Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Ja jestem w trzeciej ciąży.Ale nigdy nie miałam badań prenatalnych.Właśnie mi koleżanka się pytała czy takie już miałam ,a ja zrobiłam wiekie oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Dziękuje Ci bardzo za tak szybka odpowiedź. A jak długo trwa to usg bo gdzieś czytałam że pół godz a chyba na mecie że do godziny. Martwię się bo coś słabo się rusza dziś ta moja dzidzia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie trwalo ok 40minut , lacerta badania prenatalne to badania majace na celu uwidocznienie anomali rozwojowych i wad genetycznych , wykonuje sie je 11-13,6tydz i 18-22 i ginekolog na nfz ma je obowiazek wykonac sa to wlasnie 2 z trzech obowiazkowych usg przyslugujacych kobiecie w ciazy wiec ba peqno te badania mialas :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, podczytuje Was od początku ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać :) Mam 27 lat i to moja pierwsza ciąża. Termin niby na 12.06 jednak z powodu arytmii serca najpewniej CC więc pewnie początek czerwca :) Nie znamy jeszcze płci dzidziusia aczkowliek nastawieni jesteśmy na chłopca. Wizytę i połówkowe USG mamy dopiero 4.02 więc sobie jeszcze musimy poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Satanna :) Z ostatniego usg wyszedł mi termin na 12 czerwca, więc widzę, że mamy podobnie :) Dziewczyny pijecie kawę? Bo ja na początku nie piłam w ogóle. Ale od jakiś dwóch tyg jedną, słabą rozpuszczalną z mleczkiem piję rano i strasznie mi smakuję. Zrezygnować czy nie poszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawde mowiac ja tez nie znam plci.Niby dziewczynka ale to nie pewne.Nie nastawiam się i pomimo ze mam 3 synow to płec jest mi obojetna.Nie mam"parcia'' na dziewczynkę.Następną wizytę mam 19 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłam kawe przez pierwsze 2 mies.Potem przeczytałam w necie ze kofeina gromadzi sie w organizmie i moze powodowac poronienie i porod przedwczesny.Odstawiłam kawę w jeden dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Ja piję kawę ale wyłącznie sypaną, rozmawiałam z położną, nie ma przeciwwskazań, kawe mam zalecaną, bo mam niskie ciśnienie, a jeśli chodzi o jaką, to proponuje włąśnie sypaną, rozpuszczalne mają dużo świństwa w sobie i ginekolog nie poleca... u mnie same usg trwało 11 minut, także niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj santana:)jak sie czujesz i jak znosisz ciaze?dziewczyny czesto czujewcie ruchy?mi sie wydaje ze jakos mniej sie rusza teraz dziecko:/u mnmie zima na calego mroz-10stopni sieg pada.ale poszlabym na sanki:)wykoncze sie w nocy spac niemoge ,spie aby po3godz .ja kawy nielubie ale cappucino pije raz na2dni.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie dalej przesladuje pech, cholera :( Wczoraj wieczorem przed wyjsciem do pracy wyrznelam stopa o framuge i mam zlamany maly palec u lewej nogi!!!! Przekustykalam cala noc, teraz mam 2 dni wolnego, jak do soboty nie przestanie bolec to sie poddaje i ide na chorobowe na kilka dni. Oczekujaca, ja czuj***ardzo wyrazne ruchy juz od 2 tygodni, przedtem rzadziej, ostatnio codziennie. Mama 3 chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to ja kawę bardzo ograniczyłam - z 3 mocnych kubków (a nie filiżanek ) do jednego dziennie ale słabego. Nie umiem odstawić - jestem chyba uzależniona :) ale jak się chodzi na 6 do pracy to trzeba :) Czuje się bardzo dobrze. Po tych 8 tyg w pierwszym trymestrze gdzie myślałam, że umieram bo ciągle miałam mdłości i wymiotowałam, ten trymestr jest cudowny. W ogóle nie czuje, że jestem w ciązy. Z racji lekkiej nadwagi brzucha prawie nie widać - muszę założyć coś bardzo opiętego. A martwiłam się mnóstwem rzeczy - na początku, że nie mam mdłośc****otem, że mam za wielkie, że zniknęły, że teraz nic mi nie jest, że Maleństwo się nie rusza (rusza się rusza, aczkolwiek dopiero zaczynam wyczuwać) itp. Pamiętam, że na początku jak bolał mnie brzuch weszłam na jakieś forum sprawdzić co to może być... przez następne 2 miesiace nigdzie nie wchodziłam po sieci bo naczytałam się o poronieniach itp. Oczywiście od razu mi się wkręciło :) ... nie ma to jak być psychologiem z fantazją... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Satanna, ja też chyba jestem uzależniona ... więc jak ktoś może się obejść to chyba lepiej jak sie obejdzie, bo kawa zdrowa napewno nie jest. Złamany palec? matko współczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Gościu, mój Gin na pytania o kawę, fryzjera, samoopalacz itp. stwierdziła "bez przesady, to Pani ma się dobrze czuć. Nie ma przecwiskazań, tylko proszę nie nie przesadzać. Mocną kawę zamienić na słabszą z mlekiem itp." . Także, skoro nic się nie dzieje a ja i Maleństwo czujemy się dobrze, piję to kawę bez wyrzutów sumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
gość to ja, nie można dać się zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie agata ma racje nie dac sie zwariowac.ja przyznam sie ze kiedys mialam taka ochote na radlera jablkowego to m kupil i wypilam ze3lyki ale super sie czulam:)jakby czlowiek chcial tak wszystko ksiazkowo robic to by zwariowal:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satanna mój ginekolog odpowiedział podobnie :) A jeszcze jedno pytanie. Chodzicie może na basen? Ja byłam ostatnio godz. Popływałam sobie trochę, nie wchodziłam do jacuzzi bo to chyba nie wskazane. Ale potem zaczął mi brzuch twardnieć,jak myślicie to od pływania? Chodzić czy sobie darować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To masz tolerancyjnego meza.Mój jest wrogiem alkoholu,tak został wychowany.Jakbym go wysłała po radlera to awantura gotowa.U nas swięta i chrzciny bez alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja jestem w 18 tyg. jak już mówiłam wczoraj ... moje dzieciątko mnie kopie, tak 2-3 razy, taka seria, ale tak zdecydowanie a dzisiaj aż zobaczyłam gołym okiem, normalnie jakby 1 cm ponad skórę się wybił kopniakiem- daje mi znać o sobie.jak trochę zgłodnieję to kopie.pewnie będzie taki głodomór jak ja hehe. mój brzuch jest widoczny,ale słabo.jak popatrzyłam na fotki w necie to się zdziwiłam, a ostatnio spotkałam dziewczynę u lekarza, ona była w ciąży 2 tyg. starszej towyglądała jak kobieta w ciąży, a ja nie.ale tłumaczę to budową ciała i ułożeniem macicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a co się dzieje z Flavia? Zaczynam sie powoli martwić, bo zawsze była taka aktywna tu u nas, a teraz cisza od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie zastanawiam i martwie,ze cos sie stało z Flavią.Napewno jest w szpitalu.Inaczej by się odezwała.Miała miękką szyjkę,moze zaczęła się skracac i trafiła do szpitala bo miała wizytę w poniedziałek i po wizycie juz sie nie odezwała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
byle wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej dziewczyny! Zatwardzenie minęło bo zaczęła się grypa jelitowa. Cały dzień i wczorajszą noc spędziłam w toalecie. Dziś już odwiedziłam interniste i mam leki. Jeszcze tak w życiu nie wymiotowałam. Jak mi nie przejdzie to szpital żeby do odwodnienia nie doszło. wrrrrrrrrr a tak sie cieszyłam, że wszystko ok. Dziś zaczełam 23tc czyli 6 miesiac :) na szczescie dzidzia się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ikonek ja chodze na basen,uwazam,że jest rewelacyjny,szczególnie plywanie na plecach. Do jacuzzi normalnie wchodze,ale nie na długo,lekarz powiedział,ze wcale nie jest zabronione.ale uwazaj,moze Twój brzuszek twardnieje wlasnie przez nadmierny wysiłek?najlepiej skonsultuj to z lekarzem.moj wręcz namawia mnie na czeste wizyty basenowe. tez się zastanawiam co z Flavią... Trzymamy mocno kciuki i czekamy na info. dziś szukałam inspiracji dla pokoiku i chyba będzie bialo szary z zoltymi lub turkusowymi dodatkami:-) dziewczyny-oby do wiosny!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Czesc dziewczynki, Jakis czas mnie tu nue bylo,ale u mnie wszystko w porzadku,najprawdapodobnie bedziemy miec druga coreczke:) Co do kawki ja sobie pije filizanke dziennie z automatu,ktory mieli ja przed zaparzeniem- uwielbiam ten jej swiezy zapach:),tez slyszalam,ze te rozpuszczane sa szkodliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuśki. Przepraszam że mnie tak długo tu nie było, ale mój m znów jest w szpitalu. A moje godziny pracy w tym tygodniu tak wykańczają, że gdy już jestem w domu to tylko prysznic i łóżko. Wczoraj byłam u lekarza, wyniki krwi i moczu ok, położna wpisała do karty 21tydzień, z usg wyszedł 19. Lekarz mierzył obwód główki, klatki serduszko. Wszystko jest oki, bez wodogłowia, bez dziurek w serduszku, buzię ładnie było widzieć :) Oczywiście klatka piersiowa prawidłowa a kręgosłup było tak widać że mogłam policzyć kręgi :) No ale nadal nie wiem co będzie ;) dzidzia nadal ma mnie gdzieś ;) Lekarz szukał ale tak podkurczyła dzidzia nogi że przy pupie nic nie widzieliśmy. Mąż nadal twierdzi że poznaje swój charakter ;) i że będzie syn :D najważniejsze że dzidzia jest zdrowa. No i chyba poczułam pierwsze ruchy, brzusiu jakby mi trochę zdrętwiał i uczucie jakby coś się kręciło :) Położna gdy mnie zważyła okazało się że nadal mam tylko 2 kg na plusie aż lekarz nie mógł uwierzyć. Teraz mam wizytę 17 lutego już po wynikach z glukozą :( feeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Dawno mnie nie było. Wczoraj miałam wizyte i usg. Dzidzius nie pokazał czy jest dziewczynka czy chłopakiem. Gin. znalazła mi jakieś cos na nerce no i powiększone nerki. Mówiła ze po ciąży trzeba to sprawdzić ale ja sie zastanawiam co to i sie zaczynam bać. Pozatym młode uciska tętnicę. Do tego zaczynają mnie dopadac korzonki przez te uciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) no mnie też właśnie czeka krzywa cukrowa ... też mam łożysko na przedniej ścianie ale jak zapytałam lekarza czy przez to mogę słabiej czuć ruchy dziecka on stwierdził że tak ale nie koniecznie i dopiero wtedy zwrócił uwagę na łożysko gdzie jest umiejscowienie i już nic więcej nie chciał mi powiedzieć O.o U mnie maluszek z tego co zaopserwowalam daje znać o sobie mniej więcej o12, 17 , 21 i w nocy ok 24, 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie kopie prawie co godzinę- dwie, jak trochę zgłodnieję, albo tuż po tym jak zjem.czasami jest to owoc.ale nie kopie jak się przejem jak mi niedobrze.taki żwawy bobas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×