Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Część :) mamamama2 - jesteśmy razem z Wami.. Trzymamy mocno kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło.. Pisz, gdy tylko będziesz miała ochotę, wesprzemy Cię jak tylko będziemy potrafiły :* Paatkaa- wspaniale, że już tyle rzeczy macie zamówionych.. Ale i wybór tych małych drobiazgów, też na pewno sprawi Wam przyjemność :) Chyba też zdecyduję się na jakieś witaminy o których pisałyście.. Coraz gorzej ze mną i jeśli chodzi o zmęczenie i nastrój. Wczoraj miałam ciężki dzień, hormony wzięły górę i pół dnia przepłakałam. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało, sama siebie nie poznaje. I postanowiłam, że wczoraj odbyłam swoją ostatnią wyprawę pociągiem w ciąży! Tylko się zdenerwowałam niepotrzebnie na te prl-owskie pociągi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda jesteś? pisałaś że brzuch Ci twardnieje i coś tam lekarz Ci kazał łykać. Jak on twardnieje? nie wiem czy czasem też tak mi się nie robi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka mnie tez twardnial brzuch dwa tyg.temu.Zostawili na tydzien w szpitalu dawali kroplowke nospe w domu teraz do tego biore magnez.Twardnienie moze byc spowodowane infekcja w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnusi, a mogła być mi opisać jak wygląda to twardnienie? towarzyszy temu jakiś ból? ile trwa? chyba zadzwonię do lekarza i zapytam też, w tamtym tygodniu byłam na wizycie i było wszystko ok, a teraz zastanawiam się czy takie coś to normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W necie pisza ze po20 t.c.to normalka a lekarze inaczej.To twadnienie mialam 2-3 razy w ciagu dnia.To nie bolało tylko napieralo tak i ten brzuch naprawde byl twardy i jakos ciezko mi sie oddycalo to trwalo do30 sek.Ale jesli masz mozliwosc to sie spytaj gin.Te skurcze jak sa czeste i regularne to sa niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamaAnusi, mi się przeważnie tak dzieję gdy leże z tym że prawie zawsze jest to po prawej stronie i zastanawiam się czy brzuch jest twardszy dlatego że właśnie twardnieje czy to mały mi się tak wypycha. Poobserwuje go jeszcze.. też gdzieś w internecie przeczytałam że po 20 tyg to normalne, a gdzie indziej że takie twardnienie jest objawem skracającej się szyjki, a we wtorek lekarz mi ją sprawdzał i nic nie zauważył, a nawet powiedział, że wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez tak pare dni temu bylam u gin.i wszystko ok. bylo.Wiesz to rozpychania sie dziecka ja tez nie moge odroznić.Ale ja mysle ze jesli objawy nie sa czeste to moze tonic takiego.Moze w razie czego weż sam magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Przepraszam, że taki temat ale od rana siedzę na wc z okropnym rozwolnieniem, a piszę o tym by spytać Was czy można brać stoperan? Albo coś innego? Herbata gorzka i no spa nie pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda to jest treść ulotki dot ciąży Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre wrzodziejące zapalenie jelit lub rzekomobłoniaste zapalenie jelit, niedrożność jelit, zaburzenia funkcji wątroby. Gdy przyjmujesz opioidowe leki przeciwbólowe (zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkiego zaparcia). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią. Lek przenika do mleka matki. a gdzie indziej przeczytałam, że jagody trzeba jeść, czekoladę i dużo pić, jak nie ustępuje to do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi, a jaki magnez bierzesz? w domu mam tylko jakiś duo, a do apteki daleko:) na tym duo jest napisane żeby z lekarzem skonsultować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore bez dodatkow.Nazywa sie Magnezin.W ulotce pisze ze moze byc stosowany w ciazy.A innne to nie wiem lepiej sie skonsultowac.Ja to jeszcze nospe biore ale to z konsultacja.Helenka jesli to twoja ciaza przebiega bez komplikacji i do tej pory bylo ok.to mysle ze takie sporadyczne twardnienie to moze nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka jeszcze jedno moze czyms sie zdenerwowalas albo przemeczyłaś? Moze wystarczy sie polozyć, odpreżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. No i stało się wkroczyłam w 7 miesiąc :) Wczoraj dowiedziałam się że moja najlepsza koleżanka też jest w ciąży, u niej dopiero 8 tydzień ale miała już tyle perypetii że tym razem musi się udac:) Ja od rana na nogach...musiałam przyozdobic Marcinka na 18, miałam takie stokrotki z opłatka i wyszło cudownie:) Potem wzięłam się za sprzatanie, a niebawem idę odierac ziemniaczki, dziś w menu kiszka ziemniaczana:) Juz dawno nie jadłam wiec postanowiłam zrobic:) Ograniczanie słodyczy ciężko mi idzie...ale jestem na dobrej drodze. Wczoraj miałam dziwną sytuację...Latem zamówiliśmy w pewnej firmie wywrotkę piasku i pulpy, kosztowało to 15000 zł, sprzedawca powiedział że jak będzie potrzebna faktura to wypisze bez problemu, poszłam i jakież było moje zdziwienie gdy facet powiedział że mam dopłacic vat!!!! No co za krętacz, sprzedaje ludziom towar na lewo, oczywiście po cenach z vatem bo orientowaliśmy sie u konkurencji, a potem rząda jeszcze dopłaty kasy!!! No myślałam że mu oczy wydrapie, wyślę tam męża on zrobi z nimi porządek bo takie coś u mnie nie przejdzie zadne argumenty do niego nie trafiły. Przecież on ma obowiązek wystawienia faktury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Powyższa wypowiedz jest moja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
oczywiście walnęłam się z ceną miało byc 1500 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamama2 bardzo Ci współczuję, wiem, że łatwo nam wszystkim tak mówić, ale życzę Ci dużo wytrwałości, nadziei, siły i wiary, że wszystko będzie dobrze...Jesteś silna, a Bóg wybiera właśnie takie mamy, bo wie, że dadzą sobie radę! Od wczoraj cały czas myślę o Tobie i Twoim Synku, z całego serca Was przytulam! Wierzę, że będzie dobrze, innej opcji nie ma! ---------------------- RudaMagada jak miałam biegunkę to gin powiedział mi, żebym zażywała Nifuroksazyd 4x2 tabl. A miałam ją całą noc, zaraziłam się jakimś wirusem jak synek był w szpitalu. Pewnie też złapałaś jakiegoś wiruska - teraz ich pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka jeśli chodzi o magnez to ja biorę jak potrzeba 3x2 tabl. Aspargin - on jest razem z potasem. A z witamin zażywam Prenatal Classic, w poprzedniej ciąży też brałam te witaminy i jak karmiłam to też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Dzięki dziewczyny, juz wygoniłam chłopa do apteki, ze stoperanem nie będę ryzykowac, po prostu dzis nigdzie nie wychodzę z domu. Helenka ja miałam skurcze łydek, brzuch mi nie twardniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja wróciłam ze szpitala. Robili mi usg i podobno wszystko dobrze. Mały waży 550g. Robili też glukozę i jest ok. mam czekac jeszcze na wyniki z grupy krwi, hiv, toksoplazmy i czegostam. Ale to przy wypisie odbiorę. Mam za to słabą morfologię bo 10,1. to taka niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na biegunke polecam wegiel leczniczy.... Jest to naturalny srodek i z tego co wiem ma najwieksza umiejetnosc absorbcji szkodliwych substancji w jelitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnusi mi ciężko jest to odróżnić, czy to wypychanie sie małego czy właśnie twardnienie.. ponoć jak twardnieje to jest brzuch cały twardy, a ja aż takiego twardego nie mam, jak dotknę palcem to się skóra ugina:) kupię sobie ten magnez gdzieś przy okazji. Ruda to nie wiem co mi się pomieszało, jak tam? coś pomogło? a jak tak to co? brzuchowata myślałam dziś o Tobie, ale wydawało mi się że po weekendzie wychodzisz, widzisz, a tak się martwiłaś że coś nie tak z dzieckiem:) duużo waży:) a 10,1 czego w morfologi? Joanno ja wczoraj dowiedziałam się że trzy koleżanki moje z liceum są w ciąży, dwie na styczeń mają termin, a trzecia na kwiecień:) fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
mamamama2 trzymam mocno kciuki za Twojego synka Musisz być dobrej myśli. Życzę Ci dużo spokoju i siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
U mnie juz lepiej. Dziewczyny a czemu trzymacie kciuki za synka mamamama? Nie mogę znaleźć postu w którym pisała co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamama2 pamietam jak Ty mnie pocieszalaś kiedy napisałam ze NT mojej małej jest ppdwyższone.A Twojego maluszka bylo jeszcze wieksze niz mojego.Ale Ty mowiłas ze bedzie ok.( ja sie dowiem w nastepnym miesiącu czy z mała dobrze)Mamamama2 musi być dobrze nie ma innej opcji i nie dopuszczaj do siebie złych myśli.Twoj maluszek bedzie walczył o zdrowie wiec i Ty walcz i Wam sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda=> na poprzedniej stronie Mamamama2 pisze... ________ Dużo pij wody, żebyś się nie odwodniła. _________ Podwójna=> gdzie jesteś???? :-( __________ Nie mam weny do pisania. Mój starszy ma bardzo powiększone węzły chłonne w brzuchu i coś nie tak z jelitem grubym. Musimy zrobić mnóstwo badań i czeka nas wizyta u gastroenterologa. A młodszy ma temp. prawie 39.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Mamama straszne to co piszesz, ale wierzę, że będzie dobrze. Musi być! Co do mojej dolegliwosci to piłam węgiel-syrop o smaku coli. Dla dzieci. Warto miec jak nasze maluchy dopadnie rozwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Goplana bardzo mi przykro, że synus choruje. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, miałam wyjść po weekendzie, ale dużo było dziewczyn do przyjęcia i wypisywali tak jakby na własną prośbę. W piątek przyjęli 23 kobiety a dziś 20. Te położne czy tam salowe szukały łóżek normalnie. Aha i dowiedziałam się że dlatego przyjmują do szpitala, bo wtedy za badanie płaci szpital a nie lekarz, czy jakoś tak. a TO 10,1 to hemoglobina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla matki nie ma nic gorszego niż chore dziecko, czy w brzuszku czy już na świecie. Goplana to pewnie nockę masz z głowy, życzę aby synkowi tempka nie rosła. Ja dziś cały dzień z synkiem sama w domu, mąż pojechał na zbiorówkę, przed chwilą dopiero wrócił ale znów wyjechał - zawieść upolowanego dzika do chłodni, a miał mi pomóc w sprzątaniu. Trochę zła jestem ale w sumie to niepotrzebnie, bo mięsko będzie na obiadki. Do tego brzuch mnie coś boli, wzięłam nospę i magnez. Umyłam dziś aż jedno okno ;) jak mały miał popołudniową drzemkę, może trochę się tym przeforsowałam. Jeszcze tylko 19 - do Świąt Bożego Narodzenia może zdążę :) Brzuchowata dobrze, że u Ciebie z glukoza ok. Niska hemoglobina w ciąży to normalka, może poproś gina o jakieś żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×