Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gość
Aliszon a ile waży Twój Skarbek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
U mnie dziś termin mija. Wszyscy pytają czy już mamy maluszka a tu nici. No własnie też chce Was zapytać jak pojdę do szpitala to ile dni bede czekała na wywołanie? Aliszonn-jeszcze raz gratuluje. A jak opieka nad takim maluszkiem? Szybko załapał karmienie? co ile wstaje? jak pierwsza kąpiel? Aniołkowa pewnie też już przeszcześliwa Asieńka jak tam u Ciebie? NAprawdę chce już miec tak synusia przy sobie, nie wiedziałam,że koncówka będzie taka męcząca... czekanie na niego tak się dłuzy. 15-tego mam się zgłosić do szpitala, ja patrze w kalendarz, a tam imieniy obchodzi LEON. Co za zbieg okolicznosci, może akurat tego dnia, bedzie już z nami. Widzę,jak moj mąz nie może się doczekać, gada ciągle do brzucha: czas wychodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mój Kornelek urodził się 3278g dokładnie, spadł teraz do 3080g. Z karmieniem nie mamy w ogóle problemu, mały bardzo ładnie załapał chociaż juz się bałam że będzie inaczej gdyż od razu po porodzie dali mu butelkę. Na szczęście nie chciał pić tego mleka i jak dostałam go z powrotem ok 13 to wtedy się nakarmiliśmy po raz pierwszy. Nie bardzo chciał złapać poprawnie pierś, ale po kilku minutach mu się to udało. Teraz mały ssaczek już się nie chce ode mnie odczepić. Przesypia mi ok 2 h więc nie jest źle. Na noc potrafi zjeść na raz z obu piersi i śpi później od 20 do 23,24.Ja już mam nawał pokarmu, piersi jak balony i cieknie z nich niemiłosiernie. Położna poradziła między karmieniami po 10ml odciągać na zmianę z piersi i tak robię. Także laktator super sie teraz sprawdza. Póki co jest na prawdę grzeczny, czasem tylko zamruczy tak i sprawdza czy jestem więc daje mu buziaczka w policzek albo go pogłaszczę i śpi maluszek dalej. Pierwsza kąpiel wczoraj też była ciekawa, bo oczywiście nasza Olinka braciszka myła. tata trzymał a niunia myła wszystko z wyjątkiem główki to już ja zrobiłam. Pojutrze mamy wizytę położnej u nas w domu, a jutro rano idziemy na pobranie krwi żeby skontrolować poziom bilirubiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, my już w domku! Dominik urodził się 6 czerwca przez cc i ważył 3150, teraz waga mu spadła do 3060. Mierzy 54 cm i ma śliczne, czarne włoski na głowie. CC nie było takie złe, szybko doszłam do siebie i zaczęłam chodzić. Dziś jest trochę gorzej, bo wytrzepało mnie w aucie i bolą mnie żebra. Najgorsze było to jak wyrywali małego, bo nie mogli go wydostać podobno mam takie mięśnie brzucha ;) Jutro czekamy na położną, pewnie zjawi się nad ranem. Próbowałam karmić piersią i mały ssie, ale brakuje mi mleka i muszę naprodukować. Dokarmiam na razie bebkio. Pora na Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Gratulacje dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 2211 jak teraz bylam w szpitalu to dziewczyny zgłaszały sie w dniu porodu czekali 2 dni i podawali na wywołanie ale wydaje mi sie ze to zależy od szpitala i jak jedna mowila od masy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Aliszon Zastanawiam,sie co trzeba zrobic zeby trafic na tak dobra polozna?wedlug mnie Tylko danie lapowki poloznej. Ja swojej,poloznej jakos,przy pierwszym porodzie,bym nie powiedziala ze byla,dobra. Jak zrobila ciecie, to trzeba bylo dac duzo szwow.jednym slowem,ciela bez ochrony krocza.lekarka jak zszyla to masakra.albo mi teraz to przy porodzie poprawia albo czeka mnie operacja,plastyka pochwy.mam dopiero 24 lata a tak okaleczona jestem. Mam ogronna nadzieje ze teraz bedzie ok. A Tak pozatym,bylam dzis na kontroli.jak,narazie,cisza.szyjka,bez,zmian. Nast.wizyta za tydzien.termin na 20.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Aniolkowa- ale super, ze masz juz synka. Pewnie pokarm sie pojawi, po cesarce chyba troche sie czeka na ten nawal pokarmu. Moja znajoma 4 dni miala taki kryzys ale wszystko sie dobrze skonczylo. A mi lekarz kazał sie zgłosić 15-tego a dzis mam termin. Moze to za dlugo co??? Moze szybciej się zgłosić do szpitala... Boze juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Aliszonn- to ten Twoj Kornelek to aniolek, daje Ci pospać no i najważniejsze karmienie nie sprawia problemów i maluszek sie najada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja na szczęście pokarm mam od poczatku , ale karmie z odciśniętego. Jutro mamy ważenie mam nadzieje ze bedzie w okolicach 3 kg. Dzisiaj była spokojna noc, z mężem na pol sie zajęliśmy dzieckiem i każde z nas jest w miarę wyspane. Aniolkowa gratuluje !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliszon jesli badasz sam poziom bilirubiny to u nas przykladaja tylko urządzenie do skory cos na zasadzie jak termometr i nie trzeba kluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Czesc dziewczyny. Ja wczoraj byłam na wizycie. W sumie to od ostatniej nie za wiele się zmieniło, na ktg skurczy nie ma, ja też nic nie czuje, rozwarcie na 1.5cm. Martynka wazy 2900 i się zastanawiam czy to nie mało jak na 38tc. Wiem, ze jakiś margines błędu jest ale nie chce żeby była zbyt malutka. Ile wasze maleństwa ważyły w 38tc? Jutro jadę na ktg do szpitala, mój lekarz ma mi pobrać wymaz na paciorkowca i terazz się zastanawiam ile będę czekać na wyniki. Żeby zdarzyły przyjść zanim urodzę :P a co tam u Was słychać? Asienka juz pewno urodziła bo się coś nie odzywa :) to kto następny w kolejce? Wera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam Wam napisać, że w noc przed cc stawiał mi się brzuch. Nawet nie tak bardzo, a jak o 9 rano mnie badał lekarz to miałam już 4 cm rozwarcia. W samą porę miałam to cc :) Pokarm mi się nawet powoli pojawia i staram się przystawiać małego, ale też odciągam i daję mu w butelce. Dokarmiam bebikiem na razie i czekam na nawał pokarmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Mój Adas w 36 tg. Wazyl 2750 g i również wydaje mi sie ze Malo jednak lekarz mówi ze każde dziecko jest inne i nie nalezy sie sugerować bo wg tego tyg powinno tyle ważyć bo jak mówisz istnieje margines bledu wiec nie przejmuj się. Ja dopiero w piątek będę miala ten wynik na paciorkowca czekam tydzień czasu. W piątek wizyta i dowiem sie ile malenstwo przybrało i jak trzyma sie szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Czesc dziewczyny ;) Moja mala wazyla na poczatku 36tc 2570 i tez niby to w normie bylo...ja sie nie nastawiam , ze Lena bedzie duza ja sie urodzilam 2900, moj maz 3300 wiec nie ma po kim byc duza. Mam do Was pytanie odnosnie wit D i K . Niestety tutaj nie mam mozliwosci zapytania sie poloznej czy lekarza o to, poniewaz tutaj tych wit sie nie podaje dziecia... i chcialam sie Was zapytac od kiedy sie to podaje ? Od razu , od pierwszego dnia narodzin czy po jakims czasie? Aniolkowa gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Moj wazyl 3400 w 38tc i aż nie chce myśleć ile wazy teraz:D moj mąż jak sie urodził wazyl ledwo 3 kg ja 3,5 ale juz wiem skąd mi taki duży chlop się zapowiada! Po teściu, który wazyl 5kg!!! Na wyniki paciorkowca czekalam 4 dni. No Asienka juz na pewno swoja córeczkę ma przy sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anett z tymi witaminami to ja nie pomogę, u nas polozne w szpitalu instruują jak i kiedy podawać. Wiec może Aliszon, Lv albo Aniolkowa prędzej coś doradza. Aleksandra 5kg?! Wow, niezle. I pewno jeszcze naturalnie urodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
mój Jasiek w 37 tyg 3500 !! :) ale mamusia może mieć pretensje sama do siebie bo ważyła 4300 chyba :p dlatego moj lekar chce zebym rodziła przed terminem chociaż ja się na maxa boje tej oxytocyny.. wyszyscy pisza ze to wiekszy bol :/ dlatego robie co moge typu liscie malin wiesiolki itp a jako ostateczne uderzenie przed nastepna wizyta mam kupiony olejek rycynowy.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Wlasnie sie dowiedzialam, ze wit K podaja od razu po porodzie w zastrzyku niby. No a z ta D to te dziewczyny ktore maja malenstwa juz, prosze o jakas porade ;) Kurde na czwartek mam termin i dupa... jak w tam tym tyg sie cieszylam, ze sie cos ruszy , bo brzuch mnie bolal to w tym tyg cisza, moze cisza przed burza mam nadzieje...kazdy dzwoni pyta, meczace to;/ a nie chce przenosic, bo wtedy bede musiala rodzic w szpitalu a nie w domu narodzin tak jak chce. Cos dzisiaj cisza na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Rzeczywiscie jakas cisza na forum dzis. Ja juz nie daje rady. Tak mi juz ciezko jest. Spojenie boli,dzisiaj musze duzo lezec bo strasznie rwie mnie,biodra bola. Jestem w 38 tyg +3 dni. Mam juz dosc,brzuch ciazy. Po domu chodze w meza bluzkach,wszystko mnie uciska. Ciekawe,moze olej rycynowy by cos dal,zebym urodzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
siemanko my dzis po ktg;) w piate termin a tu ni widu ni slychu skurczy;) cos za wysokie tetno mial moj mlody dzis po nawet do 200 przekraczalo na poczatku badania, szalal jak szalony;) a pozniej 150;)wiec nie zostawili mnie na obserwacji, w pt nastepne ktg a jak nie urodze po pon to chyba oddzial;/ moj misiek w 38 tc wazyl okolo 3200 wiec nie wiem jaki duzy moze sie urodzic;)jak tak dalej sie bede dlugo kulac to 5 przekroczy;)) zaraz jedziemy sie przejsc po deptaczku a nasza kizie mizie do fryzjera wysylamy;) musi byc tez gotowa na przywitanie Tomaszka;)) dziewczyny Gratulacje;) juz macie swoje istotki kolo siebie;))) taka cisza bo moze reszta tez poszla rodzic;)) heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Eee, Wy przed terminem jesteście, a ja 1 dzien po i dopiero mam strach w oczach jak pomyśle o oxy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży miałam wywołanie oksy i nie było tak tragicznie... Co do witamin to mam świeże wiadomości, bo była dziś u mnie z wizytą położna. Wit D podawana jest od pierwszego dnia życia do końca pierwszego tyg. Od 8 doby życia do końca 3 miesiąca podajemy K+D o ile karmi się piersią. Jeśli dokarmia się dziecko więcej niż 300ml mleka sztucznego dziennie to samą K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Pomóżcie od wczoraj boli brzuch i krzyże kłuje w okolicach pępka. Dzis brzuch cały czas napięty i jakby ciągnął w dół takie uczucie. Mała dzisiaj bardzo *****iwa mam 38 tydz i 5 dzień niewiem czy panikowac i jechać na szpital. Tydz temu we wtorek miałam 1 cm rozwarcia. A w srode do wczoraj odchodzil czop śluzowy. Jak radzicie? ? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz mówil ze czop odchodzi do dwóch tygodni przed porodem kazał zglosic sie jeśli skurcze będą regularne i nie będą przechodzić po,zmianie pozycji czy tez odejdą wody ale jeśli chcesz byc spokojna to bym to sprawdzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Ja dzis mialam tylko usg, synek wazy 3800g a termin mam na piatek. Szyjki nie badala, ktg w piatek. Znow jestem przeziebiona, 2 antybiotyk, kaszle jak najeta :( moze to jakies skurcze wywola :) okazalo sie ze margines bledu z usg wynosi 500g wiec srednio mi sie usmiecha przenosic... :( no i wizja oxy..... najpierw zakladaja cewnik foleya i moze on pomoze. Nie chcialabym drugi raz przechodzic calej procedury... pamietam ze to byla masakra ten caly pobyt w szpitalu na patalogii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipka to spory ten Twoj synus :) Ja dzis jade ma ktg do szpitala, znowu będę pewno 1,5h stać w korkach, masakra z ta droga. Ciekawe jak zacznę rodzic to jakim cudem się szybko do szpitala dostane.. milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
Aaaa i zapomniałam o jeszcze jednym - chyba wyłączam telefon do czasu porodu! nie ma dnia żeby ktoś nie dzwonił zainteresowany czy już urodziłam! no ja doceniam troske ale z naszej perspektywy to jest nieznośneee :) i jakbym byla kiedys w drugiej ciąży to na bank podam wszysytkim o jakieś 2 tyg dłuższy termin porodu żeby mieć swięty spokój! ;) Buziaki dziewczyny i wypoczywajcie przed nadchodzącymi upałami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej. Widze ze na forum nie,jest juz,tak glosno jak jescze niedawno.wiele,juz z was urodzilo i cieszy sie swoimi malenswami. Ja juz,nie umie sie doczekac kiedy,zobacze moja julke. W poprzedniej ciazy czop odszedl mi 2 dni przed porodem,wiec nie bylo tak jak sie mowi ze w tygodnie przed odchodzi. Mi jak narazie czOp nie odszedl. Termin na 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaminę D- podajemy dzieciom OD 2 tygodnia zycia (czyli od 8 dnia). Polecam wziąć receptę na Devikap lub Vigantol,kosztują grosze. Witaminę K- niemowlętom karmionym piersią OD 2 tygodnia do 3 miesiąca życia. Nie podaje się witaminy K dzieciom karmionym MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×