Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Kobietki zlapal mnie taki kocny boz z lewej strony plecow ze masaka. Nigdy takiego nie czulam. Moze maly mi sie wbil gam gdzie nie powinien... koszmar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Już jestem po wizycie. Mała waży ok. 2700 g. Trochę dużo jako na 34 t.c., ale lekarz powiedział, że widocznie z uwagi na genetykę. Wymiary główki prawidłowe. Łożysko - III stopień dojrzałości (teraz widzę na karcie ciąży, że zapisał). Mała nadal naciska główką bardzo na szyjkę macicy, dlatego mnie często podbrzusze pobolewa, ale całe szczęście szyjka się nie skraca. Lekarz pobrał mi już wymaz na paciorkowca, jutro muszę zanieść go do laboratorium. Ogólnie nie jest źle. Mam duużo leżeć z uwagi na napięcia macicy. I przyjmować na drogi moczowe urosept, dalej żelazo, luteinę. Natalcia ja nogi mogę podnosić, boli mnie jedynie brzuch jak chcę wstać z pozycji pleców, dlatego wpierw obracam się na bok. A z wydatkowaniem energii nie szarżuj za bardzo, oszczędzaj siły :) Dziewczyny z Waszych opisów wynika, że jesteśmy obolałe, jak na III trymestr przystało :) musimy niestety jeszcze wytrzymać do porodu. Damy Radę !!! Kto jak nie my!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszka i super :) powiedz mi. Masz III stopien dojzalosci lozyska. Lekarz nie zalecil ci czestszych wizyt czy cos?? Ktg chociaz. Bo lozysko III stopnia to lozysko w pelni dojzale i w kazdej cbwili moze przestac funkcjonowac. Nie chce cie straszyc. Mowie tylko co slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam lozysko 3 stopnia dojrzalosci,mam przychodzic co 2 tygodnie bo nic sie nie dzieje,ktg tez mialam i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz powiedzial ze wszystko ok.tylko mam spac na lewym boku. A on zna sie chyba na tym co robi.czytalam ze lozysko 3 stopnia zaczyna se od 37 tygodnia ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z toba moze byc wszystko ok ja nie mowie ze nie. A np sasiadka z mojej rodzinnej miejscowosci miala lozysko III stopnia w 36 tc i od razu ja na stol polozyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade zaraz odebrac wyniki na paciorkowca,mam nadzieje ze wszystko ok.najgorsze jest to ze mialam zrobic jeszcze morfologie a nie moge bo przeziebiona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Dziewczyny nie sprzeczajcie się. Normalne że Natalcia ma już łożysko 3 stopnia, przecież jest juz w 37 tc tak? To nie znaczy ze juz jej trzeba robić cc.. Ja urodziłam się 16 dni po terminie czyli 42 tc, mama chodziła 4 tyg z łożyskiem 3 stopnia a ja urodziłam się zdrowiutka,, nie ma reguły.. A wiecie co, ja zauważyłam dziś sporo takiego śluzu rozciągliwy, jak płodny wygląda, a dotychczas miałam taki gesty mleczny.. Czytałam ze taki przejrzysty się robi jak zaczyna czop odchodzić. Natalcia ty mówiłaś ze juz ci odszedł, odszedł ci cały? Czy tak po trochu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huanamaria ale o tym wlasnie mowie. Ze niektore kobiety z lozyskiem III stopnia chodza i jest ok a niektore maja problemy. Kazda kobieta jest inna. Nie ma reguly.Maszki zapytalam z ciekawosci czy nic jej nie zlecil bo bylam ciekawa ale czy to jest cos zlego? Po to jest forum zeby sobie pomagac i pytac sie gdy sie czegos nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huanamaria ja juz od jakiegos czasu mam taki sluz ja zmane z mlecznym... i boje sie ze nie bede wiedziala kiedy mi ten czop odpadl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Dziewczyny, lekarz podczas wizyty nic nie wspominał o łożysku, a ja nie dopytywałam. Dopiero w domu zauważyłam, że wpisał do karty ciąży. Skoro nic nie mówił, znaczy, że jest ok. Wizyty od miesiąca mam co 2 tygodnie, także jestem pod stałą kontrolą. Gdyby coś było nie halo z łożyskiem to pewnie by powiedział. Także nie nakręcam się. Ktg nie zalecał, nic na ten temat nie wspominał. Mam zaufanie do mojego lekarza, gdyby coś się działo niepokojącego to zapewne powie. Tak jest z tą obniżoną główką, która uciska na szyjkę. W każdym razie jak najbardziej jestem dobrej myśli :) Oddałam dzisiaj wymaz w kierunku paciorkowca, za 3 dni mam do odebrania. Natalcia jak nie będzie wynik ok, to są odpowiednie antybiotyki. Nie wiedziałam, że jak człowiek jest przeziębiony to nie może morfologi zrobić??? Ja dzisiaj jestem coś słaba. Rano mnie dla odmiany przeczyściło i brzuch pobolewa ;/ Pół dnia leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czop to taki "glut" z krwia.ja mialam raz na wkladce takiego glutka a pozniej to tylko biala maź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie juz od 3 dni czysci.odebralam wyniki,ale chyba jest ok.wiecieco jest dziwnego przez tydzien schudlam prawiekilogram,dziwne troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Przed porodem organizm samoistnie się oczyszcza żeby lepiej dziecko schodzilo do kanału rodnego i żeby pełna kiszka stołowa tego nie utrudniala. A jeszcze jak schudłas to coś czuje ze niedługo urodzisz kochana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Huanamaria ma rację. Natalcia nic dziwnego też, że Ci zeszła waga bo jak Ciebie czyściło przez ostatnie dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Hahaha Miało być stolcowa.. Ach ten telefon.. Jej dziewczyny, ósemka mi wychodzi i chyba zwariuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Mi pobierał gin we wtorek i tez kazał mi zawiść do laboratorium, zapłaciłam 25zl.. Ja mam wizytę 7 października..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od poczatku mam wizyty co dwa tygodnie bo akurat ten lekarz tak kazda ciaze prowadzi. I mi tylko sprawdza echo serca tym przenosnym sprzetem... prawdziwe ktg mialam w niedziele robione po raz 1... ale mam ochote na frytki.... ja przez chorobe tez schudlam... 2 kg... ale nie mialam wgl ochory na jedzenie. A teraz?? Fryteczki mi pachna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Przyszła mamo ja też ostatnio miałam ochotę na frytki I zrobiłam sobie domowego kebaba na frytkach :) A ja jeszcze nie miałam ktg.. Praktycznie na każdej wizycie mam usg a echa słucha położna.. Jej dziewczyny chciałam umówić ta wizytę prywatnie u innego gin i wszyscy maja terminy pod koniec października.. Jeszcze jutro zapytam jednego czy mi zrobi prywatnie.. Bo tak to nie ma szans..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
ja mam wizytę na 8 października. Dotychczas nie miałam robionego ktg. Pierwsze to chyba w szpitalu będę miała robione. Nawet nie wiem czy mój gin ma ktg u siebie w gabinecie ;/ Za wymaz zapłaciłam dzisiaj 23 zł. Wynik za 3 dni robocze. Od początku ciąży za wszystkie badania płace z uwagi na to, że do lekarza chodzę prywatnie. Frytki lubię, ale nie za często bo są tuczące, niestety :( ale dzisiaj miałam ochotę na sok pomarańczowy - taką, że jak kupiłam to w ciągu godziny go wypiłam :D z napoi piję wodę mineralną - bo soki mają cukier, ale dzisiaj to mi się bardzo chciało. Można powiedzieć, że to jedna z nielicznych moich ciążowych zachcianek. Ostatnio miałam smak na chrupki serowe - zjadłam naraz 2 opakowania cheetosów (i nie miałam wyrzutów sumienia:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciaza to czas gdzie mozna " przymknac oko" na bomby kaloryczne :D zjadlam wieeeewlka porcje frytek i jestem mega szczesliwa bo zaspokoilam swoje pragnienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×