Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Ja dostaje wydruki z dokladnym opisem np:serce 4- jamowe uksztaltowane prawidlowo itp a chodze na NFZ. Ale co lekarz to inaczej. W nastepny piatek mam wizyte. Musi mi wymaz zrobic. Bo to bedzie moj 35+1 tydzien. A w szpitalu w ktorym rodze to jest wymagane. A liczycie ruchy? Bo mi mowili ze dziennie 50 musi byc i kazano liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huanamaria a ja na twoim miejscu bym nie czekala tylko poszla jutro. Bo moze byc tak ze lekarz sie pomylil. A i ty bedziesz spokojnieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Przyszła mamo to trafiłaś do dobrego lekarza. Ja z następną ciążą też pójdę na NFZ. Ale tak jak piszesz, wszystko zależy od lekarza.Mój akurat prowadził mnie jak chciałam zajść w ciążę i stwierdziłam, że będę u niego kontynuować wizyty. Ale bardzo dużo kobiet do niego chodzi, zawsze jest pełna poczekalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
No to nie wiele wam się różnią te wyniki z tymi z usg.. Wpisałam tez poprzednie zv8 września i wyszło ze ważyla 1922 a lekarzowi wyszło 1670.. Za dwa tyg jak mu znowu tak wyjdzie to idę do innego zobaczyć czy też tak wychodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huanamaria nie pzejmuj sie,mi moj lekarz powiezial ze usg nie jest dokladne co do grama.to urzadzenie moze sie mylic nawet o 200 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Mam nadzieje ze to błąd w jego obliczeniach. Za dwa tyg zobaczymy co mu wyjdzie.. Akurat będzie koniec 37tc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watpie by lekarz sie pomylil.moze byc tak jk pisalam ze usg zaniza.albo poprostu dopiero teraz zacznie szybciej rosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalcia wystarczy ze lekarz nie dojechal do konca podczas pomiaru dzoecka i to juz wystarczy by wynik byl bledny. Mi raz tak zrobil bo mu soe nie zgadzalo i co sie okazalo? Nie dojechal do konca i dlatego. Oczywiscie usg tez na 100% nie powie ile dziecko wazy bo znam wielw przypadkow gdzie przed porodem dzieci kobiet wazyly 3 kg a co sie okazalo po prodzie byly o kilogram wieksze lub mniejsze. Moja kuzynka ktora w tamtym roku rodzila z usg wychodzilo ze urodzi dziecko 2930 a urodzila powyzej 4 kg. Wiec sama widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Natalcia przyszła mama ma rację.. Byłam u położnej właśnie i się podpytalam troszkę. Tez mi powiedziała ze wystarczyło ze gin nie dojechał do krawędzi i juz jest błąd pomiaru. Spytałam tez o wiarygodność tego kalkulatora masy w internecie i mówi że jeśli się wpisze wymiary to wynik jest bardzo miarodajny. Wpisywalysmy te moje pomiary i aż sama nie dowierza Ze w kalkul.wyszło 2269 a ginowi 1833.. Powiedziała żebym się nie martwila bo mała napewno waży więcej niż 2kg, a jak za 2 tyg znów powie ze mało waży to da mi położna nr do swojego gina i zrobi mi usg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mowilam?? Mi tez sie wierzyc nie chcialo ze moj synus wazyl 2200 w 25 tyg lekarz od nowa pomierzyl i wyszlo 1550. Bo ja to chyba mam byczka w srodku ( ale maz ma 2 metry) ma po kim :D po mezu wzrost po mnie mase haha :D huanamaria napewno jest wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Przyszła mamo juz jestem spokojniejsza po rozmowie z położna.. Wasze wymiary nie różnią się znacząco od tych z kalkulatora w internecie.. Poszukalam na forach wymiarów i wagi innych ciężarnych i wpisałam w ten kalkulator i tez różnica wynosi do 100 g. Jedna kobietka pisze ze jej wyszło z usg 3450 a ja wpisałam jej wymiary w kalkulator i wyszło 3505 także błąd mały. Ja wierzę że mała waży ponad 2kg.. A lekarzowi nie dam się ciąć tylko dlatego ze mu wyszło Mało!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz chce ci robic cesarke tylko dlatego ze dziecko jest male?ja slyszalam ze jak dziecko jest male to lepiej sie rodzi.juz dzisiaj ozdobilam sciane nad lozeczko i tak leze i podziwiam jak to pieknie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Powiedział ze jak będzie takie małe to mi rozwiązuje ciążę w 37 tc. Dziwne. Ale ja się nie zgadzam na żadną cesarke, nie ma mowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dziwne,rozumiem jakbys miala stazejace sie lozysko albo zatrucie ciazowe,ale mala waga dziecka?umow sie moze do innego lekarza.wiadomo ze jezeli nic sie nie dzieje to dziecko w brzuchu matki powinno byc do 40 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Natalcia poczekam do następnej wizyty i zobaczymy co wyjdzie. A do innego napewno pójdę jaj wyjdzie coś źle znów. Łożysko mam 2 stopnia czyli wszystko ok. Przepływy tez dobre.. Wiec nie wierzę że ona jest tak mała tym bardziej ze od początku września tak mi brzuch urósł.. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Huanamaria nie martw się na zapas. Dobrze, że skontaktowałaś się z położną, która też Ci dobrze poradziła. Głowa do góry, na pewno dziecko dobrze rośnie skoro z łożyskiem i przepływem jest wszystko ok. Odebrałam dzisiaj wyniki badań. Hemoglobina się poprawiła i to bardzo. mam teraz 11,6 :D Ale za to zaś problemy z moczem. Dość, że liczne bakterie, to jeszcze śluz dość obfity. A zanim pobrałam próbkę to dobrze się przygotowałam. Normalnie się wkurzam gdy te wyniki z moczu są do d**y bo wszystko robię by było dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Maszka to mamy identycznie, moja morfologia tez 11,6 czyli super, tylko hematokryt mam 30,2 i lekarz przepisał mi Sorbifer. A w moczu tez mam liczne bakterie i nablonki płaskie.. I na to kazał mi brać przez tydzień furagin+witaminę C 2x1 tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze hemoglobny choc duzo sie od twojej nie rozni :) ja tez mam lozysko 2 stopnia i to jest normalne na tym etapie ciazy bo juz do porodu nie duzo zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Pewnie lekarz mi zaleci jakieś leki na mocz, wcześniej brałam jedynie urosept. Natalcia jejku tylko 3 tygodnie? :) Właśnie jak z tymi skurczami? Coś się uspokoiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kochane powodem mojego zlego samopoczucia przez 3 tygodnie byly moje "kochane" zatoki. Od zawsze mam z nimi problem... normalnie poezja. Ale juz jest lepiej mam drozny nos to mi nie splywa ropa i sie nie osadza. O mowie wam kochane... meka wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Po 36-37 tc zaczyna się robić łożysko 3 stopnia.. Ja jutro zaczynam 36 tc wiec jeszcze 4 tygodnie ;) Biorę się dziś za pranie ciuszków bo juz najwyzsza pora. Póki co "piore pralkę" :-D żeby ją zdezynfekowac przed praniem ubranek.. Ja dziś w nocy i rano miałam takie uczucie jakby mi podbrzusze przecinano.. Aj.. Chyba z nerwów bo juz mi przeszło to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miewam jeszcze skurcze i to bolesne ale za to noce wszystkie przespane.mam pytanie,czy tez nie mozecie podniesz nogi kilka centymetrow.bo ja mam juz tak tydzien jak uniose noge to mnie strasznie dol brzucha boli i rwie.juz drugi dzien mam tyle energi ze moglaby meble przestawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×