Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Emilia=> ja mam czasami tak, że po przebudzeniu nie mogę zasnąć. Męczę się wtedy strasznie, kulam po całym łóżku. Ale to nie tylko w ciąży tak mam. Najczęściej wtedy, gdy coś mi chodzi po głowie, czymś się stresuję. _______________ Wczoraj wieczorem miałam nerwy. Okazało się, mój synek, który od 2 dni nie ma już gorączki, wieczorem miał 37,4. Po pół godzinie już 38. Temp. rosła w ogromnym tempie. Zmierzyłam za kolejne pół godz., a tam 40st!!! Myślałam, że zawału dostanę. Szybko zadzwoniłam do męża, że trzeba jechać na pogotowie. Po chwili jednak wzięłam głęboki oddech i jeszcze raz dotknęłam głowy synka, bo nie wydawał mi się aż tak gorąca. Zmierzyłam jeszcze raz gorączkę - miał niecałe 38. Okazało się, że to termometr elektroniczny szwankował. Na szczęście nakupowałam sobie na zapas kilka termometrów rtęciowych, gdy jeszcze były w aptekach. One są jednak niezawodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny! Emilia,Ewelina,Monia, witajcie wśród Lutówko-Marcówek;D Rozgośćcie się:) Te tygodnie tak strasznie szybko pędzą...Właśnie doczytałam,że jestem w 5 miesiącu i to już w połowie;P Jak to się stało!;P Też zaczynam mieć problemy ze spaniem.Znaczy się nie mogę zasnąć:/ Bo rano to nie idzie mnie dobudzić... Obejrzałam ten filmik "W łonie matki"-rewelka!!! A wiecie,że wypłatę z ZUSu dostałam większą niż jak pracowałam...Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka=> z tymi wypłatami to ponoć jest tak, że jest to średnia zarobków z ostatnich 12 miesięcy. W to wchodzi też np. 13-stka (jeśli takową dostajesz :-) ), dodatki itp. dlatego bywa, że na L4 "zarabiasz więcej" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniamonia1978
Goplana ja tez przezylam dzis szok- wplynela mi wyplata o 600zl wieksza niz jak pracowalam. Fajnie, ruszam zatem na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Mój elektroniczny też oszukuje. Termometry rtęciowe nadal są poza unią więc na allegro jest ich sporo. Ostatnio kupiłam kilka jak 3 alkoholowe okazały się trefne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulka123 - wreszcie się odezwałaś :) widać, że remont całkowicie Cię teraz zajmuje.. heeleenka - spokojnie, mam taki radar w brzuchu, który nie daje mi się przemęczać :D właśnie zrobiłam sobie przerwę :) emila8200 - wspaniale, że w końcu pojawił się ktoś z moich stron :) to pewnie szykujesz się na poród w Toruniu, tak? A do jakiego lekarza chodzisz? moniamonia1987 - jesteś kolejną, chyba już czwartą osobą na forum z terminem na 28.02 :) ależ wysyp na ten dzień :D Goplana - a to nie można już dostać tych rtęciowych w aptekach? I jeszcze do nowych dziewczyn - jeśli macie ochotę dopisujcie się do tabelki :) O tak, ja też dostaje większą wypłatę, zawsze stówka więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze 2 lata temu rtęciowe wycofali. Kupiłam wtedy chyba z 8, ale porozdawałam znajomym. Zostały mi 3 i strzegę ich jak oka w głowie ;-) ale faktycznie na allegro są dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wyplate wlasnie z ostatnich 12 miesiecy usredniaja i jeszcze chyba jednej ze skladek sie nie potraca ale nie pamietam jakiej...tez dzis z mezem o tym rozmawialam to znaczy mowilam ile wyplaty dostalam..a moj maz na to ze slodkimi oczami "to tobie kochanie bardziej oplaca sie byc w ciazy niz pracowac" i do tego dwuznaczny usmiech :-D co on moze planowac hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila8200
Masaya -> chodzę do doktora Drożdżala. Siostra mi go poleciła i jej znajome i ja też jestem zadowolona. Choć każda wizyta to 150 zł mniej w portfelu. Dodatkowo mam problemy z tarczycą (niedoczynność) i muszę być pod stałą kontrolą endokrynologa a każda wizyta również 150 zł. Tak więc 300zł wydaję miesięcznie na lekarzy. A ty do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją ciążę prowadzi dr Jackowski :) też poszłam do niego z polecenia i jestem bardzo zadowolona.. Również 150zł wydaje na ginekologa. Nie zazdroszczę Ci jeszcze tych wizyt u endokrynologa.. Już pal licho kasę, ale wiadomo każdy chciałby być zdrowy i spokojnie przejść przez ciążę. Dużo zdrówka Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--....................6.03.2014 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--....................10.03.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby tradycji stało się zadość dopisałam się do tabeli ;) Masaya-> o doktorze Jackowskim słyszałam wiele dobrego ;) A tarczyca - no cóż i tak cieszę się, że tak szybko udało mi się zajść w ciążę, bo z tą chorobą różnie może być. Choć doprowadzenie jej do porządku zajęło mi około 10 miesięcy. Dziewczyny uciekam, mam trochę rzeczy do roboty a z włączonym kompem nie mogę nic robić - cały czas do Was zaglądam ;) Pozdrawiam wszystkie ciężarówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była marcowa
Masaya, a powiedz mi , proszę, czy dr Jackowski w trakcie wizyt też jest tak małomówny jak w szpitalu? Miałam z Nim styczność, i w pierszej, i w drugiej ciąży-robił mi usg w trakcie pobytów w szpitalu. Podobało mi się to, że każde z usg robił długo i wielkim skupieniu-szczególnie w drugiej ciąży, to mające potwierdzić brak czynności serca u Maluszka, tylko że później praktycznie trzeba było go ciągnąć za język żeby dowiedzieć się o wynikach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam nowe Mamusie! Dziś siedzę jak na szpilkach, za godzinę jadę po synka do przedszkola, po drodze zwijamy tatusia i siup do Szczecina na usg. Maluch wczoraj się wyjątkowo uaktywnił i dostaję niezłe kopniaczki, takie delikatniutkie. Te ruchy mnie uspokajają ale denerwuję się tym usg, dziś to już mi obojętne czy poznam płeć, najważniejsze, aby zdrowo się rozwijał. Trzymajcie kciuki. ----------------------- A.. zapomniałam, ktoś pytał o smoczki-termometry. Chyba helenka :) Miałam taki, ale nie zdawał egzaminu. Mały nie chciał go brać do buzi, co dziwne bo zwykły jak najbardziej no i w ogóle jakoś dziwnie działał jakby popsuty był. Mama mi go kupiła w aptece ale chyba jakiś badziewiasty był. Przy ostatnich porządkach wylądował w koszu. Korzystam ze zwykłych tych elektronicznych, polecam mieć dwa, bo czasami pomiary są różne. Choć to też robi mętlik w głowie, bo nie wiadomo, któremu wierzyć. No i 1 rtęciowy też mam, strzegę go jak oka w głowie :) Jak synek był taki malutki to mierzyłam mu tempke w pupie, ale pediatra mi powiedział, że lepiej tego często nie robić, bo można zaszkodzić mu w trzymaniu kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dzidziuś, tak myślałam że to bardziej bajer niż coś przydatnego co do ZUS to ja dopiero teraz dostanę pierwszą wypłatę od nich i napewno nie większą.. umowę mam od czerwca, wcześniej na czarno pracowałam więc nie mają mi jak obliczyć średniej z 12 msc i jestem ciekawa ile i kiedy dostanę, tak samo jak w jaki sposób.. na konto czy przekazem pocztowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28ewelina
helenka termin mam na 2 lutego i to moja druga ciąża .Mam 5 letnią córkę Wiktoria, Od 9 lat żyję we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Ile do nadrobienia ;) szalejecie a ja nie nadążam za wami. Wpadłam tylko na chwilkę. Witam wszystkie nowe mamuśki i serdecznie gratuluje, zwłaszcza że gdzieś wpadło mi w oczy, że jest wśród nas mama bliźniaków? Trochę zazdroszczę, bo też kiedyś myślałam, że tak fajnie, jeden poród, dwójka dzieci :) Ale u nas szans na to nie ma żadnych, nie mamy w rodzinach bliźniaków. Raz jeszcze gratuluję! --- Zabiegana dziś strasznie jestem, tysiąc rzeczy do zrobienia i nie mam czasu usiąść po raz pierwszy od 3 miesięcy, oby to się później źle nie odbiło na mnie i na dziecku :/ --- Co do wypłaty z ZUS, ja dostałam dziś już trzecią, większą niż normalnie, faktycznie jest tak, że liczą średnią z ostatnich 12 miesięcy. A że nie byłam na żadnym L4, mam trzynastkę i jakieś tam dodatki więc dostałam więcej. Brutalna prawda, bardziej się większości ciężarnych opłaci być na chorobowym niż pracować. --- Gdzieś tam doczytałam odpowiedzi nt mojego pytania o śluz. Wiecie, ja zdecydowaną większość czasu miałam krwawą wydzielinę, potem długo, długo żółtą więc wolałam się upewnić, czy jest cokolwiek innego co mogłoby mnie zaniepokoić ale skoro mówicie, że to normalne to ok :) Bo ja oczywiście lekarza za każdym razem zapominam zapytać. A właściwie czy wy też takie roztrzepane jesteście? Jej...ja się już boję autem po dużych miastach jeździć bo normalnie stanowię zagrożenie :/ Uciekam dalej trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno nie pisalam ale mialam powody bylam w szpitalu to znowu robilam badania rozne zwiazane z moja zmarla coreczka.Wiitam wszystkie przyszle mamusie.Kiedys pisalam ze zamowilam detektor tetna juz go mam fajna rzecz tylko uzaleznia bo caly czas chce slyszec bicie serduszka maluszka raz nie moglam znalezc wpadlam w panike ale po chwili uslyszalam to byla ulga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy ja nie poronilam tylko urodzilam martwe dziecko w 36t.c.Ania owineła sie pepowina i dlatego kupilam ten detektor chce codziennie slyszec bicie serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka moja dzis by miala14 miesiecy ale juz nauczylam sie z tym żyć dzieki moim cudzie ktory rosnie w brzuszku.Mala owinela sie 2 razy za szyjke i raz za nozke poprostu sie udusila w moim brzuchu.Dziewczyny nie chce was straszyc ale gdybyscie czuły zbyt gg***towne ruchy dziecka to natychmiast do szpitala bo wtedy byc moze dziecko sie dusi wtedy tego nie wiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamoanusi witaj...myslalam ostatnio o tobie ze nic sie nie odzywasz fajnie ze juz jestes helenka to nic ze pracowalas tylko od czerwca policza ci normalnie srednia z tych miesiecy co pracowalas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu zwykly przypadek po prostu los ze mnie zakpil bo nie moglam zajsc w ciaze przez12 lat i cud! Jest dziecko i nie ma dziecka.Zrobione badania genetyczne nic nie wykazalo.Ale teraz musi byc dobrze i bedzie dobrze zycze tego Wam i sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika ja mam nadzieję że mi tak policzą bo jakby mieli to dzielić na 12 miesięcy to na studia by mi nie starczyło :) z tą pępowiną to takie nie fajne, z jednej strony nie możemy bez niej dać komuś życia, a z drugiej strony to bardzo często ona zabija.. najgorsze są "węzły"które tworzą się na pępowinie we wczesnych tygodniach, tzn tych w których mały astronauta się już rusza.. miejmy nadzieję że zdrowo dotrwamy do końca ciąży wszystkie! a dzieciaczki będą zdrowe jak ryby i będą dłuuugo dłuugo żyły! inaczej nawet być nie może!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzicie, to ja z tą wypłatą nie wiedziałam...:) Się miło zaskoczyłam:D Dziś zakupki w takim razie:D MamaAnusi, fajnie,że się odezwałaś i że wszystko u Ciebie w porządku:) Lulika, a Ty coś ostatnio cichutko siedzisz, nic nie piszesz... Patka, przynajmniej czas szybciej mija jak człowiek zabiegany:) I się tak nie dłuży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuja zapach kwiatow kawy szczesliwie dotrwamy wszystkie przeciez to juz niedlugo czas szybko zleci niedlugo Swieta Nowy rok i i nowe życie przyjdzie na swiat u mnie 22 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×