Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michał3

Pilna pomoc dla początkującego w sprawie kota

Polecane posty

Ale ma swoje legowisko, czy śpi na waszym łózku? Ja musze moja jednak przyzwyczaić do innego miejsca na sen, bo potrafi mnie obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona ma swoich kilka miejsc ale najbradziej lubi fotel i kocha stare grube szlafroki takie mile, lubi jak ten szlafrok sie ulozy tak zeby byly scianki zeby ja otaczaly, czasem przyjdxie na lozko ale potem ja boje sie zeby jej nie kopnac to nie spie i ona juz nie chce na lozku. Ona ma takie fazy, raz u corki raz u nas w pokoju, najbradziej lubi ten wielki gruby szlafrok ktory pozwijany otacza ja z kazdej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te domki specjalne dla kotow miala dwa i nawet jej siersci na nich nie bylo bo ich nie lubila, libi tak by w domu byly zakamarki czyli tak ustawione meble by mogla wchodzic za nie, szafy tak postawione od sciany by sie zmiescila, koty lubia polki na scianach takie stopniowane, widzialam program koty z piekla rodem i tam pan mowil by robic kotom takie poleczki pod sufit, one lubia byc wyzej, nie lubia np spac na podlodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla kota krotkowlosego kup rekawice gumowa. Swietnie zbiera siersc, szczotka po prostu przeslizguje sie miedzy wlosami i praktycznie ich nie chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz w sklepach z odzieza uzywana za pare zloty mozesz kupic jskis puszysty kocyk dla niej taki gruby, by sie zapadala w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję moją kicie dzisiaj przyzwyczaić do innego miejsca. Zrobię jej miękkie legowisko to może się przekona. Dzięki na razie za pogawędkę i zyczę wszystkim kobietom, które tutaj pisały, dużo szczęścia, miłości i jak już jest koci temat to samych miłych chwil z hodowli tych kochanych futrzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekujemy za zyczenia, milego dnia z kociczka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzonko dumnego kota ktory mieszka w domu: " Ja tu mieszkam, oni tylko placa czynsz" - oni to oczywiscie ludzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj o tych uchylonych oknach,wiele kotów traci przez nie życie Kot znajomego tak zawisł ze utknął na tylnych łapkach, gdy go znaleźli miał porażony kręgosłup, musieli go uśpić, wielka strata bo to był niespełna roczny kociak, rosyjski niebieski Niestety gdy ma sie kota trzeba zabezpieczać okna i balkony, no chyba ze mieszka sie w spokojnej okolicy i na parterze Bezpieczeństwo przedewszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie nie będę zostawiał uchylonych okien. Kotce kupiłem whiskasa w puszce i wpierdziela aż miło, wcześniej innej karmy z puszki nie chciała jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jest taka wybredna ze jak kupilam jej saszetke Gourmet to juz jak potem kupowalam tansze to ich ruszyc nie chce, troche mam problem z nia z jedzeniem, nawet jakby tydzien nie jadla to tanszego nie ruszy, whiskas nie ruszy kitkat nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę uważał żeby mojej tak nie rozpieścić, na razie większych problemów z jedzeniem nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obcinam, mam takie obcinaczki do pazurów kupione z zoologiczny. Trzeba tylko uważać żeby nie za bardzo przyciąć. Jak ma jasne pazury to widać w nich taki trójkącik, nie można go przycinać, najlepiej tylko ostrą końcówkę. Ja jeszcze swojej piłowałam, ale to już przesada i sama już tego nie robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, misja udana, na przednich łapach przyciąłem jej pazury. Nawet nie pisnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spam jest wredy jak za szybko wysylasz wiadomosc, trzeba odczekac minute po kazdej wyslanej, jesli krocej to po 2 probach mozesz calkiem zablokowac sobie pisanie do rana nastepnego dnia, ja tak mialam. A co do obcinania pazurkow to ja nie obcinam, moja nie niszczy mebli, ma taka stara czarna walizke i na niej sie wyzywa. Boje sie obcinac bo mozna skrzywdxic kotka, jak juz to tylko sama koncowke pazurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 137
Jedzenie dla kota jest tym bardziej wartościowe, im więcej ma mięsa w składzie. Popularnie reklamowane marki - kitekat, whiskas oraz karmy supermarketowe (np. "wyprodukowane dla tesco") mają tylko 4% mięsa w składzie, reszta to zboże, którego w porządnych karmach nie ma, oraz zapychacze i konserwanty. Dla porównania np. Orijen i Applaws mają 80% mięsa, 20% warzyw i wcale nie mają zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam markę purina. Są różne opakowania i różne ceny. Mam wrażenie że wiskas i kitikat to najgorszy syf. Bo wiadomo że takie typu tesco to odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie takie puszki marki TIP z Reala, nie chciała się chwycić, mimo kliku prób, ale whiskasa je ze smakiem. Suchą karmę puriny ****ardzo chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tip z reala to nawet przybleda kotek nie chcial jesc, jakis syf jest w srodku, moja kotka nie lubi whiskas a po chrupkach whiskas wymiotuje. Ja kupuje chrupki Purina One sterilcat, saszetki Scheba i Gourmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie po co to sprzedają? Cena była w promocji 1,6zł. Dobrze, ze chociaż tą suchą karmę Tipa je... ale i tak w ostateczności na samym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz na wszystkim oszukuja, maz teraz przeczytal ile miesa ma Gourmet saszetka i ma 4 procent, szok a to kosztuje prawie 4 zl, i co ja mM jej dawac, real pod nosem ale tam same badziewie, mowia by kupowac u weterynarza jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 137
Z suchej karmy najlepszy skład mają te, co już napisałam, a jeśli chodzi o mokre, to najlepiej kupić kotu po prostu kawałek mięsa, czasami podroby drobiowe np. serca, sparzyć i dać kotu. I cenowo wyjdzie lepiej, i wiemy, co dajemy kotu. A co do kogoś, kto pytał, po co to sprzedają - jak to po co? ;) Kasa. Ludzie kupują, bo reklamowane, interes się kręci. Na forum miau jest taki ranking karm i w ogóle kocie ABC, polecam je kociarzom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko ze moja kotka byla wczesniej u innych ludzi i oni dawali jej tylko saszetki i ona nawet miesa nie ruszy ani watrobki ani nic, mam z nia klopot, jest niejadek straszny, nawet jakby tydzien nie jadla to nie ruszy nic oprocz jednej saszetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moja mała Szarusia dzisiaj w nocy zwymiotowała takim ogromnym kłębem sierści, że potem od rana nic nie je tylko kilka ziarenek suchej karmy skubnęła, a kupiłam taką mieszaną karmę z antykłaczkową - firmy PURINA i mimo to nie pomogło - znacie jakies dobre preparaty? zanzaczam, że maści w tubce nie tyka - ucieka przed nią, jakby ją cos parzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szarusie maja straszna siersc, moja czarna nigdy sie nie dusi, musisz doweterynarza zapytac o cos na klaczki, ktos radzil zeby miec trawe w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracając do miejsca na spanie dla kota, to z doświadczenia wiem, iż większość kotów uwielbia kartonowe pudełka :) Spróbuj zatem przynieść ze sklepu takie kartonowe pudełko obudowane ze wszystkich stron, wytnij jedna ściankę na wejście, wpakuj do środka kocyk lub inne miękkie posłanie i czekaj na reakcję. Głowę daję, ze kotka się zainteresuje, ale czy będzie tam spała, to już jej decyzja. Koty to indywidualiści i robią to co im najbardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kotka śpi... na mnie, tzn. w najwyższym moim punkcie, co oznacza, że na biodrze. Jak się przewracam na drugi bok to natychmiast zmyka, po czym ładuje się znów na biodro. na początku było trochę uciążliwe, potem przywykłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×