Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 0 Terenia 0

W łóżku z obcokrajowcem

Polecane posty

Gość gość
17:33 Ja nigdzie nie napisalam ze nie bede uczyc dzieci j polskiego. Wrecz przeciwnie. Bylam w zwiazku z obcokrajowcem przez kilka lat i rozstalismy sie m in z tego powodu ze on powiedzial ze nasze ewentualne dzieci nie beda uvzyly sie polskiego. Jestem Polka, juz wczesniej pisalam ze zawsze nia zostane jednak czasami trudno mi cos opisac czy szybko skleic mysl po polsku kiedy przez wiekszosc zycia myslalam po angielsku. Kazdego sytuacja jest inna i zamiast osadzac warto pomyslec ze nie zna sie calej sytuacji danego czlowieka i kazdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne moje słowo nie jest osądem. Proszę zauważyć,że to raczej spostrzeżenia z mojego życia i dobre rady cioci. To,że los każdego,jak też jego sytuacja jest wypadkową wielu czynników,to nie kwestia pomyślenia,to oczywistość. W tym temacie dyskusje sprowadzały się do losu Polek w związkach z cudzoziemcami a ja trochę odbiegam od schematu, bo mój mąż jest cudzoziemcem ale też jednocześnie Polakiem. Ale przez wiele lat widziałam mnóstwo par mieszanych narodowościowo z udziałem Polek i doszłam do wniosku,nie wiem czy słusznego,bo nie zagłębiałam się,czy są w ogóle takie,którym chciałam się podzielić. Otóż,według mnie,tam gdzie Polka świadomie podkreśla swoją narodowość a tym samym inność od środowiska w którym przyszło jej żyć,te pary są trwalsze i szczęśliwsze. Gdy potrafi wyegzekwować naukę dzieci języka polskiego,zapoznaje je z szeroką rozumianą kulturą,odwiedza z nimi i partnerem kraj, jest przez niego i jego rodzinę darzona większym poważaniem, szacunkiem i sympatią. Może uogólniam,może to subiektywne spostrzeżenia,lecz tak wiele naszych rodaczek po pół roku czy roku udaje,że zapomniały za granicą języka.Mówi kalecząc polski i język kraju gdzie osiadły,co przez wszystkich bywa odbierane z politowaniem a jak jeszcze wygaduje niestworzone rzeczy na stary kraj,to robi się to niesmaczne wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka miesiecy i udawanie że sie zapomnialo jezyka to co innego a kilkanascie lat ( z czego wiekszosc jako dziecko) i naprawde zapominanie wyrazen czy slow to co innego. U mnie nie ma opcji ze dziecko nie bedzie mowic po polsku. Ja wciaz staram sie czytac po polsku jak tylko moge i rozwijac swoj polski. Tylko troche to smutne ze tak latwo kogos nazwac idiotka czy wyzwac od roznych tylko dlatego ze ma sie inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słowo,o którym pani pisze,nie jest mojego autorstwa,więc nie odnoszę tego jako prztyczka dla mnie. Między tym co inni piszą a rzeczywiście myślą jest zapewne jeszcze wiele odcieni i przemilczeń. To pani słowa,że nie znamy dokładnie sytuacji innych osób o których wyrażamy opinię,tak też jest i w tym wypadku. Może ludzie są przez kogoś urażeni,skrzywdzeni,może zawiedzeni lub własnym nieudactwem zawstydzeni,nie mogą ścierpieć czyjegoś lepszego statusu i w ten sposób odreagowują. Nie oceniajmy ich,lepiej dajmy czas na zmądrzenie. Zawistnicy są niestety wszędzie. A że robią to w sposób mało elegancki,cóż ,są najwyraźniej na tym etapie rozwoju,że inaczej nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyna mądra osoba w tej dyskusji to gosciowa z USA. Reszta to polskojęzyczny syf na którego nie warto nawet nasrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty zaliczasz sie oczywiscie do tej samej kategorii co pani z USA? Z takim slownictwem? Watpie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem jeden poziom wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:56 tak tak bo dorosli uczacy sie i mowiacy w 2 jezykach musza sobie tlumaczyc z polskiego na angielski i odwrotnie ;) hahha slodziutenka jestes super teoria wszystko wiedzacej malolaty ktora zapomina swojego jezyka wczoraj [17:10} bardzo milo sie to czyta kobieta ktora nie generalizuje tylko potrafi trzezwym okiem spojrzec na swiat te teksty o polakach mam tylko nadzieje ze te kobiety nei wychylaja sie ze swoimi pogladami przed tubylcami ... moge sobie tylko wyobrazac co mysli taki anglik sluchajac polaka najezdzajacego po swoich rodakach :/ pewnie mysli o takiej osobie jak o zerze bez honoru i dumy na nasze nieszczescie duzo jest takich osob teraz w uk :/ najgorszy sort ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polacy wychowujący się lub wychowani za granicą to już nie są polacy tacy właśnie są tu troche wyżej na angielskie fora wypad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie "faceci" z kobiecego forum - wypad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha jakoś nie zauważyłam żeby to forum było tylko i wyłącznie dla Polaków którzy wychowali się w Polsce więc te wywody możesz sobie schować ;) jak byk jednak pisze że jest to forum dla kobiet więc co robią tu tzw mężczyźni? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo taki temat założony przez jakąś prowokacyjną szmate która celowo to zrobiła aby obrażać polskich facetów wtrącamy sie to chyba normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli podsumowując kto najlepszy na męża? Z tego co widzę to dziewczynki zachwalają Skandynawów ;) Moja znajoma też ma takowego, przystojny Norweg, niczego mu nie brakuje... Hmm chyba też będę celować w Skandynawię, jeszcze nie słyszałam żeby któraś żałowała takiego związku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli nie przeszkadza ci ze jego siostra matka i cala rodzina beda cie mialy za latwa i lecaca na kase lub to ze twoj przyszly maz wybierajac ciebie kieruje sie przede wszystkim wygladem to wybor bedzie bardzo dobry dla ciebie bardzo mozliwe ze bedzie cie czekac dostanie zycie z blond przystojniakiem przynajmniej do momentu w ktorym sie mu znudzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chcę Skandynawa! Moja koleżanka skończyła skandynawistykę i ma męża Szweda, muszę się jej zapytać czy jej mąż nie ma dla mnie fajnych kolegów :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez 15 lat nie znudziłam się mojemu blond przystojniakowi więc chyba jest ok ;) współczuję doswiadczeń jeśli matka i siostra okazały się zołzami. U nas wszyscy są mili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rumunki ladne? smiech.gif a gdzie? madre? odpadaja z collegu i zapieprzaja na tasmie smiech.gif jedna sie przystawiala do mojego faceta (bialego), bo ma kase to w kazdej wiadomosc***isala ''you was..'' nosz k****a analfabetka i prostaczka smiech.gif napisal jej, zeby sie odj***la to mu napisala, czemu ja tak traktuje i ze teskni (za czym? smiech.gif ). dno i 2 metry mulu. dla polaczka w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z Rumunką Ukrainką Rosjanką z każdą bym mógł się ożenić oby była tego warta a wy polki nie jesteście niezastąpione tylko zwady szukacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcemy wiesniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcecie bo zauwazylyscie ze za granica ma was kto po tylku klepac jest wiele pieknych kobiet w uk róznych nacji ale oni mówia tylko I LOVE POLISH GIRLS a wiesz dlaczego ? Bo tamte nie chca sie z nimi wiazac nie wierza im we wszystko co do nich mówia nie jedza im z reki ja wy i nie dostaja od nich czego by najbardziej chcieli czyli d**y za przeproszeniem i taka jest prawda o was polkach za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brytyjki, niemki, skandynawki czy holenderki uwielbiają czarne i ciapate kiełbaski :D na zachodzie pełno białych kobiet ma kolorowe dzieci, zwłaszcza brytyjki lubią czekoladki. no ale to trzeba wyjść do ludzi i to zobaczyć, a nie siedzieć na emigracji z samymi polaczkami i chlać wódę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzialem tu juz rozne rzeczy spotykalem sie z kilkoma polkami jak sie je pociagnie do prawie kazda dala sobie szanse na zwiazanie sie z anglikiem i wiekszosc zmienia kurs na polakow powody sa rozne sa niedocenian traktowan jak sluzba zdarza sie anglikom podniesc reke takie historie tez sluchalem glupota niektorych dziewczyn nie ma konca np ja poznalem fajna polke zaproponowala mi po jakims czasie zebym sie wprowadzil do niej byla tam jeszce spolokatorka tez polka i przez ten czas jak tam mieszkam a jest to 4miesiac spotykala sie z 3 roznymi angolami widac ze ma straszne parcie na zwiazek niestety "niewyjsciowa twarz" i wysokie wymagania ci angole pojawiaja sie w jej zyciu wala ja i znikaja ale moze ona lubi sie czuc jak szmata dlatego dalej probuje usidlic jednego? moze wizja paszportu brytyjskiego dodaje jej tyle motywacji ze sie nie poddaje i wciaz szuka angola?:) nie wiem ale wygloda to poprostu komicznie p.s a gdyby poznala jakiegos polaka to chetni mu powiem jak sie proadzila jego moze przyszla ukochana bo takie fakty czesto lubia byc zapominane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polka sie juz nie nadaje z niemcem sie sprzedała i jeszcze do polaka skacze w zyciu nie zwiaze sie z polka predzej w rzece ja utopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to brytyjski paszport dostaje się po przespaniu się z brytyjczykiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Potwierdzam Holendrzy to ciastka mniam oczko.gif Polak nigdy nie będzie wyglądał choć w połowie tak dobrze jak Holender usmiech.gif Twarz konia? To chyba żart, no ale polaczek z buraczanym ryjem wie lepiej hahaha smiech.gif" Niewielu Holendrów jest naprawdę przystojnych, fakt, są wysocy, nieźle ubrani, ale mankamentów mają równie wiele co Polacy. Niestety, twarz konia to nie żart :P Mam na co dzień do czynienia z Holendrami, więc zachwyty nad tą nacją są śmieszne i mocno przesadzone. Aha, jestem Polką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak takie zaradne i wykształcone jesteście to co suki za granica robicie ? pojechałyście się szmacic skure sprzedać wy podłe szmaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak przyjechałyśmy sprzedać "skury". Wracaj do przedszkola. O interpunkcji już nie wspomnę. Skury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skury polek pisze sie przez otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha, najpierw dyrektor Job Center a teraz samozwańczy Prof. Miodek na wygnaniu, ... już się nie osmieszaj szmaciarzu ;) cokolwiek bierzesz, weź połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×