Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

U mnie w szpitalu nie dają koszul do rodzenia. Ja miałam swoja i jej nie wyrzuciłam, bo nie było ani jednej plamy krwi, po prostu ją wyprałam. __________ Zaintrygował mnie ten aspirator "Katarek"! Która używała? napiszcie coś więcej! Mój 4-latek nie potrafi porządnie wydmuchać noska, więc się zastanawiam, czy nie kupić już teraz dla niego... ___________ Słońce=> stawia, to chyba znaczy, że brzuch twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika - ten leżaczek bujaczek to naprawdę fajna rzecz, jeśli tylko dziecko będzie chciało w nim przebywać :) Chyba najlepiej mieć taki z wibracjami.. Bo na początku samo to, że jest w nowym siedzisku i może obserwować co się dzieje obok jest ciekawe dla dziecka.. A jak mu się już będzie nudzić, to zawsze wibracje można do tego dodać i niektóre dzieci sobie przy nich drzemkę ucinają.. No a mama ma ręce wolne, dziecko w pobliżu i czas dla siebie :) Takie najtańsze na allegro to chyba ok100zł, lepsze z jakimiś dodatkami: wibracje, melodyjki itp to już powyżej 100 - ponad 200zł.. No i właściwie to z tego co piszecie kołderka w łóżeczku mało się Wam przydała.. Czy ktoś używał pościeli? Czy zazwyczaj były to kocyki, bądź śpiworki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słońceeee - to teraz nic tylko leżeć i odpoczywac.. A jak poznać czy brzuch się stawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika mnie też w taką szpitalna na początku obdziali, bo taki mieli wymóg. Jednak w trakcie porodu jak już mnie zaczęły łapać te silniejsze skurcze to robiło mi się w niej strasznie gorąco. W ogóle zapięcia zero w tej koszuli, na przodzie wszystko wyłazi, straszne te szpitalne koszule u mnie były. Kazałam mężowi z torby wyciągnąć moją i się przebrałam, przynajmniej było mi wygodniej i nikt się nie przyczepił, że zmieniłam te szpitalne wdzianko. A później jak mnie na cesarkę ciągnęli w mega bólach to kawałek po korytarzu szłam goła...hihi, bo mi taką do operacji musieli założyć. A mnie było już wszystko obojętne tak mi było śpieszno na tą cesarkę, byleby przestało już boleć. Jak już synka wyjęli mi z brzucha i pokazali to ja głupia w bek, może dziwnie to zabrzmi ale ryczałam jak bóbr i nie dlatego, że się urodził ale, że ten ból się skończył. Dopiero za chwilę oprzytomniałam i pytałam czy z nim wszystko ok. Tak mnie trochę na wspominki wzięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya=> ja mam bujaczek fisher-price i świetny jest, młody leżał w nim juz od samego początku, a późnej służył mu jako fotelik. Akurat wibracje się nie sprawdziły, bo maluchy nie byli tym zainteresowani. ____________ Wg mnie do łóżeczka tylko śpiworek, bo jak pisałam i kołderkę może się zawinąć i udusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wiadomo, zależy od dziecka co mu będzie odpowiadało, więc wielu rzeczy nie przewidzimy :) Bo z tymi pościelami to jest tak, że wszystko takie ładne i ślicznie wygląda w łóżeczku, aż chce się kupować, ale jak to takie niepraktyczne i później szuka się innych sposobów na okrycie maluszka to bez sensu trochę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny i deszczowy dzień.Wildze ze nieźle naskrobałyście, w zasadzie nic dodać nic ując jesli chodzi o wyprawkę;) Dziekuje za gratulacje, wyprawka jest po straszej córci , wiec przyjdzie zakupic jakies drobnostki, oczywiscie kilka nowych ciuszków sie dorzuci jakby mogło byc inaczej;) .................. Poniewaz jak maz powiedział jak jest dobrze to i tak musze wymyslic sobie jakis problem. No wiec mam pytanie jakie jest tetno waszych maluszków? Wszytko byłoby ok gdyby nie podczas pomiarów gin chwile dłuzej sie zastanowił.Oczywiscie powiedział ze wszytko jest w porządku tetno 132 , ale i tak jest niższe niz z poprzednich wizyt 162, ostatnia 150. Sprawdziłam na necie niby widełki są od 110-160 ale i tak sie martwie. Sprawdziłam starszej córki stare usg i przewaznie było 150. A tu jakby spadało .Sama nie wiem co myslec. Dzwoniłam do gina ,ale ma szkolenie wiec nie odbiera.Musi mi to wyjasnic bo sie zamartwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonce , stawia Ci sie brzuch czyli skurcze , a to nie są te skurcze Braxtona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Macie może jakiś fajny przepis na szybką sałatkę, wieczorem mam gości i nie mam ciekawego pomysłu. Poratujcie, please :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-rukola, -roszponka lub sałata lodowa, lub pekinka, -pomidory koktajlowe przekrojone na pół, -oliwki, -ser typu feta, -wszystko zalewasz sosem sałatkowym np. koperkowo-ziołowy. __________ Sałatka jest pyszna i szybko się ja robi. Minus jest taki, że składników raczej na co dzień nie ma się w lodówce. Ja wszystko kupuję w Lidlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Wasze ostatnie posty bardzo pomogą mi przy kompletowaniu wyprawki, i prawie w 100 % zgadzają się z tym co mam napisane w książeczce, którą dostałam na usg połówkowym. Na stronie internetowej szpitala w którym będę rodziła także znalazłam taki niezbędnik na czas pobytu. Patka moje maleństwo w ten sam dzień ciązy ważyło 366 gram więc podobnie, mam nadzieję że gabarytowo nie pójdzie w tatusia bo ten urodził się wielki ponad 60 cm i 5 kg! Tego moje biedne ciało nie zniesie:) Lezaczek bujaczek też sobie sprawimy. Ostatnio wyczytałam w jakiejś gazetce o dzieciach , że nie powinno się trzymac niemowlat w tych fotelikach/nosidełkach więcej niż 2 godziny dziennie. A i że owszem sadzanie tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsze ale tylko wtedy gdy nie ma poduszki powietrznej, bo uderza w tył fotelika z ogromną siłą a wiadomo jak dzieciątka są kr***e....Z tyłu najbezpieczniejsze jest miejsce pośrodku tylnego siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Słońce to masz to samo co ja. Tylko na stawianie się brzucha lekarz kazał mi brać też magne B6. Nie da się nie zauważyć, że brzuch się stawia, robi się twardy przy tym potrafi bardzo boleć. Może to są i te skurcze przygotowawcze ale to i tak jeszcze za wcześnie. A to wszystko jest najbardziej niebezpieczne gdy skraca się szyjka lub robi rozwarcie. Oj uważaj Słońce na siebie. Joanna mam nadzieję, że moje malutkie będzie to może mnie tak nie porozrywa. Wszystko przed nami. Ja sobie też zrobiłam listę, co należy kupić i dłuuuuuuga się zrobiła jak wszystko pozbierałam do kupy. Zobaczymy, teraz uciekam robić obiad, buziaki mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
A ja uciekam na zakupy, może po lumpeksach się przejdę i znajdę coś fajnego:) A jutro, jak mąż ma wolne w pracy, jedziemy razem z mamą na grzybki:) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzius210 - niestety nie znam żadnego takiego przepisu, mi też by się przydał na takie awaryjne sytuacje.. Nic poza gyrosem nie przychodzi mi do głowy.. joanna6950 - pochwal się nam później jak coś fajnego upolujesz ;) Ostatnio byłam z rodzicami na grzybkach i całe wiadro uzbierałam sama :) u nas są głównie "czarne łepki" i zajączki.. zapach kwiatów kawy - no i mamy jeszcze jeden argument za kupnem leżaczka :D Paatkaa - ja wczoraj pokazałam mężowi listę na wyprawkę i pierwsze co powiedział to było: "a to aż tyle tego potrzeba?" :D A później sam jeszcze chciał do niej dodawać coś od siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Mój tylko przeżywał pozycję z nożyczkami do obcinania paznokci: "ale jak to paznokcie obcinać, dziecku? przecież to takie malutkie..." byłam popłakana ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Wróciłam ale nie mam się czym chwalic... wbiegłam tylko na chwilę i widziałam ładny kombinezonik nowy z metkami za 48 zł ale kolor granatowy, więc nie kupowałam, bo pomyslałam że te paki bardziej sie opłacą no i nie znam jeszcze płci... były ładne bluzy zapinane na guziczki z przodu ale też np różowe:) Poczekam do wtorku :) Ale zamówiłam Aero2 i mam nadzieję że niedługo przyjdzie i będę mogła korzystac z netu za free. Od razu uprzedzam że od października będę rzadko zagladała bo nie będę miała jeszcze netu w domu:( Tak się do was przyzwyczaiłam że będę teskniła:) Z sałatek robię zwykle jarzynową, z zupek chińskich, buraczki, i kapuściane z ogórkiem, majonezem i śmietaną, a i jeszcze z tortellini z ogórkami zielonymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobre :) A mój się obruszył jak mu powiedziałam na co ten rożek.. Bo wytłumaczyłam, że jak na początku będzie mu ciężko maleństwo wziąć na ręce to wygodniej mu będzie w rożku bobo trzymać.. A on na to: "A Ty myślisz, że ja własnego dziecka nie będę umiał trzymać?" :D No ale jak się poprawiłam, że dla mnie to będzie pomocne i dla dziadków jak wnuka/czkę będą chcieli potrzymać to stwierdził, że może być ten rożek :D A co do pielęgnacji to już się oferował, że będzie kąpać, paznokcie obcinać itp. Zapamiętałam i przypomnę mu po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950 - a jak robisz tą z tortellini i ogórkami? Z pewnością jeszcze takiej nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez sie tak do was przyzwyczailam ze nawet dzis od rana na zakupach i ciagle czytam was w telefonie:-) jak dojade do domku to wam wszystko napisze Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
1 paczka tortellini, kupuję z mięsem ale można inne jak ktoś lubi 2-3 ogórki zielone węże, jak gruntowe to więcej bo są mniejsze 1 por sos tzatziki sos koperkowo ziołowy ewentualnie sól i pieprz tortellini gotujemy, przelewamy zimną wodą żeby sie nie skleiło. Ogórki obieramy ze skóry kroimy w kostke, por też kroimy w kostkę albo inne małe kawałki:) Nie pamiętam dokładnie jak robiło sie ten sos bo gdzieś mi przepis wcięło ale wydaje mi sie że robiłam z opakowania na tzatziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez robie te tortelini tylko z grzybami te z biedronki do tego ogorek zielony kiszony i pomidor i troszke czerwonej cebulki na to przyprawa tatzanki mieszam i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słońce oszczędzaj się, będzie dobrze:) dzięki że odwiodłyście mnie od pomysłu z kupnem kołderki, rożka nie będę kupować. Co do obcinania paznokci to ja nie lubie tego robić, mam uraz i boję się dlatego już tą kwestię mam załatwioną, on będzie się tym zajmować, kąpać będziemy razem. byłam na zakupach i płaszczyka ani nic takiego nie kupiłam:( są za drogie moim zdaniem, znalazłam jeden taki w miarę za 129 zł taki cieplejszy ale nie wiem czy nie będzie za mały. Namówie mojego żeby ze mną go obejrzał, teraz i do końca roku może jeszcze bedzie ok ale później brzucha już nie zmieszczę chyba. Szukając płaszczyka spotkałam ciężarną z dużym brzuszkiem, była wściekła bo w nic się nie dopinała! troszkę pogadałyśmy i okazuje się że na zimę na taki brzuch ciężko jest coś znaleźć.. Kupiłam za to sweterek i polar, obydwa takie żeby i dzidzia się zmieściła:) Miałam coś kupić dla maluszka i nie kupiłam :) dlatego że wcześniej byłam w pracy odebrać bony i kupony:) i dostałam kupon do smyka, przy zakupach za 300zł jest 50zł rabatu, a więc poszłam do tego smyka bo nigdy wcześniej tam nie byłam a nawet do dwóch i ku mojemu zdziwieniu można kupić tam całą wyprawkę, ceny mają takie jak w innych sklepach ale jakość jest lepsza no i piękne są te rzeczy, chodzi mi np o przewijak, smoczki, gruchy, kocyki, ręczniczki, wanienki.. nawet kremy mają do pielęgnacji. Kupon jest ważny do końca tego miesiąca. Co o tym myslicie skorzystać ? i tak i tak kupić to wszystko muszę, nawet na allegro ceny są podobne. Sama już nie wiem.. co do leżaczków- bujaczków to akurat napisałyście jak w smyku byłam i są tam te bujaki świetne, po prostu piękne, ale te takie lepsze to trochę kosztują, zamierzam taki kupić, tzn chciałabym żeby ktoś z dziadków dzidzi to kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam pyszną sałatkę z brokuła 1 brokuł dzielimy i gotujemy w osolonej wodzie żeby był miękki, ale nie rozwalał się, 2-3 jaka ugotowane 1 duży pomidor cebulka sos majonezowo-jogurtowy (może być z dodatkiem czosnku) Na dużym półmisku układamy różyczki brokuła, na to kroimy jajko, później pomidora w kosteczkę i cebulkę, wszystko zalewamy sosem.Fajnie wygląda posypana słonecznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Wasze sałatki już mi wyglądają na smakowite :) na pewno jakąś zrobię, tym bardziej, że gości będę miała na weekend :) heeleenka - też się wkurzam, bo nic ciekawego w tych sklepach nie ma abo jest za drogie. Co do kuponu to ja bym skorzystała.. Ostatnio podliczałam ile kosztowałyby nas te akcesoria o których piszesz na allegro.. I kwota była na prawdę spora, więc nawet te 50zł rabatu to już coś.. A w smyku rzeczywiście śliczne mają rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masaya i ile Ci wyszło za te akcesoria pieniążków? wiadomo że wózek i lóżeczko to największy wydatek. Chyba skorzystam z kuponu i w tym miesiącu już będe miala wyprawkę, w grudniu też mam coś dostać, może też będzie jakiś kupon do sklepów dla dzieci. 300zł to z jednej strony dużo a z drugiej to i tak nie wiele rzeczy za to kupię. Ciuszki używane w większości dzidzi będzie miało więc chociaż akcesoria nowe i ładne będą. Podgrzewacz do butelek też chce kupić ale w smyku znalazłam tylko jeden firmy lovi ale drogi jest aż 160zł. Płaszczyka będę szukać na targach.. teraz w niedzielę jak nie będzie padać mocno to po uczelni się wybiorę może znajdę jakiś do stówy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Goplana ten aspirator Katarek podłącza się do odkurzacza, ssie tak, że krzywdy dziecku nie zrobi a wyciągnie z nosa co trzeba. Ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego. Moja roczna córka śmieje się jak podchodzę do niej z odkurzaczem, a jak z Fridą to od razu ucieka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg tej listy, którą wcześniej wkleiłam to za rzeczy od numeru 7 do 24 coś ok. 500zł mi wyszło, tylko ceny sprawdzałam z allegro i niektóre brałam pod uwagę te droższe, np wanienka z wbudowanym termometrem, a niektóre te z tańszych jak np. pieluszki tetrowe i flanelowe (ich ilość też zmniejszyłam po poradach innych mam i tetry kupuje 10szt, flanelki 3szt)... No i ceny za kosmetyki to tak na oko.. Chyba najwięcej wyszło za termometr medyczny i za wanienkę, ale z reszty drobiazgów też się uzbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
A jednak kiedyś ludzie bez tego funkcjonowali :D Ja nie zarzekam się, że nie skorzystam z nowoczesnych metod i kto wie, może kupię taki na baterię (ktoś pisał o takim) ale kupowac jako element wyprawki? Nie wiadomo czy dziecko będzie miało katar. Brata syn nie miał do 7 roku życia kataru, a mama moja nigdy w życiu (ale to pewnie jakaś wada w budowie nosa czy coś takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ogólnie na całą wyprawkę chce wydać nie więcej jak 3 tys. Na niektórych rzeczach da się zaoszczędzić, ale na niektórych nie.. Tym bardziej, że mój mąż bardzo się uparł, że chce całą wyprawkę nową, żeby posłużyła w razie czego jeszcze kolejnemu dziecku.. Po prostu chyba uprzedzony jest do tych używanych rzeczy.. Choć jak mu czasem sweterek w lumpie kupie to nie protestuje :D Dziwne te chłopy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×