody pieluchowej to na pewno masz rację. Ja też mimo że bardzo chcę dziecko to chwilami zastanawiam się jak sobie poradziłabym z nocnym wstawaniem , pieluchy, kolki. Czas pokaże co dalej. Nigdy nie wiadomo co nam pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuje za wsparcie :) co mnie martwii to własnie organizcja najbardziej i opieka nad dziećmi z tak malą rożnicą wieku. W dodatku mój najmlodszy synek daje nam do wiwatu, ma pól roczku ale jest taką zmorą malą, budzi się po 3 razy w ciągu nocy a i w dzien bardzo często na sygnale. Chciałam sobie teraz jak dzieci podrosną odetchnąc. A moj mąż cieszy się jak glupi ;) mam duże wsparcie z jego strony. Jakoś bede musiala dac rade. Jeszcze do ginekologa potwierdzic w poniedziałek. Tak sobie teraz myślę: na samym poczatku tego opakowania tbletek złapalam infekcje pecherza i brałam antybiotyk. Ale w trakcie kuracji i krótko po tym nie było seksu. Ale jaki bylby inny powod takiej wpadki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rollie, ja też mam małe różnice w wieku między dziećmi i dałam sobie radę, chociaż nocy nieprzespanych nie zliczę... ale jeśli mąż cię wspiera, to na pewno będzie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moją pierwszą trojkę miałam średnio co dwa lata wiec w sumie też mała roznica. Ale potem synek dopiero w zeszlym roku co pozwoliło mi odetchnąc bo to było juz 3 lata. Ale teraz najmłodsze ma pol roczku a tu kolejne. Dałam rade na poczatku z pierwszymi to i teraz, tylko że teraz mam o wiele więcej pociech niż na poczatku a wszystkie jeszcze na tyle małe że tej uwagi bardzo potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem to antybiotyk działa tak,że już do końca opakowania musisz się dodatkowo zabezpieczać, dopiero w kolejnym cyklu jest się bezpiecznym ;) Mądry Polak po szkodzie, ja dostałam przy tabletkach antybiotyk na zęby, ani sama nie doczytałam,ani nikt mnie nie poinformował,że tak może być. Zawsze się zastanawiam dlaczego lekarze przy okazji przepisywania leków, których nie powinno się łączyć nawet o nie nie pytają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 29
witam nowe dziewczyny fajnie że dołączyłyście w grupie raźniej:) rollie gratuluje ci z całego serca zobaczysz będzie dobrze masz 9 miesięcy czy osiem:) żeby sie przyzwyczaic a mąż jak zareagował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 29
oj dopiero teraz dokładnie przeczytałam juz wiem że twój mąz sie cieszy i cie wspiera super dasz rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge wtrącic słowko - czy u ciebie też zawiodła antykoncepcja przez antybiotyk? Powiem ci że nie miałam pojecia że tak jest, tzn o wpływie antybiotyku słyszalam, ale nie o tym, że całe opakowanie tabletek mam w plecy, byłam pewna ze tylko przez czas trwania kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać, zresztą w ulotce nawet tak wyczytałam. W ulotce antybiotyku. No stara głupia jestem. Ale juz za pózno na gdybanie, innego wyjaśnienia nie widzę. Ewa - to pewnie będzie jakis 5 tydz. A mężu szczesliwy :) ja troszke mniej ale oswajam siee;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj się bycze w domku, tatko zabrał starszą trojeczkę za miasto żebym mogła trochę pobyć sama, pomyslec, bo odkad sie dowiedziałam to nie ukrywam, że trochę łez wylałam ;( hehe szkoda, że mój kochany zabierajac z sobą dzieci zostawił mi najmłodszego (najgorszego!;) wrzaskuna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w mieście za sortowane śmieci jest 13 zł od osoby a za niesortowane jest 18.90 zł od osoby. Wcześniej było po 9 zł od osoby. Byłam dzisiaj z córką na zakupach, potem jeszcze idę na zakupy bo pare rzeczy na początek roku szkolnego trzeba dokupić jeszcze. A jak tam wam sobota mija? U mnie na dworze zimno i pada deszcz teraz :/. Mam nadzieje, że do 18 rozpogodzi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejno
Rollie- te tabelki yasmin są bardzo delikatne .Naprawde dziwie się ze lekarz ci je zapisał wiedząc ze masz już 4 dzieci.. To są tabletki jak dla nastolatek .Nie ty pierwsza zaliczyłaś na nich wpadkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 29
rollie a napisz mi jeszcze miałaś jakieś objawy ciąży poderzewałaś coś ? prócz braku miesiaczki ja jutro robie test ale pewnie będzie negatyw tylko tak myśle czemu nie mam miesiaczki odstawiłam tabletki 7 sierpnia i nie mam do tej pory okresu tylko ja brałam jednoskładnikowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 29
witamy aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa - nie mialam i nie mam zadnych innych objawów poza brakiem krwawienia w przerwie między opakowaniami. Będziesz robić test czy po prostu zaczekasz? Po odstawieniu juz staraliście się o kolejnego smyka? Aga - witaj i napisz coś więcej o sobie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 29
no przestałam je brać siódmego sierpnia no i kochaliśmy sie kilka razy mam chęć zrobić test ale wątpie bo za mało czasu minęło tylko tak mnie zastanawia dlaczego nie dostałam jeszcze miesiaczki po odstawieniu jeszcze czy cykl się nie uregulował czy może zaszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa a czy dokończyłas opakowanie do końca? I jak długo je bralaś? Na moje oko trochę za wczesnie na test, ja bym poczekała do poerwszego okresu po tabletkach. Ale jak czujesz że moglo się udac to poczekaj jeszcze ze trzy dni. Jakie zazwyczaj miałas cykle, jak długie? Chociaz to pewnie bez znaczenia, bo tabletki chyba rozregulowują troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn zle się wyraziłam, do pierwszego okresu po pigułkach poczekalabym ze staraniami. A od 7 sierpnia nie minęło nawet 28 dni wiec wydaje mi sie, że troche wcześnie na testowanie. No chyba że mialas wcześniej krótkie cykle. Nie wiem nawet czy długosc cyklu sprzed tabletek ma jakieś znaczenie ale chyba to bym obrala sobie jako jakiś punkt zaczepny. Na czy w tym cyklu mialas objawy owulacji? Pytam bo od razu po tabletkach podobno nie tak latwo wcale zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazywam się Agnieszka niedawno z mężem i dziecmi przeprowadziłam się do Londynu i mam trzydzieści osiem lat. Mam czworkę dzieci czternastoletnią Martyne, trzynastoletnie blizniaki Tomka i Laure i piecioltniego Jakuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak tam wam mija niedziela? u mnie nudno. Na dworze pochmurno, mąż w pracy, dzieci się bawią. ja sobie siedzę i oglądam tv. Jutro pierwszy dzień szkoły. Ja idę z synem na 9.15 a mąż z córką na 10.15. Wieczorem muszę ubrania na jutro przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka a Twoje dzieci do której klasy, moja córcia do zerówki na 8 msza w kościele a potem szkoła. Starsi sami, rodzic to byłby obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie syn do zerówki idzie jako 5-latek, córka idzie do 2 klasy. W domu zostaje mi tylko najmłodsza Marika :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja. My do szkoly jestesmy przygotowani. Ubranka przygotowane i poprasowane, ksiażki spakowane, ja teraz biorę sie za ogarniecie kuchni z grubsza po obiedzie i wypiekach : piekłam ciasteczka, co by dzieciom ten 2 września oslodzic;) teraz załadowac zmywarkę, pralka juz chodzi,jeszcze musze przejechać mopem.. Niestety niedziela nie niedziela ale przy dzieciach taka rutyna że ogarnąc dom trzeba;) Konczę moją puszkę coli, dojadam ciasteczko ( wyszły pyszne) i trzeba sie brać za robotę;) tak wiec u mnie nudy nie ma. Kamilka jak tam zakupy wczorajsze udały się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×