Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
przepraszam dziewczyny a czy szykowałyście jakieś wypełnienie do żeby założyć na endoperox do zęba, czy coś pisało w zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej . Wiadomo jaki ząb był do wybielania? Czy byl diagram(legenda) zebowy i było trzeba na nim zaznaczyć np. próchnicę itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba bylo rozrabiac endoperox czy nie? bo przeciez to dosyc żrące i drogie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba, zresztą wystarczy przeczytać kilka stron wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam pytanie odnośnie pakietów jeden pakiet to zestaw diagnostyczny a drugi? wszystko pozostałe razem tzn ekskawator, nakładacz, kulka, łopatka? a co w takim razie z płytką szklaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tacki kładziemy też do płynu dezynfekcyjnego? i też je pakietujemy? bo któras pisała, że były plastikowe to co wtedy z nimi wyrzucić je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też troche dziwne , ze trzeba zrobić ten materiał raz, że jest drogi a dwa połowa dziewczyn pewnie go nie zarabiała a endoperoks i glukoze kładziemy też na asytorze, czy odkładamy na miejsce? a włąśnie też się zastanawiam jak gość wyzej co z tackami metalowymi bo też idą de wanienki ale je też pakujemy? troche tej rganizacji ich się boje gdzie co położyć itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się zastanawiam co z tackami po umyciu ich i płytką szklaną czy też je pakujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ssak też pakietujemy czy wyrzucamy i gdzie go kładziemy na asystor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z zarobionym endoperoxem wyrzucamy go na odpady medyczne do czerwonego worka?????? moim zdaniem powinien być żółty worek na zużyte leki materia ły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy w tym gąszczu powtarzających sie pytań jakaś dziewczyna napisze czy zarabiała (na egzaminie albo ćwicząc na zajęciach) ENDOPEROX I GLICERYNĘ?? podobno konsystencja jest beznadziejna. Jak długo trzeba to robić i jakie ma być - zwarte, rzadkie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś do czerwonego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 15:09 ja nie zarabiałam chciałam zakupić ten endoperox ale drogi jest, żeby po ćwiczyć przed egzaminem kiepsko to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 15:09 ja nie zarbiałam nigdy nawet na zajęciach chciałąm sobie kupić endoperox i gliceryne ale drogie i kiepsko to widze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co powinno się znajdować(oczywiscie mowa o wybielaniu) na asystorze dla lekarza i naszym miejscu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś może napisać kto jest juz po egzaminie 1. Jakie i ile było tacek metalowe czy papierowe bo z forum trudno wyczytać sprzeczne wersje są... czy zestaw diagnostyczny kładziemy na jedną a ekskawator nakładacz i upychadło na 2 razem z kulkami z waty i wałeczkami? 2. jeżeli są tacki metalowe to czy też je pakietujemy 3. Ssak gdzie kładziemy i czy też do pakietu 4. Czy materiał zarabiamy na swoim biurku i czy na asytor kładziemy go tam gdzie narzedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rzeczy typu wałki, lignina, kulki z waty etc tez sie bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystor jest jeden i nasz nie ma asystora lekarza! na asystorze kładziemy narzędzia potrzebne do wybielania nie wiem czy to co dla pacjenta też tam kładziemy i środki ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak kulki z waty muszą być i wałeczki ligniny tylko nie wiem po co skoro ślinociąg i ssak bd ale lepiej położyć więcej niż za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie maja byc 3, dla lekarza, asystenki i biurko do wypelnienia dokum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobrzyczka20
Zarobcie sobie cukier z gliceryna... to tak samo jak endoperox... do konsystencji takiego bardzo gestego lukru... bardzo latwo to sie zarabia. U nas na egzaminie bedzie biurko do pisania, blat roboczy na ktorym mieszasz material i asystor. U nas tacki beda tylko plastikowe ktore wyrzuca sie na koniec. Wieczorkiem usiade i po kolei opisze caly egzamin krok po kroku jak i co robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asystor dla lekarza i asystentki ma być? to już nic nie wiem! wydaje mi się ze na lekarza zestaw diagnostyczny a na swój ekskawator nakładacz upychadło aha no i płytka z zarobionym endoperoxem a nie wiem gdzie kulki z waty i wałeczki i to co do pacjenta w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bobrzyczka20 Czyli dobrze rozumiem, że też 3 stanowiska? Dla lekarza(co tam się w sumie kładzie? chyba tylko środki ochrony indyw dla lekarza??) dla nas(śr, dezynf, śr. ochr indyw, pacjent + płytka, materiały) i biurko do dokum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bobrzycko mam pytanie a ten endoperox dodając do gliceryny dodajemy stoponiowo czy cały od razu i mieszamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kulki z waty i lignina wydaje mi sie ze u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
endoperox - na matowej płyce szklanej, metalowa szpatulka, dwie porcje proszku i kropla gliceryny i porcjami dodajesz az bedzie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wanienke jak przygotowujemy roztwór to zostawiamy na tym blacie roboczym gdzie są wszystkie narzędzia materiały środki ochrony czy tam gdzie mamy swoje biurko do wypełniania dokumentacji?ta samo gdzie kładziemy te środki dla pacjenta bo unitu nie bd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dużo wychodzi tego endoperoxu? jaki jest czas zarabiania? Bo kazdy wie jak wygląda zarobiony fleczer, tlenek, biopulp, a tutaj wielka niewiadoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież wanienki z płynem dezynf nie wolno położyć na asystor tak tylko narzędzia kładziemy jak ma być praca duo czyli wydaje mi się że kuleczki z waty i wałeczki na naszym asystorze bo my to podajemy lekarzowi ja położe tak że na swoim asystorze na tacce jednej ekskawator nakładacz i upychadło plus zarobiony endoperox i na 2 tacce na swoim asystorze kulki z waty i wałeczki nie wiem czy dobrze ale tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×