Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość rozmowa niekontrolowana

W blasku nie znającego zachodu Słońca

Polecane posty

30 marca Gdy jesteś wyczerpany i wszystko zdaje się iść nie tak, jak powinno, zawsze możesz wypowiedzieć te trzy słowa: " UFAM CI, JEZU". W ten sposób oddajesz Mi kontrolę nad swoimi sprawami i chronisz się w Moich wiecznych ramionach. Przygotowuję wszystkie zdarzenia dnia dzisiejszego, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka. Codziennie masz wiele okazji, aby zbliżyć się do Mnie i uczyć się kroczyć Moimi ścieżkami. Przejawy Mojej Obecności mogą rozjaśnić nawet najbardziej ponury dzień, gdy masz oczy, które naprawdę widzą. Szukaj Mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 kwietnia Możesz doświadczać Mnie intensywniej dzięki temu, że oczyszczam twoje serce ze śmieci i zanieczyszczeń. Gdy pragniesz Mnie mocniej z każdym dniem, inne pragnienia stopniowo tracą na sile. Pragnąc Mnie, wybierasz najlepsze możliwe życie, bo jestem nieskończony i zawsze na wyciągnięcie ręki. Nie ma takiej potrzeby, której nie mógłbym zaspokoić. W końcu stworzyłem ciebie i wszystko, co istnieje. Świat w dalszym ciągu jest na każde Moje skinienie, choć często tego nie widać...To co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 marca Czekanie na Mnie to zwracanie się w Moim kierunku w pełnym nadziei oczekiwaniu Moich działań. Taka postawa wymaga od ciebie, abyś zrezygnował z prób radzenia sobie ze wszystkim w pojedynkę i ufał Mi każdą najmniejszą częścią siebie. Czekanie na Mnie to styl życia, do którego cię powołałem; chcę; abyś na Mnie czekał przez cały dzień, co dzień... Czekajac na Mnie oddajesz chwałę, ponieważ żyjesz w pełnej zależności ode Mnie i pokazujesz gotowość spełniania Mojej woli. Takie nastawienie pomaga ci się Mną cieszyć; przed Mym Obliczem jest pełnia Radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 maja Siedząc przy Mnie w ciszy, pamiętaj, że jestem Bogiem obfitości. Moje dobra są niewyczerpane, a Moim błogosławieństwom nie ma końca. Żyjesz w świecie popytu i podaży, gdzie często brakuje tego, co niezbędne. Nawet jeśli sam masz wszystkiego pod dostatkiem, widzisz ubóstwo w świecie wokół. Nie jesteś w stanie pojąć obfitości Moich dóbr - pełni Mojego bogactwa. Spędzając ze Mną czas, zaglądasz jak gdyby przez dziurkę od klucza do Mojego przepełnionego skarbca. Jest to przedsmak tego, czego będziesz wiecznie doświadczać w niebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 marca Mówię do ciebie z głębi twojej istoty. Słuchaj, jak szepczę kojące, pełne Pokoju słowa, zapewniając cię o swojej Miłości. Nie słuchaj głosów, które rzucają oskarżenia, one nie pochodza ode Mnie. Ja przemawiam czule, dodajac ci otuchy. Mój Duch osądza bez miażdżących, zawstydzających słów. Niech Duch Mój przejmie kontrolę nad twoim umysłem i przetnie pęta oszustwa. Niech prawda o tym, że żyję w tobie, przemienia cię. Ponieważ w tobie mieszkam, masz wszelkie warunki, ku temu aby być świętym. Zanim zareagujesz na słowa czy sytuację, zatrzymaj się na chwilkę, dając Mojemu Duchowi możliwość działania za twoim pośrednictwem...Chcę być obecny we wszystkich momentach twojego zycia, w twoich myślach, słowach i czynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 lutego ... Nie wstydź się swojego zmęczenia: uznaj je za okazję do powierzenia Mi kontroli nad twoim życiem...Współdziałam z tobą także w tym, co ci się teraz nie podoba. Zacznij tu, gdzie jesteś - dokładnie w tym miejscu i czasie - akceptuj fakt, że chcę, żebyś był właśnie tutaj. Przemierzysz dzisiejszy dzień krok po kroku, minuta po minucie. Twoje główne zadanie polega na tym, aby zważać na Mnie i pozwalać Mi się prowadzić przez liczne rozstaje. To zadanie może wydawać się łatwe, ale wcale takie nie jest... Jesteś na ścieżce, którą dla ciebie wybrałem, więc się nie poddawaj ! Ufaj Mi, bo jeszcze będziesz Mnie wysławiać za pomoc, którą jest Moja Obecność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 kwietnia Gdy nie daję ci żadnych konkretnych wskazówek, zostań tam, gdzie jesteś. Skup się na swoich codziennych zadaniach ze świadomością, że jestem przy tobie nieustannie. Gdy działasz z myślą o Mnie, opromienia cię Radość płynąca z Mojej Obecności. W ten sposób zapraszasz Mnie do każdej sfery swojego życia. Gdy współpracujesz ze Mną we wszystkim, Moje życie łączy się z twoim. Jest to sekret nie tylko radosnej, ale też zwycięskiej egzystencji... Bądź wdzięczny za spokojny dzień, gdy zdaje ci się, że nic wielkiego się nie dzieje. Nie czuj się znudzony brakiem wydażeń i uniesień, wykorzystaj czas rutyny na szukanie Mojego Oblicza. To działanie, choć niewidoczne, ma ogromne znaczenie w królestwie duchowym. A oprócz tego zsyłam ci wiele błogosławieństw, gdy z ufnością przemierzasz ze Mna korytarze codzienności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 kwietnia UCZ SIĘ WDZIĘCZNOŚCI POD MOIM OKIEM. Najpierw uświadom sobie, że wszystko, co masz, i wszystko, czym jesteś, należy do Mnie. Każdy świt jest darem, którego wcale nie musiałem ci ofiarować. Ziemia pulsuje Moimi błogosławieństwami, dając żywe świadectwo Mojej Obecności. Gdy trochę zwolnisz, znajdziesz Mnie, gdziekolwiek będziesz. Niektóre z Moich najdroższych dzieci leżą złożone chorobą lub są zamknięte w więzieniach. Inne zaś z własnej woli uczą się dyscypliny bycia ze Mną sam na sam. Sekretem wdzięczności jest nauka patrzenia na wszystko z Mojej perspektywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 marca Porozumiewam się z tobą nieustannie. Aby Mnie znależć i usłyszeć Mój głos musisz pragnąć Mnie bardziej niż czegokolwiek innego. Wszystko, na czym zależy ci bardziej niż na Mnie, staje się bożkiem. Gdy chcesz za wszelka cenę postawić na swoim, wymazujesz Mnie ze swojej świadomości. Zamiast uparcie dążyć do jakiegoś celu, porozmawiaj o nim ze Mną. Pozwól, aby Światło Mojej Obecności opromieniało twoje dążenia, dzieki czemu będziesz mógł na nie spojrzeć z Mojej perspektywy. Jeżeli twój cel wpisuje się w Moje plany względem ciebie, pozwolę ci go osiagnąć. Jeśli zaś przeczy Mojej woli, będę stopniowo zmieniał pragnienia twojego serca. STARAJ SIĘ NAPRZÓD - i przede wszystkim - O MNIE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 stycznia JESTEM TWOJĄ MOCĄ I TARCZĄ. Obmyślam każdy twój dzień i jego plan jest gotowy na długo zanim wstaniesz z łóżka. Daję ci też siłę, której potrzebujesz na każdym kroku swojej wędrówki. Zamiast zastanawiać się, czy masz wystarczająco dużo energii, i myśleć o tym, co cię czeka, staraj się pozostać ze Mną w kontakcie. Nasza rozmowa to dla Ciebie źródło Mojej Mocy. Nie trać energii na zamartwianie, a będziesz miał zapas sił. Gdy zaczniesz się lękać, pamiętaj, że jestem twoją tarczą. Jednak w przeciwieństwie do typowej zbroi, pozostaję czujny i aktywny. Moja Obecność nieustannie cię strzeże, jesteś bezpieczny w obliczu znanych i nieznanych zagrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 stycznia Gdy masz dość czasu, rozmyślaj o tym, kim Jestem w całej Mojej Mocy i Chwale; rozważaj też głębię i ogrom Mojej Miłości do ciebie. Dzięki tej prostej praktyce będziesz umiał dojrzeć Mnie w każdej sytuacji, uznając Moją zwierzchnią władzę nad światem. Kiedy patrzysz na wydarzenia a tej perspektywy - poprzez Światło Mojej wszechobecności - strach traci swoją siłę. Jeżeli nawet w najtrudniejszej sytuacji potwierdzasz swoja ufność we Mnie, przeciwności losu stają się okazją do rozwoju. Natomiast błogosławieństwa przyjmujesz z wdzięcznością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 lutego JESTEM POŚRÓD CIEBIE. Te trzy słowa są jak siatka bezpieczeństwa, która nie pozwala ci wpaść w rozpacz. Ponieważ jesteś człowiekiem, zawsze będziesz miewał wzloty i upadki. Jednak obietnica Mojej Obecności chroni cię przed upadkiem w głęboką otchłań. Czasem, gdy zawodzą cię ludzie lub rzeczy, na które liczyłeś, masz wrażenie, że twoje życie to swobodny upadek. Jednak gdy tylko uświadomisz sobie, że jestem pośród ciebie, całkowicie zmieniasz punkt widzenia... Przypominasz sobie, że nie tylko jestem z tobą, ale też trzymam cię za prawicę. Prowadzę cię według swojej rady i przyjmę cię na koniec do chwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 maja Spotkania ze Mną są kluczowe dla twojego dobrostanu. Te wspólne spędzone chwile to nie luksus, ani nie jedna z możliwości; to konieczność. Nie czuj się więc winny, gdy spokojnie odpoczywasz w Moim towarzystwie. Pamiętaj, że Szatan jest oskarżycielem wierzących i bardzo lubi obarczać cię poczuciem winy - zwłaszcza w chwilach, gdy cieszysz się Moją Obecnością. Jeśli czujesz, że wypuścił w twoją stronę strzały oskarżeń, prawdopodobnie jesteś na właściwej ścieżce. Użyj tarczy wiary, aby się osłonić...Przeciwstaw się diabłu, a ucieknie od ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 marca Ponieważ dawanie jest wpisane w Moją naturę, szukam ludzi, którzy są w stanie przyjąć absolutnie wszystko, co chcę im ofiarować. Aby pogłębić naszą relację, potrzebujesz dwóch rzeczy: otwartości na Moje działanie i czujności. Gdy jesteś otwarty na Moje działanie, pozwalasz, aby Moje obfite bogactwa wniknęły w najgłębsze zakamarki twojej istoty. Gdy jesteś czujny, nie odrywasz ode Mnie wzroku i szukasz Mnie w każdej chwili swojego życia. Stały umysł, jak ujał to prorok Izajasz, to cel możliwy do osiągnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 grudnia Bezwarunkowa Miłość jest pojęciem tak radykalnym, że nawet Moi najbardziej oddani naśladowcy nie potrafią w pełni pojąć jej istoty. Absolutnie żadna siła w niebie i na ziemi nie jest w stanie sprawić, abym przestał cię kochać. Możesz czuć się bardziej kochany, gdy postępujesz w sposób zgodny ze swoimi oczekiwaniami. Jednak Moja Miłość do ciebie jest doskonała i dlatego nie podlega wahaniom. Tym, co się zmienia jest twoja świadomość Mojej kochającej Obecności... ...Ja pragnę tulić cię w Moich wiecznych ramionach, pragnę otaczać cię Miłością. Przyjdź do Mnie, gdy czujesz się niegodny lub niekochany, i poproś o serce otwarte na Moje Miłosierdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 kwietnia Gdy wpatrujesz sie w horyzont nadchodzącego dnia, widzisz na swojej drodze wiele miejsc, w których będziesz zmuszony dokonywać wyboru. Mnogość możliwości powoduje dezorientację. Wróć myślami do przedsionka dzisiejszego dnia, gdzie stoję obok ciebie, z czułością przygotowując cię na to, co cię czeka. Nie możesz podejmować kilku decyzji naraz, bo każde kolejna jest zależna od poprzedniej. Zamiast kreślić mentalną mapę ścieżki prowadzącej przez dzisiejszy dzień, skup się na Mojej kochającej Obecności przy tobie. Po drodze odpowiednio cię zaopatrzę, abyś był w stanie poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 maja Uczysz się doceniać trudne chwile, ponieważ dzięki nim coraz lepiej uświadamiasz sobie Moją Obecność. Zadania, które kiedyś budziły twój strach, stają się doskonałą okazją do cieszenia się Moją bliskością. Gdy czujesz się zmęczony, pamietaj, że jestem twoją Siłą; czerp przyjemność z opierania sie na Mnie. Cieszy Mnie to, że zwracasz sie do Mnie coraz częściej - zwłaszcza wtedy, gdy jesteś sam. Gdy przebywasz w towarzystwie innych, często zapominasz o Mojej Obecności. Strach przed tym, że mógłbyś nie zadowolić ludzi wokół, czyni cię ich niewolnikiem. Wówczas to oni zajmują pierwsze miejsce w twoich myślach. Gdy tak się dzieje, wypowiedz szeptem Moje Imię; ten drobny akt zaufania sprawi, że znajdę się w centrum twojej świadomości, gdzie jest Moje miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 kwietnia SŁUCHAJ MNIE NIEUSTANNIE. Mam ci tak wiele do przekazania; tyle osób i spraw należy otoczyć modlitwą. Tłumiąc wszelkie rozproszenie przy pomocy Mojego Ducha, uczę cię coraz bardziej skupiać uwagę na Mnie. Idź ze Mną w świętym zaufaniu i zamiast starać się dostosować wszystko do swoich planów, żywo reaguj na Moje inicjatywy. Umarłem, aby cię uwolnić, a to wiąże się z wolnością od kompulsywnego planowania. Gdy w twojej głowie wirują tysiące myśli, nie jesteś w stanie usłyszeć Mojego głosu. A umysł zaprzątnięty planami oddaje hołd bożkowi kontroli. Porzuć bałwochwalstwo i ponownie zwróć się do Mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 czerwca Ukochałem cię odwieczną Miłością...... Długie lata pływałeś w morzu bezsensu, szukając Miłości i nadziei. Przez cały ten czas podążałem za tobą i marzyłem o tym, aby ze współczuciem wziąć cię w ramiona. Gdy nadszedł właściwy moment, objawiłem ci swoje Oblicze. Wydobyłem cię z morza rozpaczy i złożyłem na stabilnym gruncie. Czasem czujesz się nagi- wystawiony na działanie Światła Mojej Obecności w którym nic się nie ukryje. Jednak przyodziałem cię w szatę z gronostajów- Mój płaszcz sprawiedliwości. ...... Tchnąłem sens w twój umysł i harmonię w twoje serce. Śpiewaj Moją pieśń wraz ze Mną. Razem będziemy wydobywać innych z ciemności i powoływać do Mojego cudownego Światła. Jr31,3; Iz61,10; 1P2,9 /frag.Sarah Young Jezus mówi do ciebie. W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście/ ZAKUP I PODARUJ <3 + Wiara moim azylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 czerwca "Odpocznij we Mnie, Moje dziecko. Niech twój umysł odetchnie od planowania i przewidywania. Nieustannie się módl, prosząc Mojego Ducha, aby panował nad wszystkim, co się dziś wydarzy." "Usiłując zajrzeć w przyszłość i przygotować się na każdą ewentualność, ignorujesz swojego nieodłącznego Towarzysza, który cały czas ci pomaga. Wpatrujesz się w dal z niepokojem i nawet nie czujesz, jak mocno ściskam twoją rękę. To takie niemądre, Moje dziecko! " 1Tes5,17; Ps62,6 / frag .Sarah Young Jezus mówi do ciebie. W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście/ ZAKUP I PODARUJ :) <3 + Wiara moim azylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 maja NIE MOŻESZ SŁUŻYĆ DWÓM PANOM. Jeżeli to Ja jestem twoim prawdziwym Panem, Moje względy będą dla ciebie najważniejsze. Jeśli zaś chcesz zadowolić ludzi, staniesz sie ich niewolnikiem. Ludzie potrafią być wielkimi ciemiężcami, gdy dać im władzę. Będąc Panem twojego życia, będę też twoją Pierwotną Miłością. Fundamentem i przyczyną twojej służby jest Moja wielka, bezwarunkowa Miłość do ciebie. Im niżej Mi się kłaniasz, tym wyżej cię wynoszę, przyciągając ku sobie. Pełnia radości u Mnie przyćmiewa wszelkie inne uciechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEZUS MÓWI DO CIEBIE DZIŚ... WYCIĄGNIJ DŁONIE i otwórz serce, aby przyjąć ten dzień jako cenny dar ode Mnie. Każdy poranek rozpoczynam wschodem słońca, obwieszczając światu Moją promienną Obecność. Planuję twój dzień, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka. niecierpliwie wyczekuję twojej pierwszej myśli. Cieszę się, gdy spoglądasz ku Mnie. Przynieś Mi dar dziękczynienia, który otwiera twoje serce na głęboką łączność ze Mną. Ponieważ jestem Bogiem wszelkich Błogosławieństw, wdzięczność jest najlepszym sposobem na to, aby się do Mnie zbliżyć. Śpiewaj Mi pochwalne pieśni; mów o Moich cudownych dziełach. Pamiętaj, że raduję się wielce nad tobą;weselę się tobą z śpiewem. ( Rozważ Ps 118,24;Ps 95,2;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewr34213421
Chciałbym was przestrzec przed tym co tu wypisujecie na kafeterii. W Polsce istnieje system do podglądania i namierzania obywateli - system ten obsługiwany jest przez zwykłych ludzi; a nie żadne służby specjalne. Dostęp do tego systemu mają zwykli szarzy ludzie....tzn. wasz sąsiad, znajomy etc. może was namierzyć i podglądać. Do tego systemu mają dostęp zwykli ludzie i jak zakładacie tu temat na kafeterii czy na innym forum to mogą was namierzyć tym systemem i podglądać. Cały ekran waszego laptopa/tabletu to kamera. W obudowach(bocznych) waszych laptopów są kamery które nagrywają to co robicie nawet jak laptop jest wyłączony - dźwięk i obraz. To samo z telewizorami wyposażonymi w dekodery TV-naziemnej - te telewizory mają kamerki z mikrofonem przez, które można was podglądać... Cyfrowe radio DAB+/(radio zwykłe) to kolejny podsłuch w waszym domu.... Routery WIFI też mają ukryte kamery z mikrofonem do których można się łatwo podłączyć... System do podglądania sprzężony jest ze wszystkimi dostawcami internetu w Polsce i można was łatwo namierzyć. Można też namierzyć was przez komórkę i oglądać z bliska dzięki satelicie gdy niebo jest bezchmurne.... Uważajcie na siebie bo wasze komputery nagrywają to co robicie i działa to na poziomie sprzętowym(niezależnie od systemu operacyjnego). X Odczytują nawet wasze myśli w głowie przez fale WIFI... X System ten umożliwia namierzenie was nawet z drugiego końca Polski(wioski i miasta). Widać waszą twarz, pomieszczenie oraz to co robicie aktualnie na kompie – wszystko jest też nagrywane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 maja Przyjmuj wszystko, co ci zsyłam, ufając, że wykrzeszę z tego dobro. Postrzegaj problemy jako okazję do tego, aby jeszcze ufniej wspierać się na Moim ramieniu. Gdy dopada cię niepokój, potraktuj to jako przypomnienie, że bardzo Mnie potrzebujesz. Dzięki temu twoje potrzeby staną się furtką do głębokiego zaufania i wiekszej bliskości między nami. Ludzie cenią sobie samodzielność, ale to gotowość polegania na Mnie daje obfite życie w Moim królestwie. Podziękuj Mi za trudności, które napotykasz w swoim życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 stycznia JESTEŚ TYLKO CZŁOWIEKIEM I NIE MA W TYM NIC ZŁEGO. Nie dziw się i nie martw, gdy podczas modlitwy twoje myśli zaczynają gdzieś błądzić. Po prostu ponownie skup się na Mnie. Ukradkiem poślij Mi uśmiech, wiedząc, że rozumiem. Raduj się Moja Miłością do ciebie - bezgraniczną i bezwarunkową. Wypowiedz szeptem Moje Imię, pewien, że nie opuszczę cię i nie porzucę... Gdy żyjesz w bliskim kontakcie ze Mną, bije od ciebie Światło Mojej Obecności, stając się błogosławieństwem dla innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 czerwca Staraj się żyć w Mojej Miłości, która zakrywa wiele grzechów- zarówno twoich, jak i cudzych. Noś Moją Miłość niczym świetlisty płaszcz okrywający całe ciało. Nie lękaj się, gdyż doskonała Miłość usuwa lek. Spoglądaj na innych przez soczewki Miłości; patrz na nich z Mojej perspektywy. Dzięki temu będziesz kroczył w Świetle i sprawisz Mi przyjemność. Chcę, aby Ciało wierzących jaśniało Blaskiem Mojej Obecności. Smucę się, gdy strefa mroku pochłania Mojej Miłosne Światło... 1P4,8; 1J4,18; Ap2,4 / Sarah Young Jezus mówi do ciebie. W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście/ Zakup i podaruj :) <3 + Wiara moim azylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 lutego Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się na Mnie. Pamietaj, że mogę uczynić nieskończenie więcej niż prosisz, czy rozumiesz.. Jednak zamiast przekonywać Mnie, żebym zrobił to czy tamto, staraj się dostroić do tego, co już czynię. Gdy w twoje myśli wdziera się niepokój, przypomnij sobie, że jestem twoim Pasterzem, co oznacza, że się tobą opiekuję; nie musisz sie więc niczego obawiać. Zrezygnuj z prób zapanowania nad swoim życiem i poddaj się Mojej woli....Moja wola jest dla ciebie najbezpieczniejszym schronieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym popłakała jak piękna modelka ale .....tusz do rzęs taki drogi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×