Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość angela1983
Vera wlasnie dzwonilam w czwartek i pani z obslugi wziela moje dane i powiedziala ze ktos zadzwoni w ciagu 48h.Dzis niedziela i nikt nie oddzwonil. Teraz probowalam sie dodzwonic ale linie zajete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dowiedzialam sie dzis ze paszport malej jeszcze nie jest wydrukowany, z jakiego powodu nie wiem.Znow mam czekac 48 h na telefon od nich.Jestem zalamana bo myslalam ze zmienie otoczenie i odpoczne.Mam juz dosc siedzenia w czterech scianach,kazdy dzien taki sam ,na dodatek moj m mi nie pomaga przy malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela ale jest jeszcze szansa, ze dostaniesz ten paszport. Jeszcze nie wszystko stracone. Ja bym do nich non stop dzwonila, ze masz juz bilety i bardzo Ci zalezy. Z ta zmiana otocznia to Cie doskonale rozumiem. Staram sie organizowac jakos kazdy dzien zeby nie zwariowac, ale wiadomo jak to jest ja siedze na macierzysnkim, mam pelno wolnego czasu a wszyscy znajomi pracuja i nie maja czasu na ciagle spotkania. Mam tylko jedna znajoma ktora aktualnie ma dziecko mniej wiecej w wieku Olafa. Co do pomocy mojego m to jest tak roznie. W nocy wstaje ja bo karmie cycem, ale po pracy jak wraca o 14 to wezmie malego na spacer, albo jezeli chce gdzies wyskoczyc tez nie ma problemu zostaje z nim sam. No i kapiemy go razem, przebiera go przewija. Najbardziej lubie weekendy bo jak maly o 6 sie obudzi to bierze go na dol a ja jeszcze sobie spie godzinke albo 2. Wiadomo, ze moglby pomagac wiecej bo jednak caly dom jest na mojej glowie, ale i tak nie narzekam. Choc ma takie dni, ze przyjdzie zmeczony i nie chce mu sie palcem kiwnac wtedy wkurza mnie na maksa.A rozmawialas ze swoim m?Mowilas zeby Ci bardziej pomagal, ze jestes zmeczona. Ja to od razu fochy wale i wylewam wszystko wtedy kilka dni chodzi jak w zegarku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Oj Vera zazdroszcze ze twoj m tak ci pomaga.Jak mnie ta angielska pogoda denewuje ,o 5 rano pieknie swiecilo sloneczko a 2 h pozniej po sloncu ani widu ani slychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Co slychac dziewczynki.Na forum pozostala tylko ja i vera? Enna dajesz rade? Lidza ,hello Ja ide jutro na wazenie ,jestem ciekawe czy nina dobila do 6 kg. Kurde od wczoraj gardlo mnie boli i nie wiem co moge wziasc,zastanawiam sie tez czy nina moze sie ode mnie zarazic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela no wyglada ze zostalysmy same :( Na gardlo mozesz brac strepsils i ogolnie lykac paracetamol dwa razy dziennie w dawce 500. Tak powiedziala mi lekarka. Dodatkowo wszelkie plukanki np sol z cytryna albo szalwia bardzo pomaga. Ja bylam zawalona na maksa, moj m tak samo a maly mial tylko lekki katar takze moze Nina tez nic nie zlapie. Samo to ze karmisz piersia to dla niej duza ochrona wiec sie nie stresuj. A co z paszportem? Jakies wiadomosci? Do mnie wczoraj dzwonili, a ja akurat przebieralam mega wielka kupe Olafa ktora byla nawet na moich spodniach i nie odebralam. Potem nie moglam sie dodzwonic a jak sie dodzwonilam to znowu kazali mi czekac 48 godzin i ktos sie odezwie. Koszmar doslownie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enna
Hej laski :) Jestem, jestem czytam was codziennie tylko nie zawsze mam co napisac. U nas poki co swietnie. Mala super sie rozwija, bylismy dzisiaj na 6 week check, mowia ze wszystko okej, wazy 4860:) 24 czerwca czeka nas scan bioderek malej. Przez to, ze byla w pozycji posladkowej urodzila z nozkami bardzo szeroko rozstawionymi na boki i glowka o dziwnym ksztalcie. Glowka juz wyglada zupelnie normalnie, nozki tez:) Miala badane dzisiaj stawy biodorowe i lekarz mowi ze wszystko wyglada super, ale scan ma jeszcze to potwierdzic. A mnie z kolei meczy straszna wysypka :( zaczelo sie 3 dni po porodzie, najpierw tylko na kolanach, a teraz to juz mam na calym ciele, strasznie swedzi i zlewa sie w obrzydliwe czerwone plamy :( Lekarz powiedzial, ze tak czasami po porodzie bywa. Dostalam tabletki antyalergiczne ale nie pomagaja. Dzisiaj dostalam jakis nowy krem ktory ma zalagodzic swedzenie, zobaczymy czy pomoze, bo poprzedni ktory zapisali mi lekarz zupelnie nic nie dal. Okropne to jest, juz przez moment myslalam ze moze to wcale nie wysypka tylko ze mamy pluskwy. Przeszukalam caly dom, na szczescie ani sladu, no i ani Hania ani moj partner nie maja zadnych sladow, tylko ja. Taka piekna pogoda, a ja w spodniach i dlugim rekawie chodze zeby zakryc te obrzydliwe kropki :( Miala moze ktoras z was wysypke po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera wyobrazam sobie jaka jestes wkurzona,czlowiek czeka na telefon ,chodzi z nim przy tylku a jak co do czego przyjdzie to nie uda sie odebrac. Strepsils jest nie wzkazany przy karmieniu piersia,przynajmiej tak pisza na ulotce.Bylam dzis u GP i dostalam penicyline. Enna mile cie slyszec.Jak bede w PL to tez chce isc na scan bioderek tak dla swietego spokoju.Ta twoja malutka to juz duza- 5kg.Nie pomoge ci w sprawie wysypki bo ja na szczescie niczego takiego nie mialam ale za to nina sie borykala z wysypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Dziewczyny mam do was pytanie. Aplikowalam o Child Benefit (te 20f tygodniowo co naleza sie ponoc kazdemu), odeslali mi wczoraj dodatkowy formularz piszac, ze sa jakies specjalne zasady dla obcokrajowcow. Z tym, ze w tym formularzu wszystko jest napisane tak jakby Hania przyjechala z Polski tutaj, a nie urodzila sie w Szkocji, a przeciez urodzila sie tutaj. Nie bardzo wiem co z tym formularzem zrobic, przeciez nie moge odeslac wypelnionego w polowie, a druga polowa to wlasnie pytania o polski adres mojej corki i kiedy tu przyjechala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna ja dostalam bez problemu ,wypelnilam forme ktora dostalam ze szpitala i dolaczylam odpis aktu urodzenia(ten darmowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Bylam dzis z nina na wazeniu-5920g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Angela, spora ta Twoja kruszynka juz :) Moja Hania dzis ubrala swoje pierwsze ubranko w rozmiarze 62:) Hmm to nie wiem co jest nie tak w z ta aplikacja, tez im wyslalam akt urodzenia, ktory mi dosc szybko odeslali. Zadzwonie tam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski!Enna ja niestety tez nie pomoge z wysypka... U mnie po porodzie pojawily sie tylko jakies krostki na ramionach. Taka jakby kaszka. Nie wiem czy to z powodu ciazy, ale nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam. Okropnie to wyglada ale walcze z tym. Co do child benefitu to ja tak samo jak Angela. Wypelnilam forme ktora dostalam w szpitalu i dolaczylam akt. Zadnych problemow nie bylo. Dostalam bardzo szybko. Angela dzis znowu dzwonilam z tym paszportem. Oczywiscie niczego sie nie dowiedzialam. Masakra jakas. W piatek jedziemy do Londynu postarac sie o polski. Jestem przerazona. Niby nie mamy daleko bo tylko 60 mil, ale ambasada jest w samym centrum Londynu wiec korki beda masakryczne. Boje sie tez o malego zeby sie nie wkurzal tyle czasu w samochodzie. No i nie wiemy o ktorej wyjechac zeby sie nie spoznic. Masakra! Wizyte mamy na 10.50 wiec chyba wyruszymy juz o 7 rano. Ale czytam wlasnie na stronie ze paszport kosztuje 26 funtow i czeka sie 6 tygodni, ale jest opcja doplacenia kolejnych 26 i wtedy paszport jest w 3 tygodnie wiec super. A Ty jak tam? Dzwonilas do nich znowu? O ile dobrze pamietam to bilet masz na 22 prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym strepsilsem to nie wiedzialam. Lekarka kazala brac. Oni tu w ogole sie znaja. Masakra jakas. A Ty caly czas karmisz mieszanie? Ja juz nie wiem co robic i chyba niedlugo przejde calkowicie na mm. Nieraz jest sytuacja ze maly zaczyna plakac przy cycku, szczypie mnie, drapie i placze. Nie mam np przygotowanej butelki wiec lece z nim na dol zrobic butle ( a wiecie jak to jest z placzacym dzieckiem na reku) a on wypije z tego 20/30 ml i tyle. Zaczyna mnie to wkurzac bo nie wiem czemu sie tak denerwuje. Jak pije z butli to jest ok. Moze juz po prostu nie chce mu sie ciagnac cycka. Sama juz nie wiem. Olaf przy ostatnim wazeniu dwa tyg temu wazyl 6500. Teraz pewnie cos kolo 7kg. Nosimy rozmiar 68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Podziwam was dziewczyny, ze karmicie piersia. Ja odpusilam juz przy probach w szpitalu, to byl koszmar :P Jeszcze tak czytam na innym watku mam z maja jak dzieci im ciagle placza, caly dzien na cycku wisza, ciagle jakies uczulenia, bolace sutki, masakra :( Hania od poczatku jest na mm. Wiem dokladnie ile zjadla, wiem kiedy bedzie znowu chciala jesc, mala jest najedzona i zadowolona, a ja tez nie narzekam bo moge jesc wszystko, a w nocy karmimy mala na zmiane z partnerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna najwazniejsze ze Ty i malutka jestescie zadowolone.U mnie na poczatku tez bylo ciezko,pogryzione sutki itp ale po kilku dniach to sie unormowalo,przestalo bolec,kolki tez nas ominely wiec bylo ok. Gdyby bylo i aczej tez bym sie nie spinala i przeszlabym tylko na butle.Od poczatku jem praktycznie wszystko i malemu nic nie jest.Nawet sie nie zastanawiam co jem tak na prawde. Powiem ci ze to tylko w pl jest taka panika z tym jedzeniem.Mam znajoma ktora przez 13 miesiecy karmienia nie jadla nic smazonego.Zyla o marchewce i kurczaku na parze.Masakra! Tyle ze ostatnio maly cos wiksuje przy tym cycu i wkurza mnie to dokarmianie tak czy inaczej.Nie wiem kiedy wprowadzac pokarmy stale bo na kp i mm jest inaczej a jak on dostaje i to i to? Vera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera tak ja nadal karmie i piersia i butelka.Tak jak mowisz zastanawiam sie kiedy zaczne wprowadzac inne jedzenie.Przy kazdym karmieniu nina dostaje piers ale i tak konczy sie na butelce. Vera szkoda ze nie masz z kim zostawic malego musicie sie wszyscy przemeczyc z ta wizyta.Moj m kiedys wyrabial dokumenty w londynie bo zgubil,podobno masakra czepiali sie o jakis numerek i takie tam. Co do karmienia piersia to tez jem wszystko za wyjatkiem kapusty a chetnie zjadlabym golabki :). Vera a oddzwonili juz do ciebie? z paszportowego.Niech ci powiedza jaki jest status twojej aplikacji. Ja znow dzwonilam w poniedzialek do nich i przedstawilam sytuacje to powiedzieli ze ktos oddzwoni w ciagu 24h.Nie uwiezycie jeszcze tego samego dnia oddzwonili.Obiecali mi przeslac paszport do piatku a jakie bylo moje zdziwienie gdy wczoraj przyszedl. NIna ma PASZPORT ! HURRA Niestety nadal nerwowka bo czekam teraz na swoj ten ktory im wyslalam :(.Moj dowod stracil waznosc 2 lata temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela super ze dostalas paszport!Mam nadzieje, ze szybko odesla tez Twoj!Do mnie nikt nie dzwonil, juz sobie z nimi dalam spokoj, jak przyjdzie to przyjdzie. Wyrobie ten polski w 3 tygodnie. Nie mam jeszcze biletow wiec luz. A kapuste tez juz jadlam nawet dosc czesto i malemu nic nie jest wiec moze sprobuj te golabki jak masz ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny lecimy wlasnie kurier przywiozl mi moj paszport.3 tyg w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super kochana!Ciesze sie bardzo!Odpoczniesz sobie, spedzisz czas z rodzina, naladujesz akumulatory :) Tylko odzywaj sie czasem do nas :) vera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja tez jestem nadal z Wami tylko nie mam czasu zeby cos napisac. A tu widze sie tyle nazbieralo do czytania:) Pisalyscie o boli gardla to ja uzywalam difflam spray jak Tantum verde w Polsce. Mozna bo nawet znajoma z Polski tez uzywala. Kilka razy uzylam I gardlo nie boli. O karmienieniu - Chyba Vera cos Pisalas, ze maly wariuje przy piersi. Moja mala juz od 3 tyg robi tak , ze przy kazdym karmieniu po kilku minutach sie wierci I nie chce pic wiec ja daje do drugiego, po chwili to samo wiec znow do pierwszego no I tak sie konczy, ze prawie kazde karmienie je z dwoch piersi. Niewazne to ale Wazne, ze sie najada. Podobno tak moze byc bo- zna Butelke a z piersi po chwili juz trzeba mocniej ssac a jej sie nie chce albo lubi Sobie possac a sie wkurza, ze jej Leci mleko :) nie wiem jak jest no ale trudno moze jej to kiedys przejdzie. Ja tez jem prawie wszystko, oprocz cytrusow I kapusty. Malo zwracam uwage na diete I malej nic nie jest. Wlasnie wczoraj miala druga Dawke szczepionki. Czy u waszych maluchow cos sie dzialo po drugiej dawce? Angela super, ze masz paszport! Ja dopiero bede skladac po niedzieli wiec przede mna jeszcze dluuuuga druga. A ile czekalas na paszport? Angela a dlaczego przy kazdym karmieniu Nina po piersi dostaje Butelke ? Nie masz mleka? Pozdrawiam was kobietki I napewno sie odezwe jak znow znajdzie chwile ;) przy dwojce dzieci jest mega sajgon! ::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi no ja robie dokladnie tak samo,jak zaczyna sie wkurzac daje drugiego cyca.Wydaje mi sie ze po prostu tak jak mowisz z butelki lepiej leci wiec cycka nie chce mu sie za mocno ciagnac. Mam stresa przed jutrzejsza wyprawa.Angela zazdroszcze ze masz juz paszport.Mam nadzieje ze jutro wszystko zalatwimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera mam nadzieje ze wszystko pomyslnie. Omi podziwiam ze ogarniasz 2ke dzieciakow :). Karmie piersia a potem butla bo nie mam cierpliwosci siedziec i karmic malej godzine a za chwile i tak bedzie ryk ze glodna.Szczerze mowiac nie wiem jakie mam zasoby mleka:).Jak mala w nocy przespi ciagiem 5 h to gdy karmie jedna piersia to z drugiej tez leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U nas ostatnio trudny czas. Np wczoraj mały tak się rozplakal ze nie wiedzieliśmy oboje co robić. .taki nagły atak histerii nie do opanowania. Mały płacze wręcz krzyczy jak by ktoś mu krzywdę robił napina się i rozgląda z przerażeniem w oczach ,jak by jakąś zmore widział. Juz nawet mama mi powiedziała, że może to głupie ale są takie zabobony ze może faktycznie coś nas nawiedza i mama kazała mi zawiesić na drzwi noszone ubranie. 18nastego byliśmy w ambasadzie i za trzy tygodnie 9lipca paszport zostanie wysłany. Do Londynu mam bardzo daleko więc najwygodniej było jechać pociągiem i taxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do cyca mój robi to samo. Wściekła się po paru minutach pewnie wszystko wina butelki, chcialysmy sobie polepszyć dając butle a tak naprawdę to maluchy przyzwyczaily się do wygody i nie chce im się ssać piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski.Wszystko zalatwione.Nawet podroz nie byla taka a bo nie bylo korkow.Nie jechalismy w godzinach szczytu wiec spoko.Mi Lidzia podobnie.Wysla poczta ok 11 lipca wiec spokojnie moge kupowac bilety do Pl na 5 tygodni.Boje sie tylko ze mi go wszystkie babcie i ciotki kompletnie rozpuszcza.Lidzia to nieciekawie z tym placzem.Moze malego po prostu cos boli.Moj maly tez czasem patrzy w jeden punkt z wielkimi oczami jakby kogos widzial wiec chyba po prostu dzieci taj maja:) Angela ja jak daje cyca to juz nie daje butelki.Chyba sie najada.Po prostu dwa razy dziennie zamiast cyca dostaje od razu butle a w nocy tylko cyc. Ja czasemsciagam laktatorem zeby sprawdzic ile mammleka.No i wlasnie roznie.Czasem z jednej sciagne 100 a czasem z dwoch ledwo 80 wiec nie wiem do konca jak to jest z ta moja laktacja. Omi ja tez podziwiam ze ogarniadz dwojke.Ile lat ma Twoj starszy synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam napisac ze moj juz dawno nie wisi na cycu.Gdzies czytalam ze w tym wieku dzieci powinny tak opanowac ssanie piersi ze sie najadaja szybko.10 minut i sam wypluwa wiec chyba jest najedzony.I starcza mu w dzien tak na ok 2-3 godziny w nocy roznie ale max na 5 godzin.Butla zawsze na 3-3,5 wiec zazwyczaj mu daje jak gdzies wychodzimy. Angela moze Twoja mala to maly leniuszek bo wie ze zaraz dostanie butle.A nie probowalas odciagac i dawac jej swojego ale z butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Moj syn ma 3 latka ale nagle zapomnial.jak sie je kanapki, zaklada skarpetki itp. Najgorsze, ze jestem z dwojka kompletnie sama codziennie od 13 do nocy bo moj maz tak pracuje.. Co do karmienia malej to tez nie wisi jiz tak jak kiedys. To samo co u Ciebie vera , ze 10-15min na cycu wystarczy na jakies 2.5-3h Na noc daje czasem mm bo zasypia mi orzy cycku.i takie karmienie zajmuje dlugo a chce tez zeby syn szedl w tym samym czasie spac a on czeka az mala zasnoe to dopiero sie polozy hehe. To czasem wypije ode mnie plus troche mm i potrafi spac ladnie od ok 21 DO 4 a pozniej to juz roznie bbudzi sie moedzy 6-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na telefonie mam zapisane stare hasło a na kompie muszę korzystać z drugiego konta xd Mój synek zaczął tak po szczepieniu z tym płaczem, tak samo stało się z kąpielami wcześniej kochał się pluskać a teraz nienawidzi. Ale dzisiaj wykąpał go mój mąż o dziwo był zadowolony ale zmienilismy taktykę, mniej wody i kąpanie z powrotem w pokoju no i zmiana godziny na wcześniejszą, i położyłam go spać wcześniej bo przeważnie histeria była ok godziny 20stej. no ja narazie nie wyobrażam sobie mieć dwójki dzieci, także również podziwiam. Dziewczyny a jak u was z miesiączką? Ja właśnie dostałam 2 mies po porodzie. Zastanawiam się z jakiej antykoncepcji skorzystać. Juz dostałam pismo aby umówić sie do chirurga z moim maluchem, strasznie sie boje :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kurde dziewczyny piszecie ze wasze maluchy chodza spac tak wczesnie a moja Nina strasznie ,alo spi.Nie dosc ze chodzi spac 22 to spi tak gdzies do 7-8 rano a w ciagu dnia prawie wcale nie spi. Mala zlapala ode mnie katar i kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×