Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Angela nie martw sie napewno bedzie wszystko ok. Oni wiedza co robia.Pisalam kiedys o mojej znajomej to miala wywolywany w 31tc i wszystko jest dobrze z malym. Trzymam kciuki zeby wszystko sie powiodlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah faktycznie Angela pisalas wczesniej o tych zylach. Trzymam kciuki zeby do nastepnego scanu byl duzy postep! :) A ja wlasnie wrocilam z kontroli u poloznej. Mamy 29 tydzien, wszystko przebiega prawidlowo, mala jest juz odwrocona glowka w dol. Nastepna wizyta za 4 tygodnie. Dziewczyny, polozna znowu namawia na jakies szczepienie, tym razem whooping cough. Robilyscie to? Ja jakos nie jestem przekonana do tych szczepien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Enna, fajnie, ze wszystko ok z Wami :) Ja mam polozna w czwartek to bedzie 34 tc. Wlasnie mnie tez ostatnio namawiala jak mowilam, ze nie to ona coraz to bardziej naciskala az w koncu powiedzialam, ze musze poczytac .o tym.na necie bo niezbyt wiele wiem :) Pewnie teraz znow bedzie pytac. Ale ja czytalam cos wczesniej o tym szczepieniu, ze zawiera aluminium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bylo podobnie, tak dlugo naciskala az powiedzialam ze poczytam i sie zastanowie :D No i poczytalam, podziekuje jednak za wstrzykiwanie mi i mojemu dziecku aluminium. Jakos do tej pory ludzie obchodzili sie bez tego to i my damy rade. Coraz wiecej tez czytam o porodzie zarowno naturalnym jak i cesarce i chyba coraz bardziej jestem przekonana do naturalnego porodu. W koncu tak czy inaczej bedzie bolalo, urodzic i tak musze wiec chyba zostawie to naturze. Tak sobie mysle, ze moze skoro moja ciaza przebiega tak dobrze i lagodnie to moze porodu tez nie bedzie taki straszny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omi mam jeszcze do ciebie pytanko o MA. Oni tam chca zeby im wyslac payslipy z 13 tygodni, to musi byc rowne 13 tyg? Ja mialam wyplate co 4 tyg i takie tez mam payslipy, chocbym chciala to nie uda mi sie wyslac rownych 13 tyg tylko 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam placone co.tydzien wiec mialam 13 a Ty moze wyslij 16 w takim razie? Ja poszlam ze wszystkim.do jobcentre babka mi sprawdzila, skserowala payslipy i ten papier od poloznej i wyslala im ksero a oryginal mam w domu. Oni nie odesla c***asylipow ani tej kartki od poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna oni zapewne chca dochody z ostatnich 3 miesiecy wiec w Twoim przypadku pewnie wystarcza tylko 3 payslipy.Bardzo watpie zeby chcieli dochody z ostatnich 16 miesiecy.Zadzwon i zapytaj ale raczej chodzi o 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to mowisz Omi, ze lepiej sie tam wybrac osobiscie a nie wysylac poczta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dziewczyny co do tej szczepionki to ja tez sie nie zdecydowalam.u nie na szczescie polozna nie byla nachalna i nie naciskala. Enna fajnie ze u ciebie bezproblemowo. Ja rosne,brzuchol robi sie coraz wiekszy a moj pepek coraz plytszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna nie wiem czy lepiej osobiscie. Ja poprostu wolalam sie upewnic, ze wypelnilam wszystko jak trzeba bo nie chcialam zeby mi odsylali z powrotem I pisali, ze cos jest nie tak :) Nie wiedzialam, ze babka mi skseruje te dokumenty. Ale sie cieszylam bo mam 13 payslipow w domu a kto wie moze kiedys do czegos sie przydadza. A Ty Chyba mozesz wyslac te 3 payslipy skoro masz miesiecznie albo 4 sama nie wiem. Chodzi Im dokladnie o 13 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do Jobcentre i powiedzieli, ze zwroca payslipy:) wyslalam poczta wszystko i teraz tylko czekac na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara1996
Czesc :) Jestem z manchesteru a termin mam na 10.04 czy jest tu ktos z pobliza man ? chcialabym sie dowiedziec jak was traktuja w szpitalu na kontrolach, uczeszczam do Saint mary's hospital i nie do konca jestem zadowolona.. zastanawiam sie nad zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna to nie wiedzialam, ze zwracaja dokumenty, a ja wlasnie chcialam dzis odeslac im taka karate z data rozpoczecia maternity I gdzies ja zapodzialam ! Musze jutro zadzwonic zeby mi ja znow wyslali. ehhh ja to jestem zamotana :/ Sara ja Mieszkam w birmingham wiec nie powiem Ci nic na temat Opieki w Twoim szpitalu. Moze Poczytaj na forach angielskich opinie o szpitalach w Man? Wiesz jak nic sie nie dzieje z ciaza to ONI cudow nie robia :) a w ktorym tygodniu jestes? Ja jutro mam spotkanie z polozna 34 tydzien. Moze cos sie dowiem wiecej on tych spadajacych plytkach krwi ... W co watpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziaL
Hej dziewczyny. Dołączam do was, mam termin na 9 kwietnia. Ogólnie mija położna jest bardzo miła i panie w szpitalu też były miłe..na to nie mam co narzekać. Wkurza mnie to w jaki sposób prowadzą tu ciążę. Pierwsze usg bylo bardzo późno. Na wizytach z midwife nic ciekawego :/ kolejne usg mialam w20 tc i wiecie co to byl ostatni scan. Pytalam położną czy będą jeszcze scany powiedziala ze nie. Heh...chyba przed porodem powinni sprawdzić jakie duże dziecko jest. Następna sprawa to to ze na scanie stwierdzili zevdziecko na problem z nerka i to na tyle. A w Polsce lekarz powiedział że powibni kontrolować ta nerke bo spory problem jest. Więc nie wiem co myśleć. Mam też problemy z pęcherzem tez nic z tym nie robią za bardzo..raz antybiotyk dali co pomógł na chwile...tak po za tym wszystko jest ok i czekamy z niecierpliwością na naszego synka. Termin 9 kwietnia. ..ale w pl lekarz powiedział że duże dziecko jest i termin wskazał na koniec marca. Kończę kupować wyprawkę. Czekacie z kupnem wózków do narodzin dziecka? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestrowalam się wrazie czego ^^ dodam jeszcze że mieszkam w Bournemouth. I Właśnie szukałam takiego forum jak to bo jakos smutno mi czasami i nie mam komu się żalic. Czasami trzeba mieć kogoś do rozmowy. Mąż nie zawsze nas rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lidzia, mam nadzieje ze zostaniesz z nami na dluzej :) W koncu jakis chlopiec sie urodzi, u nas na forum same dziewczynki w planach. Masz juz wybrane imie? Ja mam termin na poczatek maja, w brzuszku rosnie mala Hania:) wozek juz mam kupiony, pare ciuszkow i to tyle... czeka mnie jeszcze przed porodem przeprowadzka wiec dopiero jak bede miala miejsce zaczne kompletowac reszte. Co do prowadzenia ciazy w UK, to ja tez nie jestem do konca zadowolona. Ostatni scan w 20 tyg i to na tyle. Mowia ze wszystko jest okej... wizyty u poloznej sa nudne bo poza pogawedka pomaca po brzuchu i stwierdzi ze wszystko w porzadku. Nie pozostaje nam nic innego jak wierzyc jej na slowo. A co za problemy z nerka twojego synka? Moze sprobuj wybrac sie prywatnie do lekarza albo na usg 3d gdzie dokladnie to obejrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstępne imię to Natan...ale ciągle trwają dyskusje na ten temat. :) Ja w sumie wszystko już kupiłam teraz takie dopieszczanie wyprawki ale właśnie wózka jeszcze nie mam ale rozglądam sie pomału. No właśnie byłam na 3d. Nerka jest dość mocno powiększona niby u chłopców to często się zdarza. Tu w uk poprostu każą czekać do rozwiązania i potem po dadzą dziecku antybiotyk. A w Polsce takie ciąże są pod większą obserwacja a nawet sa tez przeprowadzane operacje jak trzeba. Jak to lekarz w Polsce powiedział " jesteśmy bardziej ostrożni i wolimy dmuchać na zimno" a tu nicc w ogóle. ..czekać i już. Fajnie, że będziesz mieć większe mieszkanko. Ale przeprowadzka jest straszna bo sama się przeprowadzalam juz tu pare razy ale ten ostatni raz byl w 4 miesiącu ciąży ^^ wynajmujemy małe mieszkanie ale nie ma tragedii dwa pokoiki kuchnia łazienka i przedpokój. Od połowy stycznia jestem na macierzyńskim...właśnie przeszłam tak wcześnie bo miałam ciągle zapalenie pęcherza moczowego. A z tum się nie da normalnie funkcjonować. Cały czas pracowałam wiec mam ok 210 na tydz przez pierwsze parę tygodni a od połowy marca będzie to 130 funtów na tydzień. A pewnie o jakieś dodatki bede mogła się starać po urodzeniu. Sama nie wiem w ogóle się na tym nie znam. Fajnie, że jest topik dla kobiet w uk bo tamte sa przepełnione nie ma jak się wbić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis w nocy mój brzuszek przypominał hmmm kosmite Ciężko to Ująć w słowa hehe wyginal sie na wszystkie strony...śmiesznie to wygląda. To moja pierwsza ciąża i wszystko mocno przeżywam. Rodzina juz stwierdziła ze mam obsesję hehe :) a i jeszcze wg usg w Polsce urodze wcześniej...ciekawe czy się potwierdzi. Przyjeżdża też do mnie mama pid koniec marca. A co do męża on chce być przy porodzie. A wasi mężczyźni chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Sarra 1996 ja jestem z Manchester a dolkladniej z Middleton.Znam troche twoj szpital bo sie tam leczylam przez dobre 1,5 roku.Ja tam teraz nie naleze moja coiaza prowadzona jest w Oldham. Moj termin to 1kwietnia ale cos sie zapowiada ze bedzie wczesniej. Dziewczyny bylam dzis w sainsburym kupic pampersy 1 bo maja mala promocje i zakupilam wlasnie maxi cosi car seat na ebay za 35 f.Jak myslicie dobra cena.Ten model ma pasowac do mojego wozka nie wiem tylko czy nie potrzebuje jakis dodatkowych adapterow. Jak tam wasze brzuchy ? moj jakos tak dzis twardy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj facet tez chce byc przy porodzie i ja tez bardzo chce zeby byl. Mojej mamie niestety nie uda sie przyleciec przed porodem i czekac do rozwiazania zeby byc ze mna:( jest nauczycielka i ciezko o dluzsze wolne w maju :P Ale na pewno kupi bilet jak tylko trafie na porodowke:) Nie moge sie juz doczekac tej przeprowadzki. My poki co wynajmujemy tylko pokoj wiec ciezko mi cokolwiek kompletowac dla malej bo nie mamy na to miejsca. Czekamy na mieszkanie z housingu, ktore wlasnie jest w trakcie remontu, mysle ze 2, gora 3 tygodnie i bedziemy sie przenosic a wtedy sobie poszaleje z zakupami dla Hani. Ja dopiero wczoraj wyslalam wniosek o Maternity Allowance, mam nadzieje ze wszystko dobrze wypelnialam i szybko zaczna mi wyplac pieniazki bo od 14 lutego tez jestem juz na urlopie, a jutro ostatnia pensja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do brzucha to ja niestety nie mialam przyjemnosci ogladania takich wygibasow na skorze, chyba mam za duzo tkanki tluszczowej pod skora i mala sie nie przebija :D ale moze za wczesnie? W koncu u mnie to dopieor 29 tydzien, jestem za wami troche w tyle:) Tzn widac kopniaczki, czasem troche pofaluje, ale tak bardzo chcialabym zobaczyc takiego prawdziwego kosmite jak na filmikach z yt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja wlasnie po wizycie u poloznej. Zadnych nowosci. Powiedziala, ze jak mi spas nie ilosc plytek krwi pozniej 100 to moge sie '' martwic'' tzn ONI nic z tym nie robia tylko tak jak Pisalam wczesniej, ze musza bardziej uwazac przy porodzie zebym sie nie wykrwawila. Dzwonilam do polskiego Gina to Mowil. Ze w pl pewnie bym dostala leki / kroplowke ... Ehhh no ale ja jestem w Uk inna rzeczywistosc :) Ja od wczoraj czuje normalnie jak mala wariuje a brzuch mi twardnieje co jakis czas az mine to boli. Tak piszecie o Manchesterze, ja tam mieszkalam kiedys w rochdale, I new moston. W Middleton to Chyba pracowalam w fabryce ale nie pamietam juz ktora to byla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Nie wiem czy mnie pamietacie, pisalam wczesniej kilka razy. Nie jestem kwietniowka co prawda, mam termin na 6 marca. Widze ze niektore z Was dopiero kompletuja wyprawke wiec jezeli jeszcze tego nie zrobilyscie radze zarejestrowac sie w bootsie w "parenting club". Przyslali mi kilka voulcherow na dzien dobry i dzieki temu w sobote kupilam laktator elektryczny avent, dwie paczki duzych pampersow (lacznie 100 szt. i dostalam torbe na pieluchy z mata do przewijania wszystko za 33 funty tak wiec jak za darmo. Na ebayu taki sam laktator kosztuje £69.99 wiec zrobilam zakupy zycia. Po zarejestrowaniu przysla Wam kilka voucherow, ktore moze sie przydadza takze warto. Dodatkow zarejestrowalam sie tez na stronie bounty.com i dzieki temu kupilam wozek za 50% ceny. Mam nadzieje, ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej vera :) Zarejstrowalam sie do parenting club jakies 3-4 tyg temu i nie dostalam zadnych voucherow, w ogole pisali ze przysla mi jakis welcome pack i nadal cisza... A spam na maila od klubu przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja tez troche czekalam na ten welcome pack, chyba ok 3 tygodni wiec pewnie na dniach Ci przysla. Maile przychodza mi normalnie na skrzynke nie na spam wiec nie wiem. Wiadomo nie wszystkie voulchery byly ciekawe, ale moze znajdziecie cos fajnego dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynam po malu pranie ciuszków...mam ich mnóstwo bo udalo mi sie wyrwac paczkę 200 ciuszków za 30 £. I jeszcze tez sporo wylicytowalam na polskim alegro za 13zl wielka paczka. A i dzis moj chyba dobry dzień xd bo od jakiegoś czasu robie zakupy online w asdzie i m.in zamowilam najtańsze żelazko warte 3funty a dostalam super żelazko warte 20 £ i nic nie musialam dopłacić. Hehe. Muszę zajrzeć na te stronki które podajecie może wpadnie jakiś voucher. No ja też chcę żeby mój mąż był przy porodzie. Cieszę się ze ma takie chęci bo zawsze raźniej. A wasze ciąże to takie wystarane i oczekiwane czy zaskoczenie? Ja się starałam ok 3lata...znaczy my ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciaza to zwykla wpadka, planowalismy maluszka dopiero za pare lat (teraz mam 25l.), ale ciesze sie ze tak sie stalo i juz nie moge sie doczekac az moja coreczka bedzie na swiecie:) Gratuluje Lidzia ze po 3 latach staran sie udalo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
czesc dziewczyny, pisze tu pierwszy raz ja mam termin na 4 kwietnia bedzie synus. jak u was samopoczucia? mi sie juz nic nie chce;) z jednej strony chce juz urodzic ale z drugiej boje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omi135, to lepiej zmien tego lekarza w Polsce, bo glupoty ci prawi. Na maloplytkowosc nie podali by ci zadnego leku, chyba ze juz spadnie do tak drastycznego poziomu, ze nie dasz rady powloczyc nogami :) co najwyzej w trakcie porodu moga podac preparat zawierajacy plytki krwi. Sprobuj sie poratowac witaminami, wytlumacz w aptece, w czym problem i popros farmaceute o rade. Sprobuj tez jesc duzo burakow, a nawet pic sok z buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×