Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość kathana
Ja w nocy nie mogłam spać z wrażenia:) już taki duży chłopak z niego no i dostanie imię Nikodem. Wrażeń to się nie da opisać, bez porównania z tymi z 13 tyg., wszysko pięknie widać, polcam 4d czy 3d. No i płaciłam 250 zł. Za 4 tyg. mamy zrobić echo serca dostałam namiary na jakąś dobrą panią kardiolog w Kato, no i w 30 tyg. ostatnie prenatalne. Powiem Wam, że na pewno zrobię u tego samego doktora na Łubinowej. Będzie dobrze dziewczyny, na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Pytanie z innej beczki: czy bierzecie jakieś witaminy, suplementy poza kwasem foliowym? Ja nic nie biorę i tak się właśnie zastanawiam... lekarz na początku odradzał mi z racji wymiotów, ale teraz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Kathana bardzo ładne imie Nikodem! Mnie się bardzo podoba. Ja wizytę mam dopiero za niecałe 2 tyg,:( ale może w tym tygodniu wybierzemy się na usg 4d żeby popodglądać naszego syneczka kochanego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Ale to mialas 3d czy 4d? a wykupujesz tez te w 30 tyg? ja dostalam skierowanie na te polowkowe wiec nic nie zaplace ale nie wiem jak tym 30 tyg. A wiercil sie? bylo widac pisiorka? moze trywialne zadam pytanie ale czym rozni sie 3d od 4d w praktyce? jak wyglada to echo serca mam nadzieje ze nie inwazyjne.... Duzy chlopak, duze BOBO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Kathana ja biorę centrum materna dha. Lekarz zalecił mi branie suplementów z dha, bo ponoć są one najlepsze. Kwasu foliowego jako takiego już nie biorę bo odpowiednia dawka już jest w tym centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Kathana mi ginekolog powiedziala ze kwas foliowy jest ubogi i lepiej brac te prenatal plus czy pregna jakos tak rowniez z kwasem foliowym. No i ja standardowo mam przepisane zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Ja miałam 4d. Róźni to się tylko tym, że 4d jest w czasie rzeczywistym. Będę zamawiać w 30 tyg również 250 zł i chce się tam zapisać do szkoły rodzenia. Echo jest bezinwazyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
No i siusiak widoczny w 4d ewidentnie. Nawet lekarz nie musiał mi mówić płci, bo było widać. Mamy też piękne zdjecie i wczoraj pokazaliśmy rodzicom zdjęcie siusiaka i każdy wiedział co to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny też miałam was pytać o witaminy. Też lekarz zalecił mi branie tych z dha - najpierw brałam omega med optima tylko, że tam były dwie tabletki dosyć sporych rozmiarów a z racji moich częstych wymiotów miałam problem z ich połknięciem. Dlatego zaczęłam szukać innych - narazie mam pregne - też są dwie tabletki tylko troche mniejsze. I tu jest moje pytanie czy znacie jakieś witaminy co by były dosyć małe i łatwe do połknięcia (najlepiej jedna tabletka) ale żeby miały też w składzie dha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 d w czasie rzeczywistym a 3d to niby w jakim? W przeszlym? Boszzzze litosciii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 33
No wlasnie tez tego nie pojmuje jak to czas rzeczywisty? Chodzi mi o praktyczna roznice miedzy 3d a 4d dla przecietnego widza a normalne usg prenatalne w klinice sa jakie 3d tak? jak wpisuje w google w grafice to podobne obrazki wyskakuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Gościu zanim kogoś zaczniesz obrażać użyj swojego mózgu :) dokladnie tak jak napisałam, a ten artykuł opisuje to jeszcze dokladniej- dla gościa - akapit: "różnica między 3d a 4d". Miłej niedzieli dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Dziewczyny, mam do Was dosc nietypowe ale wazne dla mnie pytanie. Czy ktoras z Was ma kota/koty? Moj problem polega na tym, ze ja mam dwa, ktore spia z nami w sypialni. W drugim pokoju obok spi synek przy otwartych drzwiach. Jak sie dzidzius urodzi to nie wiem, co zrobic z kotami. Tzn. nie chce zeby przez pierwsze miesiace koty spaly razem z dzieckiem w sypialni. Jednoczesnie chce miec tez nasluch na drugiego syna w pokoju obok, nie chce zamykac drzwi. Czy ktoras z Was ma podobny problem albo jakis pomysl, jak rozwiazac ta sytuacje? :) bede wdzieczna za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipka ja miałam taki problem z psem. Ale zaczęłam go powoli 'wyprowadzac' z sypialni juz od wakacji. Najpierw do innego pokoju, teraz piętro niżej a jak się zrobi cieplej to sprobuje go przyzwyczaić do zostawania na zewnątrz. Także też może spróbuj takimi małymi kroczkami, wiem ze na pewno nie bedzie łatwo ale się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Omega med optima- biorę od ok 12tygodnia plus magnez no i żelazo, w omega med mam pełna zawartość kwasu foliowego to osobno nie biorę. Ja juz sie nie mogę doczekać tej środy ... Chciałabym wiedzieć ze wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam we wtorek prenatalne i już spać po nocach nie moge...tak sie denerwuje zeby wszystko ok było i żebyśmy w końcu sie dowiedzieli co to tam rośnie;) ja biore kwas foliowy i żelazo bo mam niedobor, a witaminy takie tam niemieckie ale jak mie sie przypomni to biore bo tabletki takie wielkie ze nie mam wiekszej przyjemnosci je łykać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska Ktosia no żebyśmy się kiedyś nie zdziwiły jak nas sobie nasze dzieci przedstawią :) nigdy nic nie wiadomo he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Akida2014;) zycie rozne scenariusze piesze;)))postaram sie go wychowac na dobrego zięcia;))) ja na prenatalne musze sie zarejestrowac dopiero;) ale ponoc to ostatnie w ciazy;) nie slyszalam o badaniach 3 trymestru;)w zasadzie nawet nie spytalam ostatnio o witaminki bo bylam zbyt zainteresowana tym ze moj chlopaczek zrobil sie baaardzo wstydliwy i nie chcial pokazac pitolka;)) ale chyba rzeczywiscie juz czas brac cus wiecej, co polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Mania1989 dzięki za podpowiedź. niestety u nas się nie sprawdziło, przy pierwszym synku zamykaliśmy koty w korytarzu, potem w łazience. strasznie się wtedy dobijają a jak nie mogą wejść to zaczynają sikać gdzie popadnie. niestety koty to takie zarazy, że nie znoszą kiedy drzwi są zamknięte i one nie mogą wejść tam gdzie wszyscy domownicy ;( będę jeszcze myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam kota, ale kiedyś widziałam w tv ze ludzie na wejściu do sypialni zamontowali taki glosy odświeżacz powietrza do łazienek z czujnikiem ruchu i włączali to na noc. Koty sie tego baly i nie przechodzily przez drzwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Wy juz znacie Plec, a ja sie dopiero dowiem 11 lutego na prenatalnych. Dostalam wczoraj pelno ubranek od kuzynki wraz ze spiworkami, ochraniaczami na szczebelki i kompletami poscieli:) na pewno nasze dzieciaczki sa zdrowe, ja nawet na swoim pierwszym usg sie poplakalam. Dla mnie takie wzruszające widzieć po raz pierwszy swoje ukochane maleństwo. Co do kotów to nie wiem, a mam dwa domowe. ale śpią w korytarzu. Jestem miłośniczka kotów. Mamy kupione mieszkanie ale póki co czekamy na kanapę jeszcze 2 tyg i nie ma sensu się wprowadzać jak nie ma nawet gdzie się przespać. I niestety moje koty zostaną w moim domu rodzinnym na wsi:/ mam nadzieje,ze moje dziecko bedzie tak samo kochalo zwierzęta jak ja. Moi teściowie maja psa i wszędzie z nim jeżdżą , nie wiem jak im delikatnie zwrócić uwagę ze raczej na poczatku nie będę chciala ich psa w mieszkaniu przy dziecku... :/ wiecie jak to jest, zwierzętom się nie ufa. A oni wszędzie sie z tym psem pchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche zwariowana ta Twoja wypowiedz Aleksandra szczególnie ze jesteś miłośniczka zwierząt a psa od teściów nie chcesz :D , ja tez mam psa jestem po 2 spotkaniach z behawiorystom , po urodzeniu dziecka jesli będzie konieczne , spotkamy sie znów. Sporo mamy znajomych, ktrorzy chcą sie wyzbyć zwierząt bo rodzi sie dziecko... Bez komenatrza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
hej kochane, jak dziś samopoczucie? U mnie zrobiła się zima, mamy śnieg i jest mroźno. Byłam już odprowadzić córcię do przedszkola i zastanawiam się co zrobić z dniem. Chyba zmobilizuje sie aby przejzec ubranka i akcesoria po córci i zrobić listę rzeczy jakich brakuje nam dla malutkiego. Lepiej się zorientować niż nakupować czegoś co się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Jestem miłośniczką zwierząt, ale boje się o moje dziecko. I to nie chodzi o teściow, akurat tak się złożyło,że mają psa wszędzie ze sobą. A nie chciałabym od razu zwierząt przy moim malenkim noworodku. I tak samo jak pojadę do moich rodziców to z daleka od kotów przynajmniej na początku...:)A teściów mam wspaniałych i to bron Boże nie ma być złośliwość w ich kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
zgagę mam czasami i takie paskudne uczucie pełności. Nie biorę na tą dolegliwość nic, czekam aż przejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 33
Ja mialam zgage w 1 ciazy (spodziewalam sie chlopca). Jadlam non stop rennie. Normalnie nigdy sie na to nie skarzylam nawet nie wiedzialam co to zgaga. Jak szlam do szpitala rodzic to jeszcze ssalam pastylke a z chwila jak urodzilam wszystko jak reka odjal. Tesciowa mi mowila ze jak jest zgaga to dziecko sie z wlosami urodzi i faktycznie miala racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×