Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
egzamin teoretyczny napisany był dla studenta stomatologii... nie dla nas asystentek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak to sprawdza OKE, ale egzaminatorzy sprawdzaja wg swojego klucza co dobrze a co zle i dokumentacje czytaja bo nam powiedzieli zebysmy poczekaly pod sala, oni sprawdza dokumentacje i nam powiedza mniej wiecej jak kto wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wezcie sie juz nie osmieszajcie, kilka pytan bylo nieco trudnych ale reszta proscizna, no ale czego sie spodziewac widzac pytania ktore tu zadawalyscie. I wy sie potem dziwicie ze dentysci pomiataja asystentkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w domu dentyste i tez nie znal odpowiedzi do wielu pytan zawartych w tescie. Jak kolezanka jest taka wspaniala to niech idzie na stomatologie. Nie ma głupich pytań sa tylko glupie odpowiedzi. Jak wypowiadasz sie w tym temacie to sie nie mądrzyj - bo Tobie sie udało, tylko normalnie w swiecie wesprzyj kolezanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonia1112
jedna z dziwczyn chce byc madrzejsza od innych moze miała przeciek ja tez pokazałam test swojej dentystce i nie znała odpowiedzi poprostu zostałysmy wychujane na maksa sory za brzydkie słowo przedemna praktyczny boje sie co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko na praktycznym dasz rade tylko spokojnie pisz to ci wszystko powiem co jak wg mnie ile miałaś punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ! własnie tak przeglądam to wszytko co ma być. Jestem przed samym egzaminem bo mam w piątek powiedzcie mi jaka igła ma być do karpuli bo słyszałam wiele już jedni mówili że bardzo cieńką a drudzy ze średnia a inni ze najgrubsza. Nie mam pojecia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do znieczulenia nasiękowegi wybierasz cieńszą igłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Mam teraz na dniach egzamin bardzo się steresuje i nie mam pojecia jak mam to zrobić. Powiedzcie mi prosze jak wchodzimy to przebieramy się myjemy rece dezynfekujemy je nakladamy rekawiczki i dezynfekujemy wanienke i rozrabiamy płyn. Bardzo się stresuje prosze pomóżcie.! Egzamin teorytyczny był ciezki to prawda nie sadzilam ze az tak nam dowala :) obyśmy Wszytkie zdały ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś mi przesłać test ? peach1902@gmail.com Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o egzamin praktyczny, to zadanie jest tylko jedno dla wszystkich bez względu na dzień zdawania? a i jeśli mogłabym poprosić o wysłanie na maila arkusza, byłabym wdzięczna ;) iva1804@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na praktycznym w tym pakiecie od nich co było dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby ,która napisała to ,,Ale roztwór przecież tak łatwo obliczyć na praktycznym było dużo czasu a metryczki z kodami to już całkiem banał,, Co pocieszasz się tym tak bo testu nie zdałaś ,a na egzmaine praktycznym nauczycilka pewnie do Was podeszła i pokazała paluszkiem co i jak ,albo wcześniej wiedziałyście wszystko z tego forum co i jak ,albo ze szkoły od nauczyciela info jakie będą płyny itp. hahah a co na teorii już nie pomogli ,nie były napisan3e w necie co będzie na egzaminie to już się nie umiało zrobić ojej???? U mnie w grupie jakoś wszyscy zdali ten test nawet te mniej kumate dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam kolezanke ktora pisala test z higienistki i wrazenia podobne co i u nas tez mowi ze pytania wogle z kosmosu wziete jakby nie dla ich zawodu...kilka pytan mi podala to bardziej typowe dla asystentki...niewiem o co chodzilo tym ktorzy ukladali te pytania ale cos tu nie gra bo ten test tak razaco odbiegal od testow z poprzednich lat malo tego nawet od testu ze stycznia tego roku i nie chodzi mi o to ze liczylam ze pytania sie powtorza tylko po prostu on merytorycznie obejmowal nie to czego bynajmniej mnie uczono! to mnie wkurza ze poswiecilam tyle godzin na nauke czytanie janczuka itp a i tak pytania z innej bajki zupelnie no bo co asystentke interesuje matowienie wypelnienia amalgamatu i tworzenie sie tlenkow i siarczkow na jego powierzchni???(jedno z tych magicznych pytan) albo system znakowania zebow amerykanski ktorego nawet dentysci na studiach nie mieli??? parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poproszę arkusz laskowska.karolina@interia.pl Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę arkusz laskowska.karolina@interia.pl DZIĘKUJE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z naszej szkoly poszlo pismo do OKE, skad wzieli pytania itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość monika
Witam, ja już jestem po teorii i praktyce. Teoria niespodziewanie trudna, nie jestem z siebie zadowolona choć uzyskałam 30pkt ale odpowiedzi zaznaczałam metoda eliminacji tego co nie pasuje a nie pewności poprawnej odpowiedzi. Na szczęście poszło i mam do przodu. Praktyczny w miarę przystępny wydaje mi się, że też zdałam ale wyniki oficjalne 31 sierpnia więc poczekam z entuzjazmem. zadanie ekstrakcja 16 w znieczuleniu, tj. pisałyście. Trudnością był warunki symulowane, bo w szkole ani unitu ani materiałów, ale Pani egzaminator sympatyczna i nie było tak źle. Życzę powodzenia wszystkim przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quilla
CZY KTÓRAKOLWIEK Z WAS MIAŁA NA EGZAMINIE COKOLWIEK INNEGO NIŻ EKSTRAKCJĘ ZĘBA 16? Ktoś puścił plotkę, że ma być proteza natychmiastowa, nie wiem jak to jest, proszę o odpowiedź, bardzo pilne. Nie do końca wiem jak się taką protezę wykonuje, czytałam o tym w internecie ale często wiadomości z różnych źródeł wykluczały się, więc mam mętlik w głowie, w Jańczuku tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninacz
Dziewczyny! Bardzo proszę o podpowiedź, bo już odchodzę od zmysłów, jak się montuje karpulę. Najpierw igłę, czy nabój? Uczyli nas, że nabój, a teraz dostałysmy klucz z komisji co ocenia i jest wyraźnie, że najpierw igła. I ile razy myłyście ręce i zmieniałyście rękawiczki, np po nałożeniu worka też? A jak wchodzicie to od razu myjecie ręce, czy najpierw właśnie zakładacie worki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja doktor mowi ze najpierw naboj potem igla...niech sie wypowiedza te ktore zdawaly dziewczyny co najpierw???? czy wogle ktos ma pewnosc z jakiegos wiarygodnego zrodla ze cala sesja egzaminacyjna bedzie dotyczyla ekstrakcji 16? juz niewiem na co sie nastawiac najpierw bylo boom na wyciski teraz to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie dziewczyny ja już tyle lat pracuję w tym zawodzie i dla mnie teoretyczny był po prostu szokiem,,, trudno zaliczenie w przyszłym roku, a co do praktycznego to jestem ciekawa bo jedni twierdzą że ekstrakcje drudzy protetyka niech któraś się jasno określi i podpowie bo idzie już szału dostać z tym przygotowaniem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i jeszcze pytanie z mojej strony jakie płyny były używane i czy trzeba było wzorem obliczać czy po prostu miarki i finał, dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw naboj potem igla i bylo dobrze. Przy wchodzeniu do sali nie mylysmy rak bo najpierw bylo losowanie miejsc, wypisanie karty egzaminacyjnej (pesel, nr zawodu itp). Rece dosc czesto byly myte, po nalozeniu workow bralam sie za dezynfekcje asystora potem zmiana rekawiczek i mycie rak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshinel
Mam pytanie dotyczące leczenia próchnicy, może mi ktoś podać do której klasy używa się formówek, pasków, kształtek? Tak namieszali u mnie w szkole, że już zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na egzaminie pisemnym było podobne pytanie. Formówek uzywamy w ubytkach klasy II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karenina668@interia.pl proszę o arkusz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny powiedzcie mi czy któraś może mi przesłać na maila arkusz zadań egzaminu praktycznego?w zeszłym roku nie zdałam i w tym podchodzę 2 raz bd wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×