Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Gość maszka18
Będzie dobrze, zobaczysz!!! :) trzeba być dobrej myśli. My jeszcze mamy trochę tygodni przed sobą, Ty jesteś już na finiszu. Pomyśl, że za niedługo będziesz miała przy sobie Twoje maleństwo, a my będziemy jeszcze w dwupaku :D Ale wierze, że się boisz. Nie znam kobiety, która nie czuła lęku przed porodem. Trzeba się pozytywnie nastawić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ja juz sie boje a jeszcze tyle czasu ! :D wiec to ze sie boisz a juz praktycznie tydzien ci zostal to jest bardzo wytlumaczalne :D a zapewne kazal ci czekac bo ciaze uwaza sie za donoszona w pelnym 37 tygodniu. Jeju... tak malo ci zostalo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kochane!! :) jak tam samopoczucie w ta cudowna niedziele?? Ja w lozku z herbatka z cytrynka :) ale dzisiaj mam super nastroj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczzuszkami
a u mnie szaro buro i pada nic tylko zakopac sie w lozku i nie wystawiac nawet nosa ;) ja dzis mam takie parcie na slodkie ze oszalec mozna zadne ciastko w domu sie nie ukryje dzis przede mna :D no ja jeszcze nei przekroczylam 10 kg ale juz niebawem to nastapi jakos specjalnei sie nie ograniczam chociaz w ciaze zaszlam majac nadwage co prawda niedużą no ale zawsze mam nadzieje ze po porodzie zrzuce co nieco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Hello. Dopiero teraz mam możliwość napisania. Strasznie szybko niedziela mi minęła, nawet nie wiem kiedy. Zamiast dzisiaj odpoczywać to praktycznie pół dnia byłam na nogach, w tym prawie godzinny spacer. Ale już wiem, że za bardzo szarżowałam, bo mam cały brzuch twardy i boli. Jeszcze wieczorkiem miałam gości, ale było sympatycznie :D Wyśpijcie się laseczki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bylam wczoraj na pogotowiu bo juz mam dosyc. Sprawdzili czy wszystko ok z dzieckiem, mnie nawet nie zbadali. Ucho mnie boli ale coz... maly wazy 2600, lozysko na tulniej scianie II stopien dojrzalosci. Wiem ze jak sie ma III to do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Hej :) Ja dziś idę na 18 do gina, zobaczymy jak tam się mała ma, wczoraj zaczęłam trochę plamic na brązowo.. Ciekawa tez jestem ile moja córa waży, bo cały czas mi się wydaje ze mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huanamaria ciekawe.... gdyby za malo wazyla lekarz na pewno hy cie poinformowal. Natalcia az tak cie boli? A masz te skurcze regularne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny? Ja tak mysle.... w ciagu 18 dni Synus przybral na wadze 650-850g. Moim zdaniem to duzo. A wy jak uwazacie? Jest duzy, na koniec 35 tygodnia a jestem w 34. I to lozysko... II stopien dojrzalosci. Czy to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Przyszła mamo, to na pogotowiu takie dokładne pomiary robią? Pierwszy raz słyszę o dojrzałości łożyska, nie spotkałam się z tym wcześniej. Co do wagi, to w tych ostatnich tygodniach dzieci różnią się między sobą masą. Ja w środę idę do lekarza, napiszę ile mała waży, bo my w tym samym tygodniu jesteśmy. To będzie porównanie. 4 tygodnie temu ważyła ok. 1700 g. A czemu Ciebie nie zbadali, poszłaś ze swoją chorobą, rozumię? x Natalcia to Ty w piątek masz stawić się do szpitala już? x Huanamaria, dobrze, że masz tą wizytę dzisiaj. Plamienia to raczej nic dobrego. Co do wag i - to dzieci różny mają przyrost wagi, nie martw się na zapas. x Dziewczyny, ja to mam naprawdę tak realne sny, same koszmary praktycznie. Teraz mi się śniło, że zaczęłam krwawić. Rano wstałam to pierwsze co zobaczyłam to swoje majtki czy jest wszystko ok. Zabieram się zaraz do prasowania rzeczy dla córci. Dużo tego, ale powoli i do przodu. W sumie nie pracuje już, więc czymś się muszę zająć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszka tak bylam ze soba ale ze to juz 3 tygodnie trwa to zrbili dokladne badanie dziecka, ktg i wgl. A jutro musze isc do lekarza i tak bo dostalam jakies krostki na buzi gardle i wgl... juz mam dosyc. Jestem tak oslabiona. Moja mala pijawka wszystko mi zabiera. Ale niech zabiera... co do ciuszkow... ja na weekend jak moj maz wroci jade na zakupy takie juz ostatnie. Zeby bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i mnie dopadlo przeziebienie.kata niesamowity no ikicham jak szalona,a kichanie i bolace skurcze to nie jest to o czym marze.maszka nie musze sie stawic do szpitala tylko poprostu mam z porodem poczekac do piatku czyli do pelego 37tc.a co do wagi dziecka to sie nie martwcie.lekarz mi powiedzial zeby nie czytac bzdur w inernecie na temat wagi dziecka w danym tyodniu bo to sa dane statystyczne i kazda kobieta jest inna tak jak i caza.powiedzial mi tsz zepo 32 tygodnij ziecko moze urosnac nawet 300 gram tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Dziewczyny naprawde Wam współczuje choroby. Mogę tylko sobie wyobrazić jakie macie samopoczucie, ale wiem, że przy chorobie pewnie beznadziejne. Natalcia to już niedługo i mała będzie z Tobą :D Mogę się założyć, że pierwsza z nas urodzisz (w sumie jesteś najwyżej w ciąży). U mnie mała się strasznie dzisiaj rozpycha, czuję jak mi szmera po brzuchu jakąś kończyną, tylko nie mam pojęcia co to może być :) Dziewczyny normalnie dostałam dzisiaj opieprz od męża, że jeżdżę samochodem-w moim stanie, a tylko pojechałam do cioci na herbatkę :/ Wy jeździcie autami jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Wiktoria
Witam, dzisiaj obudziłam się o 5:00 rano zrobiłam test i pokazała się druga kreska. Od pierwszej miesiączki minął miesiąc. Dziewczyny kiedy pójść do lekarza, żeby potwierdził ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Wiktoria po pierwsze gratuluje :) a z wizyta poczekaj z 2 tygodnie bo jeszcze nie pokaze. :) a co do jazdy samochodem- ja prowadze ale jak nie jestem sama bo tak to moj sie drze. No i ewent sama jak nieduza odleglosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Hej dziewczyny :( Wracam wlasnie od lekarza bo wczoraj mu cos wypadlo i przeniósł mnie na dzis... Zalamana jestem bo cora za mało przybiera na wadze.. 8 wrzesnia ważyła 1670 a dzis waży 1833, czyli przez dwa tygodnie przytyła tylko 100g :( Lekarz powiedział ze jeszcze w normie ale widzialam ze mu sie to nie podoba, poprosilam zeby sprawdzil przypływy przez łożysko są 15/22, powiedzial ze jeszcze w normie ale nie wiem co to znaczy tak naprawde, łożysko 2 stopnia dojrzałości, szyjka powoli mi puszcza. Za dwa tygodnie na wizycie jak mala znow za mało przybierze to w 37tc musi mi rozwiązać ciążę .. Juz sama nie wiem co myslec, niby te wymiary z usg nie sa takie konkretne bo bierze się +/- 500 g, z usg dzis wyszlo ze to 33 tydzien a nie 35, dwa tygodnie jest rozbierznosci i termin porodu wyszedl na 9 listopada. przypomnialam lekarzowi ze z pierwszych usg tez tak wychodzilo ze ciaza jest mlodsza o 2 tygodnie i termin wypada na 8-9.11.. moze faktycznie jest mlodsza o tydzien i nie ma sie co tak przejmowac ta waga.. :( Ale i tak sie martwie jak cho*era..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana nie watpie ze sie martwisz. Moja ciaza mlodsza o tydzien a maly 2600 wazy. Przez 18 dni przybral 850 g.Tez mam lozysko II stopnia ale to normalne w 3 trymestrze. Faktycznie malo przybiera ale nie zalamuj sie bo moze taki jej urok ! Jezeli lekarz mowi ze wszystko w normie to znaczy ze nie ma powodu do obaw, to normalne ze lekarze krzywo patrza gdy wyniki nie sa ksiazkowe. GLOWA DO GORY ! Na 100% z twoja corcia wszystko bedzie dobrze. Nie moze byc inaczej. A 37 tydzien to ciaza donoszona wiec glowa do gory !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi. Moj maly jak na swoj tydzien jest duzy, u lekarza bylam w 33+3a maly ma wymiary na 35+2wiec sama widzisz. Moze faktycznie twoja ciaza jewt mlodsza. Pamietaj ze stres szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zobaczcie jak to zlecialo. Dopiero co pisalysmy o naszych emocjach zwiazanych z pozytywnym testem a tutaj juz poszemy o emocjach przed porodem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Hello. Huanamaria, na pewno jesteś w dobrych rękach jeśli chodzi o lekarza. Faktycznie malutko przybiera Twoja dzidzia, ale jeżeli lekarz mówi, że jest w normie to myślę, że nie ma co za bardzo się przejmować i stresować bo to szkodzi dziecku. Tak jak Przyszłamama pisała, że 37 t.c. to ciąża donoszoną, więc zobaczysz, że będzie ok. Ja mam niby termin na 21.10 - a teraz mam 34 t.c. Termin wyznaczył mi lekarz na 38 t.c. bo też miałam inaczej miesiączkę a inaczej z usg wychodziło. Pan doktor stwierdził, że i tak dziecko w tym okresie będzie donoszone, a termin to "złoty środek". Z tym, że lekarz stwierdził, że w tym obecnym okresie dzieci różnie się rozwijają i nie ma możliwości określenia konkretnie tygodnia ciąży - najważniejsze było usg połówkowe - ja akurat miałam w 21 t.c.,od którego zależał termin porodu. Ja jutro idę do lekarza po południu. Już nie mogę się doczekać. jestem ciekawa ile mała będzie ważyła. Dzisiaj ponownie walczyłam z ciuszkami - zrobiłam prasowanie tych co wysuszyły się, a przy okazji odkładałam ciuszki, które wezmę do szpitala. Niedawno załączyłam komputer. Jeszcze mnie coś gardło pobolewa, już dzisiaj wypiłam 3 lekkie herbatki z miodem i cytryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Dziękuję za słowa otuchy :-* kochane jesteście, dobrze że was mam do wypadania się. Przekopalam trochę internetu i mam do was prośbę. Wpiszcie tu http://twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/waga-plodu-ac-hc-fl-bpd.php swoje pomiary z ostatniego usg i napiszcie mi czy bardzo wam się różni waga obliczona z usg a z ta tu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ja to wczoraj liczylam i mi soe rozni o 111 g. Napisze wymiary mojego synka. Wy tez napiszcie: BPD-90 HC-329 AC-297 FL-68=35tyg+2 dni AFI-12 Waga: 25600 Tak mam na katce napisane dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Przyszła mamo mi dziś gin wyliczył ze córa waży 1833 a ja wpisałam pomiary w ten kalkulator i wyszło mi ze waży 2269!! Już sama nie wiem co myśleć, jak za 2 tyg znów mu wyjdzie tak mało to pójdę do innego na usg i zobaczymy. Mojej wymiary z dziś 34t6d: BPD 85 HC 299 FL 62 AC 307

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem ci ze sama zglupialam... wymiary sa ladne... naprawde nie masz sie o co martwic.... :) moze byc tak ze na usg niby bedzie 1800 g a urodzi sie 2500 g. Moze byc rowniez tak ze lekarz nie dojedzie dobrze do krawedzi i juz beda i ne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczzuszkami
hej co do tego co napisalyscie no ja dalej jezdze samochodem poniewaz nie mam innego wyjscia bo jestem jedyna zmotoryzowana osoba moj maz jest dopiero w trakcie robienia prawka ;) wiec ze tak powiem nei mam prawa glosu :D sprawdzalam wage na tym kalulatorze i w dniu mojej ostatniej wizyty tj 19 mala z usg wazyla 2250 a z tego kalkulatora 2217 wiec prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Chętnie bym porównała wagę małej z wynikami z tego kalkulatora, ale ostatnie pomiary miałam robione 4 tygodnie temu (30 t.c.), tyle wiem, że ważyła ok. 1700 g. Nie mam wymiarów, które wymagane są do wpisania. Mój lekarz - a chodzę prywatnie, nic nie drukuje, tylko mówi. Jutro podczas wizyty będzie dokonywał pomiarów biometrycznych (co muszę mu przypomnieć)- to może da mi jakieś wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×