Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

kasztanko, dziewczyny - dziękiii ! wlasnie ta myśl o jutrzejszym usg trzyma mnie przy jakimś humorze :) Muszę tylko popracowac nad wyrozumialoscią do męża bo jestem ostatnio przenerwowa... Polcia - ja powiedzialam od razu jak sie dowiedzialam - w 5tc (to byla polowa wrzesnia), mam umowe na czas nieokreslony, ale u nas w oddziale to juz 4 ciaza w tym roku i balam sie wkurzenia szefa.... w sumie to niepotrzebnie bo troche zlapal sie za głowę :P ale powiedzial ze super i gratuluje ;) Jestem na l4 od 1 pazdziernika - nudnosci i wieczna sennosc nie pozwolily mi pracowac a i chce stresu malenstwu i sobie oszczedzic :) i nie wyobrazam sobie wrocic do pracy teraz a i zobaczymky czy wrócę po macierzynskim bo tam gdzie pracuję niestety polityka prorodzinna dla kobiet z niemowlaczkami nestety nie istnieje..... Narazie cieszę, się tym co jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex a mialaś kiedyś problem z wirusiskiem albo byłaś szczepiona przeciwko wzw B ? narazie siię nie martw i idz najszybciej do lekarza z wynikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jeśli byłaś kiedyś szczepiona to jest to poprawny wynik. Oznacza że cyt. "U pacjenta bez cech zakażenia, ale szczepionego wcześniej przeciwko wzw B, jest to także wynik korzystny, świadczy bowiem o prawidłowej odpowiedzi na szczepienie. Jeżeli miano przeciwciał wynosi powyżej 10 jednostek, to pacjent taki jest zabezpieczony przed zakażeniem wirusem HBV."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie byłam szczepiona :( może jako dziecko w szkole podstawowej.... były jakieś 3 szczepionki ? ale to nie trzebba było powtórzyć? a jeśli to nie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też w podstawówce zaszczepiono - kiedyś to były dodatkowe szczepienia, teraz zdaje się że już obowiązkowo dla wszystkich maluszków bezpłatnie. A zajrzyj do książeczki swojej - tam na pewno masz wpisane. I ja też miałam tylko 3 bez powtórki. Lekarka mówiła że juz nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex- a może miałaś kiedyś jakiś zabieg i dostałaś przed szczepionkę? Ja byłam dziś w Ikei i widziałam odzdoby na Boże Narodzenie, choinki itd, hahah. Pobili rekord, jeszcze trochę i od lipca będą wystawiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
Witam dziewczynki:) ja od soboty u rodzinki mieszkam sobie i wszyscy tu o mnie bardzo dbają... Byłam dziś u gina , na usg 9tydz zobaczyłam już rączki i nóżki maleństwa i pięknie podskakiwał i machał do mnie ,co za radość :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aknileve, fajnie że wypoczywasz. Ja co prawda też, ale mnie już to nudzi :/ Terminowo jesteśmy bardzo podobnie, bo mi wg OM wychodzi 09.05 więc mój maluszek za tydzień powinien też już do mnie pomachać - będzie to już 10t 4d. Super że z Twoim maluszkiem wszystko dobrze - a jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
hej dziewczyny:) powiem wam, że ja nie mogę się już doczekać, aż mój maluszek pojawi się na świecie:) teraz co prawda jestem strasznie zmęczona, mam mdłości, migreny i do tego nie mogę wyleczyć się z przeziębienia. jak wy sobie radzicie z takimi dolegliwościami? chciałam iść na L4 do końca 1st trymestru ale lekarka twierdzi że nic mi nie jest -,- a ja na prawdę nie mam czasem siły w łóżka wstać a co dopiero do pracy chodzić. czekam na 2nd trymestr aż sie lepiej poczuję, bo teraz deprechy jakiejś dostaję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
ja swojego Bąbelka już widziałam 2 tyg temu na usg:) 6w5d = 0,71 cm za tydzień kolejne usg i ciekawa jestem jaki już duży będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamii84 nie byłam szczepiona przed żadnym zabiegiem tylko w szkole podstawowej. ale patrzcie na to; Antygen HBs – antygen, którego poziom świadczy o zakażeniu wirusem HBV (wywołującym wirusowe zapalenie wątroby typu B, WZW B). Kapsyd wirusa ma różne białka powierzchniowe od reszty wirusa, które działają jak antygeny. Antygeny te rozpoznawane są przez przeciwciała, które wiążą się z białkami, w szczególności do jednego z tych białek powierzchniowych. Poziom przeciwciał przeciw antygenowi HBs może być oznaczony laboratoryjnie. więc to nie to samo co żółtaczka na na WZWB nie bylam szczepiona .... kurcze teraz to się zaczynam martwić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex-bądź dobrej myśli i skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem swoim. Ps. Z doświadczenia wiem, że internet w ciąży bardziej szkodzi niż pomaga, bo człowiek się naczyta a potem się przejmuje. Na pewno wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli by nawet cos bylo nie tak , to i tak lekarz nic mi nie pomoże... przecież nie poda mi leków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mex2 ja bym się nie martwiła, jeśli byłaś kiedyś szczepiona to to jest właśnie to. ANTY-HBS Występują po zaniku HBsAg i utrzymują się latami., krócej jednak niż anty-HBc IgG. W związku ze szczepieniami przeciw HBV, przy pomocy rekombinowanej szczepionki zawierającej HBsAg, ich występowanie (jako jedynych) jest świadectwem szczepienia. Anty-HBs można oznaczać także ilościowo, aby sprawdzić jakość odpowiedzi poszczepiennej (przyjmuje się, że wartości powyżej 10 IU/ml gwarantują pełną ochronę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmyszka to co mówisz jest logiczne :) uspokoiłas mnie ....;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusss
ja jestem pełna obaw że coś jest nie tak... ostatnio masę nerwów stresów miałam w pracy mam nadzieję że nie będzie miało to żadnego wpływu na fasole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kobiety to mamy ;/ faceci wszystko olewaja niczym sie nie przejmuja.... a my kłebbek nerwów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mex2, będzie dobrze zobaczysz. A nawet jeśli okazało by się że to jednak zakażenie, to nie masz czymś się przejmować. Dodatkowo obejmą cię tylko kontrolą w poradni chorób zakaźnych. Ale na pewno to to o czym mówiłam. Miałabyś przecież jakieś objawy... A cytomegalie i toxo też robiłaś? Bo ja się zastanawiam teraz nad tym Anty-Hbs. Mój lekarz powiedział że nie trzeba :/ Toxo robiłam przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
zastanawiam sie czemu mnie muli od poludnia i blondynka wpadla wkoncu ze oprocz sniadania nie jadlam nic normalnego a to ptasie mleczko a to jablka ze cztery woda no i dziwne ze muli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a wy robicie te dodatkowe badania? Chodzi mi o Toxo, cytomegalie, różyczkę, Anty-Hbs? Bo jutro ide na badania i kurde nie wiem, a skierowanie dostałam tylko na te podstawowe badania bez zaleceń robienia tych o których wspomniałam wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmyszka robiłam wszystkie tylko babka ich nie wydala.....;/ mąz musi jechac to wyjaśnić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
jak was muli brzuch to tez watroba i w okolicach pepka ze spodni nie mozna zbytnio scisnac ani sie nachylic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wszystko podchodzi do gardła. Od pępka w górę, ale najbardziej żołądek. I jak już zacznie to raczej nie puści póki nie zasnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam dzisiaj mdłości... źle sie dzisiaj czuję, a brzuch to mam taki nadęty jakby miał zaraz pęknać ;/ jestem mega śpiąca i wogóle do du.. sie czuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
to widze ze wszystkie sie tak czujemy super heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo powiem Wam, że właśnie się najadłam iiiii mdłości w momecie przeszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×