Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Anett304
Hej. My się ogarniemy z malutką. Powoli juz zaczynamy łapać co i jak. Poród trwał 12h. Zaczęło się od skurczy, po 8h skurczy, odeszły mi wody i wtedy się zaczęła masakra, chciałam umrzeć kilka razy heh urodziłam całkowicie naturalnie bez ani jednego środka znieczulajacego, choć co chwile położna pytała czy coś chce. Później zaczęły się parte, na początku jeszcze w miarę, ale co raz dalej to gorzej ja juz nie miałam siły a tu jeszcze trzeba wypchac malutka. Najgorzej główka, taki Piekary ból a potem to już pikuś, dziwne uczucie jak położna ja wyciągnęła i położyła na piersi, szok, niedowierzanie, że to już. Mała ur się o 13:04, ważyła 3430 i 47cm. Najmniejsze, najwieksze szczęście jakie można sobie tylko wymarzyć Warto było się pomęczyć :)<3 jakby któraś chciała coś jeszcze wiedzieć to pytać bez krempacji :) powodzenia dziewczyny :) 3mam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Anett304, ten szpital na lubinowej jest prywatny? Ile kosztuje,porod naturalny?znieczulenie do kregoslupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Asiunia nie wiem, nie mieszkam w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Asiunia nic nie kosztuje, bo maja podpisana umowę z NFZ. Musisz tylko chyba z 2 razy umówić sie na prywatna wizytę do lekarza, ktory tam pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
nie jestes sama Aleksandra Jl;) w dniu terminu czyli wczoraj bylam na wizycie, szyjka twarda nie skrocila sie, glowka dziecka wysoko;(( w zasadzie powinnam wstawic sie za tydzien w piatek na oddziale ale ja mam cykorka i poprosilam zeby doktor dam mi skierowanie juz na poniedzialek(rodze w innym miescie niz mam prowadzacego) w zasadzie nic zlego sie nie dzieje ale niech mnie obejza i powiedza czy jest szansa ze glowka zejdzie i szyjka zmieknie, bo nie wiem jakie sa wytyczne ,Nie wiem czy beda probowac z oxy czy na cc sie kwalifikuje, nie wiecie jak to jest?? czy moze zamierzaja trzymac mnie do konca 42 tc:(( czego nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
dziewczyny sliczne chlopaki;))) zapomnialam dopisac ze moj Misiek bedzie duzyyyy w 40 tc 3800 ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Mamuska Ktosia, ja jestem w identycznej sytuacji :) tez wczoraj mialam termin, dziecko jest juz bardzo nisko i ciagle mam jakies skurcze, spiecia ale na ktg nic nie wychodzi. we wtorek mam wizyte i tez podejrzewam, ze bedzie chciala mnie zatrzymac moja lekarka w szpitalu. teoretycznie jest tak, ze po tygodniu powinno sie isc na patologie zeby monitorowac dojrzalosc lozyska i ilosc wod. teraz stosuja w pierwszej kolejnosci cewnik Foleya a jak on nie pomaga to wtedy kroplowke z oxy. z jednej strony tez myslalam zeby sie zglosic do szpitala po kolejnym weekendzie ale z drugiej strony moze lepiej miec to juz za soba? ja bym najbardziej chciala sprobowac z cewnikiem (bo ponoc przyjemny nie jest ale nie boli i dosc skuteczny) ale nie bardzo chce kroplowke. lekarka mi powiedziala, ze obowiazku nie ma ale nie wiem co jesli odmowie. planuje sie z nia umowic, ze jak mi zrobi cewnikowanie i np. nic nie ruszty to wtedy po kolejnym weekendzie cesarka. u mnie tez w 40 tyg. mlody 3800g wiec lekko nie bedzie :) z pierwszym przenosilam 2 tyg. i bylo tak, ze patologia po tygodniu, tam mnie meczyli tydzien amniskopia, kroplowka etc i jak juz mieli mi robic cesarke w poniedz. po rowno 2 tyg. przenoszenia to synek postanowil wyskoczyc sam w niedz. wieczor :) wody mialam juz szylkretowe i sie urodzil 4240g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
Dziewczyny sliczne te Wasze dzieciaczki. Anett- jak karmienie wychodzi? Mialas nacięcie krocza, czy tam się tego nie praktykuje?? Tulipka, mamuska ktosia- no to mamy ten sam problem. Ja jestem załamana. W poniedziałek jade do szpitala juz. Ciekawe co tam beda mi robić będę Wam pisać na bieżąco. Ja nawet małych skurczy nie mam. I tez mi sie szykuje duży chlopczyk. Jakby sam nie mógł juz wyjść tylko muszę jechać na patologie. Prawdziwa patologia albo na wywołanie bo nie wiem co mnie tam czeka. Myslalam ze będę miała bobo jedna z pierwszych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
Mamuska ktosia slicznie wygladasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mamuska ktosia- i piesio też się niedługo doczeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
Aleksandra Jl dzieki;) ale naprawde wygladam jak ciezarowka;))) dziewczyny ja sie juz na wszystko zgodze chyba co zaproponuja, czy to cewnikowanie czy oxy czy cc;/ wszystkiego sie boje ale juz chce miec Tomaszka;) dzis cos szaleje w brzuchu;) juz mu nagadalam ze jak mu tam takj ciasno to niech wylazi;))) to mnie jeszcze bardziej kopnal;))) ot uparciuch jeden;)))co wieczor zastanawiam sie ze moze dzis mnie chwyci w nocy ale spie jak dziecko;) jak myslicie w ile dni moze sie glowka obnizyc i szyjka moze zmieknac??? czy na to trzeba czasu jednak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Lv leżaczek tiny to u nas gadżet nr 1 :) Nr 2 Szumiś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
kathana, z tego co wiem to lezaczek ze wzgledow ortopedycznych powinno sie uzywac dopiero po 3 m-cu. Mamusia ktosia, sorry bo nie pamietam czy juz rodzilas czy nie ale szyjka moze zaczac sie rozwierac dopiero przy samym porodzie. ja w pierwszej ciazy dostalam skurczy ok.2-3 w nocy a jak mnie badali o 10 rano to jeszcze nie bylo w ogole rozwarcia. a potem poszlo szybko i o 18.50 urodzilam. teraz moja gin tez mowi, ze roznie bywa. jedne chodza z 3cm miesiac a inne nie maja zadnych objawow i rodza kiedy szyjka jeszcze ladnie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
No widzisz tulipka nie wiesz :) leżaczek tiny love rozkładany jest na płasko, a to jest główny zarzut fizjoterapeutów dotyczący leżaczków. Dopóki dziecko nie siedzi samodzielnie nie powinno być w takiej pozycji. Niestety w foteliku samochodowym nie da się tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to prawda jak mówią, że jeśli dziecko ma często czkawkę w brzuchu to po narodzinach również. Przynajmniej u nas się sprawdziło niestety. Dominik w brzuchu miał po 4 razy czkawkę na dzień. Teraz mimo, że po jedzonku odbije mu się z 3 razy to i tak dostaje czkawkę bardzo często. Zal mi biedaczka jak tak go męczy :/ Musimy też iść do lekarza bo w szpitalu nic nie zauważyli, a położna sugeruje wodniaczka jądra :/ Teraz moi panowie dalej sobie chrapią :) Miłego dnia życzę w cieniu i chłodku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
Pytanko do dziewczyn które już urodziły :) po jakim czasie zaczęłyście wychodzić z maleństwami na dwór i na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej. Karmienie juz mamy powiedzmy opanowane, pierwszy dzień mała w ogóle nie chciała ciągnąć cyca, poza tym nie miałam za bardzo pokarmu, ale tj dziś 3 dni po porodzie leci samo, nie trzeba nawet naciskać a malutka potrafi godzinę z jednej a godzinę z drugiej piersi jeść, ale mi to nie przeszkadza, ważne, że ma apetyt, nie to co w pierwszy dzień, strasznie się wystraszylam wtedy. Co do nacięcia to nawet nie wiem, ja mam dwa malutkie drasniecia, obeszło się bez nacinania i bez szycia. wysłałam zdj na pocztę :) miłego dnia :) aaa pierwszy spacer planujemy na następny weekend czyli 8,9 dni po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik ma 8 dni, ale spacerku jeszcze nie było, ale tylko dlatego, że jutro jedziemy po wózek. Normalnie to już bym była na polku. Położna pozwoliła, a w szpitalu mówili, że po tygodniu spokojnie można śmigać. Ja na razie odciągam pokarm i co jakiś czas przystawiam do cyca. Chcę wiedzieć ile mały zje. Jak już zacznie ładnie przybierać to zaczniemy jak najwięcej z cyca jeść. No i stosuję kapturki, bez nich było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mamusia ktosia wlasnie leżę z dziewczyna co 3 dni temu była na badaniach zero rozwarcia nic prognozowali ze za tydz nie urodzi a w expresie dostała skurczy wczoraj i juz jest po wszystkim. Także bywa rożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
dzieki dziewczyny za oddzew ;) Wera moze cos sie i u mnie ruszy;) dzis wlasciwie od okolo 1,5 h czuje sie...dziwnie, ni to przejedzona ni to pękajaca, lekkie klocia w macicy, nie ze boli ze skurcz, tylko takie dziwne uczucie i do tego miejsca nie moge sobie znalezc;/ pomoglam myc samochod i troszke ,,to ,, rozeszlam;) myslicie ze to to przeczucie?? jutro i tak na oddzial wiec... moze mlody sie wystraszyl;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
I co tam u Was dziewczyny jakieś nowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mamusia ktosia a na kiedy masz termin czy juz po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
Wera33 termin z miesiaczki mialam na 12;)) a z usg na 4 ;)) wiec juz jestem po dwoch terminach;) mam nadzieje ze mnie dzis albo jutro z rana cos chwyci;) codziennie mam taka nadzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Dziewczyny miala z Was ktoras problem hemoroidami? Jak sobie z nimi poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
mamuska ktosia, a czemu jutro juz na oddzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
Tulipka ide ale moze mnie puszcza ;) jak mnie przekonaja ze wszystko ok ;)) wpadam w mala histerie bo sie nasluchalam nieciekawych rzeczy ; (( i na wlasne zyczenie ide ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
U nas tez czkawka codziennie i podobno do 6 tygodnia to norma. Co jaki czas wam sie pociechy budzą na jedzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Aśka-ja miałam na samym początku ciązy. Byłam u proktologa kiedyś i polecił mi tak: zrobić napar z kory dębu namoczyć tym płatek kosmetyczy i przyłożyć tam na kilka min... I polecił mi maść proctocomfort . Z hemoroidami poradziłam sobie raz dwa!:) aaa i kazał brać na palec oliwkę dziecięcą i sobie "tam" masować palcem. Uwierz mi pomogło Dziewczyny, ja się szykuje do szpitala. Jadę ok 16, troszkę się stresuje, bo nie wiem, czego się spodziewać. No i jak bedę lezeć na patologii to już sobie w razie co spakowałam 2 koszule nocne dodatkowo... Strach się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×