Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
u nas dzisiaj na zajęciach powiedziano że w żadnym wypadku 37 stopni tylko min. 45 stopni. sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie myjemy brzucha ja jeszcze nie miałam egzaminu, mam w sobotę wczoraj miałam ostatnie zajęcia gdzie wykonywałyśmy zadanie egzaminacyjne na podstawie tego co tutaj jest napisane w odpowiedziach kasiuleczka84- miałaś pustą tabelę do uzupełnienia ? czy była też do napisania godzina i parafka, tak jak na egzemplarzu przykładowego egzaminu na cke z zeszłego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie dostał żadnego ksero ani nic. Wszystko w zapieczętowanej kopercie wędruje z powrotem do do OKE. Więc nie mam nic tylko to co pamiętam. Była też kontrola tel. czy każdy zostawił w szatni, żeby nie ściągać i nie robić czasem zdjęć. Egzaminator nie zadawał żadnych pytań tylko obserwował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Tez mi się nie chce wierzyć, teoretyczny zdawali wszyscy razem to mogli nam dać a praktyczny każdy różnie to pewnie ze nie dadzą do domu oryginałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kasiuleczka84 a jaką temperaturę wody do mycia wpisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość dziś Zapytałaś tego kto podał wam taką wysoką temperaturę wody, jak zmierzyć 45 stopni termometrem do mierzenia temp. ciała jeśli na nim jest 42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ianah a jak was uczyli z tą temperaturą wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby na wykazie jest termometr do mierzenia wody a nie ciała czy macie może inne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
do kasiuleczka 84 jaki termometr jest w zestawie, do mierzenia ciała czy wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temp 37- 40 stopni mierzysz temp wody a nie ciała, skąd w ogóle Wam to przyszło do głowy :D kasiuleczka prosze o podpowiedz w sprawie tabeli mam wlasnie otwarte przykladowe egzemplarze egzaminu ze strony cke i oke, sa roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pusta tabelka A4 do wypełnienia, podzielona na 2: po lewej- problemy pacjentki, po prawej- działania opiekuna. Czyli np. Problem: wysoka temp. 38,8, działania: okłady chłodzące, odpowiedni mikroklimat...., lekkie okrycie pacjenta, pomiary temp, itd I tak ze wszystkim: pocenie, brak apetytu, gęsta, ropna wydzielina, ból głowy.... Był term. do ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAngie15
A czy chora mogła siadać czy nie. Było wyraźnie napisane, że nie może usiąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My w szkole mierzyliśmy temp. wody i 35 st to już była cieplutka woda. Napewno nie 45 st. i to przy goraczkojacej pacjentce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
do kasiuleczka84 A co napisałaś przy braku apetytu i bólu głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pośladki były do mycia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było nic takiego, że nie może siadać, opis mówił, że chora jest osłabiona, ma problemy z wykonywaniem czynności samoobsługowych, wykonuje je ale bardzo powoli. Pośladków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a co robiłyście z tym termometrem. Na samym początku mierzyłyście niby temperaturę czy co? Proszę o podpowiedz bo jutro ja piszę. PLIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d00mi
hejka, moze mi ktos naisac co bylo do zrobienia na egzaminie ? :) i czy faktycznie pisze się plan dzialania.. ? z gory wielkie dzieki . podaje e-maila mika955@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kasiuleczka84 Czyli przy zmianie koszuli i zdjęciu ją sadzałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak apetytu wnika z samej choroby i pobycie w szpitalu ,sytuacja stresujaca, nalezy zadabac o to aby bylo 5- 6 posiłkow,małych ale wartosciowych,bez cukru,łatwostrawnych,raczej potrawy gotowane,lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Trzeba poczytać wczećniejsze wypowiedzi przecieź temat jest cały czas wałkowany. Mycie klatki piersiowej, plecy i kończyny górnej, oklepywania pleców i zmiana koszuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bole glowy wynikac moze z nadcisnienia,stres z pobytem w szpitalu.Pomiary cisnienia, zadbanie o odpowiedni klimat cisza ,spokuj, poproszenie o pdanie lekow przez pielengniarke zaleconych przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
do kasiuleczka84 A rękawiczki wymieniłaś przed założeniem czystej koszuli czy przed oklepywaniem? PS. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapomiajmy ze pacjetak jest mamlomowna,czy stres .moze miec rowniez depresje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sadzałam na wszelki wypadek. Mimo, że opis wprost nie zabraniał. Uniosłam lekko do góry. Pomyślałam, o żywym człowieku, pacjentka jest osłabiona gdy ją posadzę to może mi się osunąć na bok, uderzyć w drabinkę (barierkę), może się zakręcić w głowie czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tem.wody to 38do41 tak uczono mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danusia1882
kasiuleczka84 Proszę napisz co robiłaś z tym termometrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
do ksiuleczka84 Dziękuję bardzo za twe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosiaczek12344
czyli byla do wypelnienia karta (parafka i wszystko) czy plan dzialania do napisania ? Bo nam w skzole mowili ze nie ma planu dzialania.. a tu roznie piszecie i zaczynam sie stresować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusia1882 dziś Był termometr do mierzenia ciała, którym zmierzyłam wodę na początku, po nalaniu do miski i przed umyciem pleców w celu sprawdzenia czy mi nie wystygła. U mnie nie było planu działania tylko karta indywidualn..... Trzeba było zaznaczyć godzinę i parafkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×