Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Ale fajnie, nowe mamusie ;) każdy niech sie przyłącza będzie raźniej. Mnie tez coś dziś kłuje w dole brzucha. Ale byli znajomi, wiec trochę postalam przy garach. Jeśli któraś była na usg miedzy 11 a 14 tc to niech napisze czy jest przez brzuch czy nie. Dziś znów rozmawiałam z mężem o tym i on mówi ze sie krępuje. No i co ja mam zrobic? Jak go przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatuś DB
Witam wszystkie Panie!! Temat śledzę od kilkunastu dni, ale postanowiłem się w końcu pochwalić ;) Moje maleństwo ma już 2,7 cm, a moja kobieta jest w 9 tyg i 4 dniu ciąży, co Nam daje termin porodu oczywiście na Sierpnia. Mam nadzieję, że mój mały szkrabek to będzie córeczka :) Wczoraj było pierwsze USG i mam zdjęcie swojej kruszynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela200790
Orchidea30 z tego co wiem to USG powinno być przez brzuch ale to może zależy od sprzętu lekarza, bo ja byłam na początku 12 tyg i u mojego lekarza miałam dopochwowe USG ale to na NFZ, a na genetyczne w poniedziałek-to będzie koniec 12 tc wiem, że będzie przez brzuszek, bo tam mają lepsze sprzęty w możliwości 3 i 4 D ale to prywatnie :) Mamuśka36 śmiało mów swoim starszym dzieciom! Mojemu bratu w maju urodzi się dziecko w różnicy 15 i 12 lat, a dziewczyny oszalały ze szczęścia :) Starszej to było marzenie, młodsza była w lekkim szoku jednak jak zobaczyła, że starsza siostra chce się opiekować to od razu potwierdziła, że ona też :) Nie podpytuj ich co by było, tylko z mężem zabierzcie je może do kina lub kolacje i powiedz, będą się cieszyć! Powodzenia i odwagi :) moncia81 witaj i napisz jak się czujesz jak samopoczucie... Tatuś DB gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzuewczyny usg gwnetyczne to dopochwowe. Jak ma byc naprawde dobrze zrobione, wtedy lepiej widac. Jak maz nue chce isc na usg to troche niedojzale jest. Przeciez lekarz to lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Angela ja czuję się dobrze oprócz bólu kręgosłupa .Trochę boję się jeszcze cieszyć ,mam za sobą 2 poronienia i długoletnią walkę o malucha .Każdego dnia jest lekki strach .Mam pytanko do was zdarzyło mi się dwa razy pasmo ciemniejszego śluzu czy któraś z Was miała coś takiego .Witam w gronie szczęśliwego tatusia -gratuluję .Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych rodziców i ich brzuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa Mia
witam;) przyjmiecie do swego grona ?termin koniec sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe sierpniówki i sierpniowego tatusia. Monia,plamienia ( jeśli masz na myśli śluz podbarwiony na brązowo/beżowo) mają prawo wystąpić.Konsultowałam to z dwoma specjalistami..po prostu bywa i o niczym nie świadczy.Pod warunkiem,że nie ma w nich czystej krwi i nie towarzyszy temu jakiś ból. Ja też jestem po przejściach,rozumiem więc Twoje niepokoje. Mia,gratulacje. Widziałm gdzieś tabelkę...trzeba się dopisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalaRz
Drogie Koleżanki to kiedy idziemy na zakupy? Ja już nie mogę sie doczekac tych pieknych ubranek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem psychologiem i prowadzę obecnie badania nad oczekiwaniami ciężarnych. Zwracam się z prośbą o pomoc w badaniach - chętne przyszłe mamy zapraszam do wypełnienia ankiety. podaję link TU: http://www.ebadania.pl/eb561fa5d53586df z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela200790
sierpniowa Mia Witaj , powodzenia :) natalaRz ja wczoraj byłam na zakupach spożywki i oczywiście nie omieszkałam wejść w działy dziecięce :) Chciałam zrobić rozeznanie czy straszenie, że finansowo dzieciątko nas zwłaszcza na początku pociągnie jest prawdą. Moje odczucie jest takie: jeśli chodzi o pierwsze ubranka, to nie jest duży koszt, rożek można wybrać za 30 ale i za 100 zł, wanienkę za 25 zł albo na stojaku za nawet jeszcze nie wiem ile, pieluchy firmy Pampers czy Dada, akcesoria również w wielkiej rozbieżności cenowej... Uważam, że jak podejdzie się do tego z rozsądkiem, przemyśli co jest niezbędne, a co nie to się poradzi :) wózek, łóżeczko też zależy gdzie się kupi. Moja mama wczoraj jak zobaczyła tyle tych piękności to chciała mi już kupować pierwszą rzecz :) ale ja jakoś zacznę chyba w połowie, bo wtedy też będę po malowaniu sypialni, gdzie będzie z nami dzidzia, mam w planach dokupienia mebla, bo nawet nie miałabym gdzie trzymać tych rzeczy, a ja jak się rozkręcę, to może być ciężko z miejscem :) choć nie ukrywam, że już bym nakupiła tych piękności- ale rozsądek :) Na daną chwilę muszę coś kupić dla siebie, na brzuchu bardzo zaczynają mi uwierać spodnie, choć wagę mam wyjściową, bo najpierw schudłam potem wróciłam 2 kg ale brzusio idzie w przód! :) właśnie a Was nic na razie nie uwiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
Ja ostatnio napaliłam się na kosz mojzesza, po prostu musze go miec:)) mnie już wiekszosc spodni uwiera, w sobote powoli zaczelam sie juz rozgladac za sukienkami ciazowymi. Na razie ubieram swetry i rozpinam guziki w spodniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Czesc dziewczyny bylam dzisiaj na badaniu awidocznosci toxo wyniki niestety za 2 tyg a jutro wizyta u lekarza chorob zakaznych,trzymajcie kciuki,z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shha
nie martw sie!bedzie dobrze zobaczysz!!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatuś DB
A czy któraś z Pań, zastanawiała się już nad wózkiem?? Bo ja osobiście spędziłem już wiele godzin na przeglądaniu w internecie, gdyż jest tego pełno i raz będąc przy okazji w Warszawie oglądałem wózki bebecar, a zwłaszcza model stylo class. Piękny wózek, zwłaszcza dla dziewczynki różowy na żywo robi piorunujące wrażenie, ale jakoś nie jestem przekonany co do tego, żeby za wózek z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami i fotelikiem dać 5000 zł. Tym bardziej, że są wózki bardzo podobne i o połowę tańsze, jak chociażby Roan Marita Prestige. Pytanie tylko, jak będzie z wytrzymałością tych wózków. Czy droższe znaczy lepsze?? Czy może droższe znaczy to samo, tylko druga połowa ceny jest za markę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja dziś od rana oglądam łóżeczka te śliczne kolorowe pościele,wózki itp wiem że jeszcze dużo czasu przed nami ale jak się tak patrzy to aż serduszko szybko bije,ja mam taki problem że pare lat bedziemy mieszkać z moją rodzinką i w moim pokoju bedziemy musieli zorganizować miejsce dla maluszka ewentualnie za sciana mam pusty pokoj i zastanawiamy się nad tym żeby drzwi zrobić do tego 2 pokoju ale to jeszcze wszystko wyjdzie z czasem.Mam nadzieje że nie sfiksuje na punkcie dziecka tak jak szwagierka bo mój ucieknie;) A tak serio dziewczyna wymyśliła zero ogladania telewizji w domu ,chodzenie w skarpetkach po domu cichutko bo jest dziecko , mała ma obecnie 16 msc nie chodzi sama bo ..niema szans się nauczyć bo mamusia pilnuje ze tu sie uderzy tam przewróci i ogólnie najlepiej żeby mała była tylko na swoim dywaniku! i oczywiscie nauczona jest spania w kokretnej ciszy mimo że dom jest spory to nie wolno nic robić jak mała śpi ,a szwagierka po sobie nic nie sprzatnie małzonkowi obiadku nie ugotuje bo ona przecież juz małej ugotowała!! I teraz jej raczej nie pasuje ze pojawi sie 2 dziecko w rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie tylko dziewczynki witam również Tatę;)Ja osobiście za wózkami się jeszcze nie interesuje bo mi szwagierka mi obiecała ma wielofunkcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela200790
Magdalenka będzie dobrze :) Ja przez najbliższe 5 lat będę mieszkała na dole z teściami. Mam 2 pokoje dla nas w tym jeden przechodni. Do 2 lat planuje, że dziecko będzie spało w łóżeczku obok nas, a po tych dwóch latach w przechodnim pokoju. Potem liczę, że już wykończymy poddasze, a tam zrobimy sypialnie nam i dzieciom planujemy dwie, jednak finanse, w tym roku je wybudowaliśmy ... Myślę, że gdybym miała już osobisty pokój dla dziecka to wodze fantazji bym już puściła, a na mniejszym metrażu jest to nie realne, bo nie da się ruszyć :) nasze dzidzi nie będzie chowane w ciszy sama jestem gaduła, a teść jeszcze większy, nie da się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też gaduła ,i tam też tak zawsze było tylko jak pojawiła się Oliwka to w domu cisza ,naczyń nie wolno myć jak mała śpi , wody nawet w czajniku elektrycznym gotować bo czajnik za głośno chodzi,TV od kąd Mała jest może być włączany jak Oliwia jest na spacerku i to tv nie w pokoju małej !! ja wiem ze u mnie w pokoju bedzie tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, uśmiałam się z tych przykładów wychowywanie dzieci w ciszy:) najgorsze jednak to, że to nie są rzadkie przypadki. U mnie ciszy się nie da zachować bo za małe mieszkanie:) poza tym ze starszym dzieckiem jest to dodatkowo trudniejsze, bo nie uciszysz 2-latka na zawołanie:) co do wózków to całe szczęście mam:) ale jestem na etapie szukania łóżka dla starszaka, bo trzeba jakoś przemeblować pokój, w któym do tej pory wszyscy spaliśmy. Teraz będzie tam córka i mąż pewnie więc szukam niskiej piętrówki, najlepiej wysuwanej bo ogranicza nas miejsce, a raczej jego brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się z tej ciszy śmieje ,i unikam tego domu bo boje się kichnąc bo szwagierka wpada w furire;) do tego cały dzien tylko zajmuje się małą a Mama robi za nia pranie ,sprzatanie bo ona nie ma czasu ! a jak jej mąż stoi w korku wracając z pracy to ona wydzwania za nim że ich zaniedbuje i ze Oliwke musi pomóc kąpać ;)ogólnie obsesja . Sorki że sie pytam eksmitujesz małżonka ze wspólnego pokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ja tez na szczescie lozeczko fotelik i wozek mam wiec to mam juz z glowy:)tez jestem na etapie szukania lozka dla starszaka pewnie kupie jakies w ikei bo sa nawet fajne i nie drogie,przemeblowanie tez nas czeka,ja planuje dzieci umiescic w naszej sypialni a my sie do salonu przeniesiemy bo niestety tez mamy dwa pokoje:) Do tatusia jesli nie masz co robic z kasa i mozesz sobie pozwolic na wozek za 5000zl to kup:)mozna kupic fajne wozki duzo taniej Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje auto jest warte 3000 a tu wózki dla dziecka 5000 masakra...Aczkolwiek jak nie dostaniemy obiecanego wózka to będziemy szukac ale myśle ze za 1000 też idzie kupić wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatuś DB
No właśnie nie uśmiecha mi się dawać 5000 za wózek, bo jeszcze muszę przygotować motocykl do sezonu, a to też paręnaście stówek mnie pociągnie :P Poza tym wózek przecież to nie wszystko, bo jest dużo innych rzeczy równie istotnych do kupna, ale chciałbym dla mojego dzieciątka jak najlepiej ;) Ale jak stwierdzę, że wózek za 1500 zł nie będzie się niczym różnił od tych droższych, to oczywiście jak na rozsądnego tatusia przystało, kupię ten tańszy :P Dużo ludzi też poleca x-landery, ale niestety nie mają wózków w stylo retro, chyba że w nowej kolekcji będzie coś na prawdę ciekawego ;) A obecne już mamy z jakich wózków korzystały?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiaaa27
witam chcialabym sie do Was przylaczyc :) jestem w 11 tyg ciazy :) staralismy sie az 9 miesiecy ale wkoncu sie udalo - termin mam na 7 sierpnia - dodam ze to moja pierwsza ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosia witam w gronie sierpniowych Mausiek i Tatusia ;) 7 sierpnia już sie chyba przewinął u nas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatuś DB ja mam po córce Roan Marita, ale nie prestige. Kupiłam używany w super stanie i gwarancją. Nie wiem jak prestige, ale mój super się prowadzi i po piasku i po śniegu. Niestety jest dość ciężki, więc jeśli mieszka się na 3-4 piętrze, to chyba lepiej wybrać coś lżejszego. Poza tym kółka rdzewieją. Moim zdaniem 5 tys. na wózek można wydać, jak się nie ma co z pieniędzmi robić. Można kupić fajny wózek za dużo mniejsze pieniądze. Podobnie jest fotelikami i ubrankami, kogo stać może kupić w MC. Ja korzystam z wyprzedaży, bo wydać na śpiochy 10 zł, a 40 zł to jest różnica, a wiadomo że na początek trochę tego potrzeba. Poza tym większość i tak mi siostry użyczą. Nie zmienia to faktu, że fajnie kupić coś nowego maluszkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika_1
Witam wszystkich :) Moj termin porodu przypada na 16 sierpnia 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
Kilka tygodni temu szukałam terminu na sierpień i nie znalazłam wiec udzielałam sie w lipcowych mamusiach ale skoro Was znalazłam to się tutaj przeniosę :P Ja mam termin na 19 sierpnia :) Bóle brzucha mi już przeszły, nadmierny apetyt również, za to najwiekszą dolegliwością są zaparcia, bleh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatuś DB
A może mi któraś z Pań policzyć termin narodzin mojego maleństwa?? Dane do obliczeń są takie: Pierwszy dzień ostatniej miesiączki mojej połóweczki, to 14 listopada. 17 Stycznia podczas wizyty lekarz powiedział, że moje słońce jest w 9 tygodniu i 3-4 dniu ciąży. Jeśli by od 17 stycznia się cofnąć o te 9t i 3-4 dni, to wychodzi też 14 listopada. Jest możliwe, żeby doszło do zapłodnienia podczas okresu?? Kiedy by wychodził termin narodzin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×