Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Ja za 75g glukozy dałam 4zł.zapomniałam jednak o cytrynach ale może w sobote się wybiore do sklepu. Ciekawe jaka jutro pogoda będzie. Od wczoraj strasznie pada deszcz. Jest strasznie zimno. Ja dziś sporo się narobiłam. Rano lekrparz potem poszłam na zakupy a po powrocie wykąpałam psiaka:-)Teraz leże i odpoczywam. Jutro mam sprzątanie łazienki i podłogi .do tego pranie pościeli. Przez tąnpogode nic mi nie schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Hej kobietki ! Ja znów dzis zabiegana od rana odkurzalam i mylam podłogi i takie tam.Do tego na jutro stos prasowania;-) A po południu sporo biurokracji; -) A na koniec zakupy w galerii z córka kurtka i buty na zime bo na jesienne juz za zimno;-) Jestem padnieta ale co zrobić jutro odpoczne :-) Malenstwo dopiero zaczęło sie kręcić bo w ciagu dnia mama taka zabiegana ze pewnie nie wiedzialo co się dzieje.Jak tak piszecie o tych infekcjach to juz sie boje tym bardziej ze dzis przemarzlam a do tego cora kaszle;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hej, niezle jestescie zabiegane! Ja nie moge robic kompletnie nic :O Bylam na IP. Dowiedzialam sie,ze mam lozysko nisko i stad moga byc plamienia. Zastanawiajace jest dla mnie to,ze tak samo jak przy ostatnim plamieniu dostalam zapalenie pecherza od razu na drugi dzien. Do tego nudnosci. Zaaplikowalam sobie od razu furagine. Mam nadzieje,ze przeziebienie mnie nie dopadnie,ale teraz taki okres. Szaleja wirusy, zoladkowki,jelitowki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry moje drogie:-) Ja już po śniadanku ;) jajeczko skażone na maselku i chlebek razowy :-) ale jestem wymeczona po wczorajszym ;-) milego dnia moje drogie ps mnóstwo prasowania na mnie czeka ale ciężko mi się zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Milego dnia Asiu :) Ja zaczynam od suchej bulki z maslem,bo mam mdlosci od rana :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Pangaz musisz dużo odpoczywać i zrezygnować z przytulanek gdy się ma nisko łożywko bo można wcześnie urodzić. Ja dziś od rana porządki. Jestem wykończona . Musze jeszcze jedno pranie ściągnąć a powiesić kolejne. Teraz chwile leże. Moja mała dziś jeszcze ani razu mnie nie kopneła. Wczoraj ruszała się aż nadto a dziś cisza. Nie lubie takich dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na śniadanie zjadłam 4 malutkie kromeczki chlebka żytniego (stostowane) z avocado,rzodkiewką i pomidorem. Do tego serek wiejski lekki. Teraz mam ochote na jakąś nadziewaną czekolade. Najlepsza była by miętowa. Nie wiem czy do sklepu się nie wybrać. Wczoraj samochodem nie wjechałam do garażu więc nie musze się męczyć aby wyjechać:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny:) Ja za Waszą radą od razu pobiegłam z rana do apteki, syrop kupiłam, ale tabletek nie było i mają sprowadzić dopiero na jutro. W innej aptece remanent, a kolejnej nie chciało mi się szukać, bo tak jest zimno, że strach wychodzić, żeby bardziej się nie załatwić. W nocy strasznie mnie dusiło, mały kompletnie przestał kopać, jak do wieczora nie poczuję ruchów to pojadę na USG... Pangaz no widzisz czyli musisz leżeć... dobrze, że już po weselichu jesteś. Oszczędzaj się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wczoraj kupilam Lovele i dzis pralam wszystko co mam juz dla maleństwa. Kupilam tez spodnie ciążowe bo w nogawki kazde wchodzę ale w pasie zong :-) teraz troszkę poleżeć musze ;-)Jak samopoczucie a jak Pangaz sie czujesz mam nadzieje ze nie plamisz ze troszkę sie wyciszylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Ulubiona> wyprobuj w takim razie zrobic sobie syrop z cebuli. On podobno jest baaaardzo skuteczny. Jesli usg Cie uspokoi,to ja bym pojechala na Twoim miejscu. Albo sprobuj zjesc cos slodkiego i poloz sie na boku, Podobno wtedy dzieci zaczynaja kopac. Mnie lekarka uspokoila troszke,ze dziecko nie ma jeszcze 500g i wcale nie musze jeszcze czuc kopniaczkow, Poza tym dodala,ze poza lezeniem i progesteronem nic więcej zrobic nie mozna. Abstynencje seksualna oczywiscie zalecila,ale od poczatku mam zakaz,wiec nic nowego :) Dzis nie plamie, tfu tfu,odpukac. Powiedziala,ze lozysko sie podniesie,bo jest na przedniej scianie. No..a do tego czasu mam wegetowac o gnic :) Ale uspokoilam sie jak widzialam serduszko. Dziecko jest juz taaakie wielkie i pekate. Smiesznie wyglada. Lezy taki klocek hihi, a ma dopiero 330g ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pangaz moją cora też w 20tc miała 330g:-) ciekawe ile teraz ma. Ja dziś też nie czuje kopniaków:(wczoraj wierciła się od rana a dziś czekam. Ja jak leże na lewym boku to kiepsko czuje ruchy. Mała musi mocno kopać abym czuła. Ja zawsze jak coś zjem to kłade się na plecach i wtedy super czuć ruchy. Od rana coś robiłam więc może zaczenie kopać. Zjadłam naleśniki i teraz poleże chwile może coś się ruszy. Strasznie dziś zimno. Chyba zima się zbliża. Okropnie wieje i to wyciąga całe ciepło z domu. Jamzrobiłam sobie liste rzeczy które potrzebuje. Ja zaczne prać jak już wszystko bēde miała kupione czyli pewnie w styczniu:-) Gdy zrobiłam liste to się przeraziłaam,ze tyle jeszcze mi barakuje. Z siostrą bedziemy zamawiać butelki i pieluchy na allegro. Taniej nas wyjdzie i jedna przesyłka. No nareszcie jakieś kopniaki:-) :-) :-) :-) już się martwiłam ale slodkie zrobiło swoje:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulubiona mam nadzieje ,że szybko Ci przejdzie. Ja niw eidziałam o istnieniu tego syropu . Jakmsiē rozchorowalam tak bardzo to amam wygoniła mnie domapteki bo to byla sobota i pytałam sie czy jest coś dla kobiet w ciazy i dostalam to. Gdy gym od razu poszła to przeszło by mi szybko. Teraz kupiłam sobie ten syrop i leży. Gdy bedzie mniw coś nabierało to zaraz biore. Szkoda się męczć. W samku on jest ochydny ale zawsze to co niedobre to działa.Jest naturalny więc bez niczego można go brać. Ja dostałam kopa w pęcherz! Ale zabolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Mój mały troszkę się ruszył, niewiele ale jak ja ciągle kaszle to może po prostu się boi. Czekam cierpliwie do wieczorka. Pangaz: no to masz nie plamić więcej !! ;) A wiesz kiedy mniej więcej podniesie Ci się to łożysko?? A syropek z cebuli oczywiście też zrobiłam za Twoją radą ;) Tak piszecie o wadze Waszych maluchów, a ja sobie zdałam sprawę, że mi lekarka nie powiedziała, ile mały waży :/ Hmm może na zdjęciu z USG jest? Zaraz zerknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hehe chyba mam :D Na zdjęciu z USG jest tak napisane: EFW 205 g, a to było tydzień temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) ja terminu na Marzec nie mam, ale za to mam na Maj :D oczywiscie plci nie znam bo to o wiele za wczesnie :) mam straszny bol brzucha i krzyza, o piersiach nie wspomne :P Tylko wczoraj zlapalam jakiegos wirusa :( i wiem tylko ze moge wziasc tabletke Paracetu raz na 7 godzin :( Mam zatkane zatoki i nie wiem co mam zrobic... moze ktoras z was tak miala?? i wie co na to poradzic?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Marlenka> ja tez najlepiej czuje ,,ruchy,, jak leze na plecach. Wtedy co chwila cos mi sie przemieszcza w brzuchu. Fajne uczucie :) Czasem czuje tez jak siedze, Jak leze na boku to nigdy nie czuje,nie wiem czemu wszedzie pisza,ze wtedy najlepiej czuc :) Ulubiona> ginekolog powiedziala tylko,ze wraz z rozwojem ciazy lozysko sie podniesie. Nie podala konkretnie w ktorym tygodniu. Mamusia> w ciazy podobno mozna brac paracetamol,ale ja wolalam tego uniknac. Najlepiej zapytaj swojego lekarza. Nie bierz lekow na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia paracetamol można. Jeśli chodzi o zatoki to ja radze wizyte u lekarza. Jesteś na począdku ciaży i taka infekcja jest bardziej niebezpieczne bo maluszekkowi kształtują siē wszystkie narzady. Pangaz ja takmsamo mam zr******* Też sië zastanawiałam nad tym. U mnie jeszcze zależy jak mała jest ułożona. Mam lożysko na przedniej ściqnie grube i jakieś gąpcAste tak lekarz mi powiedział. To dlatego tak czuje nie czuje ruchów. Są delikatne! Mam dziś ochote na pizze albo chamburgera. Chodzą też za mną takie frytki z chili. O matko najlepiej wszystko na raz:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Marlenka> haha no wlasnie ja tez mam lozysko na przedniej scianie :) Do tego nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dzieki dziewczyny :) A jesdzcze powiedzcie mi jak to jest z jedzeniem w ciazy, bo na kazdej stronie pisza co innego. Marlenka pisalas ze masz ochote na ostre frytki :D a mi powiedziano ze w ciazy nie mozna jesc ostrego, tlustego ani za duzo cukrow czyli slodyczy :/ mnie to zaskoczylo bo wczesniej slyszalam ze powinno sie jesc to na co sie ma ochote. Oczywiscie oprocz surowego miesa, kawy itp. a jak to jest u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Mamusiu2015 :) Wiesz z tym jedzeniem to chyba każda z nas musi sama sobie odpowiedzieć. Każda z nas ma inną skłonność do tycia. Te które nie mają zapewne mogą pozwolić sobie na więcej, na jedzenie słodkiego, tłustego, ostrego czy na co tam mają ochotę. A te które boją się za bardzo utyć niestety powinny moim zdaniem ograniczać zachcianki. Ogólnie w ciąży moim zdaniem nie da się jeść książkowo, bo wiadomo: nie smakuje nam coś to po co wpychać, bo zdrowe, a potem wymiotować...Jeszcze apropo paracetamolu, bo byłam wczoraj u lekarza z moim przeziębieniem. Owszem jak jest konieczność to lepiej paracetamol niż inne świństwo. Ale mój lekarz np. powiedział, że dopóki nie mam gorączki to broń Boże nic nie brać. Jeśli musisz to może ogranicz się do jednej tabletki, albo najlepiej zapytaj lekarza swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mama Tez mi mowila ze jak bede miala na cos ochote to zebym po prostu to sobie zjadla i nie patrzyla na to co pisza ze trzeba czy nie wolno. Ja na szczescie nie mam tendencji do tycia po mamie, Mama przytyla ze mna 11 kg, z siostra 13 kg:) Juz wzielam jedna tabletke paracetamolu, dzwonilam do lekarza kazal mi kupic sobie ziolka i robic inchalacje na zatoki :) Wypilam juz mleko z czosnkiem, miodem i maselkiem i robi sie sie syrop z cebulki :) mam nadzieje ze mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Amusia tak na prawde to jakmzjesz ostre raz na jakiś czas to nic sięt nie stanie. Gdy byś jadła to codzienniento był by problem. Słodkienno cóż nie jest zdrowe ale jak coś za mną chodzi to ja odczekam dzień, dwa ale to nie przechodzi. Zjem i jest ok:-) nie jem też słodkiego zamiast posilgków tylko na podwieczorek albo po obiadku nigdy zamiast normalanego posiłaku. Ja mam problem z wagą ale ja nie potrafie ograniczyć się w jedkzeniu. Mam takie dni,że bede jadła co godz i to dużo. Musze bo zaraz słabne jestem głodna i co mam wtedy zrobić.? W ciaży nie da sę trzyemać diety niestety. Ja do 17 tc jadłamtylko ziemniaki i białynchlebek z masełkiem albonserkiem topionym. Nic pozatym mi nie wchodziło. Ciągło mnie na wymioty gdy czułam kasze. Teraz jest już lepiej bo ziemniaki zamieniłam na kasze. Jem chlebek żytni. Słodycze niestety są codziennie i tego nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi na szczescie mdlosci az tak nie dolegaja, wymiotowalam przez 4 dni i narazie sie to skonczylo :-) we wtorek jak poczulam dym tytoniowy to rowniez mi bylo niedobrze ale z tego akurat jestem bardzo zadowolona poniewaz przed ciaza popalalam.. Ja ciagle mam ochote na udka z kurczaka i skrzydelka.. Moglabym je jesc na okraglo, ostatnio Narzeczony mi nakupil caly duzy woreczek juz gotowych skrzydelek i sama je wchlonelam, dzisiaj rowniez ma mi je przywiezc juz sie nie moge doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Tez jestem zdania,zeby jesc to,na co ma sie ochote,ale oczywiscie z glowa. Jak wymiotowalam to wchodzily mi tylko kanapki z serem,banany,ziemniaki i frytki z maca. Nic innego. Mialam nic nie jesc? Wymiotowalam nawet po wodzie. Dopiero kilka lykow coli lagodzilo moje mdlosci. Teraz staram sie odzywiac zdrowo,ale tez nie zawsze wychodzi. Uwazam,ze dzidzius sam podowiada czego mu potrzeba. Czasem mam cholerna ochpte na jablko,czasem na mieso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 5tc do16-17tc nie wstawałam z łózka takie miałam mdłości. Nic nie pomagało. Piłam wode z imbirem, próbowałam coli wszystkiego co ktoś doradził ale nic nie działalo. Ciesze się,że to przeszło bo utrudnia to życie. Gdy by mi wtedy ktoś powiedział,ze ciaża to nie choroba to chyba bym go udusiła:-) Teraz wcianam co popadnie ale uwielbiam mięsko. Zawsze na obaidek musi być. Tylko ono mnie syci ew rybka:-) Teraz na koalcje zawsze musze mieć serek wiejski lekki i kanapki. Naśniadanie kanapkimze szynka. Od wczorej kawa inka z melkie. :-) :-) Ja mogła bym jeść fast fody codziennie. Dobrze,ze mēza nie ma bo pewnie codziennie siedzieli byśmy w pizzeri:-) samej niechce mi się wiec nie jem tego. Ja na poczadku jadłam frytki z posypka i ciagle było to samo .mimomto schudłam wtedy3kg. Teraz mam problem ze słodyczami. Wiem,ze to niebezpieczne ale co ja zrobie. Pewnie sporo utyłam teraz.OCiekawe co lekarz powie. Najlepsze jest to,że przed ciaza ciagle musiałam trzymać diete przez pCO a teraz jestem w ciazy i zamiast sobie pourzywac to ia nadal sie musze martwic****ilnowac wagi:-) :-) Ja nie chce myslec co to bedzie w święta bożego narodzenia:-) :-) tyle pyszności:-) :-) :-) :-) eh... jz nie moge się doczekać:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jeszcze ten żołądek. Od 4 dni jem kasze ,ciemne pieczywo i prawdziwe masełko albo avocado,sery. Nie pije herbaty tylko ciepła wode albo kawe z melkiem i powiem Wam,ze nie mam bóli:-) :-) oby nie powróciły. Pije jeszcze tą wode zuber. Ochyda ale pomogła:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, mam nadzieje ze mnie to ominie :O probuje pic tylko wode i cherbatke bo narzeczony krzyczy jak pije cole ;< chodz moze dobrze ze mnie pilnuje bo wczesniej bylam od niej uzalezniona, 2l dziennie to bylo moje minimum... a myslalyscie juz o porodzie?? boicie sie tego? ja ostatnio jak czytalam niektore wypowiedzi na temat rodzenia to sie tak usmialam ze masakra :D dziewczyny sie klocily bo jedna mowila ze to rzeznia a druga ze to wcale nie jest nieprzyjemne... a przeciez wiadomo ze kazda kobieta przechodzi porod inaczej.. Moja kuzynka np nie mogla urodzic i musiala miec cc. Moja mama urodzila mnie w 2 godzinki. Odeszly jej wody i zaraz miala rozwarcie i zaczynala rodzic :) Mam nadzieje ze to po niej przejme :D hehe Ale moja kolezanka meczyla sie 28 godzin.. i to juz jest dla mnie straszne :O nie wyobrazam tego sobie, mam nadzieje ze mnie to ni spotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Wiecie chyba zarazilam sie naszym forum leze zakatarzona i juz serwuje sobie co moge mam nadzieje ze ten katar i dreszcze niczego nie zwiastuja :-(Dobrej nocy mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej, Widzę, że coraz więcej nas chorych :( Ja dziś całą noc kaszlałam. Mały znowu przestał się ruszać i ciekawe jak długo będę musiała martwić się jego niekopaniem. Kaszel przerodził mi się w kaszel mokry, gardło dalej boli, idę odebrać te tabletki do apteki. Mam nadzieję, że przyniosą ulgę chociaż na chwilę. Mamusiu ja o porodzie nie myślę, bo i tak raczej nic nie wymyślę i nie poradzę :) Co ma być to będzie - chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×