Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Natala - będę trzymać kciuki za wyniki :) Witaminy: Femibion Natal 1 (od 13-go tygodnia będę brała 2) Na katar: Chyba jedynie roztwory soli morskiej, np. Prenalen Katar (dla kobiet w ciąży i karmiących) K1988 - ja będę miała prenatalne ze względu na leki jakie przyjmuje mój mąż. Mogły one wpłynąć na plemniki (tym samym na dziecko), ale nie musiały i trzeba to sprawdzić, chociażby dlatego by wybrać do porodu odpowiednią placówkę. Właśnie przez to, że nie wiadomo jak te leki wpływają na płodność to od wakacji staraliśmy się o potomka i udało się w ostatnim możliwym cyklu starań! Prezent na Mikołaja w tym roku był naprawdę wymarzony :) Jakby się nie udało to w grę wchodziłaby inseminacja, ale z tym pewnie byśmy jeszcze jakiś czas poczekali. Nasienie sprzed rozpoczęcia leczenia jest w banku nasienia i czeka na swoją kolej. Nie wiem z jakiego powodu pozostałe dziewczyny będą miały prenatalne... Może po prostu chcą wiedzieć czy wszystko jest ok? Jeśli nie ma u Ciebie ryzyka wystąpienia wad u dziecka to nie ma się co stresować. Najlepiej będzie jak spytasz swojego lekarza o te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 11do 13.6 tygodnia ciazy robi sie usg prenetalne, i przewaznie robi to kazdy lekarz ktory ma o tym pojecie i dobry sprzet. Jezeli ktos chce to mozre isx prywatnie do kliniki i zaplacic za profesjonalne badanie usg ktoru wykonuje genetyk. Takie dokladne usg robi sie wlasnie w tym tygodniu i w 18 do 23. To sam dwa najwazbiejsze usg. Jezeli cos wyjdzie nie tak tfu tfu to dalsze badania. wiadono ze kazda z na chce sprawdzic czy z dzidzia jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
Na 2 usg był ze mną mój maź :) jego szczęśliwe oczy na widok maleństwa-bezcenny. Ogólnie to polecam aby maż był zaangażowany w ciazy (jeśli ma taką opcje) dodaje to większego bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia dla nas przyszłych mam :) Co do badań na przeziernosc karku,która ma byc zrobiona od 11-13 tygodnia to uważam ze dla naszego komfortu psychicznego jest to dobre badanie , wiadomo czy z malenstwem wszystko w porządku :) Mam jedynie pytanie dt. Witamin- ja zazywalam na samym poczatku pharmaton matruelle ale po 2 tygodniach dostałam do nich obrzydzenia i na sam widok tabletki mnie cofało. Zmieniłam na pregna plus i sa o wiele lepsze. Ale widzę ze jest pregna plus dha? Czy sa one lepsze? Jaka jest różnica? Ps. Czy juz zaczęlłyście smarować ciało jakaś oliwka czy czymś innym przeciwko rozstępom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalina dokladnie tak,moj mąż jest zawsze na usg,byl zawsze w pierwszej ciazy,nje mogłabym go tego pozbawić,wkoncu to jego dziecko a nie tylko moje :) Ja biore pregna plus dha jest ona wzbogacona wlasnie o ten ważny dla dziecka dha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smaruje oliwka w żelu,ale ja się zawsze smaruje wiec dla mnie to codzienność, a zamówiłam oliwke w żelu dla ciężarnych i balsam palmers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja niestety mam ju ż takie rozstępy że chyba mnie już nic nie uratuje ale to efekt szybkiego przytycia z 68 kg na 92 w 7msc.Dalej kicham kaszle ledwo żyje mam sprey do nosa z wody morskiej i vics VAPORUB Muszę jechać do ośrodka ale przeraża mnie to że tam spotkam dużo chorych i chorszych pojade z katarem i kaszlem a niewiadomo z czym wróce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
Biedna ....w Twoim stanie musisz uważać. Ja się kurowałam czosnkiem, herbatą z miodem i cytryną, do nosa nic nie używałam, za bardzo sie bałam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiem że woda morska nie jest szkodliwa a zarazem daje ulge tylko na chwileczkę a vick mi poleciła pani w aptece oraz kolega ratownik medyczny który został tatusiem w zeszłym tygodniu poinformował mnie co jest nie szkodliwe .Na samą myśl o czosnku łapie mnie na wymioty ogólnie mam teraz takie nie przyjemne ulewanie sie okropne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
współczuję Ci...sama jak mam karat to ze dwa tyg przy czym nieraz mam mysli jak i czym odrabac nos byleby tylko go ni eczuc:) najgorsze sa pierwsze dni, kiedy masz wrazenie ze jest zatkany a nic nie leci i tak niemilosiernie swedzi...potem to juz jakos da sie przezyc:)) nie martw sie, bedzie dobrze:))) szczerze to wolalabym katar niz klocie jajnika ktore dzis mnie nawiedzilo, wrrr:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
ps. termin mam na 5go sierpnia ale na razie nie chce sie dopisywac...wszystko po badaniach prenatalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dawno mnie nie bylo - a tu niespodzianka - temat sie pieknie rozkrecil :) musialam sporo nadrobic :) witam wszystkie nowe mamusie :) K1988 - duzo zdrowka, kuruj sie bo niedlugo wazny dzien :) Orchidea - jestem z Wesolej, chodze do lekarza do przychodni na nfz, tym razem mam zamiar rodzic na Solcu z polozna, z ktora moja kolezanka urodzila 3 dzieci i jest nia zachwycona :) no i koniecznie ze znieczuleniem, bo po pierwszym porodzie drugiego nie przezyje :) ja bylam u lekarza 7 stycznia, wszystko jest ok, serduszko bije. dzisiaj zaczynam 12 tc, wizyte mam 23-ide z wynikami badan a pozniej 29- usg genetyczne strasznie sie boje czy wszytsko bedzie ok.... tak samo mialam z corka - dopoki nie urodzilam i nie zobaczylam ze jest ok to sie balam. boje sie dlatego ze brat mojego meza urodzil sie z zespolem Downa - stad ten strach o malenstwo :( juz nawet zapisalam sie na dodatkowe usg genetyczne do innego lekarza na konsultacje i porownanie z wynikami od mojego prowadzacego - wiem przesadzam ale co poradzic? tez mam grupe "minusowa". w pierwszej ciazy cos kolo 20 tc dostalam zastrzyk z immunoglobuliny a nastepnie po porodzie pobrali corce krew na oznaczenie grupy krwi i okazalo sie ze ma "plusowa" wiec dostalam drugi zastrzyk. ostatnio mialam bardzo duzo stresu zwiazanego z moja praca - w 3 dni schudlam 2 kg. nic nie moglam jesc z nerwow. teraz juz sie uspokoilam wiec nadrabiam. dzisiaj sie wazylam mam 0,7 kg na plusie w stosunku do wagi wyjsciowej - nie jest zle :) poza tym powoli odchodza mi mdlosci :) nie jem duzo ale czesciej niz do tej pory. aaaa i mam ochote na nabial - serki, mleko, jogurty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalina - ja codziennie uzywam oliwki po kapieli, teraz mam zamiar zamowic ten balsam palmers. z tego co gdzies czytalam to wiekszosc tych kosmetykow jest od 4 mc wiec za wczesnie nie mozna ich uzywac. co do witamin to ja biore narazie tylko folik. wolalabym nie brac witamin dla kobiet w ciazy ale pewnie sie nie obedzie - mialam kiepska morfologie w pierwszej ciazy - mega anemia i mnie faszerowali tylko prochami. poza tym kiepskie wyniki moczu - erytrocyty w duzych ilosciach obecne w moczu - tylko po lekarzach jezdzilam a to do urologa a to do nefrologa.swego czasu przyjmowalam 16 tabletek roznych lekow w ciagu dnia. teraz chcialabym zeby bylo inaczej. a co do witamin to lekarz mojej kolezanki powiedzial jej, ze skoro ma bardzo dobre wyniki to zeby nie brala witamin bo od nich sie tyje i dziecko szybciej przybiera na wadze - o taka ciekawostka :) choc z drugiej strony wiadomo ze jak sie ma kiepskie wyniki to trzeba brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
też panicznie boję się tych badań, mam je w przyszłym tygodniu i juz zaczynam panikowac://przez ten strach ze cos jest nie tak nie umiem sie cieszyc z tego ze jestem w ciazy, choc ciesze sie cholernie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ja mam problemy neurologiczne to tez musze sie upomniec o takie badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela200790
Jejku aż mnie zadziwiło, że tyle się u nas dzieje :) super, że się rozkręca :) było pytanie jakie bierzemy wit. mi lekarz zalecił Pregna plus. O badanie też jestem przerażona, chodzę nakręcona jak bomba, bo nie mogę doczekać się poniedziałku... Nie wiem, czy to przez to, że jest to pierwsza ciąża i że planowana, czy jestem poprostu panikara :) K1988 jeśli masz jechać do ośrodka na wizytę, to ja nie wiem, czy czasem nie przysługuje Ci wizyta domowa, chyba, że musisz coś odebrać... Ale jak nie to spróbuj. Na katar zrób sobie parówkę, wlej gorącą wodę do miski i nakrop do tego AMOL jeśli nie przeszkadza Ci tego zapach. Do tego pij dużo letnie lub ciepłe napoje, ja miałam tydzień temu potworny katar przez który zaczęło pobolewać mnie gardło, bo je wysuszyło. Chodziłam ubrana pod szyją jak na Alasce, tak strasznie bałam się aby tylko nie oparło się o leki... Na rozstępy kupiłam już taki balsam z Perfecty mama przeciw rozstępom, zaczynam go używać, a na stałe używam oliwki i zwykłych balsamów. Szczerze to mnie one ratują jeszcze z czasów sprzed ciąży, bo ja bardzo utyłam w 3 lata z 70 kg na 85... Rozstępów bardzo widocznych nie mam dzięki nim. Wstyd ale jak się nie ma silnej woli ani postanowień, to tak to się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej patrzylam sobie na grafike w googlach ciaza 11 tc i tam już tak fajnie widac nie taką fasolke jak ja mam z 9 tygodnia już sie nie moge doczekac az zobaczymy coś wiecej a wizytę mam 23 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z 70 na 85 to nie jest tak dużo zobacz na moją wagę ! mnie broni tylko wzrost bo mam 184;)co nie zmienia faktu że czuje sie jak słonik i to taki duzy .Do ośrodka na wizytę chciałam jechać ale póki co jestem sama w domu i musze czekać az sieostra wróci zmotoryzowana ogólnie u nas w osrodku to brak dobrych lekarzy przez co już mam od jakiegos czasu problemy rozglądam sie za innym ośrodkiem żeby sie przepisać ale u nas to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K to masz podobnie do moejgo termin wizyty, tez sie zaczynam denerwowac. wczoraj sie kochalismy i zmów było troszke krwi :( cholera, nie wiem czemu, bo ostatnio bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakby było lato to rozważyłabym zażywanie tylko i wyłącznie kwasu foliowego, ale jako że mamy zimę i dostęp do owoców i warzyw jest ograniczony to wolę suplementować witaminy. CzerwonaKokardka - powodzenia na zajęciach! :) labella123 - ja też tylko nabiał bym jadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jeden doktorek 3 tyg temu dał zakaz pieszczot , natomiast 2 doktorek ostatnio powiedział ze raz na jakiś czas mozna ,dodam ze plamienie sie pojawia w terminie miesiączki a do tego jeśli to nie jest jakas czysta krew to możesz spac spokojnie;)Ja dzis się troszeczke popiesciłam z moją połoweczka i tak milutko było ;)po takim czasie postu ;) Bo jak to jest w kawale mówione sex dozwolony ;w pierwszym trym pozycja jaka chcesz w 2 polecane na pieska a w 3 na wilka;) A u nas na wilka było ostatnie 4 tyg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mnie się termin porodu przesunął na koniec lipca...ale chyba z Wami zostanę :) Zresztą,kto to wie kiedy się małe urodzi,najtrafniejsze szacowania są chyba podczas usg połowkowego.Więc zapiszcie mnie na 2 sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
Dziękuję za odpowiedzi co do kremów i oliwek :D Po 3 dniach dobrego samopoczucia wróciły do mnie wymioty :( czuje sie dziś fatalnie....... A juz było tak dobrze...:( Zazdroszczę tym które dobrze sie czuja i dobrze śpią w nocy. :) Pozdrawiam Was kochane !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
Aaa i jeszcze coś optymistycznego: jak zaszłam w ciaze warzyłam 71 kg przy wzroście 175 cm a teraz wazę 66 kg :) i na razie chudnę , mam nadzieje ze z nawiązką pózniej nie przytyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
mnie wymioty przeszły, czuje lekkie mdłości ale nie jest juz tak tragicznie:) za to strasznie zaczely bolec mnie cyce...nie moge ich nawet dotknac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
U mnie tez cyce sa wrażliwe - nie moge ich pozostawić bez biustonosza bo to bolesny horror :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totalny brak apetytu !!patrze na jedzenie i mi nie dobrze a dzis zjadłam tylko pół bułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie! Ledwo żyję, czytam Was na bieżąco w telefonie ale nawet nie chce mi sie otwierać laptopa, moje dziecko budzi się o 2 w nocy i grasuje 2 - 2,5 godziny!!! To prawdopodobnie alergia, już wszystko wiem, mam nadzieję, że niedługo to się wyciszy bo przysięgam wyskoczę przez okno którejś nocy!! Ja się smaruję olejkiem ze słodkich migdałów, od 4-go m-ca zacznę coś mocniejszego:-) w poprzedniej ciąży udało mi się uratować brzuch ale mało przytyłam a teraz mam jeszcze niezadbany brzuszek po-ciążowy więc będzie większy... Zapalenie zatok to moja "ulubiona" choroba do rad dorzucę lek homeopatyczny euphorbium - można psikać nawet niemowlętom i ciepły termofor zamiast poduszki, z wszystkich wypróbowanych olejków do inhalacji najlepiej na mnie działał olejek herbaciany, u mnie po 2-3 dniach najgorsza zaraza mija po tym zestawie. ja chcę spaaaaać! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i smarujcie też boczki i plecki bo tam też się skóra "naciąga";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 teściowa to zbędny dodatek do nazwiska:) Moja jest również specjalistką od wszystkiego. Jak się córka urodziła, to zawsze gdy płakała słyszałam "a może ją brzuszek boli", "może ma kolkę". Rany, jakby dziecko płakało tylko z powodu brzuszka, a kolkę miała może 3 razy w życiu. W 2 mies życia miała zapalenie płuc, to po wyjściu ze szpitala kazała mi jeździć z nią po lekarzach. Wtedy nie wytrzymałam i się z nią pokłóciłam, bo to nie chodzi o to żeby iść do 20 lekarzy i to może jeszcze prywatnie, każdy stwierdzi co innego i da inną receptę. Poszłam prywatnie do ordynatorki szpitala, w którym się leczyła, bo moim zdaniem to świetny lekarz. Ale jak Ela miała łuszczącą skórę na brwiach to specjalistka od wszystkiego stwierdziła, że dzieci tak mają, a to była skaza białkowa. Mam jej rady w głębokim poważaniu. Lepiej wsłuchać się w to, co intuicja podpowiada. Moja teściowa jest niereformowalna, nie da się z nią rozmawiać, bo tylko ona ma rację - a przeważnie jej nie ma. Do lekarza chodzę i chodziłam prywatnie i 3 lata temu otrzymałam bez problemu becikowe. Pierwsze słyszę o tym, żeby było to brane pod uwagę. Może znajoma miała większe dochody i się nie przyznała. Magdalenka23 co do metki, to myślę, że chodzi o ryzyko toxoplazmozy. Trzeba uważać przy obróbce surowego mięsa, a jeśli mięso będzie miało pasożyta, to nawet oblizanie palca wystarczy do zakażenia. 31-01 mam usg genetyczne, oczywiście mam obawy, ale nie czytam nic o wadach, żeby się ie nakręcać. My przed samym chrztem wzięliśmy ślub kościelny. M jest antykościelny i chciał tylko cywilny, ale trafiliśmy na super księdza, który nie naciskał i nie chodziło mu o pieniądze. W sumie ślub i chrzest był "co łaska" i kosztował nas 200 zł. Za 50 też by się odbyło. kropkowa moje uznanie za podejście do ślubu i wesela. Cywilny chcieliśmy tylko ze świadkami, oczywiście teściowa miała "ale", potem namieszała i na końcu nie przyszła. Co do witamin, to jak i poprzednio biorę pharmaton matruelle. Fakt, zapach pozostawia wiele do życzenia, ale ani ja ani córka za dużo nie przybrałyśmy (ja ok 14 kg, córka 2400g). Smarowałam się zwykła oliwką i wystarczyło. Tylko o piersiach nikt mi nie powiedział i właśnie tam rozstępy się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Czesc dziwczyny odebralam dzisiaj wyniki badan niestety mam toksoplazmoze dostalam skierowanie na dodatkowe badania i do lekarza specjalisty odkad wrocilam do domu to siedze i rycze jestem zalamana...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×